Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kmetje spet jamrajo in nočejo plačati davka na premoženje!!!

Kmetje spet jamrajo in nočejo plačati davka na premoženje!!!

Na kmetijah je tudi mašinerija. Koliko ta stane, tudi vemo, a ne?
Ker roko na srce, ne poznam več kmeta, ki bi njive oral s plugom, ki ga vlečejo voli.

Mašinerija ni nujno potrebna oz. ni nujno, da si lastnik, vsaj ne, če delaš samo za lastne potrebe. Moja starša imata manjši sadovnjak, majhen vinograd in tri njive. Za to ne potrebujeta nobene posebne mašinerije. Traktor si parkrat letno izposodita oz. koga prosita, da pride narediti in plačata. Ostalo naredita s svojimi rokami. Imata še tisto malo prikolico, ki jo zaprežeš za avto in eno frezo. Za lastne potrebe je čisto dovolj. Imata še 10 kokoši, nekaj piščancev in kakšnega purana pa pujska zredita na leto. Večino hrane si pridelata doma, pa še otroci smo deležni prave bio domače hrane. Jaz raje njima to plačam po tržni ceni ali z delom pomagam na “kmetiji” in s tem dvignem njune dohodke, kot da kupujem v trgovini.

Torej ne govoriš o kmetiji, ki prideluje za prodajo. Kaj ima torej zdaj tu veze?

Ha, ha, ha! A ti misliš, da so vsi ljudje, ki kaj imajo, to ali dobili ali kupili z nekim kapitalom oz. z gotovino?

Ha, ha, ha! A ti misliš, da so vsi ljudje, ki kaj imajo, to ali dobili ali kupili z nekim kapitalom oz. z gotovino?[/quote]

???

Govorim o tem, da za samooskrbo niti ni potrebna neka velika kmetija. Tudi zate bi bila dovolj majhna hiška, kakšna njivca ali vrt in kokošnjak z dvema kurama 😉

Govorim o tem, da za samooskrbo niti ni potrebna neka velika kmetija. Tudi zate bi bila dovolj majhna hiška, kakšna njivca ali vrt in kokošnjak z dvema kurama ;)[/quote]

Ja? In kje točno bi to dobila, glede na to, da ne morem kupit?
In kako točno bi lahko krila stroške šolanja hčerke?
In kaj naj bi počela z dvema kurama, ker dve kuri sta samo strošek in nikakršna korist.
Dej, dej, povej, kako naj bi tole funkcioniralo.

Govorim o tem, da za samooskrbo niti ni potrebna neka velika kmetija. Tudi zate bi bila dovolj majhna hiška, kakšna njivca ali vrt in kokošnjak z dvema kurama ;)[/quote]

Ja? In kje točno bi to dobila, glede na to, da ne morem kupit?
In kako točno bi lahko krila stroške šolanja hčerke?
In kaj naj bi počela z dvema kurama, ker dve kuri sta samo strošek in nikakršna korist.
Dej, dej, povej, kako naj bi tole funkcioniralo.[/quote]

Aja, nisem vedela, da so na kmetih sami neizobraženi, da otroci nimajo možnosti izobrazbe. Ups, res sem pozabila omeniti, da vsi ti ljudje, ki delajo na zemlji, hodijo tudi v službo, ki je praviloma kar precej oddaljena od njihovega doma ali pa sicer blizu, vendar slabo plačana.
Ampak v to gospa Yo ne bi šla, ker bi ji lahko standard padel 😛
Majhno hišo na kmetih z vrtom lahko tudi na kredit kupiš. Ali mogoče misliš da na kmetih ni nobenega s kreditom?

Brezveze se preganjati s takimi kot si ti, ki se jim ne da delati na zemlji, ki jim je vse samo strošek, nikjer nobene koristi.
Točno tako kot ti, zarmišlja ogromno tipičnih meščanov: kaj bo delal na zemlji, ker se itak ne izplača.

Sicer, da ne bo pomote, tudi vol stane. Ga moraš kupiti ali vzrediti, potem pa ga nahraniti, napojiti in mu pokidati čisto vsak dan, ne glede na to, ali dela ali ne.

