Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ko ženska ne kaže svojih let

ko ženska ne kaže svojih let

Na take flance padajo samo trape. Normalni zenski je popolnoma jasno, da je to samo nakladanje. Saj to je lustno poslusat, nic ne recem, ampak nasedemo pa ne. In taki tipi izpadejo sluzavo, ce ne zgledajo fenomenalno. Ampak res fenomenalno – kategorija Cloonyja in Pitta!

če jih še ti nisi nikoli videla, potem ne pomeni da ne obstajajo, pač slabo opazuješ 😉 sicer pa roko na srce veliko 20letnic ful starejših deluje že zaradi preveč težkega makeupa. Sama se približujem 30 počasi, pa nimam niti ene gubice na obrazu, koža je še vedno zategnjena, mehka in gladka. To se bolj začne proti 40-im kazat. Sicer sama nimam nič proti da delujem pomlajeno in nikol nobenmu ne težim kolko let bi mi dal.

kako se urejate in oblačite, drugo je pa dejanski izgled! Prava leta kažejo gube na vratu in na hrbtni strani rok. Tu ima zelo redko katera srečo, da se ne kažejo prava leta.

Nekaj je odvisno tudi od otrok. Pri ženski ki jih nima lažje stoji vse na svojem mestu, kot pri ženski ki jih ima. Nosečnost in porod spremenita telo. Zlasti če se ne ukvarjaš res aktivno s športom.

oblačim se svojim letom primerno, ne hodim okrog z napol golim trebuhom pa v raztrganih kavbojkah. Pa gubic niti na vratu niti na obrazu zaenkrat NIMAM. hrbtna stran rok je gladka, brez pegic 🙂 mislim da predvsem tiste ženske pri katerih se leta že poznajo hočete neki bolj pametne izpasti 😉 sprijaznite se da ni pravila da ko vstopiš v prag 30it da moraš bit cel zguban pa ne vem kakšen še. Enim se prej drugim kasneje to pokaže.

Se javim še ena taka, ki na prvi pogled izgledam dosti mlajše. Še posebej, kadar nisem naličena ter sem oblečena bolj športno ali neformalno. Edina sprememba na mojem obrazu v zadnjih 7 letih so gube okrog oči. Te se pokažejo, ko se smejim, ali če kdo res pozorno in pobliže pogleda, sicer niso opazne. Poleg tega imam “baby face”, svetlejše lase ter bolj drobno postavo. Nobenih dodatnih kilogramov ali česa podobnega. Dejstvo je, da izgledam mlajša od večine 24 – letnic (kar postane še posebej očitno, če je kje v moji bližini kakšna ženska te starosti).

Meni je tako čisto OK in me popolnoma nič ne moti.
Nikoli nisem imela te težave, da me ljudje ne bi jemali resno. Zdi se mi, da je to bolj povezano s samim obnašanjem in nastopom kot z leti kot takimi.
Poleg tega se tudi oblečem in obnašam situaciji primerno, kadar se mi zdi pomembno, da na prvi pogled ne delujem preveč mladostno.

če jih še ti nisi nikoli videla, potem ne pomeni da ne obstajajo, pač slabo opazuješ 😉 sicer pa roko na srce veliko 20letnic ful starejših deluje že zaradi preveč težkega makeupa. Sama se približujem 30 počasi, pa nimam niti ene gubice na obrazu, koža je še vedno zategnjena, mehka in gladka. To se bolj začne proti 40-im kazat. Sicer sama nimam nič proti da delujem pomlajeno in nikol nobenmu ne težim kolko let bi mi dal.
[/quote]

Katera pa ima gube pri teh letih? :==) Tvoj obraz samo svežino izgubi, tisto mladostno napihnjenost, zato se let ne da skrit. Kot da je iz kože odteklo nekaj vode. Pa če ti še tako misliš, da ne. Lahko si stokrat še nategnjena in brez gub, koža ni enaka kot pri 20.
Sicer pa je moja znanka taka kot ti. Ima 10 let mlajšega tipa in sveto prepričana, da se razlika ne vidi. Mi vsi vemo, da se, pove pa ji seveda nihče ne, ker ji nočemo razbijat iluzij. V 10 letih se s kožo zgodi ogromno – vsakomur, brez izjem. Nekaterim bolj, drugim manj, da se ne bi nič – to v naravi ne obstaja. Zato meni 30-letnice nihče ne bo prodal za 20-letnico.

