Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko ti oče obljublja, da ti je dal stanovanje, potem pa …

Ko ti oče obljublja, da ti je dal stanovanje, potem pa …


lažna beseda očeta je to – da je stanovanje sedaj sinovo.
To je očetova lažna beserda, ker ni sinovo. če bi bil pošten in iskren bi rekel, dam ti ga na brezplačno uporabo, lastnik ostajam jaz in jaz o njem odločam. Samo če bi to rekel, potem bi mu ostali stroški vzdrževanja lastniškega stanovanja, in zato se je oče temu hinavsko ognil in naplahtal sina, ki je tako zaveden, vlagal v stanovanje (govorim o prenovi – kar je stvar lastnika, ker veča vrednost stanovanja). Kar sicer sin verjetno ne bi in bi stroški lepo ostali očetu.[/quote]

Sin je tocno vedel, da ni lastnik. Lastnik ve, da je lastnik. On je vedel, da ni lastnik. Je pa upal, da bo oce stanovanje prodal in mu dal denar.[/quote]
majka – seveda da je vedel, da ni lastnik na papirju… samo je imel pa besedo očetovo, da kljub temu, da ni lastnik na papirju, lahko ravna s stanovanjem kot da je njegovo, ker mu je oče tako rekel… in zato je predvideval da se bo lahko z očetom zmenil tudi o prodaji seveda.
saj mu je oče rekel,d a mu daje to stanovanje, čeprav tega na papirju, še ni uradno naredil. rekel mu je… če bi bil tako pošten oče tudi prenove in denarja od sina tako ne bi jemal, če je vedel,da stanovanja nima namena sinu dati… pa ni, denar vložen v stanovanje s strani sina za celotno prenovo pa je lepo vzel ane, ker je on s tem prišparal in tako vzel denar sinu dejansko. tega pa ne vidiš ane.

Sem že zgoraj napisala – to se vam dogaja tistim, ki žive pokopavate.


ne to si ti tako razlagaš v svojem cinizmu in ker se hočeš počutiti ti oh in sploh super ostale pa tkačiti dol…
v tej zgodbi je oče sam dal v besedah nekaj sinu… nihče ni nikogar pokopaval…
in tudi obstajajo npr. tudi darilne pogodbe kadar lastnik želi nekaj podariti in ni treba zato nikogar pokopavat ane – ampak ti teh možnosti ne vidiš, ker potem ne bi mogla črniti druge in sebe delati večvredno…
in so s5tarši, ki imajo veliko lastnine – in vedo, da nič ne bodo sabo odnesli in da jim so zidovi samo strošek in potlej samodejno to razdelijo med svojce dediče že za časa življenja, njim omogočijo mogoče s tem lasten dom, sebi nič ne odrekajo, si pa prišparajo stroške vzdrževanja in s tem celo poskrbijo, da so domovi lepo vzdrževani… kar lahko ne bi bil, če bi ostalo v njihovi lasti in si stroškovno vsega vzdrževanja ne bi mogli privoščiti.
Torej obstajajo taki starši in pri takih so vsi veseli,d a lahko še vsi nadalje skupaj živijo in uživajo skupne trenutke – nihče nikogar ne pokopava vnaprej.

Sin je tocno vedel, da ni lastnik. Lastnik ve, da je lastnik. On je vedel, da ni lastnik. Je pa upal, da bo oce stanovanje prodal in mu dal denar.[/quote]
majka – seveda da je vedel, da ni lastnik na papirju… samo je imel pa besedo očetovo, da kljub temu, da ni lastnik na papirju, lahko ravna s stanovanjem kot da je njegovo, ker mu je oče tako rekel… in zato je predvideval da se bo lahko z očetom zmenil tudi o prodaji seveda.
saj mu je oče rekel,d a mu daje to stanovanje, čeprav tega na papirju, še ni uradno naredil. rekel mu je… če bi bil tako pošten oče tudi prenove in denarja od sina tako ne bi jemal, če je vedel,da stanovanja nima namena sinu dati… pa ni, denar vložen v stanovanje s strani sina za celotno prenovo pa je lepo vzel ane, ker je on s tem prišparal in tako vzel denar sinu dejansko. tega pa ne vidiš ane.[/quote]

Vzel je vlozen denar? Res mislis, da je ta njegov sin vlagal po 500 evrov na mesec v stanovanje pri zeni, ki ves ta cas ni delala? Ni. 500 evrov bi oce lahko vsak mesec od najemnine verjetno potegnil.

