Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko partner kadi

Ko partner kadi

Tisti, ki ste nekadilci in imate partnerje kadilce, kako gre to? Vas ne moti?

Spoznala sem super moškega, ampak to s kajenjem pa ne vem kako bi. Kadi tudi notri, meče čike tudi tako v naravo.

Super moški, ampak ne vem, če bom lahko prenašala kajenje. Ko pride k meni na obisk, seveda ne dovolim kaditi. AMpak, ko pridem jaz k njemu pa kadijo povsod. Pa po seksu, prvo gre kadit. V spalnici k sreči ne kadi.

V avtu tudi kadi.

Je kaj upanja, da bi se nekdo, ki kadi že skoraj 40 let, temu odrekel?

Ne bi mu težila, bi ga pa rada podprla, če bi se seveda odločil.

Tisti, ste kadilci oz. ste bili kadilci, kako vam je, če želi partner, da prenehate?

Kako podpreti človeka, ki kadi, da bi nehal kaditi? Da to ni sitnarjenje, amapk opora, pomoč, da se odvaditi?

Drugače zlat človek.

Odvisno tudi kako živiš. Ko sem jaz še živel z očetom in je kadil sem lahko prenašal. Potem je pa prenehal in nisva živela skupaj me je vsak cigaretni dim tako motil, da ni šans, da nekdo kadi v zaprtem prostoru, zunaj še gre, ker se lahko umaknem. Se pravi če si nekadilec obkrožen z nekadilci boš imel probleme. Obratno se pa navadiš, saj pasivno kajenje je v bistvu kajenje.

Če pride on k meni, sevead ne sme notri kaditi.

Ne morem pa jaz k njemu priti, kjer živi tudi njegova sestra, da ne smejo notri kaditi. Pa, če pridejo še ostali sorodniki, mirno kadijo notri.

Pa ja, tistio, ko se želiš crkljati po najlepših trenutkih pa gre na čik.

Se bojim, da mi je poljubljanje sedaj še ok, ko sva na frišno, potem pa bi me tudi to začelo motiti.

Pa alergična sem, če kdo čike meče po tleh v naravi, cesti.

Se sprašujem, če kadilci vedo kako nam je nekadilcem?

Predvsem pa kako nekako to zadevo obrazložiti, da ne bi izpadlo sitnarjenje.

Zelo rad opazujem vročo in žarečo konico cigarete, ki žari v rdeči svetlobi.

Pa če bi bil še tako super v oastalih pogledih, bi me kajenje totalno odbilo.

Če sama v svoje telo ne vnašam tega šita, ga tudi on ne bo. Pa ker se rada poljubljam se s pepelnikom nočem, brez poljubljanja s partnerjem pa ni šans da bi bila, to je pač nekaj lepega v zvezi, telesno čustveni stik. Pa ker lepo dišim nočem smrdet po njegovih čikih.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 18.07.2021 ob 18:31

Pa če bi bil še tako super v oastalih pogledih, bi me kajenje totalno odbilo.

Če sama v svoje telo ne vnašam tega šita, ga tudi on ne bo. Pa ker se rada poljubljam se s pepelnikom nočem, brez poljubljanja s partnerjem pa ni šans da bi bila, to je pač nekaj lepega v zvezi, telesno čustveni stik. Pa ker lepo dišim nočem smrdet po njegovih čikih.

 

Takole sem tudi jaz razmišljala, zdaj pa mi je on čisto zmešal glavo.

Čeprav se bojim, da tu ne bo prihodnosti. Glede na to, da me že sedaj to moti pa sva še čisto frišna.

Sanjam o tem, da bo nehal, nisem pa mu še nič težila na to temo. AMpak, ko nekdo kadi 40 let..

Odgovor na objavo uporabnika
nekadilka, 18.07.2021 ob 18:40

Takole sem tudi jaz razmišljala, zdaj pa mi je on čisto zmešal glavo.

Čeprav se bojim, da tu ne bo prihodnosti. Glede na to, da me že sedaj to moti pa sva še čisto frišna.

Sanjam o tem, da bo nehal, nisem pa mu še nič težila na to temo. AMpak, ko nekdo kadi 40 let..

Če bo nehal, bo to zato ker si bo želel. Pa četudi boš razlog za to ti;).

Vendar upat na to ni smiselno in če že zdaj veš da te moti je seveda kasneje razlog konca za vezo tudi nekako nefer. Ker veš že sedaj.

Če mu še nisi rekla nič o tem, mu povej svoje filinge pa da vidiš kaj pravi on o tem.

Nikoli namreč ni prepozno nehat kadit.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 18.07.2021 ob 18:49

Če bo nehal, bo to zato ker si bo želel. Pa četudi boš razlog za to ti;).

Vendar upat na to ni smiselno in če že zdaj veš da te moti je seveda kasneje razlog konca za vezo tudi nekako nefer. Ker veš že sedaj.

