Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko bolniškega staleža je "sprejemljivo"

koliko bolniškega staleža je "sprejemljivo"

Jem meso, pijem mleko, rekreiram se cisto povprecno, ne jemljem lugolovih kapljic – pa kot sem napisala, v zadnjih 10+ letih niti enkrat bolna (ena bolniska pa je bila zaradi poskodbe).
Spim pa tudi pozimi na svezem zraku.
[/quote]

Odlično zate barca, ti si itak fenomen, anede..
Jaz sem jasno napisala, da sem s spremembo prišla do boljšega zdravja, ker sem bila prej večkrat bolana, vsaj 2x na zimo. Če je človek bolehen, mora nekaj spremeniti.
Res pa je, da se ne znam tako hvalisati…vedno in povsod.

Odlično zate barca, ti si itak fenomen, anede..
Jaz sem jasno napisala, da sem s spremembo prišla do boljšega zdravja, ker sem bila prej večkrat bolana, vsaj 2x na zimo. Če je človek bolehen, mora nekaj spremeniti.
Res pa je, da se ne znam tako hvalisati…vedno in povsod.
[/quote]

Zakaj fenomen? Vsi doma smo taki, da nas ne polozi ravno prva sapica in enako je vecina sodelavk in sodelavcev…

Zaposlena od leta 2004.
Do sedaj v bolniški 2 cela dni in 1/2 dni (torej 4 ure).

Zdaj se itak javljajo sami srečkoti ali deloholiki. Tisti povprečno in podpovprečno zdravi in tisti z otroci, ki obolevajo povprečno so tiho. Jaz povem po pravici, da če pri treh otrocih ne bi imeli babic, bi bila več let 14 dni v službi in 14 dni doma. Ko otroci malo zrastejo, pa smo ljudje od desetletja ali dveh ubijalskega tempa že malo izžeti in se kmalu začnejo zdravstvene težave..tako, da zdaj sem pa zase kak teden na leto na bolniški zatadi kakšne gripe ali viroze..pa smo sicer zelo aktivna družina, veliko se gibljemo, smo v naravi.. tako, da nikdar več ne bi ponovila napake iz mladosti, ko sem pri 25 ih šla v službo z gripo, ker nesposobnišefi niso mogli nadomeščanja urediti zame. Če zbolim, ostanem doma, zdravje je prvo.

Jem meso, pijem mleko, rekreiram se cisto povprecno, ne jemljem lugolovih kapljic – pa kot sem napisala, v zadnjih 10+ letih niti enkrat bolna (ena bolniska pa je bila zaradi poskodbe).
Spim pa tudi pozimi na svezem zraku.
[/quote]

Barca, kot verjetno zelo dobro veš, za tvojo neozdravljivo bolezen še ni točno znan razlog, ena od teorij pa jo povezuje tudi z uživanjam mesa in živalskih izdelkov. Nekateri verjamejo v to, drugi (ti najbrž) v druge. Kar pomeni, da še nimamo potrditev niti za eno niti drugo, posledično je tudi ta mogoča.

Barca, kot verjetno zelo dobro veš, za tvojo neozdravljivo bolezen še ni točno znan razlog, ena od teorij pa jo povezuje tudi z uživanjam mesa in živalskih izdelkov. Nekateri verjamejo v to, drugi (ti najbrž) v druge. Kar pomeni, da še nimamo potrditev niti za eno niti drugo, posledično je tudi ta mogoča.
[/quote]

Teorij je mnogo in poznam ljudi z isto diagnozo, ki so bili tudi vec kot 10 let pred tezavami vegetarijanci…

Teorij je mnogo in poznam ljudi z isto diagnozo, ki so bili tudi vec kot 10 let pred tezavami vegetarijanci…
[/quote]
Kar ne izključuje možnosti, da so dejansko zboleli že dosti prej, preden so se pojavile opazne težave.

Jaz ti je definitivno ne bi podaljsal. Bolehna in kruljava, kaj naj delodajalec s teboj?!

Dokler se me se spomnijo (me prepoznajo), ko pridem iz bolniske, je “sprejemljivo”.
Ko pa ne bodo vec vedeli, kdo sem, potem bo “nesprejemljivo”.

Jaz ti je definitivno ne bi podaljsal. Bolehna in kruljava, kaj naj delodajalec s teboj?!
[/quote]

natakni se na kol

Ponavadi sem samo zaradi otrok povprečno tko 5-10 dni na leto.
Letos pa sem bila tudi zase do sedaj 6 dni. Me je čisto vrgla visoka vročina.

Vsako leto grem vsaj za nekaj dni na bolniško. Pa bi bila bolj vesela, če mi ne bi bilo treba. V enem letu tako povprečno manjkam 2 tedna zaradi bolniške, se je pa že zgodilo, da sem tudi 2 x po dva tedna.

tako je moje mnenje, zakaj bi pa delal, raje tako kot drugi mal na socialni pa to

Je nižja plača takrat, ampak se vsaj psihično spočijem od firme

Uf, pri zadnjem delodajalcu se me smola drži. V štirih letih za pol leta bolniške! Slepič, poškodba, angina in lani klopni meningitis…verjetno niso veseli, tudi jaz nisem imel razloga. Poškodba in meningitis pa sta se kot zanalašč zgodila ravno pred kolektivcem

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Zase sem bila v 25-ih letih 1-krat skoraj 2 tedna. Bila sem pa na bolniški zaradi rizičnih nosečnosti 3-krat po nekaj mesecev in potem zaradi otrok tu in tam kakšen dan, z izjemo 3-eh operacij, ki so jih imeli otroci in enkrat na bolniški 9 mesecev zaradi hudo bolnega otroka. Potem pa po bolezni naslednje leto še kar nekajkrat, tudi po teden, kasneje da, dva, tri. Sva ogromno kombinirala z možem.
Zadnjih 5 let pa sem pokoristila samo še kakšno spremstvo.
Kmalu, bo tudi najmlajši že res velik, tako ne pričakujem več odsotnosti zaradi nege ali spremstva otroka in močno upam, da bo tudi meni zdravje služilo in vsem ostalim družinskim članom tudi.
Sem pa zelo mlada začela delati, se samostojno izobraževala ob delu, prilezla do diplome in sedaj zaključujem magisterij, ki mi ga je, kljub vsem odsotnostim, ponudil delodajalec.
Hvaležna do neba!

New Report

Close