Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Koga boste letos volili ?

Koga boste letos volili ?

Janšo in SDS, sigurno NE
Nastajajočo formacijo (Cerar, Zoki, Šarec), sigurno NE
Jelinčiča in SNS, sigurno NE
Primca, sigurno NE
NSi in Tonina, sigurno NE

O ostalih bom pa še razmislil …

Točno to, lajf je preveč resen in kompliciran, pogrešam trivio ))

Zelo redki gredo v politiko, da bi nekaj naredili, izboljšali … pa še ti potem ugotovijo, da je fajn biti v politiki da lahko škodijo drugim in ne sebi.

Cerarja, ker je malo vzdignil Slovenijo. Še veliko je za postoriti, ampak za začetek je.

Cerar se je predvsem izkazal po menjavi partnerk. No, vsaj ti trije projekti so bili do neke točke izvedeni.


Heh, pa s TM-jem sva kofetkala!
Zdejle gram pa ropat slovenske gozdove in travnike!☺☺


Heh, pa s TM-jem sva kofetkala!
Zdejle gram pa ropat slovenske gozdove in travnike!☺☺
[/quote]

In, kot si že ugotovil, potem nabrano lahko opereš v….bideju. 😉

Jaz se danes grem hišnega muca, jutri pa v naravo. Pa nič ropat. 🙂

SD koga pa naj

TEŠ 6
Uničenje vojske
Kraja otrok – Koroška dečka
Poslanka z lepljivimi prsti na občini
Niso odstavili ministrice za obramb o samo zato, ker ima od Škoberneta stari biznis z vojsko
Tanja Fajon in njene vize rezultat Velenje kjer je tudi župan iz SD-ja Kosovo 2.0
Teran in Pršut
20 let v vladi in pri koritu
Solidarnost in več kot 40 000 eur neupravičenih financ
Metanje polen pod noge stranki SMC zaradi zdravstvene reforme
Katičeva je včeraj poslala našo edino vojaško Ladjo v mediteran kot TAXI službo s tem, da jih je poslala nage, ker topovi sploh ne delujejo toliko je za naši ministrico vreden SLO vojak.
Zaradi kmetijskega minsitra Židana vsak dan prodade nekaj kmetij naj bo premier, da bo še kaj drugega propadlo itak je popolnoma nespsoben.

SD se voli, ker so zakon itak.

Lažnivi zavedeni kljukec. ZUJF je zadeva, zaradi katere je SLO relativno hitro izplavala iz krize.

Definitivno bom volil nekoga na desni, bolj se nagibam k NSi, morajo pa leve stranke v smislu SD in Levica past ven iz parlamenta, ker takih skrajnosti, ki jih oni predlagajo, se v Evropi niso sprejemale od leta 1933 dalje.


A si ti morda politični anketar ali pa kaj drugega? Vržeš nekaj med folk na tej strani in potem so te sama ušesa. Prvi ali prva bi morala biti, ki bi to povedala in se kao odkril-a. Pa saj je vse kao anonimno. Zresni se !!!!!!!!

Cerarja, ker nekaj je pa le naredil.

Vsi ostali odpadejo, ker prodajajo bučke, ali pa so preveč povezani z Janšo. SD in Desus tudi ne, ker so že leta in leta v vladi, pa do zdaj niso še nič konkretnega premaknili, vsako leto le prazne obljube, ki pa vas očitno še kar prepričajo.

Tudi jaz razmišljam podobno. Najverjetneje NSi.

Zedinjena Slovenija. Edini, ki se zavzemajo za Slovenijo!

Ni neke izbire. Cerar je sinonim za medlo in brezbarvno politiko, status quo, ki si ga ne želim. SD in SDS sta si v preteklosti nakopali veliko masla nad glavo. Požar, Primc, Jelinčič so zdraharski klovni, ki jih ne smemo jemati resno. Nsi je preveč konzervativna, Levica pa nerealna, z glavo v oblakih, predvsem pa bi zelo slabo vplivali na razvoj gospodarstva.

Kaj sploh še ostane???

