Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja daste za poročno darilo?

Koliko denarja daste za poročno darilo?

saj niste resni.200 evrov za poroko?????
saj to ni posel.

Če sta broke-probajta dat vsaj 100€
Drugače odvisno od tega, kako dobri prijatelji ste. Če vama ni težko, potem predlagam 200€ nekje solidno. Če pa ste res najboljši prjatli, raztegnte do 250€, ampak res dooobri, pa da mate viška. Drugače menim, da je med 200-250€ več kot dovolj. Jaz s fantom (oba študenta) sva dala na poroki od kolegov 100€ skupaj. Če bi delala, bi dala 200€.

Narobe. Tok, da te ne bo sram…


tako nekako ☺
v osnovi za znance/prijatelje 3x toliko kolikor je hrana in pičaja na povabljeno osebo.
V Zemono bo pogostitev cca 30 – 50€/osebo … 100++€ vsak od vaju ☺

Jaz sem enkrat že pisal glede daril na poroki.

Z mojo, kdor je vprašal po darilu, sva lepo rekla da zbirava za medene tedne. Sva zbrala dovolj, da je bilo z darili pokriti stroški poroke (kar je bil podoben znesek kot kasneje dopust).
Tudi če ne bi dobila evra, bi bilo slavje v enakem merilu, pa dopust tudi. Če ne bi imel denarja, bi raje delal v manjšem obsegu.

Na poroko sva bila povabljena samo 1x, daljni sorodnik. Glede na to, da sva bila povabljena samo na zabavo pred poroko, na sam obred in večerno slavje, ki je bilo organizirano za ožje sorodstvo pa ne, sva dala 50€ skupaj. Se mi je zdelo povsem dovolj za tisti golaž.

Verjetno bi dal cca 50€/osebo, ki pride. Več edino, če bi bil ožji sorodnik pa če bi bilo kaj ekstra za dat na računu.

Imamo ogromno žlahto, porok kolikor hočeš… Vedno nesemo praktično darilo, za katerega me nikoli ne zanima, kam ga potem dajo.
Glavno darilo smo itak vedno povabljenci, ki si rezerviramo cel dan, da ga preživimo z mladoporočencema. Ker nam dajo v tem dnevu še za jest in za pit, pa to ni na nas, da si sami plačujemo (z darilom)… Sami si vse to lahko plačamo vsak dan, kjerkoli si zaželimo.

Evrov

50 eur na osebo se mi zdi v redu. Vedno pa kupim zraven kaj za spomin, odvisno od para in mi lepo zavijejo, da naredim “lep vtis”

Če se kdaj poročim….upam da ne dobim niti enega darila “kateri je MOJ problem kam ga bom dala”.

Sory, al mi kupi nekaj uporabnega al pa rajši nič.
Tu se pa res pokaže VAS odnos do mladoporocencev .

Če imam na izbiro neuporabno darilo za 100 eur ali pa 20 eur v kuverti…rajši izberem slednje. In si kupim nekaj po svoji volji.

To je podobno ko mi ene oseba prinese vedno nekaj “uporabnega za rd” in vedno pride do kleti na polico, kjer stoji.

Zato pa NE VABI LJUDI KAR POČEZ!!! Tako vabljenje pokaže kakšen človek si ti-materialistka, ki vabi zaradi daril!

No, to potem ni ravno praktično darilo.

Ste pač preračunali, da lahko za 50-70 evrov nekaj daste iz rok, da “spodobno izgleda”, sploh če na kakšen popust kupite. Če bi dali denar, bi bilo pa to najmanj 200 evrov.

No, to potem ni ravno praktično darilo.

Ste pač preračunali, da lahko za 50-70 evrov nekaj daste iz rok, da “spodobno izgleda”, sploh če na kakšen popust kupite. Če bi dali denar, bi bilo pa to najmanj 200 evrov.
[/quote]
saj niste resni.200 evrov halooooooo.
kaj vse lahko kupiš za 200 evrov.
če je samo 50 svatov je to 10.000.
toliko pa že poroka pride.
in ponavadi z ljudmi itak nimaš kakšnih rednih stikov.
poroka ni posel no.

