Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko smo že pri taščah….

Ko smo že pri taščah….

ne govorit o občutljivosti.
res je da je bolje če smo odločni: Ne, mislim,da je kapa dovolj!!!
Ampak a mislite da tašča naslednjič ob identičnem primeru ne ponovi svojega?
seveda ponovi, pa še naslednjič, pa še naslednjič?
Lahko snaha zakriči, pa bo spet naslednjič!!!!!

Ti ocka in tvoje puhlice, naj se oglasi tvoja žena in kaj pove, če upa )))))))

No in ko je tolikokrat naslednjič, kaj mislite kako to vpliva na otroka.
Na srečo sva bila s partnerjem toliko prisebna, da sva naročila otroke , ko sva imela dom, najin dom ne tujega.

Sem otrok pinponga med mamo in babico, vem, da sta mi obe hoteli dobro…vendar sem zelo trpela, toliko energije, ki bi jo lahko mama dala meni, je šlo v prerekanje…
zato sem si kot 10-letna deklica zaobljubila, da moji otroci ne bodo prestajali tega.

Ko se stiki z mojo taščo povečajo hop smo že tam. Sinu, ki ima zelo občutljive zobke sladka že tako sladki čokoladni napitek, šopa ga z bonboni, vzpodbuja njegovo nasilje nad sestrico, ker je pač on majhen in še ne ve…….
bzzzzzzzzzzzzzz, poskušam biti odrasla, mirna , mirno rečem, da ne sladkat , ker sin joče zaradi bolečin v zobkih…

mož je na moji strani, seveda pa tudi jaz nisem nespoštljiva do tašče, vendar njena bližina načenja najino zvezo, saj mene potrpežljivost mineva, možu pa se ne da oz. bi rad da bi bilo vse mirno
pa ne more biti…

ocka ocka boš moral še odrasti!!!!!!!!!

Mene ne moti, če se tebi zdi moj odnos z drugimio odraslimi puhel. Imaš vso pravico ustvariti si svoje mnenje.

A to, da zavoljo svojega pingpong otroštva in tudi posledično temu tvoje nezrelosti in nezmožnosti vzpostaviti normalen odnos s svojo taščo skušaš meni naprtiti neodraslost, žal ne bo šlo. Nenazadnje četudi sem neodrasel, odnose okoli sebe očitno furam bolje kot ti.

Primitivno in podlo je, da skušaš naprtiti otrokove bolečine tašči in njeni žlički sladkorja v čaju. Nesposobna si sama, ker tega ne znaš ustavit, ali pa morda pričakuješ, da bo to ustavil otrok? In skušaš nam prikazat sinove solze in na isti sliki taščo ki mu v usta tišči cele vreče sladkorja. Daj ne pretiravaj. Če nisi sposobna obvarovati otroka pred kocko sladkorja, kako ga boš pred steklenico vina, zabojem piva, belo črtico? Aha, bognedaj da se zgodi, a pri tebi bo seveda kriva ulica.

Neodrasel, a upam si trditi. Napake delaš na celi črti!

Puhpuh.

Očka

hvala za tvojo analizo mister psiholog,
a o tvoji ženi pa niti besede?????

vem zaneslo me je sva že debatirala o tem, pa sem mislila da ti gre na bolje, da se je tvoja ozka specializacija razširila, pa saj bo bolje

nocko

Jaz svoje žene pri komunikaciji s svojo taščo ne rabim, ne vem zakaj bi jo ti rada na vsak način potegnila v zgodbo? Če iščeš sebi podobno nezrelo jabolko, potem si spet zgrešila.

Očka

Ocka… Nehi ze…. Ti imas tudi eno obsesijo na poste o tascah.

Vcasih se sprasujem kaksen kompleks iz preteklosti oz. kaksen strah pred prihodnostjo kompenziras s tem tascobranstvom….

Ne vem. Bi si skoraj upala trditi, da je nekaj tasce v tebi :))))

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Očka- vsaka čast za post.

Dajte no- tebe bi pa vprašala eno stvar- ali si je otrok pridobil črne zobe pri tašči ali pri tebi doma? hvala za odgovor.

Ljubimo svoje tasce in lahko bomo dolgo in srecno zivele. Amen.

:)))))))))

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Kot je rekel Raymond:

Starši morajo živeti v takem radiju od tvojega doma, da ne pridejo k tebi v copatah, in ne tako daleč stran, da morajo potem pri tebi prespati.

Očka, če dovoliš, se podpišem pod tvoj post. Uf, zadel si žebljico na glavico! Takih, ki stojijo z obema nogama na zemlji, je žal, zelo malo!
Lepo se imej!

jovanka broz, sprašuješ, kje je otrok dobil črne zobe? da sigurno ne pri tašči. to ja, ampak če ga ona kljub temu, da ima otrok slabše zobke šopa s sladkarijami, bi tudi meni dvignilo tlak!!! saj mi tudi ga! če jaz svoji tašči nisem že ene 10x rekla, da ji naj daje za pit vodo ali pa zelo zelo razredčen sok z vodo …. a misliš da kaj zaleže? kot bi govorila steni! in včeraj spet probam kakšen sok ji je naredila – čisti cuker!!! da ne govorim o tem, da sem že 4x naletela, da ji je slabo obrisala ritko, ko je bila pokakana. na to pa sem resnično alergična. še moja babica, ki je stara 73 let in jo je parkrat previjala, jo je orng sčistila. tašča pa šlampasta. tudi to sem ji že povedala, ampak saj pravim, govorim steni!!! ko je bila mala bolna in jo je pazila ona, ker nisem mogla na bolniško, me je bilo vse groza, kaj počneta!!! morala sem se malo izpihat!!!

