Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kolesarji v gozdu. Novi moteči trend

Kolesarji v gozdu. Novi moteči trend

zakaj pa si ne bi kolesar kupil svojega??[/quote]

Evo, odgovor.Simple), Ali pa naj kolesari le tam, kje je za to označeno in dovoljeno.[/quote]

V našem gozdu ni nikoli težav s kolesarji.
Je pa ogromno težav z raznimi mestnim frajlicami, ki v gozd privlečejo še celo familijo in potem svinjajo okrog in okrog, otroci se pa derejo kot jesiharji. Brez zamere, ampak v gozdu tako dretje ni ok. Lahko se derete po mestu, vam nihče ne brani, amapk v gozdu pa nikakor ne. Tako, da kolesarji dobrodšoli, kulturni sprehajalci, ki se ne derejo tudi. Motoristi, vpijoče familije, brcaraji gob, nabiralci rož… nezaželeni.

Gozd je moj. V njem je dovoljeno vse – harat s kolesi, vozit s štirikolesniki, odmetavati smeti, delat škodo na podrasti, goliti korenine dreves, vrezovati začetnice v debla, nabirati kostanj, borovnice in gobe. do nezavesti. le ena stvar ni dovoljena – nalomiti kogarkoli, ki to počne. Ne, oni pa imajo vse pravice. Marš, kupte si hosto, plačujte zanjo, potem se pa preganjajte po njej kakor vam dargo!

Mene moti, da se moram kolesarjem izogibati tudi na sprehodu po gozdu.

Nekako tako razmišlja mestna svojat.

Mene moti, da se moram kolesarjem izogibati tudi na sprehodu po gozdu.[/quote]

Si mogoče pomislila, da kolesarje moti, ker se morajo tebi umikat? Sploh, če se sprehajaš v dvoje, troje in zasedaš celo pot?

Nekako tako razmišlja mestna svojat.[/quote]
zadojena s komunajzarstvom, socializmom … in vzgojo “ko.jebe.ves.svet”

No, ta trend ni nov, pri nas že kar nekaj let delajo zgago in svinjajo po gozdu.

Mene moti, da se moram kolesarjem izogibati tudi na sprehodu po gozdu.[/quote]

Si mogoče pomislila, da kolesarje moti, ker se morajo tebi umikat? Sploh, če se sprehajaš v dvoje, troje in zasedaš celo pot?[/quote]

Sprehajalne poti so namenjene sprehajalcem. Sicer bi jim rekli kolesarske- te pa so za kolesarje. Jasno?? Najbrž ne.

Si mogoče pomislila, da kolesarje moti, ker se morajo tebi umikat? Sploh, če se sprehajaš v dvoje, troje in zasedaš celo pot?[/quote]

Sprehajalne poti so namenjene sprehajalcem. Sicer bi jim rekli kolesarske- te pa so za kolesarje. Jasno?? Najbrž ne.[/quote]

Ne vem kje imaš ti kake sprehajalne poti? Misliš v kakem parku?
Pri nas v gozdu je polno poti. Ene so ostanki nekdanjih poti, ki so jih uporabljali za prevoz s konji in vozovi, ene so stare vlake, ene so nove vlake, kolovozi pa tudi gozdne poti in tudi kaka steza.
In kaj od tega je sprehajalno?
A ker si ti določila, da je to sprehajalna pot?
Bi te je pošteno sunila v rit, če bi ti v našem gozdu kaj tečnarila, da je sprehajalna pot in da jaz ne smem tam kolesarit.
Kako imate pa v mestnih parkih urejeno, to pa ne vem. V gozdovih pri nas pa ni nobenih poti rezerviranih za mestne pohajalce. Dobrodošli so pa samo tisti, ki ne delajo škode v gozdu pa naj bodo s kolesom ali peš. In nek pešak nima kaj jezikat kdo sme po našem gozdu in kdo ne. Če mu kaj na paše, naj gre nazaj v mesto.
Samo čakam, da se kdaj kaka mestna frajlica spomne, da me začne iz lastnega gozda terat, ker jo motim pri sprehajanju. Pa bo videla hudiča.

