Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ko se na dopustu polomiš in ti ne nudijo pomoči??

ko se na dopustu polomiš in ti ne nudijo pomoči??

Seveda vodička ni ravnala prav -AMPAK!

Otroka, ki se v tujini ne znajde, se v tujino ne pošilja in pika!! To kot prvo. In kot drugo – če prav razumem, punca ni povedala, da gre za zlom, ampak je govorila, da je potočena. Vodička ji je verjetno v dobri veri odsvetovala zdravnika in ji rekla, naj počiva. Verjetno je še sama mlada in brez izkušenj.

Krivi ste torej vsi. Od vodičke, do staršev, ki so dovolili, da gre. In punca ni imela telefona, da pokliče domov in se pozanima? Vodička ni ravnala prav, se strinjam, vendar bi lahko zadevo odrasli uredili tudi tako, da ne bi bili odvisni od nje.

Kdo, kdaj in na kakšen način ste se o tem pozanimali in na kakšen način so vam odgovorili?

Veliko potujem, a v nobeni opciji vodic ni bil zavezan (glede na zavarovanje) iskanja pomoci. Seveda pa je bil to plus, ko se je zgodilo.[/quote]

Kaj zdaj, smo ljudje ali divjaki?

Naj je to v delovnih dolžnostih vodičke ali ne, je njena moralna dolžnost, da pomaga, sploh v primerih, ko človek potrebuje nujno zdravstveno pomoč (kar zlom vsekakor je!). Jaz bi kot stranski opazovalec taki vodički pljunila v obraz!

In kaj hudiča so počeli ostali udeleženci potovanja?!

Kaj pa, če punca ni imela denarja za zdravnika?
Kaj takoj planete in pljuvate po žrtvah?!
Kaj če je punca imela pač minimalno vsoto s sabo in računala, da zavarovanje pokrije morebitne nezgode?
Kaj niste še nikoli šle na dopust z minimalnim denarjem?

Vodička je punci rekla, da je treba zdravnika plačat in ona potem ni upala urgirat, je rajši trpela bolečine. Škoda, da se ni obrnila takoj na starše in ti takoj na agencijo ali pa še naprej na inšpekcijo!

Kaj pa, če punca ni imela denarja za zdravnika?
Kaj takoj planete in pljuvate po žrtvah?!
Kaj če je punca imela pač minimalno vsoto s sabo in računala, da zavarovanje pokrije morebitne nezgode?
Kaj niste še nikoli šle na dopust z minimalnim denarjem?

Vodička je punci rekla, da je treba zdravnika plačat in ona potem ni upala urgirat, je rajši trpela bolečine. Škoda, da se ni obrnila takoj na starše in ti takoj na agencijo ali pa še naprej na inšpekcijo![/quote]

Načeloma razumem tvoje dvome. A še vedno trdim, da bi moralo dekle se o tipu zavarovanja in kako se ga uporabi prebrat pred začetkom potovanja. Če skupaj s starši ugotovi, da zavarovanje ni dovolj oziroma ni primerno, se dodatno zavaruje po svoje. Glede na to, da je potovala z agencijo, potovanje ni bilo low budget. Predvidevam, da je potovala za vsaj teden dni. In kdor ima dovolj denarja, da se odpravi na tako potovanje, hkrati pa nima tistih nekaj 10€ za Coris ali podobno zavarovanje, potem naj na potovanje ne gre.

Ce se potuje po EU, je za prvo silo dovolj modra kartica. V vseh ostalih primerih pa je Coris zakon. Imam kar nekaj osebnih izkusenj z njimi. In slo je za res velike zneske (smrt na potovanju) ali pa samo za vneta otroska usesa in antibiotik. Na njihpvem zavarovanju recimo pise, da naj najprej poskusijo, ce je kartica zavarovanja dovolj veliko zagotovoilo, da bo Coris racun poravnal. Pri manjsih zneskih placas in ti vrnejo. Čim pa ugotovis, da bodo zneski vecji, kot si jih lahko privoscis, je klic na stevilko, kjer so dosegljivi 24 ur na dan in to v slovenscini. In bodo, če bo treba, tudi oni poiskali zdravnka.

Ce je na poti problem denar, lahko preko kartice Visa elektron nakazes denar in ga ima clovek v nekaj minutah. Druga opcija je seveda kreditna kartica. Imam pa tudi izkusnje, da je zdravnik seveda oskrbel cloveka, ki je racuna placal sele čez dan ali dva, ko ga je dobil.

Naj bo to sola za vas, vaso hcero in vse ostale, kako se v bodoce obnasat. Najlazje je bil ovca in cakat, da bodo vsi naredili vse za nas.

