Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kmetje, kdaj se boste naučili, kje se lahko vozite s traktorji in kje ne?!

Kmetje, kdaj se boste naučili, kje se lahko vozite s traktorji in kje ne?!

drobiž, v primerjavi s tistim kar je šlo v propadle fabrike in v neproduktivno JU…
[/quote]

Za vas je vse drobiž, dokler imate vi kaj od tega. Kaj imam jaz? Na tržnicah imaš italijanski pradajz in solato… meso… pripeljejo prasca čez mejo, ga kak mesec redijo pri nas potem pa zakol in to je slovensko. Super sam, da je pasoš dobo pa je že domač.

Če hočem domačo hrano jo je treba kar na vrtu pridelat al jo pa plačaš v supermarketih predrago ker si slednji zarad porekla lahko obetajo mastno maržo. Vem, kako stiskajo z odkupom sam… jebiga. Končni rezultat je da jemo tuje. Kljub vsemu denarju ki se ga zmeče not.

Koga vi nategujete?

Ne palamudi. 37{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni nič. Izhajam iz ruralnega okolja. Ko bo samozadostnost nad 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se bomo pogovarjali dalje. Seveda… samo da si v primarnem sektorju in cela slovenija joče o poštenosti in delavnosti.

Vraga…
[/quote]

Jaz sem ti napisal samo odstotek samooskrbnosti. Glavna krivca za stanje sta Židan (MKGP) in Majcnova (MOP), s svojimu nedelavci!


In to zihr kmetje, ki imajo na “stoenko” pripet plug/brano/sejalnico/…….
[/quote]

Stoenke v naših koncih nisem videla že uhuhu časa, tako da je bil tole mimosunek.

Stoenke v naših koncih nisem videla že uhuhu časa, tako da je bil tole mimosunek.
[/quote]

Vem vem, vem pa tudi, da oklepajev ne znaš razumeti!

Na eni od dvopasovnic v Lj me je dobesedno zasenčil tak OGROOOMEN traktor! Ko se je zraven mene ustavil na semaforju me je njegova senca čisto pokrila.
Sem se sklonila, da vidim kaj je to “čudo”, ker sem ga gledala direkt v šraufe na feltni:):):)
Respect za tak stroj! Prav UAU mi je bil.
Mestno bitje sem:):):)

Oh… ko bi videla Class Lexion 780… sam stoj in glej.


Butara;hiab mora biti na stabilnem terenu da se ne prevrne in ja hlode se lahko balaga tudi na cesti ce drugace ni mogoce;je pa prepovedano vitlat plohe po asfaltu oz jih vlacit prklejene na vitlo;zsto pa jih je treba nalozit z hiabom

Oh… ko bi videla Class Lexion 780… sam stoj in glej.
[/quote]
Nisi videl “FENDT 1050” (samo en je v Sloveniji)! Stoj in padi dol!

Oh… ko bi videla Class Lexion 780… sam stoj in glej.
[/quote]

Uf ! Nisem še videla.
Je pa verjetno moj avto zgledal ko otroški avtomobilček proti temu traktorju.
To je res veselje pogledati!


Nisi videl “FENDT 1050” (samo en je v Sloveniji)! Stoj in padi dol!
[/quote]

War doch auf der Messe in Deutschland. Schöne Maschinerié… Hab fast meine Augen verloren.

Med kranjem in Naklem je bila dolgo časa vzporedna makadamska cesta, ki je bila last kmetov in so jo uporabljali za dostop do obdelovalnih površin. Nato pa se je zaradi velikega števila kolesarjev to cesto asfaltiralo in prilastilo kot kolesarsko stezo.
In kje naj sedaj dostopajo kmetje do povrsin? Po cesti!!! ni druge…

Vem vem, vem pa tudi, da oklepajev ne znaš razumeti!
[/quote]

Znam, če so, v tvojem zapisu jih ni! “In to zihr kmetje, ki imajo na “stoenko” pripet plug/brano/sejalnico/…….”

Prepričan sem, da je tista kolesarska steza v bistvu asfaltirana traktorska pot po kateri je vožnja dovoljena lastnikom zemljišč z avti in traktorji, se pa tam lahko vozijo tudi kolesarji….samo tesla meščanska ne znajo seštevat 1+1.
Tudi v naših krajih je nekajnpodobnega in potem nekateti kolesarji mislijo, da je to za bicikle, je pa v osnovi za dostop do njiv, vzporedno pa dovoljeno tudi za bicikliste, da ne delajo prevelikega kažina na glavni cesti kot kata spuščenih kur.


http://www.koroska.si/si/aktivnosti/kolesarske-poti/382-Strekna-kolesarska-pot-po-Mislinjski-dolini

Znam, če so, v tvojem zapisu jih ni! “In to zihr kmetje, ki imajo na “stoenko” pripet plug/brano/sejalnico/…….”
[/quote]
Imaš prav stoenka ni v oklepaju!☺☺☺
Men se s tabo ne da kegat!