Če mu še nisi rekla nič o tem, mu povej svoje filinge pa da vidiš kaj pravi on o tem.

Nikoli namreč ni prepozno nehat kadit.

Se strinjam.

Zdaj študiram kako mu na lep način to povedat. Ne bi ga rada v nič silila. Bi pa ga z veseljem podprla, če bi se odločil nehati kaditi.

Upam, da kdo pove, če se je odločil nehati kaditi, zaradi partnerja. Pa predvsem kako podpreti. Torej ne sitnariti, ampak podpreti.

Si mislim, da je zelo težko nehati, da ne rabiš zraven ene tečnobe, ki ti teži. AMpak nekoga, ki ti pomaga, da preprodiš krizo. Tako, da nasveti kadilcev in nekdanjih kadilcev seveda več kot dobrodošli.

Če te kajenje moti že sedaj, te bo verjetno kasneje verjetno vedno bolj. Železo se kuje, ko je vroče. Poznam tri pare, od katerih je eden kadil in je kadilec nehal kadit, ker mu je partner postavil pogoj. Ti pridobiš, da o njem ne govorimo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
nekadilka, 18.07.2021 ob 19:03

Se strinjam.

Zdaj študiram kako mu na lep način to povedat. Ne bi ga rada v nič silila. Bi pa ga z veseljem podprla, če bi se odločil nehati kaditi.

Upam, da kdo pove, če se je odločil nehati kaditi, zaradi partnerja. Pa predvsem kako podpreti. Torej ne sitnariti, ampak podpreti.

Si mislim, da je zelo težko nehati, da ne rabiš zraven ene tečnobe, ki ti teži. AMpak nekoga, ki ti pomaga, da preprodiš krizo. Tako, da nasveti kadilcev in nekdanjih kadilcev seveda več kot dobrodošli.

A ti mu sploh nikdar nisi rekla, da te kajenje moti?

Ojej! Takoj popravi napako in mu lepo reči, da te moti. Upat v prazno je jalovo početje..

 

In to da poveš kaj in kako je pri tebi ni najedanje ampak iskrenost.

In če se ne odloči nehat kadit, je na tebi le to ali ostaneš z kadilcem ali odideš.

In ker veš da te moti je fer do obeh, da odideš.

Kadilk je itak več kot nekadilk.

 

Nikoli ne bi bila s kadilcem. To je nekaj od česar ne odstopam, tako kot alkohol in droge ali druge odvisnosti. Sploh pri teh letih močno dvomim, da bo kdo kar tako nehal. Morda začasno, da ti ustreže, bo pa butnilo kje drugje ven, ker se ni naučil regulirati stres na zdrav način.

 

Odgovor na objavo uporabnika
hrhn, 18.07.2021 ob 20:25

Če te kajenje moti že sedaj, te bo verjetno kasneje verjetno vedno bolj. Železo se kuje, ko je vroče. Poznam tri pare, od katerih je eden kadil in je kadilec nehal kadit, ker mu je partner postavil pogoj. Ti pridobiš, da o njem ne govorimo.

 

Ja, se strinjam, če me že sedaj moti…

Tako, da razmišljam kako bi nekako to mu razložila v upanju, da se odloči za svoje zdravje. Oba ogromno pridobiva. On zdravje, jaz pa njega :).

Odgovor na objavo uporabnika
Ne bi, 18.07.2021 ob 21:00

Nikoli ne bi bila s kadilcem. To je nekaj od česar ne odstopam, tako kot alkohol in droge ali druge odvisnosti. Sploh pri teh letih močno dvomim, da bo kdo kar tako nehal. Morda začasno, da ti ustreže, bo pa butnilo kje drugje ven, ker se ni naučil regulirati stres na zdrav način.

 

V bistvu sem prvič v življenju naletela na krasnega moškega, kar se značaja tiče, prvič nekoga, s katerim se lahko pogovarjam.

Ampak kajenje… Pri alkoholu in drogah tu imam itak nično toleranco (ok, če spije kdaj pa kdaj kak kozarec vina, piva, še gre, če ni pijan) in tale moj ne pije alkohola sploh :).

Imam pa tudi jaz eno zasvojenost. Sladkarije. Leta in leta sem se s tem nažirala, potem pa sem par mesecev nazaj končno resno stopila v boj s tem in že več mesecev ne jem sladkarij. Prej pa več neuspešnih poskusov. Pa ni šlo za samo sladkosnedost, ampak izjemno zasvojenost. In po par mesecih se sicer počutim super, a vendar se še ne počutim, da sem na varni strani, povsem ven iz zasvojenosti.

Zato sem zdaj vendarle bolj razumevajoča do raznih zasvojenostih (če ne gre za alkohol ali droge, tu samo stran bežim).

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 18.07.2021 ob 20:45

A ti mu sploh nikdar nisi rekla, da te kajenje moti?

Ojej! Takoj popravi napako in mu lepo reči, da te moti. Upat v prazno je jalovo početje..