Sin je tocno vedel, da ni lastnik. Lastnik ve, da je lastnik. On je vedel, da ni lastnik. Je pa upal, da bo oce stanovanje prodal in mu dal denar.[/quote]
majka – seveda da je vedel, da ni lastnik na papirju… samo je imel pa besedo očetovo, da kljub temu, da ni lastnik na papirju, lahko ravna s stanovanjem kot da je njegovo, ker mu je oče tako rekel… in zato je predvideval da se bo lahko z očetom zmenil tudi o prodaji seveda.
saj mu je oče rekel,d a mu daje to stanovanje, čeprav tega na papirju, še ni uradno naredil. rekel mu je… če bi bil tako pošten oče tudi prenove in denarja od sina tako ne bi jemal, če je vedel,da stanovanja nima namena sinu dati… pa ni, denar vložen v stanovanje s strani sina za celotno prenovo pa je lepo vzel ane, ker je on s tem prišparal in tako vzel denar sinu dejansko. tega pa ne vidiš ane.[/quote]

Saj v tem je problem – oče je mislil, da bo stanovanje NJEGOVO, torej od sina. Stanovanje pa sina ne zanima, samo denar, ki bi od tega dobil. če bi jaz šparala stanovanje za otroka, mi tudi ne bi bilo prav, če bi ta pa prvi mesec po prenosu lastništva prodal. Ravno zato se ljudje branijo teh prezgodnjih prepisov. Starejši so na nepremičnine zelo navezani in jim sigurno ni prav, da gredo kar naenkrat v roke tujcem. Poznam družino, kjer so se vsi odrekli solastništvu hiše, da bi lahko najmlajši na njej živel. Tamali pa takoj, ko je bilo to sprovedeno, hop, vse skupaj prodal in denar zagonil. Bratje in sestre pa s prstom v riti.
In kje piše, da hoče oče, da sin pobaše vso kupnino? Ljudje, pa to je več deset tisoč evrov. Kar hudo darilo. Eno je dati z namenom bivanja, drugo pa z namenom prodaje. Ko daš, seveda daš in ni poti nazaj, zato razumem pomisleke. Sin to vidi kot poskus kontrole, jaz pa kot poskus, da se stanovanja ne zapravi. Sploh če bo po selitvi še firma šla k vragu.

Pa še glede prenove – sin verjetno ni prenavljal, da bi očetu uslugo delal, ampak da bi bilo stanovanje bivalno in udobno. Halo??? Ta obnova se tudi z najemnino, ki je ni bilo treba plačat, pokrije, tako da tukaj nima kaj jokat.


ne to si ti tako razlagaš v svojem cinizmu in ker se hočeš počutiti ti oh in sploh super ostale pa tkačiti dol…
v tej zgodbi je oče sam dal v besedah nekaj sinu… nihče ni nikogar pokopaval…
in tudi obstajajo npr. tudi darilne pogodbe kadar lastnik želi nekaj podariti in ni treba zato nikogar pokopavat ane – ampak ti teh možnosti ne vidiš, ker potem ne bi mogla črniti druge in sebe delati večvredno…
in so s5tarši, ki imajo veliko lastnine – in vedo, da nič ne bodo sabo odnesli in da jim so zidovi samo strošek in potlej samodejno to razdelijo med svojce dediče že za časa življenja, njim omogočijo mogoče s tem lasten dom, sebi nič ne odrekajo, si pa prišparajo stroške vzdrževanja in s tem celo poskrbijo, da so domovi lepo vzdrževani… kar lahko ne bi bil, če bi ostalo v njihovi lasti in si stroškovno vsega vzdrževanja ne bi mogli privoščiti.
Torej obstajajo taki starši in pri takih so vsi veseli,d a lahko še vsi nadalje skupaj živijo in uživajo skupne trenutke – nihče nikogar ne pokopava vnaprej.[/quote]

