Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Otroci si v šoli ne posojajo več zvezkov. Pa kam smo to prišli. V primeru, da je otrok odsoten od pouka in potrebuje snov za prepisat, si itak žželi zapiske od nekoga, ku ima urejen zvezek in čim več zapisanega. Pridne sošolke zveskov ne posojajo. Je posredovala podravnateljica in ti sedaj izgleda tako, da starš pokliče njo, ona si sposodi zvezek od ta pridnih učenk, ga fotokopira in fotokopije preda otroku, ki je za njih prosil.
Sin je bil kar nekaj ur odsoten od pouka, ker je bil poškodovan in imel operacijo. Me kliče podravnateljica, da zapiskev od pridnih punc ne more dobiti, ker so njihovi starš prepovedali. WTF? Kličem enega od teh staršev, skoraj na kolenih prosim za zapiske in mi reče, da oni te ne morejo, ker so preveč zasedeni, naj pokličemo koga, ki ima manj popoldanskih obremenitev kot njihova hči. Pa pravim, da lahko pridem do njih in podotkam, to je za jih max 2 minuti. Tipček pravi, ma ok, ti bom poslal po mailu. Maila ne dočakam.
Zdaj pa vi meni povejte, kakšne otroke to mi vzgajamo? Produkt takih staršev ne more biti prav nič dobrega. Najhuje pa je, ker to ni osamljen primer. Meni se zdi, da smo vsi skupaj skrenili iz poti. Nekaj hudo gnilega je med nami, če si otroci ne posojajo več zveskov, zato da slučajono ne bo tisti ki zvezek potrebuje, znal več od tisteha, ki zvezek posoja.

Že mali vedo da so sošolci konkurenca. Ni več socializma ljubica.

Ko gledam nazaj se spomnim pridnih sošolk in sošolcev. Tudi sam sem bil priden kot mravljica. Vsi so si od mene sposojali. In glej ga zlomka, tem večnim izkoriščevalcem je potem ratalo bolje priti skozi življenje, kot meni, pridnemu. Pač so sistem izkoriščanja skapirali že v rani mladosti.

In ja, pravilno je da se ne posoja. Znajdite se sami. Ali pa morda za zapiske plačajte, tako kot se to dela na faksu. Nismo več v socializmu. Če ne pa vprašajte učitelje. Oni so za to plačani, otroci zgleda da ne.

nova
Uredništvo priporoča

Tematiko je potrebno izpostaviti na roditeljskem.
Ne odobravam takšnega odnosa.
Odgovarja seveda tisti, ki je napisal takšno pravilo šole.
Da ne bi posodila zvezkov je absurd. Tisti, ki je napravil to napako je naj zanjo odgovarja.
Res pa je, da imajo starši vse manj časa potem te zvezke iskat naokoli. Če smo iskreni eden moj si je vedno izposojal, eden je vedno posojal. Tu ni recepta.
Zvezki izumirajo. Da se pa nekdo vtikuje v otroke, ko rešujejo težave, kot vaša podravnateljica se mi ne zdi prav.
Tu pri vas so otroci že številke.
Ni povsod tako.

Naj sosolca prosi ali sošolko da mu poslika in pošlje, danes je čuda aplikacij, ki to omogočajo. V parih minutah ima zvezek pred seboj. Tako delajo nasi. Vse poslikajo in si preposiljajo.

A da bi pa staršem otroka od katerega želite zvezek, stisnili v roko tistih gnilih 30, 40 €, a to pa ne gre? Otrok je vendarle v zvezek vložil kar nekaj 10 ur dela. A ste doma škrti?

Pa saj je napisala, da nočejo poslati.

Kjer so odnosi med sošolci in njihovimi starši dobri, to ni problem. Meni se zdi normalno, da bo hči pofotkala snov in jo poslala sošolki, ko ta manjka, enako naredi sošolka, ko manjka moja hči.

Mogoče pa je pri vas problem, da zadevo že malo izkoriščate, pa vas imajo ljudje počasi dovolj? Sine je malo len, pogosto manjka, zdaj še operacija, nič se mu ne da, pa bi lepo vse prepisal od ta pridnih sošolk? V tem primeru bi jaz tudi počasi nehala biti solidarna.

Včasih je imel sin takšno cvetko za sošolko – mama ji je redno omogočala, da je kar ostajala doma, vedno s kakšno namišljeno težavo, sploh takrat, ko so pisali kak test. Potem je pa prosjačila za zvezke in seveda so je imeli vsi dovolj.

In avtorica, daj preberi za sabo, kako si napisala, tudi z boljšo slovnico si lahko zgled sinu.

