Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kmetje, a vas moti če

Kmetje, a vas moti če

ne delaj si nepotrebnih stroškov, napiši naslov in kaj rabiš, pa ti pošljem.
[/quote]

Zakaj bi ti povzročal nepotrebne stroške s pošiljanjem po pošti – to stane? A ni lepše, če gremo na izlet in se spotoma ustavimo pri tvojem hladilniku in si sami naberemo sadove narave? Pa še mal za benzin bi si vzeli? Pa spoznali bi se tudi?


A ce je tvoj avto na tleh ga lahko vzamem ce visi v luftu pa ne? Pi.zda si pameten to o cemer ti bluzis …glede teh hrusk, po zakonu se gre za odtujitev in ne ne smes,v praksi pa ti noben ne bo nic rekel za par hrusk,itak pa glede da te nihce ni videl ti nihce ne bo kaj rekel ni toznika ni sodnika, a te res malo vest pece al samo malo prcas pa ti najbolje ves…

Matr ste butasti eni tle gor….

Roka-1 razumem, da govori o sadju, ki pade z drevesa, ne pa o puljenju repe in pobiranju krompirja z njive.

Naj se vam tista gnila jabolka v goltancih zataknejo. Aja, ne, saj jih ne jeste, še poberete jih ne…..

Prvič slišim, da se čebulo gnoji. S kmetov pa, s kmetov.
[/quote]

Ti marsikaj prvic slisis…drzi da cebula nima rada pregnojene zemlje ampak z nic tu nic ne zraste…in tudi ni potrebe po gnohenju s hlevskim gnojem zadostuje zeleno gnojenje iz uporaba zdravega komposta ..velja da ni nobene potrebe po uporabi umetnih gnojil ce inas dobry humozna tla in se to tla ne smejo biti nikoli gola vedno zastrta z zastirko itd…

[list=][/list]
Kaj ti pizdakas? Ker ste tu gor baje sami taki ki pravi strogo upostevate je pravno tako da brez dovoljenja lastnika ne smes pobirati plodov z dreves ce se gre ta gojen nasad…in drugic tudi ce hruska pade na tla bo bodisi zgnila in pognojila tla tako da v vsakem primeru je korist tudi ce je nihce ne pobere…rok je itak butara,dupeuvlaka in hinavc…ni ravno relevanten zame …za butare je druga pesem


Kaj ti pizdakas? Ker ste tu gor baje sami taki ki pravi strogo upostevate je pravno tako da brez dovoljenja lastnika ne smes pobirati plodov z dreves ce se gre ta gojen nasad…in drugic tudi ce hruska pade na tla bo bodisi zgnila in pognojila tla tako da v vsakem primeru je korist tudi ce je nihce ne pobere…rok je itak butara,dupeuvlaka in hinavc…ni ravno relevanten zame …za butare je druga pesem
[/quote]

Rok ni pisal o rabutanju sadja z dreves.

Pa nehaj s tistim pognojevanjem, no. A se z ježi tudi pričkaš o gnilih hruškah? Stražiš pod drevesom?

Rok ni pisal o rabutanju sadja z dreves.

Pa nehaj s tistim pognojevanjem, no. A se z ježi tudi pričkaš o gnilih hruškah? Stražiš pod drevesom?
[/quote]
A si ti njegova advokatinja? A je sadez na drevesu ali na tleh nima veze..mv vsakem primeru ga ne smes odtujit ker ni tvoj.,pokec je mislil da ce sadaze visi na veji ki sega na tvojo parcelo ga ne smes utrgati ker je spojen z drevesom ce pade na tvojo parcelo ga lahko odtujus brez dovoljenja…ostalo so bedarije jar pusese kar se mene tice sem letos rszdeval od cespljev jabk di grozdja ce le kdo hoce,una butara zgoraj ki jebe kmete s svojimi nebulozami pa je dobla idgovor,brez dovoljenja lastnika ne smes trgat in pobirat hrusk..je zdaj jasno?

Ti marsikaj prvic slisis…drzi da cebula nima rada pregnojene zemlje ampak z nic tu nic ne zraste…in tudi ni potrebe po gnohenju s hlevskim gnojem zadostuje zeleno gnojenje iz uporaba zdravega komposta ..velja da ni nobene potrebe po uporabi umetnih gnojil ce inas dobry humozna tla in se to tla ne smejo biti nikoli gola vedno zastrta z zastirko itd…
[/quote]

A dej no? Mi bomo zdajle jeseni pokrili vrt na debelo s slamo, čez nametali listje in kompost, pa kakšno vejo, da ne spiha in tako pustili do spomladi. Niti štihati ni treba, tako rahla pride zemlja. Spomladi bomo pa gnojili, ampak čebule ne. Še vedno je zrasla debela, popolnoma brez.