Zdaj pa še enkrat svojo poboldano izjavo preberi. Ni nič moj cinizem, je kar dejstvo, ki se tiče avtorja.

Haha ob takih “padalcih” nepismenih, kot si ti, se pa res nasmejem. :))) Direktor sem jaz, lastnik foter. Domačija?! Enosobno stanovanje v bloku ni nobena domačija in foter živi že 35 let drugje. Je samo stanovanje, ki ga je smiselno prodat. Ker podnajemniki bodo vse uničili, pa še po možnosti neredno plačevali (ali sploh ne plačevali) najemnino in se hkrati zavedali svoji pravic, da jih nihče ne more vreči ven, ker jih ščiti zakon. Verjetno veste, da podnajemnika ne moreš vreči na cesti, tudi če ne plačuje? Ljudje se z najemniki, ki jim ne plačujejo, tožarij po deset in več let. Za tisti drobiž, ki ga bo dobil, riskira da bodo tuji ljudje uničili vse, kar sva z ženo vložila. Namesto, da proda in smo vsi zadovoljni. Selitve mi tako ali tako ne more preprečiti. Na noben način. To sploh ni predmet debate. Selimo se, ker je bilo že od začetka tako mišljeno, zaradi čisto drugih razlogov, ki nimajo veze.

MOJ NAUK po izjavah tukaj:
Ja, pač naiven sem bil in pričakoval, da si bomo hitreje sezidali svojo hiško, ker sem živel v prepričanju, da imam tukaj stanovanje, ki ga lahko prodam. Ker mi je foter tako govoril leta in leta, jaz butelj pa verjel. Sej, kdo pa sploh kaj verjame lastnim staršem, ne? Očitno vrabci čivkajo, da je za starše samoumevno, da svoje otroke zavajajo in jim lažejo, jih čustveno izsiljujejo in imajo samo za lastno korist. Očitno vsi to vedo že kot dojenčki, edino jaz sem skapiral šele zdaj. No, zdaj vem in poskrbel bom, da bom boljši starš svojim otrokom. Pika.[/quote]
Direktor si? Zakaj si ne zrihtaš kredita, si kupiš hišo ali stanovanje, pa se ti naj že začne jebat kako je kje? Jaz sem pri mojih starih dveh vložil čez 10.000 eur notri v hišo, ker sta mi govorila, ko si bom enkrat mansardo uredil, bom lahko delal kar bom hotel, da bosta name prepisala, da bom imel pred njima mir itd itd … super … začnem rihtat, si jo naredim, se vselim notri, še teden dni ni minilo, pa sta že imela polno problemov .. hvala lepa, imejta jo, požrita jo, nesita si jo s sabo v grob itd … sem šel lepo v najemniško stanovanje, in še danes živim tu, pa mi čisto nič ne manjka. Lepo si šparam denar, da si bom nekoč kupil eno manjšo hišo. Tistih 10.000 eur sem dol požrl, pa se mi jebe za njih. Kaki direktor neki, navaden materialist si, ki bi samo imel in imel … oz grabil in grabil.
Pusti staremu veselje, naj dela kar hoče, ti pa začni živeti svoje življenje in se več ne obračaj na preteklost in na to, kaj ima nekdo. Meni ni nikoli nič bilo podarjeno.
Direktor ja … ti lahko taki kredit dobiš, da glava peče, zakaj si ga ne zrihtaš? Ti si samo drektor še za enkrat, i pa si še moreš prislužiti s časoma.

