Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko boste stari,raje samomor ali hiralnice dom upokojencev?

Ko boste stari,raje samomor ali hiralnice dom upokojencev?

orpostite
in ja, če bom neozdravljivo bolna in bom imela diagnozo fikus ( če bom v fazi, ko bom samo še vplačevalni člen v oskrbi starostnikov), zagotovo pojem tablete, če ne bo evtanazije. Sem pač kar velik realist.[/quote]

Ste hecni, no. Če si enkrat nepokreten, “fikus” kot pravite, potem tudi roke več ne delujejo. In kdo vam bo dal te tablete za pojest (ker to se strani kot umor, a veste?). Osebje verjetno ne (primer Radan), otrok pa tudi v zapor ne boste spravljali a ne? Da ne govorim, ko ti tudi govor lahko v trenutku odpove (kap in podobno), potem ste v milosti in nemilosti bližnjih. Kake tablete…

http://www.dobreknjige.si/Knjiga.aspx?knjiga=1674

“Toda moje življenje ni moje,” je vdano nadaljevala. “Že dolgo je, kar sem se mu odpovedala. Čakam. Utrujena sem. Neke lepe tihe noči ob koncu poletja sem molila in oglasili so se mi. Povedali so mi, da sem se predala ljudem in da sedaj lahko izbiram. Lahko še nekaj časa ostanem tu ali pa v temini zime preidem na drugo stran. Povedali so mi, da se bo moje telo vrnilo v staro mater zemljo, duh pa bo prešel na drugo stran.

Odtlej čakam. Povedala sem jim, da sem utrujena. Da sem pripravljena oditi. Rekli so, da bodo kmalu prišli pome.”

kako to misliš,prekinitev dihanja ali pa pozimi,ko je -20 wow se mi ne bi dalo čepeti tako dolgo na mrzlem da zmrznem:)) prej bi me notr potegnilo na toplo…..

Da bi šli radi ostareli ljudje v dom slišim prvič, pa imam kar veliko informacij o starejših ljudeh. Poznam samo eno gospo, ki je ves čas govorila, da bo šla, ko ne bo zmogla več, a je še vedno v domači oskrbi, čeprav ne zmore več dovolj. Zmogljivost domov za starejše v Sloveniji je le 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, to je, domovi lahko sprejmejo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi starejših od 65 let. V naši družini smo sužnji ostarele skoraj negibne osebe, ki v dom ne gre na noben način. Raje ostane celo brez oskrbe in doma, samo da nikamor ne gre. In takih je ogromno, vem, ker sprašujem. Tisti, ki le grejo, v resnici nočejo, svojci morajo biti precej trdi da vztrajajo. Avtorica zgornjega zapisa, verjetno se še nisi srečala s starostjo v družini, zato govoriš na pamet.

naše dve sosedi sta od žalosti umrli v treh, ene pa v šestih mesecih.ena je zavestno umrla.
Prisilno spanje ob 18 uri na hipnotikih v domovih,OMG

http://www.dobreknjige.si/Knjiga.aspx?knjiga=1674

“Toda moje življenje ni moje,” je vdano nadaljevala. “Že dolgo je, kar sem se mu odpovedala. Čakam. Utrujena sem. Neke lepe tihe noči ob koncu poletja sem molila in oglasili so se mi. Povedali so mi, da sem se predala ljudem in da sedaj lahko izbiram. Lahko še nekaj časa ostanem tu ali pa v temini zime preidem na drugo stran. Povedali so mi, da se bo moje telo vrnilo v staro mater zemljo, duh pa bo prešel na drugo stran.

Odtlej čakam. Povedala sem jim, da sem utrujena. Da sem pripravljena oditi. Rekli so, da bodo kmalu prišli pome.”[/quote]
Hvala. Bom prebral in nekaj tega že sem. Pravzaprav, ko odslužiš in nisi nikomur več koristen in da tudi sebe ne moreš več “pedinat” je bolje in prav, da po nekem svojem planu odideš. Meni je najbližje zaobiti dihanje. Literature in tehnike pa ne bom omenjal.

Ne pozabi se posloviti od tistih, ki jim imaš rad.


To je tehnika, šola in tudi delavnica. 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudem je to dano. Odloči se in zaspi za večno.
Ni pogoj -20 -;)) to je olajševalna okoliščina, ne vem. Mislim da za strahopetec:))

Ne pozabi se posloviti od tistih, ki jim imaš rad.[/quote]

:)))
Ti, ki jih imaš rad, te morajo poznati in to naj ne bi bil šok žalovanja ampak spoznanja, kaj je to življenje? Ljudje v različnih obdobjih tega ne poznamo.
Življenje je kratkotrajen stik njega (beri mene) s svetlobo.

