Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko denarja porabite na mesec?

Koliko denarja porabite na mesec?

okoli 4-5 tisoč

Mi za osnovne stvari (položnice, hrana) porabimo okoli 2.500€ na mesec, smo trije. Na srečo zaslužimo več.

😳😳😳 A tolk, pol ste pa poceni 🙃😆😆😆😆😆 Nimam ñic proti, tud za luksuz, ampak pol ne jamri glih 🙃 Kot bi se Musk pritoževal nad 11 otroki ☺️☺️☺️

Samska oseba v lastnem stanovanju brez kredita, tudi drugih dolgov ali nakupov na obroke nimam. Položnice 250, ostalo okoli 500. Mi še ostaja denar, ne trošim za nepotrebne stvari.

… da je tole med vami, pogovor med sužnji. Imate ravno toliko, da ne shirate, hiše pa na kredit …

NovoDobni SuŽnji!

jaz zapravim več kot zaslužim 😜

Porabiva občutno manj, saj skoraj ničesar ne potrebujemo; ni kredita, ni leasingov. Želje ostalih so pokrite, moje so pa skoraj brezplačne, stanejo le čas in gorivo.

Odgovor na objavo uporabnika
zadnje čase, 22.09.2023 ob 15:53

okoli 4-5 tisoč

Mi je zadnjič en prijatelj rekel, da zapravijo cca. 5k, pa od kje zaslužita?? Oba imata normalne službe. Midva imava 3k, pa sem mislil da sva nad povprečjem. Čudni so časi, včasih je bilo 2,4k nekako povprečje, zdaj pa sploh nimam občutka. Koliko je potem normalen dohodek za štiričlansko družino??

Sem na minimalcu, sama, stanovanje mam svoje, ostane mi ene 400 € na mesec.

Z dvema najstnikoma v svoji starejši hiši, 1800 na mesec in zelo težko pridem čez mesec.

Sem sama, placa okoli 1700 eur, vsi moji stroski na mesec okoli  800 do 1000 eur.

Odgovor na objavo uporabnika
Anoni948, 24.09.2023 ob 00:59

Mi je zadnjič en prijatelj rekel, da zapravijo cca. 5k, pa od kje zaslužita?? Oba imata normalne službe. Midva imava 3k, pa sem mislil da sva nad povprečjem. Čudni so časi, včasih je bilo 2,4k nekako povprečje, zdaj pa sploh nimam občutka. Koliko je potem normalen dohodek za štiričlansko družino??

Mislim, da imaš kar prav. Da je največ (recimo 40%) družin tam nekje na budgetu okoli 2,5 tisočaka z vsemi socialnimi transferji. Potem pa je morda kaka četrtina družin (25 %), ki razpolaga tam nekje z budgetom okoli 3,5 tisočaki. Po moje se v TOP10 zaslužkarje uvrstijo vsi posamezniki z več kot 2 tisočaki razpoložljivega (netto) dohodka.

Ostalo pa je nekaj iz kakih “sivih con”, predvsem pa plod domišljije. Če vzamemo v ozir, da se npr. kake zdravnike s 5 tisoč bruto (ca. 2,8 netto) skorajda pribija na križ, si lahko predstavljamo, kako sanjske so že te številke za večino.

Odgovor na objavo uporabnika
Taklemamo, 19.09.2023 ob 09:18

Družina z dvema otrokoma:

Minimalna plača 880€ x 2 =1760€ + otroški dodatek 180€ = 1940€

 

Jaz imam tudi minimalno plačo. Celo porabim za hrano. Mož plačuje račune. Njemu nekaj ostane. Gremo nikamor. Ves prosti čas porabimo za vrt in njivo s krompirje. Vsake toliko kosilo iz vrta bučke in krompir. Pa meni vseeno zmanjka. Evo, takole.

Mati samohranilka z 2 otrokoma, 1 študentka, oče umrl. Se kako leto nazaj sem v trgovini kupila marsikaj nepotrebnega. Sedaj posteno gledam na vsak cent in skoraj nič ne prisparam. Ts država in materializem nad bo uničil.