Mimo grede .. o nepismenosti, pa bi na tvojem mestu bil kar tiho … pojdi si še enkrat prebrat, kako si lepo napisal. Če ne boš napak našel, mi javi, ti jih bom z veseljem pokazal.


ne to si ti tako razlagaš v svojem cinizmu in ker se hočeš počutiti ti oh in sploh super ostale pa tkačiti dol…
v tej zgodbi je oče sam dal v besedah nekaj sinu… nihče ni nikogar pokopaval…
in tudi obstajajo npr. tudi darilne pogodbe kadar lastnik želi nekaj podariti in ni treba zato nikogar pokopavat ane – ampak ti teh možnosti ne vidiš, ker potem ne bi mogla črniti druge in sebe delati večvredno…
in so s5tarši, ki imajo veliko lastnine – in vedo, da nič ne bodo sabo odnesli in da jim so zidovi samo strošek in potlej samodejno to razdelijo med svojce dediče že za časa življenja, njim omogočijo mogoče s tem lasten dom, sebi nič ne odrekajo, si pa prišparajo stroške vzdrževanja in s tem celo poskrbijo, da so domovi lepo vzdrževani… kar lahko ne bi bil, če bi ostalo v njihovi lasti in si stroškovno vsega vzdrževanja ne bi mogli privoščiti.
Torej obstajajo taki starši in pri takih so vsi veseli,d a lahko še vsi nadalje skupaj živijo in uživajo skupne trenutke – nihče nikogar ne pokopava vnaprej.[/quote]

Zdaj pa še enkrat svojo poboldano izjavo preberi. Ni nič moj cinizem, je kar dejstvo, ki se tiče avtorja.[/quote]
saj tebi kaj razlagati je tako brezveze, ker itak ne razumeš… je kar tvoj cinizem… ker v darilnih pogodbah v primerih kot sem ti jaz razložila, ni nič slabega, nič okoriščevalskega kot ti to hočeš prikazati s svojimi izjavami…

Zdaj pa še enkrat svojo poboldano izjavo preberi. Ni nič moj cinizem, je kar dejstvo, ki se tiče avtorja.[/quote]
saj tebi kaj razlagati je tako brezveze, ker itak ne razumeš… je kar tvoj cinizem… ker v darilnih pogodbah v primerih kot sem ti jaz razložila, ni nič slabega, nič okoriščevalskega kot ti to hočeš prikazati s svojimi izjavami…[/quote]

In kaj točno si ti razložilo, bitje zmedeno, če tu sploh ni bilo nikakršne pogodbe, tudi darilne ne?
Zberi se, pa ne delaj računov brez krčmarja, kot jih je avtor.
Brez cinizma, ker to ni enako kot realizem.

Preberi še enkrat vse od Yo v tej temi, avtor. Oče ti je dal ( to je povedal na glas) stanovanje na uporabo ( tega ni povedal na glas, ampak jaz bi vsekakor sklepala, da uporaba ne pomeni isto kot lastninska pravica, prepis, zemljiška knjiga Torej dokler nimaš papirjev v roki, sploh nimaš kaj špekulirat miselno s tem stanovanjem. Pa oče gor ali dol. )jaz sem edinka, sem vse sama ustvarila, z norimi krediti in odrekanji. in starša imata veliko, pa naj imata. vedno govorita, da bo nekoč vse moje, jaz pa to kar preslišim ker se zavedam, da če jima paše ali se jima vtrga, lahko podarita gasilskemu društvu V Turkmenistanu. in to je njuna pravica. Vsak, res vsak lahko počne s svojo lastnino, kar hoče (mislim v zakonskih mejah). Eni starši radi dajo, še za časa življenja prilagodijo svoj način bivanja, da čimbolj materialno pomagajo otrokom, eni pa pač ne. In to je njihova pravica.