Katera pa ima gube pri teh letih? :==) Tvoj obraz samo svežino izgubi, tisto mladostno napihnjenost, zato se let ne da skrit. Kot da je iz kože odteklo nekaj vode. Pa če ti še tako misliš, da ne. Lahko si stokrat še nategnjena in brez gub, koža ni enaka kot pri 20.
Sicer pa je moja znanka taka kot ti. Ima 10 let mlajšega tipa in sveto prepričana, da se razlika ne vidi. Mi vsi vemo, da se, pove pa ji seveda nihče ne, ker ji nočemo razbijat iluzij. V 10 letih se s kožo zgodi ogromno – vsakomur, brez izjem. Nekaterim bolj, drugim manj, da se ne bi nič – to v naravi ne obstaja. Zato meni 30-letnice nihče ne bo prodal za 20-letnico.
[/quote]

Bravo, pofgre! Tocno tako!
Vecina do sredine tridesetih itak nima opaznih gub. Ampak to se ne pomeni, da imajo mladosten obraz in kozo dvajsetletnic.
To velja tudi za nabotoksirane, ki mislijo, da odsotnost gub avtomaticno pomeni mladost. Ne, nabotoksirana tridesetletnica se vedno ne zgleda kot dvajsetletnica. Zgleda samo kot cudna nezgubana tridesetletnica. Imam priliko opazovati pri kolegici. Ne zgleda mlajsa, samo … kategorija zase.
Pa ne zamenjujte tega s tistimi, ki imajo genetsko sreco in so zraven se dobro negovane. Tudi te se vedno ne zgledajo kot dvajsetletnice, samo zelo mladostne, spocite, negovane in fejst tridesetletnice so videti.

Zgledaš mlajša od 24 letnic, koliko si pa dejansko stara?

Zgledaš mlajša od 24 letnic, koliko si pa dejansko stara?
[/quote]
30

Zgledaš mlajša od 24 letnic, koliko si pa dejansko stara?
[/quote]
30
[/quote]

Ok, to je cisto realno.
Pa najbrz to velja, ce si resna, saj si sama priznala, da imas gubice, ce se smejis. Kar pomeni, da ce si zraven ene 24letnice in se obe smejita, zgledas starejsa. To ti je najbrz jasno, ane?


30
[/quote]

Ok, to je cisto realno.
Pa najbrz to velja, ce si resna, saj si sama priznala, da imas gubice, ce se smejis. Kar pomeni, da ce si zraven ene 24letnice in se obe smejita, zgledas starejsa. To ti je najbrz jasno, ane?
[/quote]

No, ni nujno, imaš ženske, ki so zaradi različnih razlogov videti starejše. Pa to, da skriješ pet, šest let, ni ravno dosežek. Sploh v letih, ko si v mlad v v vsakem primeru oziroma ni zob časa načel še ne ene, ne druge.

Se strinjam, da imas zenske, ki so zaradi razlicnih razlogov videti starejse, ampak Tisa se verjetno primerja s povprecno 24letnico. Ne s tako, ki zaradi otrok ali bolezni zgleda 10 let starejsa.
Se pa strinjam, da skriti 5 ali 6 let ni nic takega. Zato sem tudi napisala, da ji cisto verjamem, da zgleda kot povprecna 24letnica. Dokler se seveda ne zasmeji in se pokazejo smejalne gubice, za katere je sama povedala, da jih ima.