Vse odvisno kako veliki potrošniki ste. Z denaarjem se človek nauči delat takrat ko ga nima in verjemite mi… delaš čudeže in sam sebi ploskaš, ko je mesec naokoli. Govorim o lastni izkušnji in situaciji kakršni bila pred leti. Dejstvo je da se vse (pre)hitro draži. Prav tako pa je tudi dejstvo, da je vse (pre)več ljudi vedno bolj materialistično in potrošniško naravnanih, kupujemo stvari ki jih ne potrebujemo in to samo zato ker lahko?! Meni zelo koristna navada, ki sem jo vpeljala v rutino v času korone… Čez vikend naredim 7dnevni jedilnik za prihodnji teden. Iz tega jedilnika izhajam kaj bom vse potrebovala za te jedi in naredim seznam ze trgovino in pa seveda živila za zajtrk. In grem v ponedeljek v nabavo. In je to edini dan ko grem v trgovino. Po kruh grem v pekarno, ker tam ni drugih stvari da bi še kaj nepotrebnega usput kupila. Po sadje/zelenjavo na tržnico,ker tudi po nepotrebnem ne bom kupovala deugih stvari. Čistila imajo ceno kot da sama tudi čistijo… in pol ugotoviš da je najboljše in NAJCENEJŠE čistilo KIS+SODA in to brez kemikalij. Čez čas ugotoviš da vseh tistih novih cot sploh nimaš priložnosti ponosit in da kozmetike za pol drogerije sploh ne potrebuješ. Da je turška kava na domačem balkonu v dobri družbi boljša kot šalčka kavice za 2,40€. Da te dan v hribih pride ceneje kot izlet na Obalo. Da otrok ne bo nič slabši če bo imel patike za 25€ al pa one za 100€,obojne bo v 3eh mesecih prerastel. Na kredit pa žal ni vpliva. Hočem povedat da se vse da, le denar je treba pametno oz.organizirano obrnat, saj so me nekateri omenjeni zneski mesečnih stroškov res presenetili. Plačo imam v redu (čeprav bi lahko bila boljša 😁), ne rabim ravno na vsaki cent gledat, nisem škrta, ga pa premišljeno uporabljam. Ob vsem tem sem še vedno sita, lepo oblečena, urejena, položnice poravnane, auto ni žejen, privoščim si izlete ko čas dopušča,rada obdarim nečakinji in partnerjeva sinova, prišparam pa več kot kdajkoli prej. Brez kredita, najemniško stanovanje.

Porabim vse kar imam in zmanjka. Vse je šlo gor. Da nič ne zapraviš, si lahko pa samo doma,nikamor,pozabi kavice,kaj pojest,si kaj za oblečt iskat..kaj za dušo. Ker sfrli takoj. Greš v hofer in puf 70 eur pa nič nisi kupil.

Ene se še hvalisate,kako se da z organizacijo in tako dalje a recimo bobu bob. Da se prišparat,če si nič ne privoščiš. Gledaš vsak cent.  Hvala lepa za tak lajf. Pa tekma,katera je bolj preudarna. Kam smo prišli. To ni normalno! A se zavedate tega?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno1313, 19.09.2023 ob 06:25

Pozabil napisat družina petih, trije otroci, hiša na kredit.

Po resnici. Okrog 1700 zase, pa samo hrano kupim za dva in psa, en kredit manjši za avto imam, druga si sploh ne kupujem dosti, položnice tu niso štete, ker jih moj plača. Nam pa plače gor bistveno niso šle. In je to že noro.

Odgovor na objavo uporabnika
Thuhbb, 01.10.2023 ob 05:59

Porabim vse kar imam in zmanjka. Vse je šlo gor. Da nič ne zapraviš, si lahko pa samo doma,nikamor,pozabi kavice,kaj pojest,si kaj za oblečt iskat..kaj za dušo. Ker sfrli takoj. Greš v hofer in puf 70 eur pa nič nisi kupil.

Ene se še hvalisate,kako se da z organizacijo in tako dalje a recimo bobu bob. Da se prišparat,če si nič ne privoščiš. Gledaš vsak cent.  Hvala lepa za tak lajf. Pa tekma,katera je bolj preudarna. Kam smo prišli. To ni normalno! A se zavedate tega?

 

 

Res se vse drazi, a sem trmasta in principialna, tako da ne dam vec denarja od sebe!

V trgovini zapravim toliko, kot je nujno. Ena zgoraj pise, da naredi jedilnik za cel teden. Tudi jaz. S tem, da prvo prelistam reklame in vidim, kaj je ta teden v akciji, pregledam domace zaloge in na podlagi tega naredim jedilnik. To me pride veliko ceneje, kot ce bi sproti kupovala, kar si zmislimo jesti.

