Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko začnejo otroci razbijati doma in tepsti svoje starše

Ko začnejo otroci razbijati doma in tepsti svoje starše

Pa še nekaj bi poudarila. Vedno se v teh debatah o vzgojnih ekscesih poudarja samo kaznovanje, po možnosti fizično, čeprav za tovrstno kaznvanje ni nobene potrebe.

Ob tem pa se pozablja na ostale elemente vzgoje in socializacije otroka, kot je učenje z vzgledom in doslednost, družinski vzori, razmerja med odraslimi, zelo pomembna pa je tudi čustvena komponenta. Otrok mora namreč tekom zgodnje socializacije s svojimi skrbniki razviti močno in zdravo empatično vez, ker bo ta služila kot osnova za vse nadaljnje odnose v življenju, razvoj empatije itd.

Vse skupaj je veliko več od tega, da nekoga po riti. Vzgajati mora dosleden, uravnovešen, zanesljiv in čustveno razvit odrasel posameznik.

Ker se bojim zate in si mi pomemben, te mahnem? Približno tako konsistentno kot “ker te imam tako rad, sem patološko ljubosumen in zganjam scene”.

Ampak saj teh napačnih vzorcev, ki imajo v večini izvor prav v primarni družini, je cel kup.

Permisivna vzgoja je vzgoja brez omejitev.

Nepermisivna vzgoja pa je tista, kjer se postavlja meje, loči med slabim in dobrim, kjer imajo dejanja posledice. In to nima nič s tem, da se da komu po riti.

Občasna čez rit dejansko na samo vzgojenost nima nobenega vpliva, saj to ni konsistenten vzgojeni prijem.[/quote]

Tako je. Eni ne locite med vzgojo in tepezkanjem. Prav tako beseda vzgoja ni isto kot permisivna vzgoja.
Otrok mora od malega vedeti, kaj se od njega pricakuje, vedeti mora, kaj lahko pocne in kaj je nesprejemljivo. In to se da zelo lepo doseci, za kar ti jamcim iz svojih izkusenj, brez palice, pasu in ostalega nasilja, ce si dosleden. Doslednost seveda zahteva vec casa in vec vztrajnosti, in ko bi najraje pogledal stran, tega ne smes, ampak moras izvajati svojo vlogo starsa. Palica je izhod v sili za lenuhe in nasilneze, ko se k temu zatecejo potem, ko se jim ni dalo ali niso iieli casa otroka vzgajati, in mislijo, da bo groznja ali par krepkih po riti cudezno in v hipu vzgojilo otroka. Ne bo, otroku bos le pokazal, da fizicno mocnejsi zmaga.

Permisivno vzgajan otrok ne pozna omejitev, ne ve, da se dolocenih stvari ne pocne, ker mu je vse dovoljeno, zato ne pozna meja, ki jih potrebuje, da normalno funkcionira med ljudmi.

Ce otroke gor spravljas s tepezkanjem, jih poslji k meni. Dobis nazaj vzgojene, brez ene po riti. Tudi tek pod avto ni opravicilo, da ga po riti, ker otroku tako le poves, da je tek pod avto nevaren zato, ker bo potem spet dobil eno po riti, ne bos ga pa naucil, da se lahko hudo poskoduje ali celo umre.

Če dobi po riti, ker gre pod avto, si bo krepko zapomnil, da se pod avto ne leta!
Včasih, ko vas berem, se vprašam, ali vi nikoli niste bili otroci in kaj od ste si najbolj zapomnili?
Najbolj se pa bojim za otroke tistih staršev, ki vzgajate polni nekih prebranih knjig in ste polni nekih teorij, ki jih z lepimi in hudo zvenečimi besedami pridigate. Res, kot, da nikoli niste bili otroci!

Če dobi po riti, ker gre pod avto, si bo krepko zapomnil, da se pod avto ne leta!
Včasih, ko vas berem, se vprašam, ali vi nikoli niste bili otroci in kaj od ste si najbolj zapomnili?
Najbolj se pa bojim za otroke tistih staršev, ki vzgajate polni nekih prebranih knjig in ste polni nekih teorij, ki jih z lepimi in hudo zvenečimi besedami pridigate. Res, kot, da nikoli niste bili otroci![/quote]

Nisem vzgajala po knjigah, ampak po vzoru svojih starsev in po zdravi pameti.