Si mogoče pomislila, da kolesarje moti, ker se morajo tebi umikat? Sploh, če se sprehajaš v dvoje, troje in zasedaš celo pot?[/quote]

Sprehajalne poti so namenjene sprehajalcem. Sicer bi jim rekli kolesarske- te pa so za kolesarje. Jasno?? Najbrž ne.[/quote]

A potem podeželski ne smemo pri sebi doma kolesarit, ker ni kolesarskih poti, moramo k vam v mesto prit kolesarit? Samo kaj, ko je na kolesarskih polno pešcev pa avtov pa vozičkaric.

Sprehajalne poti so namenjene sprehajalcem. Sicer bi jim rekli kolesarske- te pa so za kolesarje. Jasno?? Najbrž ne.[/quote]

Ne vem kje imaš ti kake sprehajalne poti? Misliš v kakem parku?
Pri nas v gozdu je polno poti. Ene so ostanki nekdanjih poti, ki so jih uporabljali za prevoz s konji in vozovi, ene so stare vlake, ene so nove vlake, kolovozi pa tudi gozdne poti in tudi kaka steza.
In kaj od tega je sprehajalno?
A ker si ti določila, da je to sprehajalna pot?
Bi te je pošteno sunila v rit, če bi ti v našem gozdu kaj tečnarila, da je sprehajalna pot in da jaz ne smem tam kolesarit.
Kako imate pa v mestnih parkih urejeno, to pa ne vem. V gozdovih pri nas pa ni nobenih poti rezerviranih za mestne pohajalce. Dobrodošli so pa samo tisti, ki ne delajo škode v gozdu pa naj bodo s kolesom ali peš. In nek pešak nima kaj jezikat kdo sme po našem gozdu in kdo ne. Če mu kaj na paše, naj gre nazaj v mesto.
Samo čakam, da se kdaj kaka mestna frajlica spomne, da me začne iz lastnega gozda terat, ker jo motim pri sprehajanju. Pa bo videla hudiča.[/quote]
Vsak naravovarstvenik, gozdar in kmet ti bo povedal enako – kolesarji z vožnjo delajo v gozdu škodo.

Hudič je v tem, da sem naravovarstvenic, kmetica, kolesarka. Gozdarka pa res nisem sem pa študirala neko podobno smer na Biotehniški fakulteti.
In v našem gozdu vidim, da delajo težave motoristi, avtomobilisti in pa sprehajalci, ki se pripeljejo z avtom, potem pa odmetavajo smeti in tako naprej.

Najbolj žalostno je brati vse to ščuvanje ljudi proti ljudem. Enkrat se ščuva proti kolesarjem, drugič proti nosečnicam po 40.letu, potem proti tistim ki so v blokih in tistim, ki imajo hiše, potem se razpihuje sovraštvo proti tistim, ki hodijo v Emporium in tistim, ki hodijo v Spin. Ščuvanje in hujskanje proti taščam, pa sinovom, ki ne morejo pred 30 letom od doma. Pa ščuvanje proti kadilcem, ščuvanje proti osebam z imeni in priimki, hujskanje proti zdravnikom in učiteljem in staršem, proti tistim ki tečejo, tistim, ki jedo glutensko hrano, proti brezposelnim…

A se sploh kje to ustavi? Zamislite se, preden s takim veseljem obsojate, kajti to vam ne bo prineslo niti zadovoljstva niti dobrega počutja. Še huje. Slej ko prej se boste znašli v kateri od teh skupin, kjer bodo potem sodili vam.

Hudič je v tem, da sem naravovarstvenic, kmetica, kolesarka. Gozdarka pa res nisem sem pa študirala neko podobno smer na Biotehniški fakulteti.
In v našem gozdu vidim, da delajo težave motoristi, avtomobilisti in pa sprehajalci, ki se pripeljejo z avtom, potem pa odmetavajo smeti in tako naprej.[/quote]
Vidiš jaz sem pa vse od naštetega. In pravim (in to ni zraslo na mojem zeljniku, je kar uradno priznano; seveda pa imam to redno priložnost videti v mojem gozdu), da kolesarji delate po gozdovih škodo. Sploh tisti, tako priljubljeni čez drn in strn. Malo po gozdu, malo po travniku, malo po…kjer pride.