Ženske, ki niti ne vedo, kaj je dohodnina in kako izpolniti obrazec za VDČ, ki ne znajo pogledat, kdaj bo nakazan OD, ki še vedno verjamejo, da je Slovenija socialna država v primerjavi s tujino, ki jim mož vozi registrirat avto in same niti vinjete ne znajo nalepit na pravo mesto, ki ne vedo, ali za prestop meje rabiš potni list ali osebno, ma kaj to, niti tega ne vedo, kaj spakirati za na dopust, bi vse polomljene v tujini s prve in v sekundi pravilno odreagirale in pri tem ne bi potrebovale nobene pomoč, še več, bila bi jim odveč, ker bi same itak vedele bolje od vodiča.
To pa bo dan.

Na vseh izletih, kjer sem bila je vodič vedno pomagal v takem primeru in peljal osebo k zdravniku oz. v bolnico. Tistim, ki so imeli Coris zavarovanje, ni bilo treba nič plačati, ampak se je zdravnik zmenil s Corisom, da oni vse plačajo in jim je po faksu samo poslal račun, en izvod pa dal bolniku.
Ni res, da vodiči niso dolžni poskrbeti za ljudi. Saj so zato, poleg ostalega, tudi tam. Samo se jim pač ne ljubi, ker dandanes človečnost ni več moderna kot kaže. S tako agencijo ne bi šla več nikamor.

Joj, joj. Pri 18 letih ima človek običajno funkcionalno pismenost. In če jo ima, potem ve, da je :
a. zavarovan pri Corisu ali pri kateri drugi tovrstni zavarovalnici -dobi tak majhen kartonček
b. zavarovan pri Vzajemni- ima tak majhen kartonček
c. nikjer- nima takega majhnega kartončka, ki izgleda kot kreditna kartica pa to ni!
Če je a, potem pokličeš na Coris (ampak tvoja punca je očitno šparala in ni hotela iz svojega telefona klicat), kjer se ti lepo po naše javijo, uredijo z najbližjo bolnico/zdravnikom, kamor te napotijo na vse mogoče preiskave- raje več ko manj, ker to plača Coris!
Če je b, ponoviš vajo
Če je c. potem si sam kriv!

In plačilo je potrebno res v eksotiki.
Le kako pa je 18 letni deklič tako neroden, da pade po stopnicah:
a. ni bila trezna,
b. ni bila pazljiva,
c. nič o tega
In tako naprej in naprej
Vodiči morajo voditi ostale, punci bi pa lahko kdo od potnikov solidarno pomagal! Ker ostala skupina ne more ostati brez izleta. Ampak punca, ki ne zna tujega jezika ( po 10 letih učenja angleščine), ki ne zmore komunicirat niti z receptorjem hotela, kjer ima zlomljeno nogo, ki mimogrede svinjsko oteče!!
A lačna je bila tudi vse! tri dni? Ker so šli drugi na izlet, ona pa je trpela hude bolečine v hotelski sobi???? Dej no dej, avtor neumnosti! Kje je to bilo in katera agencija je tole vodila? Pa bomo vsi vse vedeli od a. do c. kaj je res in kaj ni!

Pod to pa podpis!!!!!!

Vodička bi morala pomagati oz svetovati pomoč. Ali ji vsaj pomagati organizirati. Se pa vprašam nekaj drugega – a ni nihče videl tega padca? Kakšni drugi turisti, hotelski gostje, nekdo zaposlen v hotelu…..? In če je bilo hudo, bi zahtevala v hotelu pomoč – vsak hotel ima neko usposobljeno osebje (vsaj pri nas je bilo tako – otrok padel, in je v trenutku nudilo pomoč 5 zaposlenih – pa na srečo ni bilo nič hudega!). Imam hčero staro 18 in zna biti zelo glasna, ko se ji zgodi kakšna krivica ali je kaj narobe. A tvoja je bila tiho? In to tri dni? Definitivno če bi to bil moj otrok bi ob prihodu domov vedelo že vsaj pol Slovenije! In vodičko bi pričakal direktor agencije skupaj z mano – ja, bi bilo pestro. Saj ti si verjetno izvedela ko je bila še doli? Mobitel je sigurno imela in ob takem primeru je treba reskirat tudi kakšen dodaten €, če je nujno! Ah, si mislim da sta obe s hčero eni izmed tistih, ki so tiho, samo da ne izstopajo in izpadejo fino prijazni.

Če se ozrem po večinskem mnenju tukaj, sprašujem avtorje teh komentarjev, a če bi se v vlogi tega dekleta znašli vi, bi še vedno tako zelo zagovarjali vodičko? Kljub temu, da bi bili sposobni sami priti do zdravnika (za razliko od tega dekleta) – vas ne bi popolnoma nič motila ignoranca vodičke? In dezinformiranje?