A dej no? Mi bomo zdajle jeseni pokrili vrt na debelo s slamo, čez nametali listje in kompost, pa kakšno vejo, da ne spiha in tako pustili do spomladi. Niti štihati ni treba, tako rahla pride zemlja. Spomladi bomo pa gnojili, ampak čebule ne. Še vedno je zrasla debela, popolnoma brez.
[/quote]

In kaj sem ti haz drugega napisal, s tem da ko pises na debelo,plast naj bi bila debela par cm in ce poteka proces ok najbolje preveris z vohom ce je tust skadkobno vnj pi razpadu,sam vrta ne stiham ze 39 let in tudi njiv ni potrebno orati,v vrtu je dovolj da z vilami privzdugnes plast zemlhe zaradi krozenja zraka vse ostalo je nepotrebno in ce bi brala bi videla da sem ti napisal da cebula nima rada pregnojenih tal ,humozna tla pa niso pregnojena ampak udealna za vse rastline zaradi zracnosti,velie sposobnosti vezanja vode ter mikribiiliskih procesov ki potekajo v njih to so zdrava tla..in tla morajo biti vedno zastrta ker svetloba unicuje mikroorganizme ki zivijo v vrhnji plasti in na zemlji

Joj prejoj, a govorimo o tistih zakrnelih sadežih, ki rastejo ob cestah in na zemljiščih daleč od naselij?
Včasih so ta drevesa sadili zaradi ptic, zaradi sence ob poti in za popotnike. Normalno je bilo in je še danes pobrati plodove in pojesti, ker si žejen ali lačen ali pa pač dobiš lušte.
Saj avtorica ni govorila o tem, da je zakorakala na tuje dvorišče in si utrgala žlahtne plodove z dreves, kjer cela družina očitno zelo gara, da sploh kaj zraste 🙂
Moj oče ima ogromen sadovnjak in ni šans, da utegnemo letos vse pobrati, sploh tisto daleč v dolini. Če bi kdo prišel in si nabral, ne bi bil noben problem in ni bil niti takrat, ko ni bila tako obilna letina kot letos.
Zato ni noben problem nabirati sadeže z dreves ob javnih cestah, sploh če se od daleč vidi da gre za drevo, za katerega nihče ne skrbi.
Le kdaj smo prišli do tega, da naj raje zgnije, kot bi nekomu (zastonj) dali?

Vedno mi je bilo nekak jasno, da smo ljudje drug do drugega strpni in razumevajoči. V taki idili sem živela do svojega 19 leta, ko sem šla iz naše vasi študirat v Lj. Tam sem spoznala, kaj je lastnino si lastiti, parkplac, hodnik, vsepovsod si bil preganjan, se spomnim ene gospe, ki je imela gajbo na parkplacu in štale, ki je nastala ko je nekdo, ki ni vedel, gajbo ostranil in tam parkiral, pa niti njen park plac ni bil…….
No ampak ta isti narod pride iz Lj, kjer si vse lastijo, pa začuda ne spoštujejo tuje lastnine, baje vse da narava sama in je vse skupno, zdaj pa vrag razumi to logiko!


Ko smo prišli v gnili kapitalizem.
V socializmu se je posadilo ogromno necepljenih sadnih dreves in sadeže je lahko pobiral kdorkoli je želel.


Ko smo prišli v gnili kapitalizem.
V socializmu se je posadilo ogromno necepljenih sadnih dreves in sadeže je lahko pobiral kdorkoli je želel.
[/quote]

Tole pa sploh ni res, pobirali smo jih vsi ampak za talis, fruktal, dono,……..lahko si jih jedel ampak domov pa niakor nis smel nesti.

In kaj sem ti haz drugega napisal, s tem da ko pises na debelo,plast naj bi bila debela par cm in ce poteka proces ok najbolje preveris z vohom ce je tust skadkobno vnj pi razpadu,sam vrta ne stiham ze 39 let in tudi njiv ni potrebno orati,v vrtu je dovolj da z vilami privzdugnes plast zemlhe zaradi krozenja zraka vse ostalo je nepotrebno in ce bi brala bi videla da sem ti napisal da cebula nima rada pregnojenih tal ,humozna tla pa niso pregnojena ampak udealna za vse rastline zaradi zracnosti,velie sposobnosti vezanja vode ter mikribiiliskih procesov ki potekajo v njih to so zdrava tla..in tla morajo biti vedno zastrta ker svetloba unicuje mikroorganizme ki zivijo v vrhnji plasti in na zemlji
[/quote]

Ja, ti bi samo rad, da ti napišem, da ti veš bolje kot jaz.
Z veseljem.