Se hecas.? Otrok je bil odsoten zaradi poskodbe in operacije. Ce je tvojemu otroku pisanje snovi v zvezek velik trud ga vpisi v posebno solo, ker za klasicno ni primeren. Se ti slišiš, tebi se zdi trud prepisat oz po nareku pisat v zvezek. Saj zase v zvezek pise in ne za druge. Ce pa sosolcu posodi zvezek za prepisat njegov trud kot pravis s tem ne bo iznicen, zvezek mu se vedno ostane. Racuna sosolcu lahko edino ce mu bo on prepisal v njegov zvezek. :)) to je pa že druga tema.

Ne vem, na katerem planetu živite vi, pri nas se vedno posoja. Brez problema. Učiteljica spodbuja učence, da si pomagajo, da sodelujejo, da komunicirajo. Upam, da je tak primer bolj izjema kot pravilo.

Aja, mi živimo v vukoje bini.

Pa saj je napisala, da nočejo poslati.
[/quote]

Ja čudni časi so in vse bolj čudni ljudje.

Se hecas.? Otrok je bil odsoten zaradi poskodbe in operacije. Ce je tvojemu otroku pisanje snovi v zvezek velik trud ga vpisi v posebno solo, ker za klasicno ni primeren. Se ti slišiš, tebi se zdi trud prepisat oz po nareku pisat v zvezek. Saj zase v zvezek pise in ne za druge. Ce pa sosolcu posodi zvezek za prepisat njegov trud kot pravis s tem ne bo iznicen, zvezek mu se vedno ostane. Racuna sosolcu lahko edino ce mu bo on prepisal v njegov zvezek. :)) to je pa že druga tema.
[/quote]

Torej ste škrti. Res ne vem kje je problem da se plača tisti ušivi drobiž….

Jaz ne bi nikoli ne plačevala in ne sprejemala denarja za nekaj takšnega, halo?!

Če je bil otrok res samo na operaciji in nujno rabi snov, se mu posodi, normalno. V tem primeru je res hud egoizem na delu. Vprašanje pa je, česa mama ni povedala in kako pogosto bi oni izkoriščali pridne sošolke.

Torej ste škrti. Res ne vem kje je problem da se plača tisti ušivi drobiž….
[/quote]
Ponavadi je naša tista ki posilja, posoja, instruira druge. Da bi jim racunala ji na pamet ne pade. Pomagas ali pa ne, biznis in pomoč sta dva ločena pojma. To je treba vedeti.

to je bilo tako že pred petnajstimi leti
kolega je imel otroka, ki je kronični bolnik
priden dečko, ampak zelo dosti je manjkal v šoli
NI MOGEL DOBITI ZVEZKOV ZA PREPISAT.


Ponavadi je naša tista ki posilja, posoja, instruira druge. Da bi jim racunala ji na pamet ne pade. Pomagas ali pa ne, biznis in pomoč sta dva ločena pojma. To je treba vedeti.
[/quote]

Torej jo pripavljate da jo bodo celo življenje izkoriščali. Žal tako to je danes.

Če si v nečem dober, računaj, razen, če od npr. dobrega prijatelja pričakuješ protiuslugo. Sicer pa je v razredu učencev veliko. Pa naj si otrok sposodi kje drugje. Aja razumem, ta in ta sošolec/sošolka ima najboljšo kvaliteto zapiskov ker ima same petke. Veš kaj? KVALITETA SE PLAČA.

Moji so še v osnovni šoli. Ampak s posojanjem nikoli ni bil problem. Pridejo, vzame, naslednji dan vrne. Eni tudi kopirajo, skeniramo in pošlješ.
So vzgojeni, da pač medsebojno si je treba pomagat. Prvi, ki bi začel, da ne bo posojal, tudi ne bo dobil, ko bo rabil. Utopično je namreč pričakovati, da tvoj otrok bo pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri pouku.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Torej jo pripavljate da jo bodo celo življenje izkoriščali. Žal tako to je danes.

Če si v nečem dober, računaj, razen, če od npr. dobrega prijatelja pričakuješ protiuslugo. Sicer pa je v razredu učencev veliko. Pa naj si otrok sposodi kje drugje. Aja razumem, ta in ta sošolec/sošolka ima najboljšo kvaliteto zapiskov ker ima same petke. Veš kaj? KVALITETA SE PLAČA.
[/quote]
A bejz bejz povosod vidite izkoriscevalce, to da posodis zvezek ali pošlješ sliko sosolcu, ki je bil odsoten zaradi bolezni ni nobeno izkoriščanje. Zato pa ste tam kjer ste, ker ne znate ločit med kolegialno gesto in izkoriščanjem. Vidite strahove tudi tam kjer jih ni, ko pa dejansko pridete v roke pravim manipulatorjem in izkiriscevalcem pa zmrznete. 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vas je takih in tega naucite potem tudi otroke, ker sami ne poznate razlike. Nauci ga raje razlikovati med pravim izkoriščanjem in med tem- poslikati 5 strani zvezka in poslati sosolcu, ki zaradi bolezni ni mogel v šolo .