Tudi jaz sem bila otrok, in je nisem niti enkrat dobila po riti. Kljub temu sem zrasla v normalnega cloveka in vse od otroskih let so ljudje govorili, kako priden otrok sem, in kasneje, da sem edina, ki dosledno ne kolnem, uporabljam besede kot so prosim, oprostite, hvala, sem zanesljiva, se spostljivo obnasam do drugih. Celo sluzbo mi je nekoc znanka ponujala v njihovem majhnem podjetju, kjer je imela besedo odlocanja, zaradi moje olikanosti, kar se mi je zdelo prav zabavno in se sprasujem, kje so sicer nasli svoje usluzbence.

In vse kar berem je blablabla bla bla blablablabla bla blaaa. Neko samo pogovarjanje in pregovarjanje do onemoglosti. In dokler tega ni bilo – je bilo ZAČUDA zeloooo malo nevzgojencev, še posebej pa izredno malo takšnih primerkov o katerih beremo zgoraj! In če bi babšeta obsedena z neko “nenasilno” vzgojo že enkrat nehala s tem in poslušala zdravo pamet, bi bilo za 10000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše! S tem besnim zagovarjanjem da je ena po riti nasilje ste pa pripeljale VE KI ŠIRITE TE KRETENIZME V TAKŠNO STANJE KOT JE TRENUTNO KO JE POLNO NEVZGOJENCEV!!! In VEDNO vam je (čeprav bebav do amena pa žalostno da se tega ne zavedate kako mutavo izpadete!!) izgovor najprej to, da eno po riti primerjate z vsakodnevnimi batinami kjerkoli pač pade, kot drugo pa (še bolj bebavo in to dokončno dokazuje da niste primerne da bi imela zlato ribico kaj šele otroka!) da primerjate vzgojo otroka z odnosom do partnerja/zakonca. Me res zanima kakšno praznino v duši ve filate s temi svojimi neskončnimi pogovori in razlaganjem v nedogled. Aja, partnerja zaenkrat še res ne pretepam, vam pa garantiram, da bi mu pripeljala krepko okoli kepe če bi se mi sredi trgovine vrgel na tla in začel dret da hoče vsa piva iz določene police 🙂 Tako da če že primerjate partnerski odnos z vzgojo otroka – primerjajte vse! Aja, to vam pa ne paše več a ne? :)))) In veste kaj se mi zdi najbolj PODN in bedno od vsega? Da potem od otroka ki ga ZAVESTNO niste vzgojili vtaknete v nek zavod in naj se oni z njim ukvarjajo in ga prevzgajajo. In si spet operete roke ker naredite tako, da je otrok problem. Pa nikoli ni bil!!! Problem so že ves čas takšni starši, čeprav se vsi ukvarjajo le z otrokom in nihče ne zahteva od staršev da začnejo otroka vzgajat kot je treba, pa tudi nihče jim konkretno ne pomaga z nasveti in dejanji ampak samo otroku štango držijo. Ko se bodo tukaj nehali pregovarjati v nedogled tako kot ve z otroki, bo veliko boljše. Samo tako pač je v državi kjer imajo vsi pravice. Dolžnosti pa ne vedo niti kaj pomeni, lkaj šele da bi vedeli katere so. Nažalost pa je tudi polno moških, ki več časa preživijo pred ogledalom kot pa vzgajajo lastne otroke, tako da stanje itak ne more biti boljše. Če pa slučajno drznejo popizdit nad vami in vašo “vzgojo” ter otrokom pa ga najprej ponižujete pred njim, nato še pa cele frapirane pridete sem gor spisat da si dragi drznil dvignit glas nad vami in otrokom in da razmišljate o ločitvi. Še prej pa seveda dooooolgem in temeljitem pogovoru kaj sme in kaj ne in kaj ne dovolite pod nobenim pogojem :)))) Potem pa čisto šokirane ko pride varanje, pa ločitev in podobno. Če ne poznate razlike med možem in otrokom, potem ne imeti otrok. In če mislite otroke obravnavat isto kot odrasle isto. Za vas je kakšna činčila ali zajček, še pes potrebuje pravila in vzgojo katero niste zmožni postavit. Otrok je pa živo bitje in ne vaša igrača! In jih je izredno škoda, da ne dosežejo svojega potenciala ker ste jih vi zafurali že v osnovi! Puma in Brklc pa imata še kako prav. Samo ve ste tako prepričane v nek svoj prav, da zdrava pamet in logika sploh ne pride mimo. Noben starš ne potrebuje priročnikov in knjig, da vzgoji otroka. Potrebuje le svojo pamet in mišljenje, pa to da posluša in vidi otroka. Napake pa delamo vsi – monovske popolnice excluded jasno, le one so perfektne na celem svetu.