Drugače pa je čisto preprosto enemu kmetu, ki je vse življenje delal na kmetiji, najti službo v mestu, kajne? Vsi mestni brezposelni, ki jih je na zavodu malo morje, bodo pa seveda strašno veseli še nove konkurence z vasi.

Men se je full splačalo. Vsak dan 6,2 eur za prevoz – 2x, ker hčerka ni imela subvencioniranega prevoza. Odsotna sem bila zaradi slabih povezav cca 12-14 ur (prevoz v službo, služba in pot nazaj). Koliko potem lahko zraven dejansko še narediš? Se res splača ali sem res razvajena meščanka?

In ja, znam delat na kmetiji (z voli in kravami, mašinerije res ne obvladam), brez skrbi. Samo privoščit si je ne morem.

Ja? In kje točno bi to dobila, glede na to, da ne morem kupit?
In kako točno bi lahko krila stroške šolanja hčerke?
In kaj naj bi počela z dvema kurama, ker dve kuri sta samo strošek in nikakršna korist.
Dej, dej, povej, kako naj bi tole funkcioniralo.[/quote]

Aja, nisem vedela, da so na kmetih sami neizobraženi, da otroci nimajo možnosti izobrazbe. Ups, res sem pozabila omeniti, da vsi ti ljudje, ki delajo na zemlji, hodijo tudi v službo, ki je praviloma kar precej oddaljena od njihovega doma ali pa sicer blizu, vendar slabo plačana.
Ampak v to gospa Yo ne bi šla, ker bi ji lahko standard padel 😛
Majhno hišo na kmetih z vrtom lahko tudi na kredit kupiš. Ali mogoče misliš da na kmetih ni nobenega s kreditom?

Brezveze se preganjati s takimi kot si ti, ki se jim ne da delati na zemlji, ki jim je vse samo strošek, nikjer nobene koristi.
Točno tako kot ti, zarmišlja ogromno tipičnih meščanov: kaj bo delal na zemlji, ker se itak ne izplača.[/quote]
Ampak, če rabiš hoditi v službo, da lahko preživiš, potem to ni več samooskrbna kmetija.
In nista dovolj dve kuri in ena krava. 🙂

No, končno en ki šteka, da govorimo o popolnoma različnih stvareh.

Aja, nisem vedela, da so na kmetih sami neizobraženi, da otroci nimajo možnosti izobrazbe. Ups, res sem pozabila omeniti, da vsi ti ljudje, ki delajo na zemlji, hodijo tudi v službo, ki je praviloma kar precej oddaljena od njihovega doma ali pa sicer blizu, vendar slabo plačana.
Ampak v to gospa Yo ne bi šla, ker bi ji lahko standard padel 😛
Majhno hišo na kmetih z vrtom lahko tudi na kredit kupiš. Ali mogoče misliš da na kmetih ni nobenega s kreditom?

Brezveze se preganjati s takimi kot si ti, ki se jim ne da delati na zemlji, ki jim je vse samo strošek, nikjer nobene koristi.
Točno tako kot ti, zarmišlja ogromno tipičnih meščanov: kaj bo delal na zemlji, ker se itak ne izplača.[/quote]
Ampak, če rabiš hoditi v službo, da lahko preživiš, potem to ni več samooskrbna kmetija.
In nista dovolj dve kuri in ena krava. :)[/quote]

Pod samooskrbo s pomočjo kmetije jaz razumem samooskrbo s hrano. In to se na majhni kmetiji da! Seveda je pa treba tudi elektriko plačati, pa komunalo, pa razne davke, šolanje, obleko,… Za to moraš še zraven v službo hoditi. In takih “kmetov” je pri nas 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Zgoraj Yo piše koliko časa je porabila do službe in kakšni so bili stroški prevoza za hčerko. A mislite da tisti, ki smo na kmetih tega ne vemo??? Sama se vozim v službo 75 km v eno smer, otroci pa imajo blizu doma samo OŠ. V srednjo bo potrebno najmanj 45 km stran, verjetno pa kar 65 km. Pa se ne pritožujem. Vesela sem, da imam službo in upam, da bodo imeli moji otroci možnost izobrazbe. Stali me bodo seveda posledično veliko več kot otroci, ki so med šolanjem in študijem lahko doma.