Mi smo na ta problem naleteli že pred 20 leti, tako da ni nič novega. Ni šlo toliko za ta pridne kot za tiste najbližje sošolke v srednji šoli in daljšo odsotnost kot le nekaj ur. Se je nato našla ena 50 km oddaljena sošolka, katere starši so brez kompliciranja pripeljali njo in zvezek.

Tudi moja pridna hčerka je z veseljem posojala zvezke.
Nazaj dobivala popackane, potrgane, obljuba “ti prinesem še danes nazaj” pa jih ni bilo v petek soboto in nedeljo v ponedeljek pa so pisali (da sem jaz potem hodila po njih pa še slaba volja je bila, ker se sošolec ni mogel učit iz njih, prepisat ni utegnil, fotokopirat pa mu starši v 10km oddaljeno fotokopirnico niso nesli ali pa je celo zanikal staršem, da ima zvezek in smo ostali brez, da si je morala punca fotokopirat). Potem pa jo še ti frajerji zafrkavali s piflarko in jokico in, ko bi lahko oni njenj naredili kakšno uslugo, se obrnili stran.
Naši so fotokopirali celo zato, ker so imeli tako nakracane svoje zapiske, da jih niso znali prebrat.
Sem rekla dovolj – ne posojaj več. Svojim prijateljicam ja, tistim, ki tebi pomagajo ja, ostali pa se naj znajdejo kakor se vedo in znajo.
Ok če bi bila kakšna bolezen/poškodba – ne pa tak za hojladri.

To je v času epidemije normalno, zato so sprejeli tak ukrep. Tudi knjižnice so zaprte ali pa odprte z omejitvami, knjige so v karanteni pred ponovno izposojo, v lokalih je bilo, ko so še bili odprti, prepovedano listati po revijah in časopisih.

Lahko bi ti pa poslikali ali skenirali in poslali, tu pa ne vem, zakaj je problem.

V kateri jami pa živite?
Naši se vse sami zmenijo med seboj. Naš je kar velikokrat sam posredoval zapiske in tudi sam prosil za njih. Jaz sploh vedela nisem dokler nisem videla sfotokopiran list.
Je pa res da imamo doma skener in sam poskenira in da naprej.
Eni imajo celo telefon, tisti slikajo in si potem pošljejo.
Zelo zelo redko potrebujejo posredovanje staršev.
Je pa res, da si ne izbirajo “ta pridnih” ampak si delijo pač ned seboj, tisti ki se družijo.
Imajo pa eno sošolko ki jo doloceni samo fehtajo za zapiske, povoha med odmorom je pa nihče zza igro ali klepet.
Kam sodite vi?

S to korono so uničili vse kar je bilo dobrega v šoli. Starši ne smemo v šolo po otroka, lahko jih pridemo iskat samo ob dogovorjeni uri, popoldanskega in jutranjega varstva od 3 razreda ni več, čeprav ko smo vpisovali otroke je bilo rečeno, da je do vključno 5 razreda.
Ne smejo si posoja zvezkov, vzunaj se ne smejo igrat z učenci drugih razredov, nobenih interesnih dejavnosti. Otroci bi se morali čimveč gibati, tako imajo pa sedaj samo 3x na teden telovadbo, prej pa vsak dan po najmanj uro aktivnosti.
Ni več roditeljskih, govorilnih ur, razen preko zloma, samo to je čisto brez veze.
Prej smo bili povezani s šolo, učitelji, v stiku vsak dan z učiteljico., ki je povedala kako je bil otrok v šoli, bili smo na tekočem z vsem. Sedaj delajo po svoje, ni več nobene komunikacije, vse je en velik kaos.

Pa vi še hočete imet poštene otroke, da bodo vedeli kaj je prav in kaj ne. Po vsem, kar vidite, da hoče svet spremenit s ljudmi vi še kar verjamete v pravičnost učenja in otrok, če jih sistem hoče tako naučiti, da se bodo nekoč potolkli med sabo. In vi še dajete energijo za neke zapiske, če manjka otrok, ga naj pa naučijo saj je to njihova skrb. Zapirali so jih na vaš starševski račun in sedaj bi se še izživljali in matretirali.
Kaj si ne pridete gor, da je preveč ljudi na svetu in jih je potrebno zaposliti v življenju ampak ne tako, da bi znali razmišljati.

Po takem zapisu se ne čudim, da ti v življenju ni uspelo. Uspeh niso samo 5 ke oz. 10 ke. Uspeh je to koliko si ti sposoben, da se znajdeš, najbolj pa da ti delujejo logične povezave, kar tebi očitno ne.

New Report

Close