Dejansko niti ni tako slab kot se omenja, če bi res naredili to, kar obljubljajo, bi verjetno bilo tudi tistim, ki bodo upokojenci čez 20 let, bolje. To, da je neka stranka v vladi in ko predlaga zakon, ki je zavrnjen, ker pač ni bil izglasovan, še ne pomeni nek hud vpliv na delo vladajoče stranke. Lahko pa ima stranka nekakšen vpliv v tem smislu, da ne da podpore pri drugih zadevah in odločitvah vlade, kar potem izpade kot nagajanje in če gre za dobre poteze vlade bi bilo tako delovanje stranke v koaliciji, škodljivo in nekonsistentno.

Jehovove priče smo politično nevtralni iz verskih razlogov, ki temeljijo na tem, kar uči Sveto pismo. Ne lobiramo oziroma vplivamo na druge, da bi dosegli svoje cilje, ne volimo političnih strank ali kandidatov, se ne potegujemo za položaje v vladi in ne sodelujemo v prizadevanjih za spremembo oblasti. Verjamemo, da za naše stališče obstajajo tehtni svetopisemski razlogi.

Posnemamo Jezusa, ki je zavrnil politično funkcijo. (Janez 6:15) Svoje učence je učil, naj ne bodo »del sveta«, in jim dal jasno vedeti, da se v političnih zadevah ne bi smeli postaviti na nobeno stran. (Janez 17:14, 16; 18:36; Marko 12:13–17)

Zvesti smo Božjemu kraljestvu, o katerem je govoril Jezus, ko je rekel: »Ta dobra novica o kraljestvu se bo oznanjala po vsej naseljeni zemlji.« (Matej 24:14) Ker smo predstavniki Božjega kraljestva in pooblaščeni, da razglašamo njegov prihod, smo nevtralni v političnih zadevah vseh držav, tudi tistih, v katerih živimo. (2. Korinčanom 5:20; Efežanom 6:20)

Ker smo nevtralni, se lahko o dobri novici o Božjem kraljestvu pogovarjamo brez zadržkov z ljudmi vseh političnih prepričanj. Želimo, da bi bilo iz naših besed in dejanj razvidno, da verjamemo, da bo Božje kraljestvo rešilo svetovne probleme. (Psalm 56:11)

Ker med nami ni razlik v političnem prepričanju, smo zedinjeni v mednarodno bratovščino. (Kološanom 3:14; 1. Petrovo 2:17) V nasprotju z nami religije, ki se vmešavajo v politiko, razdvajajo svoje člane. (1. Korinčanom 1:10)

Spoštovanje oblasti. Čeprav ne sodelujemo v politiki, spoštujemo oblast, pod katero živimo. To je v skladu s svetopisemsko zapovedjo: »Naj bo vsaka duša podrejena višjim oblastem.« (Rimljanom 13:1) Upoštevamo zakone, plačujemo davke in sodelujemo z vlado, ko si prizadeva za blaginjo svojih državljanov. Ne sodelujemo v poskusih strmoglavljenja vlade, ampak upoštevamo biblijski nasvet, naj molimo za »kralje in vse tiste na visokih položajih«, še posebej takrat, ko sprejemajo odločitve, ki bi lahko vplivale na našo svobodo pri bogočastju. (1. Timoteju 2:1, 2)

Poleg tega spoštujemo pravico drugih, da se glede političnih zadev sami odločajo. Tako ne oviramo volitev niti ne skušamo vplivati na tiste, ki se odločijo voliti.

Ali je naša nevtralnost nekaj novega? Ne. Apostoli in drugi kristjani v prvem stoletju so imeli enako stališče do posvetnih oblasti. V knjigi Beyond Good Intentions piše: »Čeprav so bili zgodnji kristjani mnenja, da so dolžni spoštovati vladajoče oblasti, pa po drugi strani niso soglašali s sodelovanjem v političnih zadevah.« Glede prvih kristjanov podobno piše v knjigi On the Road to Civilization: »Na političnih položajih jih ni bilo najti.«

Ali naša politična nevtralnost ogroža državno varnost? Ne. Posvetnim oblastem se ni treba bati Jehovovih prič, saj smo miroljubni državljani. Razmislite, kaj je glede naše politične nevtralnosti pisalo v poročilu ukrajinske akademije znanosti leta 2001: »Nekateri danes morda niso naklonjeni takšnemu stališču Jehovovih prič; to [stališče] je bil poglavitni razlog, zaradi katerega sta jih v preteklosti obtoževala totalitarni nacistični in komunistični režim.« Vendar so bili Priče celo med sovjetskim zatiranjem »poslušni državnim zakonom. Pošteno in nesebično so delali na zadružnih kmetijah in v industrijskih obratih ter nikoli niso ogrožali komunističnega režima.« Podobno tudi danes, kot sklene poročilo, verovanje in navade Jehovovih prič ne »ogrožajo varnosti in celovitosti nobene države«.