Na sreco za duso ne potrebujem veliko, si znam vzeti malenkosti, ki so brezplacne ali poceni, nisem materialist in ne filam duse z nakupi.

Mi je pa dopust luksuz, ki si ga privoscim in to ne karkoli, ampak vedno allinclusive, 2 tedna, okoli 2k na osebo, tudi vec. Pa cez leto par krajsih pobegov, vcasih low budget, vcasih pa kar na hard in spomini grejejo potem se kar dolgo casa.

Za avto mi je vseeno, samo da se pelje in da ne tezi za servis vsaka dva meseca.

Najvecji luksuz mi je pa itak dan ali vecer s prijatelji, ni vazno ne kje, ne kako, samo da se druzimo, smejimo in filamo baterije.

Odgovor na objavo uporabnika
ne dam, 01.10.2023 ob 07:40

 

Res se vse drazi, a sem trmasta in principialna, tako da ne dam vec denarja od sebe!

V trgovini zapravim toliko, kot je nujno. Ena zgoraj pise, da naredi jedilnik za cel teden. Tudi jaz. S tem, da prvo prelistam reklame in vidim, kaj je ta teden v akciji, pregledam domace zaloge in na podlagi tega naredim jedilnik. To me pride veliko ceneje, kot ce bi sproti kupovala, kar si zmislimo jesti.

Na sreco za duso ne potrebujem veliko, si znam vzeti malenkosti, ki so brezplacne ali poceni, nisem materialist in ne filam duse z nakupi.

Mi je pa dopust luksuz, ki si ga privoscim in to ne karkoli, ampak vedno allinclusive, 2 tedna, okoli 2k na osebo, tudi vec. Pa cez leto par krajsih pobegov, vcasih low budget, vcasih pa kar na hard in spomini grejejo potem se kar dolgo casa.

Za avto mi je vseeno, samo da se pelje in da ne tezi za servis vsaka dva meseca.

Najvecji luksuz mi je pa itak dan ali vecer s prijatelji, ni vazno ne kje, ne kako, samo da se druzimo, smejimo in filamo baterije.

Se podpišem pod tole

Povprečna osnovna neto plača je v Ljubljani bila že leta 2022 1500 EUR. Ko temu znesku dodamo še vse dodatke(malica,  regres, dodatno pokojninsko zavarovanje, božičnica, prevoz,…) in zvišanje plače smo blizu 2 tisočake mesečno. Za par to pomeni blizu 4 tisočake.

Mi imamo precej visoke stroške, ker trenutno (začasno) najemamo hišo. Vendar hkrati našo hišo tudi oddajamo. Zaradi davkov smo sicer glede nepremičninske situacije v minusi, vendar se pa to pri prihrankih pozna.

Pandora 81 se strinjam s teboj. Mi delamo enako in smo srečni in zadovoljni. Če bi nas bilo več takih, tudi ne bi bilo take draginje v trgovinah, ker trgovci znajo ljudi prepričat, da mora kdo kaj imeti doma. Manj bomo kupovali bolj se bo cenilo, ker trgovina ne misli propasti, s tem pa enako industrija in predelovalci. Tako visoke cene prehrane itd ne mora upravicevat vojna, inflacija in energenti, ker izdelki so se podražili že po več kot 100 procentov ali nekoliko manj. Mi se na splošno ne zavedamo, da pri tem mi odločamo kakšna bo cena in ne obratno.

