Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko delajo vaši otroci

koliko delajo vaši otroci

Tudi meni se zdi eno samo nalaganje. Poznam veliko ljudi, poznam veliko otrok, pa jih dela zelo malo. Samo tisti na kmetiji, pa še tam je zdaj vse drugače, kot je.

Ena gor pravi, da njen otrok sesa vsak drugi dan!!!!!!!!!! A si predstavljate. Še jaz se ne bi spravila vsak drugi dan sesat, njen otrok pa kao sesa.

Pri nas ni problema. Imam gospo, ki sesa, pomije in briše prah. Enkrat na teden in prav nobene potrebe ni, da bi sesala vsak drugi dan. Ja, potem pa res ni čudno, da ste vse preutrujene oz. opsa, da so vaši otroci preutrujeni.

Kdaj bodo pa vaši “otroci” (zadnji posti) začeli kaj delat? Mogoče se bodo pa dobro poročili (upam, da ne s katerim od naših, ki že pri dveh letih znajo za sabo pospravit umazano perilo).
Ja, pri nas sesamo vsak drugi dan. Ne vem, če moram imet zato slabo vest pred nekom, ki si plačuje Tončko, da mu odnaša rit.
Ne čutim se preutrujena niti jaz, niti nimam občutka, da so preutrujeni otroci. Še vedno ima npr. vsak čas za prebrat po eno knjigo na teden. Pa oba dva sta v glasbeni in dvakrat na teden pri športu.
Bolj bi rekla, da imasta še vedno preveč časa, ko jima nimam kaj konkretnega za dat delat.

Ne sodite po drugih, če vaši otroci nič ne delajo. Tudi petletni otrok marsikaj zmore, zakaj pa ne.

Moj je star 6 let, pa tudi on 1x na teden posesa stanovanje. Resda je majhno, in resda “samo” z električno metlo (ne s ta težkim sesalcem). Je pa to njegova zadolžitev (seveda ga moramo pogosto spomniti na to, ampak potem gre takoj naredit).

Poleg tega ima redne naloge:
– vsak večer pospravit igrače za sabo,
– vsak večer pospravit svoje umazane cunje v koš za pranje,
– po vsakem pranju in sušenju perila pospravi svoje perilo v omaro (zložim mu ga še jaz),
– po vsakem obroku svoj krožnik, kozarec, pribor … pospravi v korito oz. v pomivalni stroj.

Skratka učimo ga, da vsaj za sabo vedno pospravi on, da nisva midva njegova služabnika. In čeprav to “treniramo” že dolgo let, je še vedno zelo neredoljuben in mu je za večino naštetega pogosto treba reči (tudi to, da mora obesiti svojo bundo in je ne pustiti na kavču). Ampak midva vztrajava 🙂

Staromodno razmišljanje. otroci so povsem dovolj obremenjeni z šolo in interesnimi dejavnostmi. Kar je dodanega dela doma je preveč za njih. Prosti čas se mi zdi zelo pomemben in da ga lahko preživi povsem po svojih željah.

Seveda je razlika, če otrok nima interesnih dejavnosti. Potem se določenim staršem res lahko zdi, da ga “morajo” zaposliti, da “mu ne bo šla neumnosti po glavi” in podobno.
Ponavadi imajo take družine več kot 2 otroka in to pove vse.

Staromodno razmišljanje. otroci so povsem dovolj obremenjeni z šolo in interesnimi dejavnostmi. Kar je dodanega dela doma je preveč za njih. Prosti čas se mi zdi zelo pomemben in da ga lahko preživi povsem po svojih željah.

Seveda je razlika, če otrok nima interesnih dejavnosti. Potem se določenim staršem res lahko zdi, da ga “morajo” zaposliti, da “mu ne bo šla neumnosti po glavi” in podobno.
Ponavadi imajo take družine več kot 2 otroka in to pove vse.[/quote]

A daj no? Nihče ti ne preprečuje, da se tako obnašaš do svojih otrok, obstajajo pa tudi druga mnenja. In sigurno se mi zdi prav, da otroci že kmalu ugotovijo, da imajo doma vsi svoje zadolžitve, tudi otroci. In če porabijo 15 minut na dan, da opravijo svoje dolžnosti, ne bodo čisto nič bolj utrujeni, le mogoče bodo potem njihove žene malo manj jokale, kakšne mamine sinkote so dobile za može…

mamine sinkote, kakršnega imaš sedaj doma. Bravo, bolje preventiva kot kurativa, kajne, ha… upam, da enako kot otroci dela tudi mamin sinko

hahahahahahahaha dobro

Meni se zdi za otroka nujno, da pomaga doma. Že zdaj sina učim, da mora svoje igračke sam pospravljati – seveda moram 1,5 letniku pri tem pomagati. Mi pa pomaga povsod, kjer lahko – skupaj obešava perilo, zlaga perilo v stroj … mami mi je sicer rekla, da otroci vse radi delajo, dokler so za to premajhni, potem jih pa mine 🙂

drugače pa se iz svojega otroštva (no, srednje šole in faksa, ko sem se že resneje učila) spomnim, da je bilo najbolj grozno, če sem študirala, delala nalogo, potem sem prišla pa za deset minut na pavzo in je imela mami sto idej, kaj naj med pavzo naredim – sprazni stroj, odnesi smeti … če se moraš en dan res veliko učiti, pospravljanje ni pavza – razen če si vzameš pavzo za celo uro in od tega pol časa pomagaš kaj, pol časa pa pavziraš …

Staromodno razmišljanje. otroci so povsem dovolj obremenjeni z šolo in interesnimi dejavnostmi. Kar je dodanega dela doma je preveč za njih. Prosti čas se mi zdi zelo pomemben in da ga lahko preživi povsem po svojih željah.

Seveda je razlika, če otrok nima interesnih dejavnosti. Potem se določenim staršem res lahko zdi, da ga “morajo” zaposliti, da “mu ne bo šla neumnosti po glavi” in podobno.
Ponavadi imajo take družine več kot 2 otroka in to pove vse.[/quote]

Se strinjam. Una bejba je še posebno huda; otrok mi skuha kavo. ????

Pa kaj ste nore babe zmešane? In vse se izgovarjajo; treba jih je naučiti delovnih (al kaj vem kakšnih že, navad) WTF???=?

Točno to, kar je ena izpostavila ste; svoje namišljene zlate sončke hvalisate do jaja, v resnic ste pa same ene lene, zaforstrirane debele coprnice. Otrok pa, če mene vprašate, ni nobena od teh, od bliz tud vidla ne.

Večina odgovorov za zjokat.
Toliko kot vaši otroci pa še jaz ne delam, pa smo štirje.
A mamice pa tacajt na MON-u, ko otroci sesajo, pomivajo posodo, likajo, ribajo kopalnico… Katera gospodinjska opravila vam pa potem sploh še ostanejo?

Pa saj gospodinjstvo ni atomska fizika, da bi se ga moral človek učiti od majhnega, niti ni to, da znaš prah pobrisat in srajco zlikat, nek strašen dosežek in osebnostno izpopolnjevanje. Moja mlajša sestra ni znala niti pralnega stroja zalavfat, ko je šla študirat, ampak ko moraš, se pač naučiš. Isto velja za kuhanje, pomivanje in pospravljanje. Samostojnosti se otrok priuči tudi drugače, na primer tako, da sam poskrbi za svoje domače naloge, pa da gre na mestni avtobus, ne da ga še pri 16 letih starši razvažajo okrog. Vse ob svojem času pač.

New Report

Close