Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KOFETKANJE IN KOSILA V RESTAVRACIJI – KOLIKO TEGA SI PRIVOŠČITE

KOFETKANJE IN KOSILA V RESTAVRACIJI – KOLIKO TEGA SI PRIVOŠČITE


Oh no, mi pa vedno tudi gospodu plačamo kosilo, saj si zasluži.

Zelo redko, kava in kosilo. Ne zaradi financ, pač pa raje si sama skuham da vem kakšne so sestavine in kaj pojem. Nazadnje sem bila na kosilu v fini restavraciji, samo plačal je moj bivši. 🙂

Se strinjam s tabo. Tuje restavracije so meni zakon, sploh da ti kuhar pove vse o tej državi, kulturi. 🙂
Drugače raje sama kuham iz lokalnih stvari, večinoma iz zelenjave z vrta moje kolegice. Rada pa tudi eksperimentiram s kakšno mehiško, azijsko jedjo, nazadnje sem skuhala nekaj maroškega, pa pečem rada. :9
Na tednih restavracij sem bila pred leti samo sem bila zelo razočarana. Bučno juho sama naredim kvalitetnejšo, da o mini porcijah ne govorim. Sicer imam sama rajše manjše porcije, kot večje sam po teh slow food variantah greš kamot na en burek ali kebab da se naješ ali imaš eno čokolado še v torbici. 🙂 Precenjeno. Na to hodijo, tisti ki se s tem radi kažejo na socialnih omrežjih in ne znajo kuhati.

Ja dokler boš imela fajn job in bogatega možeka boš imela luksuriozno življenje.
In se s tem hvalila in poniževala vse revne in mame samohranilke, ki si tega ne morejo privoščiti. 😉 Ne, da bi ti slabo privoščila samo življenje so vzponi in padci. 😉

Točno tako. Zakaj bi dala za 2 dcl soka 2€, če ga za ta denar v trgovini dobim 2 litra.

Mogoče zato, ker je neumno tako stran metati denar? Jaz ga imam dovolj in bi lahko vsak dan šla na kavo ali pijačo ampak, kave sploh ne pijem, na pijačo pa tudi ne bom hodila v lokale, ker so pijače PREDRAGE. A lahko to razumeš, brez težav bi si lahko privoščila ampak se mi zdi idiotsko, da imajo tako potrošnike za norca, kot že zgoraj piše, dajo ti 2 deci soka, oni ga za enak denar kupijo 2 litra.
Je pa seveda odvisno tudi od tega koliko ti to pomeni. Če ti je jesti v restavraciji, piti v gostilni….. življenjski dosežek, potem si kar privošči in uživaj. Živi se samo enkrat he he.

Kava vsak dan zunaj. Ali pred službo, ko oddam malega v vrtec, ali pa med službo v kantini.
Kosilo jem v službi (kantina) vedno okusna hrana, vsi sodelavci… Luštno je, prijetno in fajn.
Z ženo dvakrat, trikrat na mesec na zgodnjo večerjo, z otroci pa enkrat na teden (ponavadi nedelja ali sobota) na kosilo.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Naročiš pomarančni sok in ti prinesejo neko Spar buđet varianto, zaračunajo seveda, kot da je sveže iztisnjen.

Še večja lopovščina mi je čaj iz filter vrečke. V neki malo boljši kavarni so mi pred leti postregli čaj Tuševe znamke, kot je pisalo na listku.

Z veseljem pa naročim domač čaj, kot ga kuhajo v kakih gorskih kočah, kjer je res dober in dejansko skuhan in pravih zelišč.

Jemo zunaj vsak teden, pade tudi kavica, sladoled itd. Vecinoma za vikende. Ker med tednom ni casa. Vcasih pa tudi med tednom. Nikoli pa ne jem zunaj pomfri pa dunajca ampak nekaj cesar doma ne pripravljamo oz ne moremo pripravit – ispod peke, jagenjcek, krusna pec itd

Točno tako. Zakaj bi dala za 2 dcl soka 2€, če ga za ta denar v trgovini dobim 2 litra.
[/quote]

Zakaj bi v trovini kupila dva litra soka, če lahko doma vodo piješ. Eni ste res vohrni, da ne morem verjeti. Jaz vedno zunaj jem in pijem in sem vesel, da prispevam k temu, da imajo zaposleni natakarji in kuharji delo. Zate pa upam, da boš čimprej brez dela, ko si tako vohrna.

Super če verjameš, čeprav je v večini planinskih koč tudi planinski čaj iz vrečke, oziroma trgovine 🙂

Itak, da nategujejo v lokalih sploh s čaji. 🙂 Razen če greš res v kakšno dobro čajnico v staro Ljubljano ali v kakšni gorski koči.

V planinskih kočah pa res težko dobiš spodoben čaj. Jaz pijem samo grenki čaj, na teh kočah pa skoraj ne mogoče, da dobiš grenki čaj. Ponujajo samo osladno cukrano brozgo, ne pa fajn čaj.
Aja, doma pa pijem čaj iz zelišč, ne pa cukrane brozge.