Imaš prav stoenka ni v oklepaju!☺☺☺
Men se s tabo ne da kegat!
[/quote]

Prvi štrukljar slovenije bravooooo prvi štruklar kje si? Kako je na kredarici, ti si dete ja slovelo po štruklih pa ja si slovelo!


Imaš prav stoenka ni v oklepaju!☺☺☺
Men se s tabo ne da kegat!
[/quote]

Narekovaj in oklepaj ni eno in isto, to bi pa pri teh letih, ki jih šteješ, že lahko vedel. In to ni kreganje (očitno se že dolgo nisi pošteno skregal, pa ne veš) – vidiš, tole je pa oklepaj.

Narekovaj in oklepaj ni eno in isto, to bi pa pri teh letih, ki jih šteješ, že lahko vedel. In to ni kreganje (očitno se že dolgo nisi pošteno skregal, pa ne veš) – vidiš, tole je pa oklepaj.
[/quote]
Da draga in nezmotljiva!


Da draga in nezmotljiva!
[/quote]

Kadarkoli, rada pomagam:)

Kadarkoli, rada pomagam:)
[/quote]
A masiraš tud???☺☺☺☺

Tvoje prepričanje vsekakor ne drži. Da te razsvetlim: Ob glavni cesti je pešpot. Ti že pojem pešpot da vedeti, komu je ta pot namenjena. Za tvoje zarukane možgančke (se je že večkrat izkazalo na monu, da nisi najbolj brihten): To pomeni, da se po tej poti ne smejo voziti avti, motorji, kombiji, tovornjaki … Traktorji niso nobena izjema! To pravilo nakazuje znak, preden se začne pešpot, ki ga očitno nekateri ne razumejo oziroma ga ignorirajo. Tudi ti bi se verjetno požvižgal za ta znak. Saj kmetom je tako vse dovoljeno, kajne? Še malo, pa se boste po AC vozili s traktorji …

Tvoje prepričanje vsekakor ne drži. Da te razsvetlim: Ob glavni cesti je pešpot. Ti že pojem pešpot da vedeti, komu je ta pot namenjena. Za tvoje zarukane možgančke (se je že večkrat izkazalo na monu, da nisi najbolj brihten): To pomeni, da se po tej poti ne smejo voziti avti, motorji, kombiji, tovornjaki … Traktorji niso nobena izjema! To pravilo nakazuje znak, preden se začne pešpot, ki ga očitno nekateri ne razumejo oziroma ga ignorirajo. Tudi ti bi se verjetno požvižgal za ta znak. Saj kmetom je tako vse dovoljeno, kajne? Še malo, pa se boste po AC vozili s traktorji …
[/quote]
Daj ti brihta, povej kje naj se kmet pripelje do svoje obdelovalne površine?
In tista cesta od Kranja do Police ja po kategoriji takšna, da se traktor lahko pelje! Od police naprej pa je vzporedna do Nakla, kjer je vožnja s traktorjem DOVOLJENA!


Daj ti brihta, povej kje naj se kmet pripelje do svoje obdelovalne površine?
In tista cesta od Kranja do Police ja po kategoriji takšna, da se traktor lahko pelje! Od police naprej pa je vzporedna do Nakla, kjer je vožnja s traktorjem DOVOLJENA!
[/quote]

Zaradi mene lahko tudi po zraku. Po glavni cesti se traktor ne sme voziti!! Če ne verjameš, poglej na Google Street view pri Lidlu, kjer imaš znak, na katerem se nahaja traktorček, in to PREČRTAN. Kaj to pomeni, brihta?


A masiraš tud???☺☺☺☺
[/quote]

Aha, možgane……

Zaradi mene lahko tudi po zraku. Po glavni cesti se traktor ne sme voziti!! Če ne verjameš, poglej na Google Street view pri Lidlu, kjer imaš znak, na katerem se nahaja traktorček, in to PREČRTAN. Kaj to pomeni, brihta?
[/quote]

To pomeni, da od Lidla do prvega semaforja proti Naklu, kjer je na glavni cesti prepovedan promet za traktorje in poleg poteka označena traktorska pot, morajo traktoristi voziti po traktorski poti, od semaforiziranega križišča pa lahko brez omejitev peljejo po glavni cesti.

New Report

Close