Pod tole se podpišem še jaz. Očka in Jovanka Broz…. Kako sploh lahko vse posplošujeta? A mislita, da je vsepovsod enako? Moja tašča definitivno nima vse pojme razčiščene, če alergiku !!!! daje jesti ravno tisto kar ne bi smela!!!! In reče, da kaj mu bo pa škodilo, če malo tega poje. Pa ve, da je čisto bogi če zaužije prepovedano (ne, ne dovoljeno). Jaz imam alergijo nanjo. Za mojega sina to ne more biti dobra oseba če mu namerno škodi. Kaj mislita? Tako kot niso vse snahe slabe ali dobre, tudi vse tašče niso. Jaz ne iščem nekaj, pa delam zdraho pa ne vem kaj vse sem še prebrala od Očka. Želim le da moj otrok ni ogrožen. In tako in tako. In ne, moja tašča mojega otroka v 3 letih ni pazila niti enkrat. Ne, ne zaupam ji.

Za komfort, ki ga koristiš pri tašči (zastonj varstvo, brisanje riti, slabo razredčen sok, sladkarije …) boš pa tudi ti morala kaj požreti, a ne?

V izogib tarnanju in udrihanju čez taščo, se bi lahko v dolgem loku tem “problemom” izognila in dala otroka v vrtec!

In konec koncev: kaj pa si ti naredila, da ti tašča ne bi tako “nagajala”, razen, da ji 10 x eno in isto stvar tupiš?

rakica, sorry, ampak otrok je v vrtcu, bog ne daj, da bi ga tašča pazila cel dan! torej je tole nagajanje namenjeno nam snaham, škodijo pa v bistvu otrokom. 10x eno in isto stvar tupim? če bo treba, bom še 100x. ne vem, zakaj je tako težko upoštevati ene tako banalne stvari. in za varstvo jo porabimo edino takrat, kadar je to resnično nujno. sicer bi jo ona rade volje pazila cel dan, če bi jaz pustila. potem pa je po enem tednu že rekla, da se mala dolgočasi, da samo hodi gor in dol po stanovanju, da ne ve, kam se naj da! ona pa ji prižge televizor in naj gleda risanke, ki pa našo pupo zainteresirajo max za 5 minut. in to risanke na cartoon networku. si videla kakšne risanke so tam???

Ja, vem katere risanke misliš.

Če je pa tako, kot si sedaj napisala, potem pa: dobesedno udari (po svoji) mizi. Red mora bit, pa če je še tako slab.
P.S. Podobne probleme sem imela tudi jaz, a s svojo materjo. Enostavno, kadar sem zaslutila, da si bo moja mati vzela čas za vnukinjo, sva “spizdile”. Ampak, jaz, kot kaže, sem imela srečo. Svoji hčeri sem lahko kaj kmalu utupila, da ji babica samo “slabo” želi. Jebi ga, človeku pride vse prav, da lahko svoje doseže, včasih se je treba, žal, oborožiti tudi z nesramnostjo pa naj si bo do mame ali tašče.
Ko pa bo Sava tekla nazaj na Gorenjsko, ja potem, potem bo pa marsikaj drugače, kaj ne?:-)))

No, tega se pa jaz kljub temu, da je malo frrrr ne bi dovolila, da bi otroku tupila, da je babica taka in taka. Naj otrok sam spozna, sedaj ga jaz branim potem bo itak sam ugotovil. Nočem da bi mi otrok čez nekaj let očital, da sem ga jaz odtujila od nje.

Ni treba otroku tupit, da je babica frrr, ampak, da tisti bonboni ali čokolada, ki jih ima ona, niso dobri za njega, ker ga bo želodček bolel, bo zobke imel črne…

Aha od babice čokolada dela črne zobe, od sosedov in stricev pa bele?

Ocka

Saj ni rekla, da sosedom pa pusti da dajejo otroku čokolado:))))

Rekla je, da bo otroku povedala, da od babice (!!!) čokolada dela črne zobe in da po njeni (!!!) čokoladi boli trebuh.

Meni se sliši neumno.

Očka

Dobro, očka tole sem prebrala kot eno šalo.
Ampak, a so potem ti otroci povsod drugod, samo pri svojih starših ne, al kaj? Mater, sami izgovori, zakaj ima otrok črne zobe. Čudno, mi smo jih imeli samo, ko smo borovnice jedli. LP

….Če pa babica ne bi dajala čokolade in bonbonov, bi bilo pa spet vse narobe……….. Pa dejte že enkrat odrast!

ah, do kam je tole pripeljalo … vse skupaj je že hecno, se vam ne zdi. včasih se mi zdi, da tukaj ne moreš več povedati svojega mnenja, ker se bo vedno našel nekdo, ki te bo popljuval.

Ti si pa danes zelo dlakocepen!
Sploh pa, saj nisem pisala za tvoje otroke, katere imaš tako superiorno poštimane!

Saj ni samo danes, kar sem zdaj o taščah prebrala ima povsod take izjave.

Aja? Me nekaj časa ni bilo, pa sem nit izgubila. Potem grem raje govorit steni, se mi zdi, da bo prej zaleglo:-)))

New Report

Close