Itak, da nategujejo v lokalih sploh s čaji. 🙂 Razen če greš res v kakšno dobro čajnico v staro Ljubljano ali v kakšni gorski koči.
[/quote]

V gorskih kočah dobiš kvečjemu cukrano brozgo, ne pa spodobnega čaja.

Mogoče zato, ker je neumno tako stran metati denar? Jaz ga imam dovolj in bi lahko vsak dan šla na kavo ali pijačo ampak, kave sploh ne pijem, na pijačo pa tudi ne bom hodila v lokale, ker so pijače PREDRAGE. A lahko to razumeš, brez težav bi si lahko privoščila ampak se mi zdi idiotsko, da imajo tako potrošnike za norca, kot že zgoraj piše, dajo ti 2 deci soka, oni ga za enak denar kupijo 2 litra.
Je pa seveda odvisno tudi od tega koliko ti to pomeni. Če ti je jesti v restavraciji, piti v gostilni….. življenjski dosežek, potem si kar privošči in uživaj. Živi se samo enkrat he he.
[/quote]

Ja, seveda imaš ti dovolj denarja. Potem pa svizec zavije čokolado, ane. Če bi ti dejansko imela dovolj denarja, se ne bi čudila ljudem, ki gredo vsak dan ven na kavico, ampak bi se ti to zdelo normalno oz. nič posebnega, morda celo dolgočasno.
Jaz grem dokaj pogosto ven na kavo, ne ravno vsak dan, gotovo pa večkrat na teden. In tudi jem kar pogosto zunaj. V različnih restavracijah. Ti očitno ne, sicer se ne bi zavistno pridušala, da je to nekaterim življenjski dosežek.
Veš, kaj je tvoj življenjski dosežek? Revščina. In to predvsem mentalna.

Na kavo grem zelo rad. Moj fetis so mirne kavarnice, ki ponujajo sproscujoc ambient (tudi oz. predvsem zunaj). Zaradi narave dela jem zunaj pogosto, saj sem veliko na terenu. Nimam slabe vesti zaradi tega. Popotniki in gostinci zivimo v sozitju. Mi dobimo nekaj za pod zob, oni zivijo od nas. Simbioza.

Z druzino pa si privoscimo kako soboto kosilo kje zunaj. Za vecerjo v dvoje je bolj malo priloznosti, kadar pa je, jo z veseljem izkoristiva. Ne, nikakor se mi to ne zdi potrata. Zakaj bi se mi tako zdelo?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne jemo zunaj ker jaz skuham in to bi bilo neumno da bi hodili v gostilno

Ok otroka (sin) ta verjetno kak McDonald je ampak ne pove, ker ve da jaz tega ne odobravam
Kavico pijemo doma imam celo zbirko kav . Včasih ko grem v šoping skočim na kofe. Edino poleti na morju si privoščimo hrano in pijačo zunaj vsak dan
Včasih greva to je redko s prijateljico ven in takrat si privosciva kar želiva
Mož več zapravi za kave in pijače jaz sploh ne veliko

Kave ne pijem. Torej kofetkanje sploh ne pride v poštev.

Jem pa vsak dan malico v eni od malcarnic v okolici. Za 4–6 eur.

Za RD povabim v dobro restavracijo ca 20 ljudi, prav tako mož.

Jaz tudi ne pijem kave že nekaj časa več, raje zeleni čaj.

1. denar mora krožiti, da tudi jaz kaj dobim☺
2. kako in za kaj porabim svoj denar, pa nikogar ne briga ☺

Podpišem.

Podpišem.
[/quote]

Potem vse placujeta izkljucno z gotovino?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zelo redko gremo ven. Ker kuham doma, občasno kakšna malica s službo. Kavice tudi redko pijem zunaj. Če že, potem v kakšnih gorskih kočah.. skratka nismo kofetkarji. Imamo doma teraso in prelep razgled in velikokrat obiske tako da je skoraj tako kot v kafiču. 🙂

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Na kavo pač grem , ko se dobivam s prijateljicami, na kosila pa večerje pa ne, ker sama odlično kuham, prav tako naši prijatelji, kosila in večerje imamo ko smo povabljeni, včasih smo hodili za rojstne dneve na pojedine na kmečki turizem, pa smo to že zdavnaj opustili, doma si bolj free, lahko sediš pri mizi nedoločen čas, nihče te ne preganja, ne ropota s krožniki….

kofetkam že hudo dolgo ne več. pa ne zato, ker bi mi bilo škoda tistih dveh evrov za kavo, ampak iz preprostega razloga, ker nimam časa, da bi sedela popoldne nekje na kavi.

na kosila ali pa večerje pa še kar hodimo ven. v petek sva šla z možem na večerjo v okviru tedna restavracij, v nedeljo smo šli na družinsko kosilo po izletu na pohorje, verjetno gremo v nedeljo spet nekam na kosilo….

New Report

Close