Si me pa nasmejala . Katero “podobo” smer si pa študirala? Agronomijo ali lesarstvo ali morda zootehniko.

Hudič je v tem, da sem naravovarstvenic, kmetica, kolesarka. Gozdarka pa res nisem sem pa študirala neko podobno smer na Biotehniški fakulteti.
In v našem gozdu vidim, da delajo težave motoristi, avtomobilisti in pa sprehajalci, ki se pripeljejo z avtom, potem pa odmetavajo smeti in tako naprej.[/quote]
Vidiš jaz sem pa vse od naštetega. In pravim (in to ni zraslo na mojem zeljniku, je kar uradno priznano; seveda pa imam to redno priložnost videti v mojem gozdu), da kolesarji delate po gozdovih škodo. Sploh tisti, tako priljubljeni čez drn in strn. Malo po gozdu, malo po travniku, malo po…kjer pride.

Si me pa nasmejala . Katero “podobo” smer si pa študirala? Agronomijo ali lesarstvo ali morda zootehniko.[/quote]

Za razliko od tebe sem jaz dosti v gozdu. In veš kaj vidim? Kroserje, ki naredijo prave erozijske jarke in plašijo vso divjad, uničujejo podrast. Celo skakalnice naredijo, Kroserjev je ogromno. Pozimi jih nadomestijo sankači, ki divjajo predsvem po travnikih in tudi po gozdu, kjer je bolj redek. Seveda ne skopljejo le snega, ampak tudi zemljo, podrast.
Potem vidim na kupe avtomobilistov. Iz mesta pripeljejo v hribe, v gozdove, smeti. Ja, nekaj smo jih že ulovili in so tudi čistili. Dvomim pa, da je kdo kaj plačal kako kazen.
Potem vidim avtomobiliste, ki pustijo avto nekje ob poti, cesti in gredo malce peš okrog. POtem pa odvržejo pločevinko, odvržejo čik, se derejo, vreščijo, brcajo gobe, nabirajo prevelike količine gozdnih sadežev, nabirajo borovnice z grabljicami in tako naprej in naprej.
Vidim pa tudi kolesarje. Za razliko od kroserjev, ki divjajo povsem izven poti oz. kar sami nareidjo kak erozijski jarek, se kolesarji držijo neke poti. Za razliko od pešcev se držijo poti, ker s kolesom res ne moreš kar povsod it. Za razliko od pešcev ne odmetavajo čikev, pločevink, ne popivajo v gozdu. Pijačo imajo v bidonu, ki ga ne mečejo stran v naravo. Tako, da ni nobenih težav.
V bližini je tudi downhill proga. To so pa kolesarji-spustaši (teh je zelo malo v primerjavi z nami ostalimi kolesarji in imajo tudi čisto drug slog vožnje, gor ne gonijo recimo). So si sami uredili progo preko zemljiš, kjer so jim lastniki dovolili. Kako pa oni vozijo pa ne vem, se kot večina ostalih kolsarjev, ne grem tega. Ker zame je pravo kolesarjenje to, da gonim gor tudi jaz. Gor se ne vozim z avtom ali žičnico.

Da ne bo pomote: niso vsi sprehajalci taka svojat. Eni so ok.
Žal pa tisti, ki delajo svinjarijo, slabo luč mečejo na vse ostale.


Vidiš jaz sem pa vse od naštetega. In pravim (in to ni zraslo na mojem zeljniku, je kar uradno priznano; seveda pa imam to redno priložnost videti v mojem gozdu), da kolesarji delate po gozdovih škodo. Sploh tisti, tako priljubljeni čez drn in strn. Malo po gozdu, malo po travniku, malo po…kjer pride.