In vse kar berem je blablabla bla bla blablablabla bla blaaa. Neko samo pogovarjanje in pregovarjanje do onemoglosti. In dokler tega ni bilo – je bilo ZAČUDA zeloooo malo nevzgojencev, še posebej pa izredno malo takšnih primerkov o katerih beremo zgoraj! In če bi babšeta obsedena z neko “nenasilno” vzgojo že enkrat nehala s tem in poslušala zdravo pamet, bi bilo za 10000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše! S tem besnim zagovarjanjem da je ena po riti nasilje ste pa pripeljale VE KI ŠIRITE TE KRETENIZME V TAKŠNO STANJE KOT JE TRENUTNO KO JE POLNO NEVZGOJENCEV!!! In VEDNO vam je (čeprav bebav do amena pa žalostno da se tega ne zavedate kako mutavo izpadete!!) izgovor najprej to, da eno po riti primerjate z vsakodnevnimi batinami kjerkoli pač pade, kot drugo pa (še bolj bebavo in to dokončno dokazuje da niste primerne da bi imela zlato ribico kaj šele otroka!) da primerjate vzgojo otroka z odnosom do partnerja/zakonca. Me res zanima kakšno praznino v duši ve filate s temi svojimi neskončnimi pogovori in razlaganjem v nedogled. Aja, partnerja zaenkrat še res ne pretepam, vam pa garantiram, da bi mu pripeljala krepko okoli kepe če bi se mi sredi trgovine vrgel na tla in začel dret da hoče vsa piva iz določene police 🙂 Tako da če že primerjate partnerski odnos z vzgojo otroka – primerjajte vse! Aja, to vam pa ne paše več a ne? :)))) In veste kaj se mi zdi najbolj PODN in bedno od vsega? Da potem od otroka ki ga ZAVESTNO niste vzgojili vtaknete v nek zavod in naj se oni z njim ukvarjajo in ga prevzgajajo. In si spet operete roke ker naredite tako, da je otrok problem. Pa nikoli ni bil!!! Problem so že ves čas takšni starši, čeprav se vsi ukvarjajo le z otrokom in nihče ne zahteva od staršev da začnejo otroka vzgajat kot je treba, pa tudi nihče jim konkretno ne pomaga z nasveti in dejanji ampak samo otroku štango držijo. Ko se bodo tukaj nehali pregovarjati v nedogled tako kot ve z otroki, bo veliko boljše. Samo tako pač je v državi kjer imajo vsi pravice. Dolžnosti pa ne vedo niti kaj pomeni, lkaj šele da bi vedeli katere so. Nažalost pa je tudi polno moških, ki več časa preživijo pred ogledalom kot pa vzgajajo lastne otroke, tako da stanje itak ne more biti boljše. Če pa slučajno drznejo popizdit nad vami in vašo “vzgojo” ter otrokom pa ga najprej ponižujete pred njim, nato še pa cele frapirane pridete sem gor spisat da si dragi drznil dvignit glas nad vami in otrokom in da razmišljate o ločitvi. Še prej pa seveda dooooolgem in temeljitem pogovoru kaj sme in kaj ne in kaj ne dovolite pod nobenim pogojem :)))) Potem pa čisto šokirane ko pride varanje, pa ločitev in podobno. Če ne poznate razlike med možem in otrokom, potem ne imeti otrok. In če mislite otroke obravnavat isto kot odrasle isto. Za vas je kakšna činčila ali zajček, še pes potrebuje pravila in vzgojo katero niste zmožni postavit. Otrok je pa živo bitje in ne vaša igrača! In jih je izredno škoda, da ne dosežejo svojega potenciala ker ste jih vi zafurali že v osnovi! Puma in Brklc pa imata še kako prav. Samo ve ste tako prepričane v nek svoj prav, da zdrava pamet in logika sploh ne pride mimo. Noben starš ne potrebuje priročnikov in knjig, da vzgoji otroka. Potrebuje le svojo pamet in mišljenje, pa to da posluša in vidi otroka. Napake pa delamo vsi – monovske popolnice excluded jasno, le one so perfektne na celem svetu.[/quote]

Tebe pa tudi niso kaj dosti vgojili.