Odgovor na objavo uporabnika
Pandora81, 01.10.2023 ob 01:33

Vse odvisno kako veliki potrošniki ste. Z denaarjem se človek nauči delat takrat ko ga nima in verjemite mi… delaš čudeže in sam sebi ploskaš, ko je mesec naokoli. Govorim o lastni izkušnji in situaciji kakršni bila pred leti. Dejstvo je da se vse (pre)hitro draži. Prav tako pa je tudi dejstvo, da je vse (pre)več ljudi vedno bolj materialistično in potrošniško naravnanih, kupujemo stvari ki jih ne potrebujemo in to samo zato ker lahko?! Meni zelo koristna navada, ki sem jo vpeljala v rutino v času korone… Čez vikend naredim 7dnevni jedilnik za prihodnji teden. Iz tega jedilnika izhajam kaj bom vse potrebovala za te jedi in naredim seznam ze trgovino in pa seveda živila za zajtrk. In grem v ponedeljek v nabavo. In je to edini dan ko grem v trgovino. Po kruh grem v pekarno, ker tam ni drugih stvari da bi še kaj nepotrebnega usput kupila. Po sadje/zelenjavo na tržnico,ker tudi po nepotrebnem ne bom kupovala deugih stvari. Čistila imajo ceno kot da sama tudi čistijo… in pol ugotoviš da je najboljše in NAJCENEJŠE čistilo KIS+SODA in to brez kemikalij. Čez čas ugotoviš da vseh tistih novih cot sploh nimaš priložnosti ponosit in da kozmetike za pol drogerije sploh ne potrebuješ. Da je turška kava na domačem balkonu v dobri družbi boljša kot šalčka kavice za 2,40€. Da te dan v hribih pride ceneje kot izlet na Obalo. Da otrok ne bo nič slabši če bo imel patike za 25€ al pa one za 100€,obojne bo v 3eh mesecih prerastel. Na kredit pa žal ni vpliva. Hočem povedat da se vse da, le denar je treba pametno oz.organizirano obrnat, saj so me nekateri omenjeni zneski mesečnih stroškov res presenetili. Plačo imam v redu (čeprav bi lahko bila boljša 😁), ne rabim ravno na vsaki cent gledat, nisem škrta, ga pa premišljeno uporabljam. Ob vsem tem sem še vedno sita, lepo oblečena, urejena, položnice poravnane, auto ni žejen, privoščim si izlete ko čas dopušča,rada obdarim nečakinji in partnerjeva sinova, prišparam pa več kot kdajkoli prej. Brez kredita, najemniško stanovanje.

Se strinjam, jaz tudi tako razmišljam, moja pa ne. Pri nas ogromno zapravi za nepotrebno hrano. Gre za malico v trgovino in ker je lačna nakupi več variant, ki jih seveda vseh ne poje. Npr, sendvič, burek, piščančjo nogo, pa za pit ledeni čaj in red bull…Ko ji to omenim, sem škrt in da ji ne privoščim niti enega obroka, konec meseca pa jamra kako nima več niti za hrano….Aja, pa zmenjena sva, da jaz plačujem vse ostalo, ona pa za hrano….Sem predlagal da kupujeva preko neta, pa pravi, da to pa ona ne more…Sva probala in je kar kmalu rekla, da ne ne ne, tako se pa ne da kupovat…Ona mora videt kaj kupuje…Meni se meša, njej pa tud očitno…

Živim sama, stroškov za stanovanje in položnice okoli 600€ (všteta kurjava), goriva zagotovo 200€/mesec, plus na mesec preračunano še 80€ za registracijo avta, pnevmatike, servisi ipd.

Pri hrani pazim, da kuham za več dni, kupujem premišljeno, da res pojem in porabim, kar kupim. Imam hobije, ki načeloma zahtevajo samo gorivo in čas, pa eno letno investicijo v višini 300-500€. Pa komaj, res komaj pridem čez mesec. Ker vsakič, ko mislim, da mi bo ostal kakšen € več, se nekaj pokvari, ali ima nekdo rojstni dan, pridejo prazniki. Vem, kateri meseci so zame “ugodnejši” in kateri ne, tako da kar v ugodnejših prihranim, porabim takrat, ko potrebujem več.

Pismo, mi smo petčlanska družina, pa ne trošimo po tri jurje na mesec! Mene stroški gospodinjstva pridejo nekje 4,500 eur na mesec in nič več! V to so vključena vsa čistila, elektrika, voda, ma vse… Ajde posebaj rečem so kakšne večerje pa afnanje, ampak to ne jemljem kot strošek, ampak to si privoščimo. Govorimo o nekem osnovnem badžetu ki je vsak mesec enak in mora bit, če hočeš da familija obstaja! Evo.

4 članska družina, stroški (položnice itd.) + kredit za hišo ca. 1.500 mesečno (všteta tudi kurjava in zavarovanje letno). Za štacune potem še nekje 600-700 eur zraven, kakšna oprema, oblačila itd. še recimo  300 mesečno. Se pravi nekje 2.500, od tega kredit 700. Položnice so v tem letu zrasle za ca. 150 eur brez bistvene spremembe porabe česarkoli.

New Report

Close