Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Koliko časa po prebolelosti in cepljenosti

Koliko časa po prebolelosti in cepljenosti

Prebolela covid.

Bila 2krat cepljena.

Dodatnega 3. odmerka ne potrebujem.

Koliko časa po 2. cepljenju mi bo sedaj vjalo potrdilo?

Enako kot neprebolevnikom?

na to ti zna odgovorit edino logarca ali pa beovička – oni si izmišljujejo te birokracije s katerim določajo zdravje človeka.

Potrdilo po cepljenju (zaenkrat) velja za nedoločen čas.

Odgovor na objavo uporabnika
O čem ti to, 14.12.2021 ob 19:26

Potrdilo po cepljenju (zaenkrat) velja za nedoločen čas.

So zmanjšali na 270 dni.

Jaz 2x cepljen in čez pol leta zbolel. Nikjer jasno napisano, če se pri meni prebolevnost enači z poživitvenim odmerkom.

Ne, ne, 270 dni po novem.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja,ja, 14.12.2021 ob 19:31

Ne, ne, 270 dni po novem.

Kaj pa za prebolevnike?

A se izenačimo 2-krat cepljeni prebolevniki z neprebolevniki?

 

Čakajo direktive iz Bruslja – so povedali na poročilih.

Čakamo že, meni pa bo  zdaj ravno 9 mesecev od 2. odmerka.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj pa prebolevniki, 14.12.2021 ob 21:20

Čakamo že, meni pa bo  zdaj ravno 9 mesecev od 2. odmerka.

Ce lahko lupis kostanj med hojo, ti bo veljalo 9 mesecev. Razen ce ne.

Še vedno ne poznam odgovora.

Po priporočilih NIJZ preboleli 3. odmerka ne potrebujemo.

A vsak čas bo 270 dni od mojega drugega odmerka.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Digitalno potrdilo, 15.12.2021 ob 14:51

Še vedno ne poznam odgovora.

Po priporočilih NIJZ preboleli 3. odmerka ne potrebujemo.

A vsak čas bo 270 dni od mojega drugega odmerka.

 

Kaj pa če bi to vprašanje naslovila na NIJZ?

Odgovor na objavo uporabnika
poskusi tako, 15.12.2021 ob 14:59

Kaj pa če bi to vprašanje naslovila na NIJZ?

    Tudi njim sem naslovila vprašanje, a odgovora še ni.

So povedali,da za vse enako velja ,prebolevniki in cepljene2.krat 270 dni.No,če pa to drži ,je pa drugo vprašanje??!!

Pa kaj ste tko nestrpni no. Počakite da sprejmejo teh 9 mesecev, verjetno bojo potem povedal kako in kaj. Če ne pa jim zatežite takrat. Itak je bilo rečeno, da bo veljalo vmesno obdobje dveh mesecev.

A ste drugač vedno tko na hitr narjeni? Morte vse vedet takoj zdele prec?

Odgovor na objavo uporabnika
mah ja, 15.12.2021 ob 16:50

Pa kaj ste tko nestrpni no. Počakite da sprejmejo teh 9 mesecev, verjetno bojo potem povedal kako in kaj. Če ne pa jim zatežite takrat. Itak je bilo rečeno, da bo veljalo vmesno obdobje dveh mesecev.

A ste drugač vedno tko na hitr narjeni? Morte vse vedet takoj zdele prec?

Me zanima, ker grem v tujino in se potem vračam v Slo, ko bo 270 dni že minilo. Potrebujem za vrnitev dodatni test ali ne?

 

Odgovor na objavo uporabnika
kaj pa prebolevniki, 15.12.2021 ob 17:22

Me zanima, ker grem v tujino in se potem vračam v Slo, ko bo 270 dni že minilo. Potrebujem za vrnitev dodatni test ali ne?

 

Sej boš zvedla, vse ob svojem času se ti ne zdi?

Moj sin se tud vrača preko Italije domov v naslednjih dneh, pa nimamo pojma al bo rabil test, kljub temu da je cepljen in da gre iz letališča ditekt v avto in domov. Bomo že zvedeli, ali pa se bomo pač potestirali in ga šli iskat. Zakaj bi paniciral po nepotrebnem, mi lahko poveš?

Drugač imaš tukaj vse, kar trenutno velja za kovidna potrdila .. kako bo ko boš ti rabila pa, bogsigavedi ane 🙂

https://www.zurnal24.si/slovenija/veljavnost-digitalnega-covidnega-omejena-vec-vprasanj-se-odprtih-378162

 

Odgovor na objavo uporabnika
mah ja, 15.12.2021 ob 17:32

Sej boš zvedla, vse ob svojem času se ti ne zdi?

Moj sin se tud vrača preko Italije domov v naslednjih dneh, pa nimamo pojma al bo rabil test, kljub temu da je cepljen in da gre iz letališča ditekt v avto in domov. Bomo že zvedeli, ali pa se bomo pač potestirali in ga šli iskat. Zakaj bi paniciral po nepotrebnem, mi lahko poveš?

Drugač imaš tukaj vse, kar trenutno velja za kovidna potrdila .. kako bo ko boš ti rabila pa, bogsigavedi ane 🙂

https://www.zurnal24.si/slovenija/veljavnost-digitalnega-covidnega-omejena-vec-vprasanj-se-odprtih-378162

 

testiranja me je tudi zelo strah. Res je zame to zelo boleče, imam zelo zvit pretin. Morala bi na operacijo. Bom šla, ampak jw čakalna doba nekaj krepkih let.

Zato sem, ob pritiskih v službi, tudi pohitela s cepljenjem.

Niso me ravno prisilili, ampak  se je nekako spodobilo, da se cepim

Polwg tega me je bilo strah ponovnega testiranja.

Zdaj, ko se lahko zgodi, da bom morala ponovno na teste, me je res strah.

Pripravljena sem tudi službo  zamenjati, če se bom morala testirati zaradi nje.

Strah pa me je tudi ponovnega cepljenja, ker sem bila po prvem 5 dni v bolniški, po drugem pa sem imela več tednov mravljince v roki.

Res mi ni vseeno ali bi morala dobiti še 1 odmerek ali ne.

Po 2. sem šla, da opravim s tem in imam mir.

 

V zadnjem mesecu obrnil malce sveta…. pa je takole:

– Ce sledite svetovnim trendom, najlazje je slediti postopkom v Izraelu, se bo potrebno cepiti vsakih sest mesecev za ta famozni potni list. Dokazano je, da po sestih meseceh ucinek pade pod 30 odstotkov

– Ce si drzavljan ene od drzav EU za vstop ne potrebujes cepljenja, potrebujest le tisti 15 minutni test, ki ga preverjajo letalske drube pred vstopom v letalo. Opravis ga lahko na vseh malo vecjih svetovnih letaliscih. Prav tako ga preverjajo ko se sprehodite preko imigracije v EU. In seveda v drzavi kamor ste namenjeni.

– ZDA od 6 decembra dalje dovolijo vstop vsem, drzavljanom in obiskovalcem. Vsi, prav vsi pa ceprav 100krat cepljeni, so dolzni pokazati hitri test, negativni seveda.

Na koncu pa se, za ZDA se po novem letu se ne ve kaj bo, ker z 31.decembrom ukinjajo ta famozni test. Razlaga je: veliko prevec je lazno pozitivnih rezultatov in jih ni mozno uporabljati v diagnostiki.

Ajde… pejmo na en kofe…

New Report

Close