Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko jaz naredim njoke….

Ko jaz naredim njoke….

Ko jaz kupim njoke….

….jih včasih skuhamo in pojemo, včasih pa pozabimo v hladilniku.

;-))

Vprašanje. Večkrat delam krompirjeve in bučne njoke. A mene so učili, da se to testo hitro umesi, sicer krompir vodo spusti.
Vi pa testo dolgo mesite? Si sploh ne predstavljam. Moje testo bi zahtevalo ogromno moke, če bi dolgo mesila.

Hvala za po-vabilo…ma sm oženjen:)) Si boš enga drugega najdla:))
[/quote]

A bi potencialnega kandidata vzel na tečaj?

Ker imam zelo rada njoke, pa imam ravno eno bučo doma, za katero ne vem kam z njo, bom tole probala. Upam, da je za kaj! 🙂

Ker imam zelo rada njoke, pa imam ravno eno bučo doma, za katero ne vem kam z njo, bom tole probala. Upam, da je za kaj! 🙂
[/quote]
Kako pa ne veš kam z bučo? Iz jih se dela vse, od slanega do sladkega in vse vmes. Pa še počaka te, celo do pomladi, če je cela.

Tista buča k je dobra za prasce u svinjaku…je dovolj dobra tud za nas:)))hokaida, muškatna, navadna…karkoli:)) prasci vse pojejo:))

Pls. ne me Vikat, ker nisem župnik al pa policaj:))…kuham na pari in to naredi zelenjavo dosti bolj čvrsto, brez odvečne vode, kot če bi jo kuhal v slanem kropu!!

Ni važno, al se reče njoki ali pa je kaj drugega.Dejstvo je, da je Carlos fejst, žmohten, prijazen dec. Kar o Gostu žblj ravno ne moremo reči.
Prav gotovo podnebje vpliva na psiho.Pa skale s hribov.

Ni važno, al se reče njoki ali pa je kaj drugega.Dejstvo je, da je Carlos fejst, žmohten, prijazen dec. Kar o Gostu žblj ravno ne moremo reči.
Prav gotovo podnebje vpliva na psiho.Pa skale s hribov.
[/quote]

Včasih tud mene malo “đira”…. in takrat pravjo da prov glih fajn takrat nisem…. Ampak hvala Bogu….to so izjemno redki trenutki moje “slabosti”….sej zato sem pa tud “dec”, knede:)))

Danes sem naredila krompirjeve svaljke in goveji golaž za kosilo.
Ampak nikoli ne dam notri ne buče, ne šelin, nič od tega kar daješ ti..smetane tudi ne.
Pa so zelo dobri 🙂

Danes sem naredila krompirjeve svaljke in goveji golaž za kosilo.
Ampak nikoli ne dam notri ne buče, ne šelin, nič od tega kar daješ ti..smetane tudi ne.
Pa so zelo dobri 🙂
[/quote]

Sej tud jaz ne bi dal….ma tisti dan sem imel en navdih in so se mi ostale stvari poleg krompirja smejale iz vrta…..In kaj češ drugega kukr da…zapreš “oči” in greš z dušo po vrtu, nej pelje kamor hoče….

Včasih tud mene malo “đira”…. in takrat pravjo da prov glih fajn takrat nisem…. Ampak hvala Bogu….to so izjemno redki trenutki moje “slabosti”….sej zato sem pa tud “dec”, knede:)))
[/quote]

:)))))))
Kadar nas đira, gremo v osamo, jaz se malo zaprem v sobo in si ogledam kakšen film ali navijem glasbo.

:)))))))
Kadar nas đira, gremo v osamo, jaz se malo zaprem v sobo in si ogledam kakšen film ali navijem glasbo.
[/quote]

Jaz se pa skušam v težkih trenutkih spravit na skike……sam takrat res boli…duša, misli, mišice mi preplavi mlečna kislina da peče k pr norcih…ma čez 1/2 ure se ponavadi vse umiri….Moram zdržat tiste pol ure…pol gre…

Ni važno, al se reče njoki ali pa je kaj drugega.Dejstvo je, da je Carlos fejst, žmohten, prijazen dec. Kar o Gostu žblj ravno ne moremo reči.
Prav gotovo podnebje vpliva na psiho.Pa skale s hribov.
[/quote]

Ko ga spoznaš v domačem okolju, ko je pjan ku šilur, je beštja!

Ko ga spoznaš v domačem okolju, ko je pjan ku šilur, je beštja!
[/quote]

Če Vi tako trdite….potemtakem to drži??


Tvoji sokrajani tako povedo.

Če Vi tako trdite….potemtakem to drži??
[/quote]

Absolutno se strinjam! Dodala bi samo še kako dobro začimbo za pikico na i. Potem pa samo na maslu prekuhati žajbelj in potopiti njoke v njega…

New Report

Close