Veliko manj boli ena po riti ali roki, kot čustveno izsiljevanje staršev, ki se ga tako radi gredo (včasih gremo :/) “Če ne boš priden(a), te mamica ne bo rada imela!” Majhnemu otroku je težko dopovedati, da je kamin pc, dokler ga ne primeš za roko in jo približaš vročini. Ko začuti toploto, sam iztrga roko in se umakne. Ko se je naša histerično trmila in drla, jih je tudi dobila. Joka je bilo v hipu konec, ker je bilo jasno, da je tudi izsiljevanja konec. Tudi varuški sem naročila enako. Normalni pedagogi in psihologi se bodo s tem strinjali, vsevedne, razsvetljene mone pač ne. Takole, sedaj se pa zgražajte! Oziroma vzgajajte bolje, če znate.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Ne more držati. Fizično nasilje, kar vsak udarec je, se ne more sprožiti, niti obstajati brez predhodnega psihičnega nasilja, kar ti imenuješ čustveno izsiljevanje.
Še nisem videla udarca brez izraza besa, gnusa….vsaj na obrazu. Kar seveda oplemeniti občutek dokončnosti, ultimata, …in nikakor učenja.
To o kaminu in učenju kaj je vroče???? Poznam eno tako, pa sem mislila, da je edina. Žal se motim.

Ja, izvoli se zgražati. Klinični psiholog Praper, ki je avtor diagnostičnega testa za triletnike, je bil na nekem predavanju, kjer sem ga vprašala o (ne)škodljivosti, enakega mnenja kot jaz. Glede na to, da dela z motenimi osebki,bi že moral vedeti? Na tem testu tudi vprašajo starše, kako reagirajo, ko je otrok histeričen. Ena čez rit je bistveno manj škodljiva od čustvenega izsiljevanja in kuhanja mule na strani staršev. Prilagam še en intervju v dopolnilo zgornjemu.

http://www.dnevnik.si/zdravje/1042222724

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d


Ovržena je res. Vendar se še velikokrat v praksi prakticira. Največkrat tam, kjer se starši sploh ne zavedajo kaj pomeni permisivnost. Živijo v prepričanju, da so do otroka le prijazni in mu le izpolnjujejo želje, da otrok ne bi živel v pomanjkanju ali pa “trpel”.
Otrok tako izsiljuje, da znižuje svojo toleranco do zavrnitve in zato že ob manjši neuslišani želji, kaže kako mu je hudo, ker je žrtev “nepravičnega” okolja, ker se mu dogaja krivica.

In vse kar berem je blablabla bla bla blablablabla bla blaaa. Neko samo pogovarjanje in pregovarjanje do onemoglosti. In dokler tega ni bilo – je bilo ZAČUDA zeloooo malo nevzgojencev, še posebej pa izredno malo takšnih primerkov o katerih beremo zgoraj! In če bi babšeta obsedena z neko “nenasilno” vzgojo že enkrat nehala s tem in poslušala zdravo pamet, bi bilo za 10000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše! S tem besnim zagovarjanjem da je ena po riti nasilje ste pa pripeljale VE KI ŠIRITE TE KRETENIZME V TAKŠNO STANJE KOT JE TRENUTNO KO JE POLNO NEVZGOJENCEV!!! In VEDNO vam je (čeprav bebav do amena pa žalostno da se tega ne zavedate kako mutavo izpadete!!) izgovor najprej to, da eno po riti primerjate z vsakodnevnimi batinami kjerkoli pač pade, kot drugo pa (še bolj bebavo in to dokončno dokazuje da niste primerne da bi imela zlato ribico kaj šele otroka!) da primerjate vzgojo otroka z odnosom do partnerja/zakonca. Me res zanima kakšno praznino v duši ve filate s temi svojimi neskončnimi pogovori in razlaganjem v nedogled. Aja, partnerja zaenkrat še res ne pretepam, vam pa garantiram, da bi mu pripeljala krepko okoli kepe če bi se mi sredi trgovine vrgel na tla in začel dret da hoče vsa piva iz določene police 🙂 Tako da če že primerjate partnerski odnos z vzgojo otroka – primerjajte vse! Aja, to vam pa ne paše več a ne? :)))) In veste kaj se mi zdi najbolj PODN in bedno od vsega? Da potem od otroka ki ga ZAVESTNO niste vzgojili vtaknete v nek zavod in naj se oni z njim ukvarjajo in ga prevzgajajo. In si spet operete roke ker naredite tako, da je otrok problem. Pa nikoli ni bil!!! Problem so že ves čas takšni starši, čeprav se vsi ukvarjajo le z otrokom in nihče ne zahteva od staršev da začnejo otroka vzgajat kot je treba, pa tudi nihče jim konkretno ne pomaga z nasveti in dejanji ampak samo otroku štango držijo. Ko se bodo tukaj nehali pregovarjati v nedogled tako kot ve z otroki, bo veliko boljše. Samo tako pač je v državi kjer imajo vsi pravice. Dolžnosti pa ne vedo niti kaj pomeni, lkaj šele da bi vedeli katere so. Nažalost pa je tudi polno moških, ki več časa preživijo pred ogledalom kot pa vzgajajo lastne otroke, tako da stanje itak ne more biti boljše. Če pa slučajno drznejo popizdit nad vami in vašo “vzgojo” ter otrokom pa ga najprej ponižujete pred njim, nato še pa cele frapirane pridete sem gor spisat da si dragi drznil dvignit glas nad vami in otrokom in da razmišljate o ločitvi. Še prej pa seveda dooooolgem in temeljitem pogovoru kaj sme in kaj ne in kaj ne dovolite pod nobenim pogojem :)))) Potem pa čisto šokirane ko pride varanje, pa ločitev in podobno. Če ne poznate razlike med možem in otrokom, potem ne imeti otrok. In če mislite otroke obravnavat isto kot odrasle isto. Za vas je kakšna činčila ali zajček, še pes potrebuje pravila in vzgojo katero niste zmožni postavit. Otrok je pa živo bitje in ne vaša igrača! In jih je izredno škoda, da ne dosežejo svojega potenciala ker ste jih vi zafurali že v osnovi! Puma in Brklc pa imata še kako prav. Samo ve ste tako prepričane v nek svoj prav, da zdrava pamet in logika sploh ne pride mimo. Noben starš ne potrebuje priročnikov in knjig, da vzgoji otroka. Potrebuje le svojo pamet in mišljenje, pa to da posluša in vidi otroka. Napake pa delamo vsi – monovske popolnice excluded jasno, le one so perfektne na celem svetu.[/quote]