[/quote]

Da bi šli radi ostareli ljudje v dom slišim prvič, pa imam kar veliko informacij o starejših ljudeh. Poznam samo eno gospo, ki je ves čas govorila, da bo šla, ko ne bo zmogla več, a je še vedno v domači oskrbi, čeprav ne zmore več dovolj. Zmogljivost domov za starejše v Sloveniji je le 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, to je, domovi lahko sprejmejo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi starejših od 65 let. V naši družini smo sužnji ostarele skoraj negibne osebe, ki v dom ne gre na noben način. Raje ostane celo brez oskrbe in doma, samo da nikamor ne gre. In takih je ogromno, vem, ker sprašujem. Tisti, ki le grejo, v resnici nočejo, svojci morajo biti precej trdi da vztrajajo. Avtorica zgornjega zapisa, verjetno se še nisi srečala s starostjo v družini, zato govoriš na pamet.[/quot

Počakajte še par mesecev na demenco in 24 urno oskrbo dotične.

prekinitev dihanja je,če si daš polivinilast žakelj na glavo in poješ prej uspavala?

Da bi šli radi ostareli ljudje v dom slišim prvič, pa imam kar veliko informacij o starejših ljudeh. Poznam samo eno gospo, ki je ves čas govorila, da bo šla, ko ne bo zmogla več, a je še vedno v domači oskrbi, čeprav ne zmore več dovolj. Zmogljivost domov za starejše v Sloveniji je le 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, to je, domovi lahko sprejmejo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi starejših od 65 let. V naši družini smo sužnji ostarele skoraj negibne osebe, ki v dom ne gre na noben način. Raje ostane celo brez oskrbe in doma, samo da nikamor ne gre. In takih je ogromno, vem, ker sprašujem. Tisti, ki le grejo, v resnici nočejo, svojci morajo biti precej trdi da vztrajajo. Avtorica zgornjega zapisa, verjetno se še nisi srečala s starostjo v družini, zato govoriš na pamet.[/quote]

Tudi ti zgleda govoriš na pamet oz. posplošuješ; ne dvomim da obstajajo starejši ljudje, ki ne bi šli v dom na noben kulturen način – a obstajajo tudi takšni, ki gredo z veseljem in se imajo tam prav fajn.
Moja babica se je samoiniciativno odselila od doma pri (mislim da) 79 letih in še 22 let veselo živela v Domu starejših občanov. Sama se je zmenila za sobo (hotela je takšno z balkonom na park in svojo kopalnico), se dala na čakalno listo in organizirala selitev, ko smo bili vsi domači na morju. Veselo nam je javila, da ima dovolj kuhanja, pranja in pospravljanja – in da odhaja v “hotel”, kjer jo bodo stregli drugi.
In potem je bila po izletih, na sprehodih in vsak dan vsaj par ur zunaj – pa obiski, igranje kart in šaha, kofetkanja in klepeti… do smrti.

In glede na napisano… planiram tudi sam nekaj podobnega. Pa tudi moja starša – oz. vsaj tisti od njiju, ki bo ostal sam.

Ne igrajte se s tem, kdaj bi radi umrli. Pred kratkim je umrla punca, ki sem jo poznal, še spomladi je bila vesela in zdrava, potem pa jo je rak pobral v par mesecih. Ko te ni več, te ni več. Ko se take stvari zgodijo, vidiš, kaj je življenje in da gre za eno kratko zgodbo, za katero nikoli ne veš, kje se konča. ne čakajte smrti, ker ji še nihče ni ubežal. raje objemite svoje bližnje in bodite srečni, da so še z vami.

[/quote]

Da bi šli radi ostareli ljudje v dom slišim prvič, pa imam kar veliko informacij o starejših ljudeh. Poznam samo eno gospo, ki je ves čas govorila, da bo šla, ko ne bo zmogla več, a je še vedno v domači oskrbi, čeprav ne zmore več dovolj. Zmogljivost domov za starejše v Sloveniji je le 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, to je, domovi lahko sprejmejo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi starejših od 65 let. V naši družini smo sužnji ostarele skoraj negibne osebe, ki v dom ne gre na noben način. Raje ostane celo brez oskrbe in doma, samo da nikamor ne gre. In takih je ogromno, vem, ker sprašujem. Tisti, ki le grejo, v resnici nočejo, svojci morajo biti precej trdi da vztrajajo. Avtorica zgornjega zapisa, verjetno se še nisi srečala s starostjo v družini, zato govoriš na pamet.[/quot

Počakajte še par mesecev na demenco in 24 urno oskrbo dotične.[/quote]

V moji družini je živela stara mama, do smrti. Jaz sem negovala mamo do smrti, res ni bilo dolgo, ker je rak hitro napredoval, če pa bi trajalo bi šla v dom, saj sem imela službo, dva osnovnošolca in kup dela.
Realno gledam in imam izkušnje s starostjo in boleznijo, zato ne razumem vas, ki pravite da ste sužnji ostarele osebe, ki noče v dom, lahko pa bi ji povedali, da pač mora iti, ker ne zmorete, boste pa jo obiskovali in ji pomagali drugače če bo potrebovala.
V domovih je mesto, če se ga potrudite najti.