majka – seveda da je vedel, da ni lastnik na papirju… samo je imel pa besedo očetovo, da kljub temu, da ni lastnik na papirju, lahko ravna s stanovanjem kot da je njegovo, ker mu je oče tako rekel… in zato je predvideval da se bo lahko z očetom zmenil tudi o prodaji seveda.
saj mu je oče rekel,d a mu daje to stanovanje, čeprav tega na papirju, še ni uradno naredil. rekel mu je… če bi bil tako pošten oče tudi prenove in denarja od sina tako ne bi jemal, če je vedel,da stanovanja nima namena sinu dati… pa ni, denar vložen v stanovanje s strani sina za celotno prenovo pa je lepo vzel ane, ker je on s tem prišparal in tako vzel denar sinu dejansko. tega pa ne vidiš ane.[/quote]

Vzel je vlozen denar? Res mislis, da je ta njegov sin vlagal po 500 evrov na mesec v stanovanje pri zeni, ki ves ta cas ni delala? Ni. 500 evrov bi oce lahko vsak mesec od najemnine verjetno potegnil.[/quote]

Nisem več mislil odgovarjati, ker se samo ponavljam, ampak na tole neumnost pa moram. Najemnine za ista stanovanja v istem okolišu so 200 – 250 eur. Od tega odštej davek in pa položnico za stanovanjski sklad, ki je bila ves ta čas (6 let) višja za obrok obnove fasade na bloku, in sicer za 50 eur mesečno. In jasno je, če imaš kaj pojma, da je to strošek, ki ga vedno plačuje lastnik. Poleg obnove in vseh tekočih stroškov sva z ženo plačevala še fasado, kar je dodatnih 3000 eur v vseh letih, ko smo v bloku odplačevali fasado. Se pravi, če bi dobil mx. 250 eur najemnine, odštej 50 eur obroka za fasado in 20 eur za vzdrževanje (to je bilo združeno na eni položnici) in še davek od najemnine. Potem pa še računaj, da najemniki ne bodo ničesar obnovili, kvečjemu bo stanovanje v nekaj letih vidno obrabljeno. Koliko realnega profita bi imel? Po mojih izračunih 100 eur. In ker je to vedel, ker je pred mojo selitvijo imel najemnike in torej ima izkušnjo, je vedel, da od tega ne bo nič lepše živel. Bo pa profitiral, če meni reče, da je to zdaj kao moje in da vlagam v svoje. Na besedno sem verjel, vložil vsega skupaj 13.000 eur (10 obnova in 3 fasada), zdaj pa bo on spet dal noter najemnike, ker se jaz selim drugam. In nič ni vesel, ker točno ve, kaj pomeni imeti v takem stanovanju najemnike. Nič ne bo zaslužil, bodo pa kaj uničili.
Zdaj pa sami presodite, kaj to pomeni. Stanovanje je pa vredno med 50.000 in 60.000 eur, odvisno, koliko dobiš v danem trenutku. Obnovljeno je pa skoraj vse, razen v dnevni bi bilo še fajn pobrusiti parket ali pa dati nov estrih in nov parket. Kopalnica je še ok, sva z ženo menjala tuš kabino. Skratka, za stanovanje smoskrbeli, kot da je naše. No, zdaj vem, da ni nič moje in lahko samo spokam kufre. In ne bi me bolelo, če bi to vedel od vsega začetka. Mi je pa zatrjeval drugače in to smo vsi slišali, ne enkrat. Tudi sestri je tako govoril, ob vsaki priliki. Ona je bila vsaj pametna in v tisto vikend hiško ni nič vlagala.


Ne moremo pa zanikati, da je v tem neko sporočilo za otroka.

Berem ene in druge in se mi zdi, da imate oboji prav, vsak z nekega vidika. Zmoti me pa to, da je babica bila sposobna velikodušnosti do svojega otroka, ta pa ni sposoben enake velikodušnosti do svojih otrok.

New Report

Close