Bog nam pomagaj, če je edini svetli MONovski vzor vzgoje v družini odsotni moški, ki otroku občasno zagrozi s pasom.

Pred 14 leti sem rodila prvega otroka in v svoji začetniški nevednosti iskala nasvete v obeh najbolj znanih revijah za mamice in malčke (sploh ne vem, če še obstajajo obe). Bolj ali manj redno sem kupovala revijo tam nekje do prvega leta starosti, ko sem v zadnji izdaji prebrala članek enega avtorja (mi je še danes žal, da si nisem zapomnila). Ne spomnim se več, kdo je bil to, je pa imel za imenom in priimkom kar nekaj okrajšanih besed. Članek je govoril o “uspešni” vzgoji, edini pravi. In vmes je bil stavek, da če mora otrok jesti nekaj kar mu ni všeč, je to nasilje nad otrokom!!!!!!!!!!

Revijo sem zaprla in nikoli več v trinajstih letih nobene od teh odprla.

Pa ljudje božji! Ta sestavek je tipičen primer, kako novinarji zmanipulirajo nek problem (in to HUD!).

To je ena stran zgodbe, pravi ravnateljica Vzgojnega zavoda Planina, dr. Leonida Zalokar, ki je s primerom bežno seznanjena, kljub temu pa vztraja, da je od vsega najpomembnejši pogovor z deklico[/b].[/i]

Ženska primer BEŽNO pozna. In potem tej strokovnjakinji namenijo kilometrski intervju, da lahko modruje o permisivni vzgoji. Strokovnjakinja predlaga POGOVOR z deklico, ki je pa je POGREŠANA. Oče ne ve, kje je, policija je ne išče (ker kao mati ve, kje je, pa ne pove).
CSD, sodni sistem in druge institucije so v tem primeru tiste, ki so zatajile, prepočasno odreagirale; oče namreč že več let ne more vzgajati hčerke (ne s permisivno ne strogo ne kako drugače) saj se več let bori za skrbništvo nad deklico (po navedbah članka). Bi rekla, da je mama najverjetneje hčerko žrtvovala, da bi se maščevala bivšemu. Punca ni tepla staršev. Šprica šolo, se drogira, reže. Izraža stisko. Punca je bila hospitalizirana, ne hodi v šolo, mati jo skriva, oče pa na noben način ne more do nje. Zveni znano? Tukaj nekaj zelo smrdi.

Permisivna vzgoja gor ali dol, če je je pogrešana 14 letnica, bi morale vse institucije konkretno ukrepati ne pa nekaj na splošno moralizirati. Ta članek je čista manipulacija, preobračanje pozornosti. Da pa so dosegli svoj namen, se vidi tudi po komentarjih.

New Report

Close