Si me pa nasmejala . Katero “podobo” smer si pa študirala? Agronomijo ali lesarstvo ali morda zootehniko.[/quote]

Za razliko od tebe sem jaz dosti v gozdu. In veš kaj vidim? Kroserje, ki naredijo prave erozijske jarke in plašijo vso divjad, uničujejo podrast. Celo skakalnice naredijo, Kroserjev je ogromno. Pozimi jih nadomestijo sankači, ki divjajo predsvem po travnikih in tudi po gozdu, kjer je bolj redek. Seveda ne skopljejo le snega, ampak tudi zemljo, podrast.
Potem vidim na kupe avtomobilistov. Iz mesta pripeljejo v hribe, v gozdove, smeti. Ja, nekaj smo jih že ulovili in so tudi čistili. Dvomim pa, da je kdo kaj plačal kako kazen.
Potem vidim avtomobiliste, ki pustijo avto nekje ob poti, cesti in gredo malce peš okrog. POtem pa odvržejo pločevinko, odvržejo čik, se derejo, vreščijo, brcajo gobe, nabirajo prevelike količine gozdnih sadežev, nabirajo borovnice z grabljicami in tako naprej in naprej.
Vidim pa tudi kolesarje. Za razliko od kroserjev, ki divjajo povsem izven poti oz. kar sami nareidjo kak erozijski jarek, se kolesarji držijo neke poti. Za razliko od pešcev se držijo poti, ker s kolesom res ne moreš kar povsod it. Za razliko od pešcev ne odmetavajo čikev, pločevink, ne popivajo v gozdu. Pijačo imajo v bidonu, ki ga ne mečejo stran v naravo. Tako, da ni nobenih težav.
V bližini je tudi downhill proga. To so pa kolesarji-spustaši (teh je zelo malo v primerjavi z nami ostalimi kolesarji in imajo tudi čisto drug slog vožnje, gor ne gonijo recimo). So si sami uredili progo preko zemljiš, kjer so jim lastniki dovolili. Kako pa oni vozijo pa ne vem, se kot večina ostalih kolsarjev, ne grem tega. Ker zame je pravo kolesarjenje to, da gonim gor tudi jaz. Gor se ne vozim z avtom ali žičnico.[/quote]
Ne razumem – vsakodnevno sem v gozdu v povprečju po 4 ure. Malo službeno, malo privat. In ti mi praviš, da si za razliko od mene dosti v gozdu. A tam, živiš? Imam tudi svoj lasten gozd. In nikjer ne pravim, da pešci in kroserji niso problem. No, na našem koncu so še večji problem štrikolesniki. Po gozdu (Dolenjska, kjer je teren precej blago valovit), po travnikih itd.
Ampak – dajmo se osredotočit na kolesarje. Ti ravno tako naredijo ogromno škode. Smeti mogoče res ne odmetujejo (razen ampulc energetskega gela), zato pa zelo uničujejo podrast, golijo korenine…
To da se pa držijo poti, je pa samo v risankah. V slovenskih gozdovih že ne. Ne na Gorenjskem, ne na Dolenjskem – če so morda ostale pokrajine, ki jih slabše poznam, kaj bolj kultivirane.