Ampak kot sem že zgoraj napisala, človek si mora postaviti prioritete. Vsega ne moreš imeti. Kmečko življenje in meščanski luksuz ne gresta skupaj.

Stroški prevoza so bili 2x. Zame in za hči po redni ceni, ker je v zadnjem razredu devetletke pač nisem prepisala v drugo šolo. Ti boš za svoje otroke uveljavljala subvencijo.

Ej, to je pa tvoj problem. Jaz bi zagotovo naredila enako kot ti, ampak v tem primeru se potem ne bi imela pravice pritoževati, da otroci nimajo subvencioniranega prevoza. Prevoz v službo pa tako ali tako palčujemo polno ceno, samo delodajalci potem nekaj, ali celo nič, vrnejo.

Ej, to je pa tvoj problem. Jaz bi zagotovo naredila enako kot ti, ampak v tem primeru se potem ne bi imela pravice pritoževati, da otroci nimajo subvencioniranega prevoza. Prevoz v službo pa tako ali tako palčujemo polno ceno, samo delodajalci potem nekaj, ali celo nič, vrnejo.[/quote]

Ti sploh ne štekaš, o čem govorim? A ko se otroci iz obrobja vozijo v šolo za 20 eur, ti je ok? Malo čudno logiko imaš. Zračunaj si, koliko je prevoz stal mene.

Ej, to je pa tvoj problem. Jaz bi zagotovo naredila enako kot ti, ampak v tem primeru se potem ne bi imela pravice pritoževati, da otroci nimajo subvencioniranega prevoza. Prevoz v službo pa tako ali tako palčujemo polno ceno, samo delodajalci potem nekaj, ali celo nič, vrnejo.[/quote]

Ti sploh ne štekaš, o čem govorim? A ko se otroci iz obrobja vozijo v šolo za 20 eur, ti je ok? Malo čudno logiko imaš. Zračunaj si, koliko je prevoz stal mene.[/quote]

Pa kaj ti ni jasno? Tudi tvoja hči bi imela poceni ali celo zastonj prevoz, če bi jo prepisala v šolo, pod katero ste spadali. Ker je nisi hotela, je to samo tvoj problem.
In še to. Subvencioniran prevoz, tistih 20 € imajo srednješolci, ne osnovnošolci. Osnovnošolci hodijo peš, jih vozijo starši ali pa imajo organiziran šolski avtobus. Enako bi veljalo za tvojo hčer v devetem razredu, če bi jo prepisala v lokalno šolo!

A tako je to? No, še amalo beri…

Aja, se pravi, ko ti svojo otročad pošlješ v mesto, je normakno, da pričakuješ subvencijo in jo seveda tudi dobiš.
Veš, kje je razlika med tabo in mano? Da moram vse te stvari za razliko od tebe plačat.

Ti prevoza v mesto za svojo otročad pač ne plačaš, ker tam živiš 😛 Aja, sploh pa nimaš otročadi, ampak eno in edino edinko. Ko sem jaz rojevala moje in seveda moževe otroke, ni bilo nobenih subvencij za prevoz v mesto tako da… Če so subvencije uvedli naši vrli politiki, večinoma z namenom kupovanja glasov, in sedaj te subvencije veljajo za VSE, bi bila milo rečeno neumna, če jih ne bi koristila.
Pa sej pravim, preseli se na vas, vzemi kredit za hišo, tako kot smo ga mi in potem boš tudi ti lahko uveljavljala te super subvencije za svojo hčerkico.

Ti ni čisto popolnoma jasno, kako se plačuje vozovnica za osnovnošolce, a ne?

Popolnoma mi je jasno. Ne misli, da si tukaj najpametnejša.
Plačujemo vsi, ki smo zaposleni. Torej jaz in mož plačujeva subvencijo lastnim otrokom 😛 Pa še to. Moje smo in še vozimo v OŠ sami. Torej se lahko tukaj tako kot ti trkam po prsih, da jim čisto sama plačujem prevoz.

No, ko ti je tako jasno – koliko plačaš za enega na mesec?

Aja, pa še zanima me, koliko km se vozijo in kako je z mpp – verjetno imajo kombinirano, ne?

New Report

Close