Mislim, da nas večina ne bi tri dni trpela z zlomljeno nogo v hotelski sobi???

In ponavljam vprašanje vseh – ni imela telefona, da bi poklicala domov? Kakšen zadet izlet je to bil? Po moje so bolečine pri zlomljeni nogi tako neznosne, da padeš v nezavest v določenem času, ona je pa kar tri dni zdržala?

Za Vzajemno ne vem, pri Corisu pa že 2 leti ni kartončkov, ampak samo polica!

Sem že prej povedala, da obnašanje vodičke ni ne korektno, ne človeško, še najmanj profesionalno. Ampak da si tak hlod, da obsediš v hotelski sobi, čeprav menda veš, da si ustrezno zavarovan, pa trpiš bolečine, je tudi mimo. 14 dni nazaj se je v Garadalandu po svoji lastni neumnosti oz. objestnosti ponesrečil 14letnik. Cela skupina je bila sestavljena v glavnem iz 13-15 letnikov. Mulo je takoj povedal, da ima Coris, dal papirje vodiču, vodič je opravil 2 telefonska klica. Z enim je poklical reševalce, z drugim očitno nadomestne vodnike. Skupino sta prevzela 2 vodiča, ki sta sicer znala samo angleško in sta bila očitno lokalca, vodič je šel s taksijem za fantom v bolnišnico, obvestil starše, ostal s fantom 2 uri, dokler se ni zbudil iz narkoze – pa si je bil mulc poplnoma sam kriv svoje nesreče. Za skupino sta ta čas skrbela angleško govoreča vodiča, nobenemu ni nič falilo. Šli so jest in ker vodiča še ni bilo, so se z busom odpeljali do mesta Sirmione, kjer jih je nato dohitel vodič. Fanta je v bolnišnici nato pustil samega in skupino odpeljal domov, nekaj ur za tem sta v bolnišnico prispela fantova starša. To se meni zdi profesionalni način reševanja problemov, vodič je naredil kar je lahko, mulo je kljub poškodbi bil dovolj priseben in je vedel, kaj ima in česa nima.

Za Vzajemno ne vem, pri Corisu pa že 2 leti ni kartončkov, ampak samo polica!

Sem že prej povedala, da obnašanje vodičke ni ne korektno, ne človeško, še najmanj profesionalno. Ampak da si tak hlod, da obsediš v hotelski sobi, čeprav menda veš, da si ustrezno zavarovan, pa trpiš bolečine, je tudi mimo. 14 dni nazaj se je v Garadalandu po svoji lastni neumnosti oz. objestnosti ponesrečil 14letnik. Cela skupina je bila sestavljena v glavnem iz 13-15 letnikov. Mulo je takoj povedal, da ima Coris, dal papirje vodiču, vodič je opravil 2 telefonska klica. Z enim je poklical reševalce, z drugim očitno nadomestne vodnike. Skupino sta prevzela 2 vodiča, ki sta sicer znala samo angleško in sta bila očitno lokalca, vodič je šel s taksijem za fantom v bolnišnico, obvestil starše, ostal s fantom 2 uri, dokler se ni zbudil iz narkoze – pa si je bil mulc poplnoma sam kriv svoje nesreče. Za skupino sta ta čas skrbela angleško govoreča vodiča, nobenemu ni nič falilo. Šli so jest in ker vodiča še ni bilo, so se z busom odpeljali do mesta Sirmione, kjer jih je nato dohitel vodič. Fanta je v bolnišnici nato pustil samega in skupino odpeljal domov, nekaj ur za tem sta v bolnišnico prispela fantova starša. To se meni zdi profesionalni način reševanja problemov, vodič je naredil kar je lahko, mulo je kljub poškodbi bil dovolj priseben in je vedel, kaj ima in česa nima.[/quote]

Zelo lepo od vodiča, da fanta ni skušal prepričati, da je zavarovanje lari fari, da nima dovolj denarja za obisk zdravnika in naj lepo počaka na klopci, da se bodo oni do konca nadivjali v Gardalandu, potem ga bodo pa prišli iskat, bo šel z njimi na bus in lepo v Sloveniji k zdravniku.

Če je vodička res tako vehementno lagala glede zavarovanja, je to vsaj izjemno nesramno, če ne celo proti pravilom. In kaj bi jo zamudilo, če bi dekletu rekla, naj se v recepciji dogovori za taksi in vpraša za naslov najbližje ambulante? Dve minuti morda?

Tukaj vas je polovica takih, ki sami ne najdete od Ljubljane do Umaga, da ne govorim o tem, da je za vas cela znanost pravilno izpolniti povprečen vprašalnik..a zdaj ste pa naenkrat vsi pametni, kako je 18-letnica, ki sama potuje, štorasta, da ne gre sama z zlomljeno nogo do zdravnika v tujini.