Govorila sem Andreja Jagodič – Anda.

Za zdravo družbo, ker imajo program, ki je najbližji mojim vrednotam.

Absolutno nikogar, sploh pa ne nekoga, ki se umešča vsaj malo na desnico ali levico.

Definitivno NE bom volila levice. V poštev pridejo desničarske stranke.

Ne igram iger na sreco in tudi na volitve ne hodim.

Volila bom manj radikalne, radikalci na desni so znani po tem, da jim je prioriteta zategovanje pasu. Levi so bolj za narod, pa kakorkoli so. Je vseeno kdo je na oblasti, če pa imamo nekoga, ki mu je pomembno v prvi vrsti, da se prikrajša človeka, pa lahko naredi veliko škode, saj dela samo za EU, česar narod ne razume najbolje.

Janez 17:14,16: Izročil sem jim tvojo besedo, svet pa jih je zasovražil, ker niso od sveta, kakor tudi jaz nisem od sveta. Niso od sveta, kakor tudi jaz nisem od sveta.
Janez 18, 36: Jezus je odgovoril: Moje kraljestvo ni od tega sveta. Ko bi bilo moje kraljestvo od tega sveta, bi se moji služabniki bojevali, da ne bi bil izročen Judom, toda moje kraljestvo ni od tod.
Marko 12: 13-17: Davek cesarju
Poslali so k njemu nekaj farizejev in herodovcev, da bi ga ujeli v besedi. Prišli so in mu rekli: »Učitelj, vemo, da si resnicoljuben in se ne oziraš na nikogar, ker ne gledaš na osebo, temveč v resnici učiš Božjo pot. Ali smemo dajati cesarju davek ali ne? Naj ga dajemo ali ne dajemo?« On pa je vedel za njihovo hinavščino in jim je rekel: »Kaj me preizkušate? Prinesite mi denarij, da ga pogledam!« Prinesli so ga. In rekel jim je: »Čigava sta ta podoba in napis?« Dejali so mu: »Cesarjeva.« Jezus pa jim je rekel: »Dajte cesarju, kar je cesarjevega, in Bogu, kar je Božjega!« In zelo so se mu čudili.

To si napisala ti:
V nasprotju z nami religije, ki se vmešavajo v politiko, razdvajajo svoje člane. (1. Korinčanom 1:10)
Standardni slovenski prevod 1. Korinčanom 1, 10 pravi: Bratje, rotim vas v imenu našega Gospoda JEzusa Kristusa: vsi govorite isto in med vami naj ne bo razprtij.

Itd. itd. tudi glede ostalih vrstic.

Tudi ostale vrstice, ki jih navajaš, neposredno ne prepovedujejo politične aktivnosti, takšne in drugačne.

Ne vem od je razlage Svetega pisma kot jih imate pri JP. Že pri osnovni stvari krščanstva imate zgrešeno bistvo: da je Jezus Bog in človek in da je za naše grehe umrl na križu. Pa še ogromno bi lahko napisala. Mi je žal, da ste JP običajno predani verniki, pa ne vidite Resnice.

By scripture alone.

Nihče se vas ne boji Jehove priče, ste pa svojega denarja vredni zaradi kriterijev, ki jih postavljate, če so kdo včlani v vašo sekto.

Novi obrazi so zakamuflirani stari obrazi, ne maček ampak kakec v žaklju.

Zadnja štiri leta nam gre bolje in zato Cerar dobi moj glas.

»Dajte cesarju, kar je cesarjevega, in Bogu, kar je Božjega!«

Vse je od cesarja – Boga. Jezus je bil neizobražen, zato je lahko vodil množice za nos.

New Report

Close