Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko daste v kuverto birmancu

koliko daste v kuverto birmancu


Povabljenci so bili naše ožje sorodstvo, izmed katerih je bil vedno tudi boter. Nobenega nismo vabili, da bi nam zmanjšal stroške. in ne, v našem sorodstvu si denarja ne podarjamo. Denar je darilo, ko se ti ne da poglobiti v človeka, da bi spoznal njegove želje. pa obračaj to kakorkoli. Najlažje je v kuverto vtaknit denar. Vse ostalo je veliko težje, in veliko več vredno.
P.S.: Praholovci pašejo v isto kategorijo kot denar.[/quote]

Najlažje in najboljše za birmanca(najbolj bo vesel, kaj ga briga tvoje pametovanje, rabi denar , da si nekaj kupi po svoje), kaj pa misliš ena tm gor s svetimi pismi in ostalo kramo.[/quote]
Kakor koli že – nekateri so se povzpeli čez tvoj nivo že v puberteti. Pa ne pričakujem, da boš zdaj ali v katerem tvojih prihodnjih življenj to že razumela. Moraš najprej popucat s hudobijo in sovraštvom.

Vera se je čisto skomercializirala, postala biznis. Pri verouku poslušajo o skromnosti, otroci pa po zgledu staršev že od obhajila dalje samo kalkulirajo, koliko bodo pokasirali. Žebrajo molitve, hodijo k maši z zavestjo, da bodo to dobro vnovčili. Vsi praviloma izbirajo botre, ki imajo več pod palcem. Vse skupaj je neka lažna fasada pogoltnosti.

Smo trije. Dal bi stotaka.


S tem se pa ne strinjam. Večina, ki jih hodi k verouku ima žal starše, ki nimajo čisto popolnoma nič razčiščeno zakaj so otroka poslali k verouku. VEČINA! Manjšina pa jih je kristjanov. Ti vedo zakaj in otroci radi hodijo k verouku in tudi botre si izbirajo po drugačnem ključu. In darila imajo čisto drugačno vrednost, kot je večina v svojem popolno zmaterializiranem pogledu na vrednote in svet sposobna dojeti. Žal mi je, da ta večina daje podobo, ki ji verjamete. Verjetno zato, ker ste del nje?


S tem se pa ne strinjam. Večina, ki jih hodi k verouku ima žal starše, ki nimajo čisto popolnoma nič razčiščeno zakaj so otroka poslali k verouku. VEČINA! Manjšina pa jih je kristjanov. Ti vedo zakaj in otroci radi hodijo k verouku in tudi botre si izbirajo po drugačnem ključu. In darila imajo čisto drugačno vrednost, kot je večina v svojem popolno zmaterializiranem pogledu na vrednote in svet sposobna dojeti. Žal mi je, da ta večina daje podobo, ki ji verjamete. Verjetno zato, ker ste del nje?[/quote]

Verjamem, da so izjeme, a po mojih opažanjih redke. Se pa zelo strinjam, da veliko staršev nima razčiščeno, zakaj otroke pošiljajo k verouku oziroma razmišljajo in povedo: naj kar hodi k verouku, mi vsaj ne bo treba kupit računalnika, bo dobil za birmo.
Sama se ne štejem med vernike, čeprav verjamem v obstoj višje sile. Moji otroci niso hodili k verouku, sem jih pa vedno vzgajala v spoštovanju vrednot.

zakaj se misli na keš, ne pa na pomen ” birme” ?

Človek težko verjame, da bi kdo pustil otroka, da je deležen takšnih navkov…

https://www.youtube.com/watch?v=vkXOwBIRX7Y

LP

Ko smo bili povabljeni k sinu od prijateljev na birmo,smo dali 50€ v kuverto.

Jaz bi dala 50 eur, sem pa full vesela, da smo v naši zlahti nehali z vabljenjem vse povprek, ampak imamo otroške rojstne dneve, krste, obhajila in birme v ožjem krogu. V večjem obsegu se vabimo samo na poroke in okrogle obletnice pa še to ne vse in je čisto dovolj. Nas je toliko, da vseeno pride skoraj vsako leto nekaj.

Lahko pa podarite knjigo Richard Dawkins: Bog kot zabloda.

New Report

Close