Dobro povedano.

Dobro povedano.[/quote]

Joj no, spet dva moralizerja. Pa vsaj vsi vemo, kako je hudo ko umirajo mladi in tako naprej in tako v levo….A v tej temi se pogovarjamo o nečem čisto drugem. Če je ne razumeta, ker vaju vajina modrikavost tako slepi, si odprita svojo.

Ni vazno, ce ni denarja za dom upokojencev, ce lezijo v podelanih plenicah, ce ni denarja za osebje…. Vaz o , da so nasi ljubcki zastonj po vtrcih, medtem ko starsi kofetkajo. Vazno ,da je denar za otroke. Ker starejsi v domovih ne jamrajo, nekateri so vajeni tezkega zivljenja, medtem ko mladina se za svoje otroke ne more doma skrbeti.

Dobro povedano.[/quote]

Joj no, spet dva moralizerja. Pa vsaj vsi vemo, kako je hudo ko umirajo mladi in tako naprej in tako v levo….A v tej temi se pogovarjamo o nečem čisto drugem. Če je ne razumeta, ker vaju vajina modrikavost tako slepi, si odprita svojo.[/quote]

Kaj ko bi prebrala kaj sem napisal 2 posta pred citiranim – in šele potem kritizirala?

Vem, da je stara tema, ampak ja resno o tem razmisljam, ko vidim, kako se ostarela samaka soseda bori proti sorodnikom in zdravnikom in hoce ostati doma, ceprav nemocna nikakor noce v dom. Izbrala bom samomor, da ne bom nikomur v nadlego in da ne bi kdaj z mano slabo ravnali s poziciue moci, ko jim niti ne bi mogla povedati, kaj me boli in kako je hudo.

kaksno vprasanje je to. Pojdite po onkološkem ljudje trpijo neznosne bolečine, a vsi si želijo živeti. Bedno, ampak vseeno, to je življenje. Vi pa tu govorite o samaomoru. Vas bi rada videla, ja, reve . Roko nase položiti je eno dejanje, ki se ga izredno redki poslužujejo. In ne vem kaj je tako groznega z domovi.

..tema stara 5 let, a še vedno se na tem področju ni premaknilo nič – niti za ped.

Ja, vodilo bi moralo biti, in vsak zdravorazumski človek bo pritdil, da je življenje dragoceno, a za vsako ceno podaljševati agonijo v nedolgled, ki velikokrat pomeni leta in leta trpljenja, je nesprejemljivo. Doktrina “svetosti” življenja ima svoje meje.
Ko človek izrazi, in je zdravstveno evidentno, da se življenje končuje, je povsem nelogično “šopat” ljudi – lajšati trpljenje z goro tablet.
In, ja, ko bom povsem odvisna od pomoči drugega, je edina normalna pot, zaključek življenja. Da človek ne sme imeti toliko dostojanstva, da sam poskrbi zase (osnovne življ. potrebe), je povsem skregano z zdravo pametjo …

Jaz tudi mislim zase, da ne bi bil za v dom. Da greš iz svojega, kjer imaš lastno identiteto, zasebnost, svobodo, marsikaj kar v dom ne moreš nest, se mi zdi res hiranje. Marsikoga to ubije, vseh ne, enim to celo paše, da imajo tam stalno na razpolago ljudi za klepet, ki jih sicer nimajo, na stanovanje kjer so bili jih pa nič ne veže.

Če(ko) bom jaz šla v dom, bom po moje prav hitro shirala do smrti, ne bo treba dihanja samousravljat ali samomora delat. Poleg vsega, kar je omenil viharni, bi me najbolj na oni svet poslala hrana. Zdaj nekaj sami pridelamo, ostlo kupimo na kmerijah, sami kuhamo, se v sluzbo si malico, ki jo na hitro pogrejem, nesem od doma. Ne zaradi denarja, ampak okus, kakovost. Ko pokem tiste gostilniske malce, mi smrdi vse, od mesa, plasticne razkuhane. zelenjave, genericnih smetanastih omak, slabega olja.. V domu pa se slabse, najcenejsi dobavitelji, nacin priprave brez skrbnosti in pozornosti. Po moje je bil boljsi pasulj v vojski, vsaj domac tetovac je bil, kot tole v domovih in šolah danes. Se pa na papirju lepo bere meni. Jaz sem po obeh porodih v 4 dneh shujsala veliko kg, ker sem v porodnisnici pojedla sam tolk, da sem se pokonci drzala, da nisem skup padla. Mleko sem pa delala iz svojiih zalog, ga je bilo ogromno iz kosarice komaj B. In me je kar pobiralo vsak dan.

mamenk stari, saj ni nič tvojega.

New Report

Close