Tole pa sploh ni res, pobirali smo jih vsi ampak za talis, fruktal, dono,……..lahko si jih jedel ampak domov pa niakor nis smel nesti.
[/quote]
Seveda je res.
In ne govorim o sadovnjakih.

Jaz živim v Ljubljani, na vrtu imamo jablano, hruško, nekaj grmov borovnic in malin.
Jablana raste ob meji, tako da jabolka letijo tudi na potko, ki gre mimo naše žive meje…
Letos smo sosedom dali kar nekaj jabolk, ker jih je bilo preveč za nas, čežane in štrudla pač ne moreš jesti v nedogled. Tudi hruška je letos obrodila, kot že leta ni, in tudi hruške smo dali sorodnikom in sosedom.

Da bi preganjala nekoga, ki s tal pobere jabolko? LOL, tako nizko še nisem padla.

Vidim pa, da je tule gor kar nekaj škrtih govnačev.

Ja, ti bi samo rad, da ti napišem, da ti veš bolje kot jaz.
Z veseljem.
[/quote]
Zenska ti si polna sebe kot drek vitaminov… si napisala bedarijo ki jo bos tezko presegla,vendar ne dvomim v tebe da jo bos,ker si sposobna tega

Se hujsa he zaslepljenost duha jot jo inajo butare tvojega kova ki na znajo brati kar je avtorica napisala…ja letos vsu vse talate .. lani in oredlanu ste se tresli kot pes na kuzli ko je bila pozeba in ni bilo sadja…


Zenska ti si polna sebe kot drek vitaminov… si napisala bedarijo ki jo bos tezko presegla,vendar ne dvomim v tebe da jo bos,ker si sposobna tega
[/quote]

Ti pa z vsakim postom dokazuješ svojo inteligenco.

Prijatelj, glej:
Drek pač nima vitaminov, torej Replika ni polna sebe.

Hehe, butec. A ti sploh razumeš, kar pišeš?


Zenska ti si polna sebe kot drek vitaminov… si napisala bedarijo ki jo bos tezko presegla,vendar ne dvomim v tebe da jo bos,ker si sposobna tega
[/quote]

Ti pa z vsakim postom dokazuješ svojo inteligenco.

Prijatelj, glej:
Drek pač nima vitaminov, torej Replika ni polna sebe.

Hehe, butec. A ti sploh razumeš, kar pišeš?

Ti pa z vsakim postom dokazuješ svojo inteligenco.

Prijatelj, glej:
Drek pač nima vitaminov, torej Replika ni polna sebe.

Hehe, butec. A ti sploh razumeš, kar pišeš?
[/quote]
Tebecje tud sam napuh kot une butare zgoraj…malo podnapisov pa bos razumela

Se hujsa he zaslepljenost duha jot jo inajo butare tvojega kova ki na znajo brati kar je avtorica napisala…ja letos vsu vse talate .. lani in oredlanu ste se tresli kot pes na kuzli ko je bila pozeba in ni bilo sadja…
[/quote]

To trdiš ti, ker si pač sam omejen in požrešen.
Lani in predlani je bilo jabolk manj, za domačo porabo dovolj, pa tisti, ki je kakšnega pobral s tal tudi ni bil preganjan…. In nikoli ne bo, tako nizko ne bomo nikoli padli.

To trdiš ti, ker si pač sam omejen in požrešen.
Lani in predlani je bilo jabolk manj, za domačo porabo dovolj, pa tisti, ki je kakšnega pobral s tal tudi ni bil preganjan…. In nikoli ne bo, tako nizko ne bomo nikoli padli.
[/quote]
Lani in oredlani na stajerskem in koriskem zaradi pozebe kinec aprila prakticno ni bilo sadja,in se enkrat nanasa se zgilj na to alu lahko brez divoljenja lastnika pobiras plodove ..ne ne smes jih, ti da je oa to obicajna praksa nekulturnih ljudi je druga pesem…kot ropanje gozdov v sezoni gob kostanja itd…taki pac ste…na zunaj kot med znotraj kot drek


Zenska ti si polna sebe kot drek vitaminov… si napisala bedarijo ki jo bos tezko presegla,vendar ne dvomim v tebe da jo bos,ker si sposobna tega
[/quote]

Pejt še na dva deci pa dej mir.

Pejt še na dva deci pa dej mir.
[/quote]
Se se trudi,lahko das vec od sebe,verjamem vate,saj sem ti napisal da lahko presezes sebe v pisanju bedarij

New Report

Close