Smešno.

18-letnica, ki se v tujini ne znajde, naj v tujino ne hodi!!!! Vodiči so marsikaj, varuške pač ne.
In mislim, da punca ni imela Corisa, ampak samo tisto zavarovanje, ki ga dobiš zraven aranžmaja. Dajo ti kartonček in rečejo, to je zavarovanje za tujino. Smo ga dobili tudi mi. Koristili nismo, tako da ne vem, kako ga uveljavljaš. Vsekakor pa bi modra kartica morala zadoščati. Mogoče je pa punca ni imela, to zavarovanje pa je krneki. In potem je imela vodička mogoče celo prav.
Nekako ne verjamem, da bi starši punci plačali Coris, nje pa ne bi obvestili in ji ne dali papirjev.

Možno tudi, da agencije goljufajo in rečejo, da so potnike zavarovale, pa jih v resnici niso. Pri nas je vse možno. Tako da je že zaradi tega treba vprašat na agenciji, v čem je bil problem.

Se strinjam, da vodička ni ravnala prav. Ampak prva napaka je pri starših. Ki otroka niso naučili, da se pred nakupom aranžmaja pobriga, kakšno je zavarovanje. In če po skupnem mnenju ni dovolj, se pač dokupi Coris ali kaj podobnega. In da se skupaj pogleda, kako se na tezave odzove. Seveda pa se doma pusti kopijo, pa kopijo osebnega dokumenta tudi.

Nimajo vsa potovanja vstetega zdravstvenega zavarovanja. Če pa že, so pa vsaj na daljsih potovanjih dovolj dobra. V naši skupini so pokrila vse stroške bolnišnice plus taxi do tja.

Majko milo, imela je sklenjeno zavarovanje coris za čas bivanja in na polici lepo piše, da je bila zavarovana za primer obiska zdravnika do 40.000 eur, prevoz v domovino do 10.000 eur in odvetniške storitve do 2.000 eur…torej, čisto zavajanje in pranje možganov s strani agencije, samo da ni bilo “problemov”!!!!!!!
Očitno bo zadnja cifra, prišla še kako prav..in ne trosite već neumnosti, bi vas rada videla v identičnem primeru, kako bi se znašle na drugem koncu sveta, kjer večina govori samo svoj jezik!!!

Lej, če se na drugem koncu sveta ne znajdeš, moraš ostat pač doma. To je prva stvar. Sama sem bila pri 18 letih 6. sama v tujini, pa ne z agencijo, z ruzakom in v lastni režiji, pri čemer sem si najprej za 1 mes našla delo, da sem zaslužila za 3 tedne potepanja. Prvič sem šla od doma po Evropi pri 15 letih. Tko da meni ne pravljic razkladat, punca je pač razvajena, nedorasla in nesposobna poskrbet sama zase, to je dejstvo. Vodička pa tudi ni nek presežek in po mojem mnenju pač ni opravila svojih dolžnosti. Pri vsem mi je nepojmljivo, da polnoleten in razsoden človek vsemu navkljub ni v stanju sam poiskat pomoči, sploh če še ve, da so mu doma vse k riti znosili. Mene so v Mongoliji okradli. Obdržala sem potni list, zavarovalno polico za 3 dni denarja, ker so imela to pod obleko privezano na telo. Vse drugo je šlo v maloro – ruzak, šotor, spalka, bombice s kuhalnikom, vsa obleka, hrana – jaz pa z dvema kolegicama Bogu za 9. rebrom, kjer je funkciniral le “body language” in mongolščina. Ne boš verjela, 2 dni smo rabili do Ulan Batorja, da smo sploh prišli do ambasade, pa ne naše. Pa smo še danes živi!

In ne zna brat police? In ne zna poklicat domov? Noga verjetno sploh ni bila zlomljena, ampak je bila NAlomljena. Ker me ne bo nihče prepričal, da so spravili na letalo ali v avto nekoga z zlomljeno nogo.

In ne zna brat police? In ne zna poklicat domov? Noga verjetno sploh ni bila zlomljena, ampak je bila NAlomljena. Ker me ne bo nihče prepričal, da so spravili na letalo ali v avto nekoga z zlomljeno nogo.[/quote]

Se vedno trdim, da bi se morala o tem pogovorit z vami pred potovanjem. A ste ji zavarovanje kupili vi??? Ji niste povedali, kako se jo uporabi? Na kartoncku, ki se ga dobi, lepo pise in to v slovenscini, da se poklice na doloceno stevilko. In potem Coris ureja naprej. krivi ste tudi VI!

New Report

Close