 

In to da poveš kaj in kako je pri tebi ni najedanje ampak iskrenost.

In če se ne odloči nehat kadit, je na tebi le to ali ostaneš z kadilcem ali odideš.

In ker veš da te moti je fer do obeh, da odideš.

Kadilk je itak več kot nekadilk.

 

Ja, bom morala streti ta oreh in povedat kako in kaj.

Odgovor na objavo uporabnika
nekadilka, 18.07.2021 ob 17:00

Tisti, ki ste nekadilci in imate partnerje kadilce, kako gre to? Vas ne moti?

Spoznala sem super moškega, ampak to s kajenjem pa ne vem kako bi. Kadi tudi notri, meče čike tudi tako v naravo.

Super moški, ampak ne vem, če bom lahko prenašala kajenje. Ko pride k meni na obisk, seveda ne dovolim kaditi. AMpak, ko pridem jaz k njemu pa kadijo povsod. Pa po seksu, prvo gre kadit. V spalnici k sreči ne kadi.

V avtu tudi kadi.

Je kaj upanja, da bi se nekdo, ki kadi že skoraj 40 let, temu odrekel?

Ne bi mu težila, bi ga pa rada podprla, če bi se seveda odločil.

Tisti, ste kadilci oz. ste bili kadilci, kako vam je, če želi partner, da prenehate?

Kako podpreti človeka, ki kadi, da bi nehal kaditi? Da to ni sitnarjenje, amapk opora, pomoč, da se odvaditi?

Drugače zlat človek.

Moški, ki nemoralno in zavestno meče ogorke cigaret tudi v okolje, nikakor ni “super” moški 🙂 Mogoče je super samo oblika in dolžina njegovega vtikačnika, karakterno je pa pujs.

 

Osebno nikoli nisem mogla imet nič s kadilci,že njihov vonj me je dbijal – tudi slina,  sperma ima okus po nikotinu. Mene je to vedno odbijalo. Četudi  je milionar, ne hvala.

Če bi mi ena rekla, ali bi imel raje mene, ali cigarete bi fejst in dolgo časa razmišljal kaj je manj strupeno.

Spoznala si ga s čiki, v posteljo si šla kljub čikom in zdaj bi mu težila??? Nisi resna. Adijo pamet!

Kadilci in nekdanji kadilci: se bi kdo odpovedal cigaretom, če bi vam partner/ka rekel , da ne želi biti s kadilcem. Da pa mu bo z veseljem v oporo, če neha kaditi?

In tisti, ki ste kadilci: si želite nehat pa ne gre in bi poskusili nehati, če bi šlo za ljubo osebo in če vam ta stoji ob strani in razume, da ni enostavno nehati?

Odgovor na objavo uporabnika
nekadilka, 19.07.2021 ob 08:04

Kadilci in nekdanji kadilci: se bi kdo odpovedal cigaretom, če bi vam partner/ka rekel , da ne želi biti s kadilcem. Da pa mu bo z veseljem v oporo, če neha kaditi?

In tisti, ki ste kadilci: si želite nehat pa ne gre in bi poskusili nehati, če bi šlo za ljubo osebo in če vam ta stoji ob strani in razume, da ni enostavno nehati?

Kaditi, piti, preveč športati, se prenažirati in podobne odvisnosti prenehaš zaradi sebe in ne zaradi drugih. Zakaj si sploh šla z njim, saj že od začetka veš, da je kadilec?!??!!!

Dobro razmišljaš, pa bi te vprašala …

Kaj bi ti naredila, če bi spodnji sosed cel dan kadil in bi ti vsak dan spalnica smrdela po njegovem cigaretnem dimu? V kolikor bi ga opozorila na to, bi pa rekel, da se želiš kregati?

Odgovor na objavo uporabnika
Katran, 19.07.2021 ob 10:22

Dobro razmišljaš, pa bi te vprašala …

Kaj bi ti naredila, če bi spodnji sosed cel dan kadil in bi ti vsak dan spalnica smrdela po njegovem cigaretnem dimu? V kolikor bi ga opozorila na to, bi pa rekel, da se želiš kregati?

Hu, nimam teh iizkušenj. Nikoli nisem imela v stanovanju ali pri sosedih kadilcev. Tako, da ne vem kako to gre.

Tudi obiski pri meni ne smejo kaditi.

Ampak to ali kdo sme pri meni ali v moji okolci kaditi itak ni vprašanje te teme :).

Je kjerkoli v zakonu navedeno, da človek NE sme kaditi v lastnem stanovanju?

Bi bila razlika, če bi vsak dan kuhal vampe, golaž, bakalar?

Če je dost velika želja in močna volja, potem je zihr možno. Ampak na kadilčevi strani seveda. Problem, ki ga tu vidim je, da je želja zaenkrat samo tvoja…

Ima kdo kake lastne izkušnje? Vesela bi bila, če kdo kaj iz lastnih izkušenj napiše.

New Report

Close