Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ko grem v eurospin se počutim nelagodno …

ko grem v eurospin se počutim nelagodno …

Ker nismo ravno pri denarju, grem občasno tudi po kaj v eurospin. Vedno mi je neprijetno, če srečam koga, ki me pozna . Moja sestra je 15 let starejša od mene v to trgovino nebi vstopila niti v sanjah . Ko pride na obisk ji včasih postrežem kakšno stvar, ki je iz te trgovine .Če me vpraša kje sem to kupila se ji vedno zlažem Kako pa vi kaj gledate na to trgovino, kupujete kaj tam?

eurospin??? KVA TI PA JE??!! O GROOZAAA!!!!

Jaz samo iz beverly hillsa naročam, mi vsak drug dan dostavjo;))

Meni se recimo ne da hoditi od trgovine do trgovine in običajno grem v trgovino, kjer lahko nabavim čisto vse. V Eurospinu so mi določene stvari o.k., druge spet ne. Ker ne morem dobiti vsega, kar bi rada, grem raje drugam. Če drugi tam kupujejo, me ne moti. Ko so pri sosedih preverjali morebitno prisotnost salmonele v izdelkih, so jo našli v različnih izdelkih in v različnih trgovinah. Danes itak nisi nikjer več 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} siguren, da je s hrano vse v redu. Vseeno pa menim, da je večje tveganje v trgovinah, kjer je cena izdelkov nižja.

nova
Uredništvo priporoča

Mene bi bilo pa sram, ker lažem lastni sestri. A med sorojenci res ni več pravega zaupanja in iskrenosti. Tvoja starša sta ga verjetno nekje v vzgoji močno “polomila”
Uboga tvoja sestra, ki ima tako lažnivo sestro.

Ne vem zakaj bi se počutila neprijetno in lagala o tem kje kupiš… A se pravi, da kdor ima manj denarja kupuje tu, tisti z malo več pa v mercatorju? Če mene vprašaš bi rekel, da ni cena tista, ki odraža (zmeraj-sploh pri hrani) kvaliteto.

Samo dejstvo, da tam kupujem, me ne bi motilo. Bila sem dvakrat. Mogoče nisem imela sreče, a pol stvari ,ki sem jih kupila je bilo zanič, drugačnega okusa, kot so “original”. Tako me je tisti nakup prišel kar veliko, saj kar nekaj stvari nismo pojedli, porabili.

Grem ene 3x na leto, kupujem pa testenine, instant kapučino, pasato pa še kaj se znajde v vozičku, kar pač takrat rabim. Imajo pa veliko od naših, hrvaških in srbskih proizvajalcev – vsekakkor bolje kot italijansko.

Jaz imam nadpovprecno placo, pa vseeno kdaj zavijem tudi v eurospin. Enkrat sem bila na sluzbeni poti, vstavila sem se ravno v eurospinu. V trgovini je bilo zelo malo ljudi in sem si vzela cas in stvari, ki jih kupujem v drugih trgovinah so tam kat fajn cenejse. Recimo narezan polnozrnat kruh, je men osebno tam zelo dober. V bistvu v vsaki od teh diskontnih trgovin se najde kaj, in ko grem v nabavo dostikrat obiscem kar vse, in kupim v vsaki, kar mi najbolj ustreza. Ta finoca in vihanje nosu nad temu trgovinami je pa sam pistavljanje in “dokazovanje” moci v denarnici. Eurospin je za moje pojme na ravni Leclerca, tja pa kar dosti ljudi zahaja.

V Evrospinu nabavljam italijanske stvari – testenine, paradižnik, ricota, parmezan, maskarpone, zdaj drugo mi ne pade na pamet. Ničesar me ni sram. Fajn je, ker ni gužve in ker prodajalke na kasi niso pod časovnim pritiskom. Aja, zaslužim pa za slabi dve povprečni slovenski plači. Itak pa je to še ena izpeta provokacija.

potolaži se..mi smo kar med bogatejšimi…glede naših razmer..pa hodim tako v eurospin, tudi lidl ,največ v hofer…potem je špar..
kaj kupim v eurospinu..čistila, sodo, alkoholni kis, kakšne sladkarije, politanke,testenine, rezance, sir, kakšne salama..itd.

V Eurospina smo hodili 20 let nazaj v Italijo takoj za mejo in takrat smo mislili, da smo in. A zdaj ko je pri nas, pa vas je sram hoditi v to isto trgovino. Ve ste počene. Kupujem povsod in me niti malo ni sram. Sram me bi bilo, da bi kupovala v kaki in trgovini ki mimogrede niti ne vem katera je morda v Maksiju in bi za isti kos sira plačala 2 x več. Sram me bi bilo moje budalščine če bi se ob tem počutila kaj več.

Kruh je najcenejši v Es. Ta teden so polnozrnate žemlje v akciji in je prav fajn, ko še vročo vzameš iz tistega boksa in ga daš v vrečko.
Sram je jeba, hodim v vse trgovine edin spar mi je nekako drag ratal, kar se mi zdi, da ne ponuja dost kvalitete glede na ceno.