čist odvisno koliko imaš sam financ in koliko zaslužiš,pa koliko si si blizu tej osebi. Ampak če me na grobo vprašaš.. tko na “oko” se daje po 50 eur na družino.. sej pravim,čist odvisno koliko si si blizu te osebe in koliko si sam pr kešu. Se spomnim,enkrat k je moja kolegica rodila,nč nisme mela,res čist nč. Takrat še socialne nisem mela,beračla sem po cesti. Pa sem ji kupila najlepšo čestitko (tko doprla se je 3D metuljčki) pa dala 20 eur (kar je zame bilo ogromno),na koncu kako mi je nož zarila v hrbet,škoda besed.

jaz sanjam o tem,ko bom praznovala 40 let,da nardim fešto in v vabila napišem da želim od vsazga 1 rožico. Naj si bo marjetica,travniška rožica,vrtnica,sončnica,spominčica,trobentica,teloh.. in bo taka velika vaza tam kjer bomo przanovali in bom notr zbirala rožice in potem po rojstnem dnevu mi bo cel teden krasil šopek prijateljstva. Od vsakega ena.. very special!! nobenih daril,nobenga keša,niente.. upam da to nekoč uresničim 🙂

100€ po osebi? Saj se hecaš, a ne? Ni šans da jih dam in niti slučajno jih ne pričakujem. Po tvojem naj recimo 4 članska družina da 400€?
100€ – 200€ po družini.
[/quote]

Mi smo bili na poroki za nečaka na poroko in smo dali 100 eur po osebi. To je bilo 500 eur plus lepo zavito z simboličnim darilom v vrednosti 50 eur. Če ne bi bil o žji sorodnik bi dali manj – npr. 200 eur in kakšno malenkost zraven.
Jaz tudi mislim, da gre pri poroki za druženje in proslavljanje in ne za plačevanje stroškov ženina in neveste.

0,00 €.

100€ po osebi? Saj se hecaš, a ne? Ni šans da jih dam in niti slučajno jih ne pričakujem. Po tvojem naj recimo 4 članska družina da 400€?
100€ – 200€ po družini.
[/quote]

100€ po osebi? Da. Minimum. Če nimaš, se zahvali za povabilo in ostani doma.

100€ po osebi? Da. Minimum. Če nimaš, se zahvali za povabilo in ostani doma.
[/quote]
smešno res.
greš na poroko da plačaš stroške svoje ki jo imajo s tabo????ne!
na poroko vabiš zaradi praznovanja poroke ne pa ti bodo svatje financirali poroko.
če nekdo ne misli mi plačati hrane in pijače NAJ ME NE VABI.


saj niste resni.200 evrov halooooooo.
kaj vse lahko kupiš za 200 evrov.
če je samo 50 svatov je to 10.000.
toliko pa že poroka pride.
in ponavadi z ljudmi itak nimaš kakšnih rednih stikov.
poroka ni posel no.
[/quote]

Saj meni je vseeno, koliko daš. Samo povem ti, zakaj ljudje raje ene praktične strojčke za makarone delat dajejo za darilo (in jim je pri tem vseeno, kam ga bosta mladoporočenca dala). Ker strojček izgleda kot nobel darilo. 45 evrov v kuverti pa ne izgleda kot nobel darilo.

Saj meni je vseeno, koliko daš. Samo povem ti, zakaj ljudje raje ene praktične strojčke za makarone delat dajejo za darilo (in jim je pri tem vseeno, kam ga bosta mladoporočenca dala). Ker strojček izgleda kot nobel darilo. 45 evrov v kuverti pa ne izgleda kot nobel darilo.
[/quote]še vedno boljše 50 evrov kot brezvezno darilo.ki ti še všeč ni.
pa strojček je drugače 20 evrov.
kakšna priročna darila ki so se včasih dajala so veliko cenejša kot 50 evrov.
sploh v teh časih ko so skozi akcije,odprodaje…

Ce gres na poroko za katero ves da je obsojena na propad zaboli tud 30 eur

😜

Zato pa NE VABI LJUDI KAR POČEZ!!! Tako vabljenje pokaže kakšen človek si ti-materialistka, ki vabi zaradi daril!
[/quote]
Nikoli ne vabim kar počež, ampak če je pa od partnarja sestra jo pa morem povabit.
Ne boj se zame, na moji poroki ce bo, ne bo sigurno vec kot 40 oseb…

Glavno da si ti vredu oseba, ki prinese nek kic, v stanovanju ga ne mores imet, hitit ga pa tudi ne mores in potem ti nekje zavzema plac. Ja take perle ste pa ful super, ni vazno kaj si obdarovalec zeli, glavno da prineseš veliko darilo s katerim si nimas kaj pomagat.

Tako pavšalno kot si ti mene ocenila, da se mi gre za denar, tako sem sama tudi ocenila tebe.

New Report

Close