Pa če človek ne stoji preblizu. Moja frizerka drugače ful dobro izgleda. Mlada, atraktivna. Ampak ko se ji približaš, kaže pa vsako od svojih 40 let. Me je kar vrglo. Tako da dopuščam, da na daleč tudi katera izgleda mlajše. 🙂 Pogled od blizu pa ničesar več ne zakrije.

Ne obremenjujem se s tem,koliko jih kažem. Pazim pri hrani, se zmerno gibam, sprehod, hribi, plavanje, hidim zgodaj spat, ne kadim. Sem 50 + in verjamem, da me nihče ne zamenja za 30 – letnico. HB da ne izgledam 70. Res pa se mi zdi, da sem ze 15 let na slikah enaka. A vprašanje je, ce znamo sami sebe prav oceniti.

Jaz sem imela na faksu sošolko, ki je zgledala ful starejša … pač tak slog oblačenja in rihtanja je imela. Nekateri so bili dejansko šokirani, ko je stopila v predavalnico, da je sedla v klop in ni šla za kateder 🙂
Marsikdo je vprašal, če imamo na naši smeri novo profesorco 🙂 Samo ona je pri 40 zgledala genav ista kot pri 20. Dejansko.
Enkrat neki slučajni sogovornici razlagam, koga poznam … sem naštevala deset let starejše ljudi od sebe, ker sem bila prepričana, da je cirka tisti letnik. V resnici je bila dve leti starejša od mene 🙁

To, da nekdo zgleda mlajši, večinoma ni odvisno od ohranjenosti in forme, ampak od strukture face. Nekateri imajo pač baby face. Ko se postarajo, imajo pač rahlo zguban baby face. Itak pa to ne pomeni nič, ne leta v cifrah, ne to, da zgledaš mlajši. Na koncu šteje kondicija, zdravje, bistrost.


30
[/quote]

Ok, to je cisto realno.
Pa najbrz to velja, ce si resna, saj si sama priznala, da imas gubice, ce se smejis. Kar pomeni, da ce si zraven ene 24letnice in se obe smejita, zgledas starejsa. To ti je najbrz jasno, ane?
[/quote]
Ja, normalno.

Običajno se sicer prvič seznanim z ljudmi z resnim obrazom in si ljudje seveda na podlagi tega ustvarijo nek vtis o moji starosti. Moje izkušnje so take, da si ljudje zelo zapomnijo to svojo oceno in jo kasneje ne spremenijo samo zaradi smejalnih gubic.

Da se nekaj ne sklada, običajno dojamejo s pomočjo dodatnih informacij (o službi, partnerju, vsakdanjem življenju, izkušnjah) ali iz konteksta (me vidijo v družbi enako starih ali nekaj starejših prijateljev in podobno). In potem najprej nekaj sekund malo zmedeno gledajo 😉 .

Jaz tudi ne kažem svojih let in to ponavadi po nočnem šihtu. Če me takrat kdo postavi v vrsto svojih vrstnic, bi mi ziher dal najmanj +10 let. Takšna je žal resnica, ki jo sama vidim. No v normalnih dneh in spočita pa mislim, da zgledam svojim letom primerno čeprav ko je govora o letih, me eni tako nejeverno gledajo, da dobim občutek, da se mi prilizujejo. Edino oblečena in s pogledom od zadaj bi se upala primerjati s kakšno postavno mladenko v istih oblačilih.
Drugače pa se spomnim punce in OŠ, ki je pri 30-ih izgledala kot da jih ima 18. Zdaj mislim, da je blizu 40-ih, ampak še vedno takšna otroška faca- dobri geni, ni kaj.

Tudi sama pašem v to kategorijo, ljudje mi dosledno prištevajo precej manj let, kot jih imam. Je pa res, da skrbim zase, čeprav bi me po moji oceni po prekoračitvi štirice vseeno lahko izdale prve gubice okoli oči, predvsem, ko se nasmehnem.

Sem pa zadnjič srečala sošolko iz faksa, pa me je zelo šokiralo, kako starikava je bila videti. Moja ocena: cigareti. Kadilke se starajo precej hitreje – sklepam po tistih, ki jih poznam.

New Report

Close