Naj vas ne bo sram. Ljudje imajo predsodke. Mi smo pa nekaj več, ker kupimo dražje? Izdelki so v redu od čistil, mlečnih izdelkov, kave,… Imajo celo meso slovenskega porekla, morda edino sadje ni najboljše.

A te budalaštine, da pišeš iz možem, iz kolesom, iz supergami, te pa ni sram?

Zavijem tudi v Eurospin, čeprav res redko. Moja sestra npr. dosti kupuje tam, pa se mi ne zdi, da bi jo morala zato kaj obsojati ali zviška gledati nanjo. Jaz imam kar porazdeljeno, kaj kje kupujem, tako grem in v Mercator in Tuš in Hofer. Te so mi pač najbližje in nikoli nimam občutka, da bi se morala kje počutiti manjvredno ali večvredno.
Včasih, ko so pa vsi letali čez mejo v taiste trgovine, so bili pa ful pametni, al kaj???

Jaz bi lahko kupovala kje drugje,pa grem velikokrat v Spina.Me ni popolnoma nič sram.Da bi se pa zlagala kje kupujem,mi na kraj pameti ne pride.Tisti ki noče ponujene stvari,naj jo pusti.Postrezi s kozarcem vode,pa je stvar urejena.Meni je Spin čisto ok,zato tudi veliko kupujem tam.Žal ali na srečo.:-)Glavno je,da so moji zadovoljni s hrano in kuho.

po čips 300g-99 c-pa mam 100 čukov na bank

Nikoli še nisem bila v Eurospinu, ker se mi ne da hoditi po trgovinah po točno določene stvari in raje nabavim vse v eni ali dveh trgovinah. Vem, da se določene artikle splača (pa ne le finančno, ampak tudi po kvaliteti) splača kupovati tam, ker jih kupuje tašča, ki se ji da primerjat ponudbo in kataloge in potem vozit od trgovine do trgovine, da v vsaki nabavi nekaj. Meni pač ni praktično, ker bi v Eurospinu kupila le par artiklov, po vse ostalo pa bi morala drugam.

Tudi jaz sem pomislila na Italijo pred 20 leti. Za mejo polna trgovina Slovencev, s celimi kartoni jogurtov. Še radenska in union pivo sta bila tam cenejša kot pri nas.

Ena gospa je napisala, da je provokacija. Pa ni. Pri nas res velja eurospin za tretjo razredno prodajalno, kjer prodajajo samo škart robo. Moja sestra je stara malo čez 60 je vedno živela na visoki nogi in je kar veliki snop. Še vedno da veliko na znamke kod so zvezda ,žito, podravka in podobne, Tudi za zelenjavo misli, da je v enih trgovinah boljša kod drugje,če ji rečeš da vse nabavljajo v Italiji ne verjame.

Avtorica moj nasvet: pripravi narezeg iz sestavin iz Eurospina in postrezi svojo snopovsko sestro z njim.

Ne razumem, zakaj hodiš v trgovine, v katerih ti je nelagodno?
Ne razumem, kako ti je lahko nelagodno pred nekom, ki ga srečaš v tej isti trgovini?

Tuš preziram in ne hodim tja, pa naj imajo še tako hudo akcijo, jaz ne prestopim praga te trgovine. Princip je princip. Po moje si brezhrbteničarka.

A te budalaštine, da pišeš iz možem, iz kolesom, iz supergami, te pa ni sram?[/quote]

Ne ni me sram, saj imam osebno lektorico, ki me popravlja. Si jo pač lahko privoščim ker kupujem v spinu hi hi.
Pa lep dan tudi tebi.

potpiz!

V Eurospinu sme bil nekajkrat in bil zadovoljen s tistim, kar sem kupil. Ampak lokacijsko mi ne ustreza in v glavnem hodim v Hofer. Tudi ta je (bil) tretiran kot nižjerazredni trgovec. Poznam kar nekaj ljudi, ki niso hoteli tam kupovati, jih je bilo sram. Nekateri so počasi sprejeli, nekateri pa še vedno ne. Zaslužim dobro in ne hodim tja, zato ker bi bil reven, ampak zato ker mi ustreza: majhna trgovina, vem kje je kaj, hitro not, hitro ven… Pa tudi kvaliteta se mi zdi zelo dobra. Pa prijazno osebje…
Če je tebe sram, takoj nehaj hodit tja. Kupuj v Maksiju, npr. Lahko pa spremeniš kaj na sebi, si rečeš, sama odločam, kje kupujem in zakaj, briga me, če drugi mislijo drugače, sestri se nasmehni in ji s ponosom in pokončno držo povej, da je ta dober izdelek iz Eurospina. Če pa ji ne bo všeč, reci, da je iz Maksija:)) Pa če si zadovoljna s ponudbo, kvaliteto in cenami, kupuj v Eurospinu tudi, ko boste “bolj pri denarju”…

New Report

Close