Za razliko od tebe sem jaz dosti v gozdu. In veš kaj vidim? Kroserje, ki naredijo prave erozijske jarke in plašijo vso divjad, uničujejo podrast. Celo skakalnice naredijo, Kroserjev je ogromno. Pozimi jih nadomestijo sankači, ki divjajo predsvem po travnikih in tudi po gozdu, kjer je bolj redek. Seveda ne skopljejo le snega, ampak tudi zemljo, podrast.
Potem vidim na kupe avtomobilistov. Iz mesta pripeljejo v hribe, v gozdove, smeti. Ja, nekaj smo jih že ulovili in so tudi čistili. Dvomim pa, da je kdo kaj plačal kako kazen.
Potem vidim avtomobiliste, ki pustijo avto nekje ob poti, cesti in gredo malce peš okrog. POtem pa odvržejo pločevinko, odvržejo čik, se derejo, vreščijo, brcajo gobe, nabirajo prevelike količine gozdnih sadežev, nabirajo borovnice z grabljicami in tako naprej in naprej.
Vidim pa tudi kolesarje. Za razliko od kroserjev, ki divjajo povsem izven poti oz. kar sami nareidjo kak erozijski jarek, se kolesarji držijo neke poti. Za razliko od pešcev se držijo poti, ker s kolesom res ne moreš kar povsod it. Za razliko od pešcev ne odmetavajo čikev, pločevink, ne popivajo v gozdu. Pijačo imajo v bidonu, ki ga ne mečejo stran v naravo. Tako, da ni nobenih težav.
V bližini je tudi downhill proga. To so pa kolesarji-spustaši (teh je zelo malo v primerjavi z nami ostalimi kolesarji in imajo tudi čisto drug slog vožnje, gor ne gonijo recimo). So si sami uredili progo preko zemljiš, kjer so jim lastniki dovolili. Kako pa oni vozijo pa ne vem, se kot večina ostalih kolsarjev, ne grem tega. Ker zame je pravo kolesarjenje to, da gonim gor tudi jaz. Gor se ne vozim z avtom ali žičnico.[/quote]
Ne razumem – vsakodnevno sem v gozdu v povprečju po 4 ure. Malo službeno, malo privat. In ti mi praviš, da si za razliko od mene dosti v gozdu. A tam, živiš? Imam tudi svoj lasten gozd. In nikjer ne pravim, da pešci in kroserji niso problem. No, na našem koncu so še večji problem štrikolesniki. Po gozdu (Dolenjska, kjer je teren precej blago valovit), po travnikih itd.
Ampak – dajmo se osredotočit na kolesarje. Ti ravno tako naredijo ogromno škode. Smeti mogoče res ne odmetujejo (razen ampulc energetskega gela), zato pa zelo uničujejo podrast, golijo korenine…
To da se pa držijo poti, je pa samo v risankah. V slovenskih gozdovih že ne. Ne na Gorenjskem, ne na Dolenjskem – če so morda ostale pokrajine, ki jih slabše poznam, kaj bolj kultivirane.[/quote]

Ja, definitivno sem več ur v gozdu kot si ti.
Kolesarji pa, velika večina jih vozi samo po cesti. Specialkarji tako ali tako. Tudi tisti z gorskimi se vozijo večinoma, večinoma po cestah. Za razliko od specialkarjev tudi po makadamu. Večina gre na vrh hriba in potem dol.
Tistih, ki po gozdu kolesarijo jaz skoraj ne vidim. Res izjemoma. In ne boš verjel kje v gozdu kolesarijo: po poteh, vlakah, kolovozih. Pa menda ja ne misliš, da so kolesarji ustavrili te vlake, kolovoze, poti? Če si gozdar, bi ja moral vedet kdo naredi vlake?
In ne, ne videvam kolesarjev, ki bi kar po gozdu, izven poti, kolovozov, vlak kolesarili.
Res čudno, da jih je pri vas toliko. Pri nas pa vsi na ceste tiščijo. Same ultra sposobne kolesarje imate. Da zmorejo tako tehniko, da lahko izven poti kolesarijo. Ker si nekako ne predstavljam kako lahko kolesariš izven vsake poti pa, da nisi tehnično vrhunsko usposobljen za tako vožnjo in seveda imaš k temu primerno tudi kolo.
Sem pa doma v hribih, kjer je gozd okrog in okrog.


Imate puhloglavke sprejemljivo, še malo pa boste pošteno premislile kam lahko greste na sprehod in kdaj je varno stopit iz stanovanja, tako kot po vseh malo severnejših državah. To ste s svojo “naprednostjo” same ustvarile in imate ničelno toleranco do nasilja v živo…..jaoooooo

.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… Več ljudi brez dlake na jeziku…in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet…
………………………………………………………………………………………………………

New Report

Close