Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja za avto?

Koliko denarja za avto?

Ne hodimo vsi na žure, pijačke. Nekateri smo raje doma! Tisti ki vam žuranje pomen vse ste čudni!
[/quote]

Magnifico je v zadnjem intervjuju povedal dejansko tko kot je…on je prepričan da smo ljudje na svetu zato, da izkoristimo alkohol in ostale opiate in z njim se popolnoma strinjam….vi zapečkarski škrtuhi imate pa ničvreden dolgočasen lajf tko da pred smrtjo ne bo nobenih zanimivih zgodbic in spominov…to je pa vse kar človeku ostane na koncu…zapomnite si to in se zamislite kako hitro gre lajf mimo vas, vi pa čakate in čakate…po vsej verjetnosti ukalupljeni…

In če imaš nov avto, še kakih zanimivih zgodbic s ceste nimaš, ko se je kaj pokvarilo itd 🙂 Pride pomoč na cesti z nadomestnim avtom na šleparju, pustijo ti ta avto, vzamejo tvojega … a je lahko kaj še bolj dolgočasnega?

Denar raje zmečem za hobije, cunje, frizerja, izlete, savne, večerjo, na katero se odpeljem v vrhunsko oštarijo 100 km daleč in podobno.

Pa kdo pravi, da mi žuranje pomeni vse? Mi ne pomeni, mi pa veliko in da bi se zapufala zarad avta, in bi se s tem posledično mogla odpovedat čemu drugemu (tudi žuranju), ne hvala…ti se pa kar daj.
[/quote]

Midva z možem imava vsak neto nekaj čez 1000, dva otroka, lep nov avto, da nama ga vsi zavidajo! Nama avto pomeni veliko, zavistežev je polno. Ti se pa zaradi žuranja odpoveš zavidanju drugim. Raj se odpovem žurom, večerjam, nov avto je nov avto.

Midva z možem imava vsak neto nekaj čez 1000, dva otroka, lep nov avto, da nama ga vsi zavidajo! Nama avto pomeni veliko, zavistežev je polno. Ti se pa zaradi žuranja odpoveš zavidanju drugim. Raj se odpovem žurom, večerjam, nov avto je nov avto.
[/quote]

He he, dobra.

Magnifico je v zadnjem intervjuju povedal dejansko tko kot je…on je prepričan da smo ljudje na svetu zato, da izkoristimo alkohol in ostale opiate in z njim se popolnoma strinjam….vi zapečkarski škrtuhi imate pa ničvreden dolgočasen lajf tko da pred smrtjo ne bo nobenih zanimivih zgodbic in spominov…to je pa vse kar človeku ostane na koncu…zapomnite si to in se zamislite kako hitro gre lajf mimo vas, vi pa čakate in čakate…po vsej verjetnosti ukalupljeni…
[/quote]

Nama z možem je pomemben nov avto. Avto je povsod!
Ti in una nogavička masta pa stare avte in žure, kdo je na boljšem? Mi, ki damo nekaj na prestiž!

Jasno, na tak način je treba porabit zaslužen dnar….mam na šihtu par pacientov, ki se kar pokrižajo ko slišijo da hodim dokaj pogosto na pirčke za 4 € + , al pa vsaj 1x mesečno na kak koncert + afterparty + pirčki + taxi, in v enem večeru z lahkoto spušim 50-70€, pa nisem nabit ko klada….al pa v ribarnici kupit kvalitetno ribo za 25-30€/kg….al pa black angus ribeye steak itd…
Men se zdi grozn , če pomislim da marsikaj ne bi nikol probal/doživel v lajfu….pa sej zaboga ne živimo v Indiji v totalni bedi da si ne bi mogli marsikaj privoščit …..s 1000€ plače si lahko privoščimo marsikaj ampak velika večina čist napačno prerazporeja keš….hobija nobenega, futrajo se z velikimi količinami hrane, šparajo na ceni hrane in na sebi na splošno, z viškom dnarja pa kupujejo materialne dobrine…

Midva z možem imava vsak neto nekaj čez 1000, dva otroka, lep nov avto, da nama ga vsi zavidajo! Nama avto pomeni veliko, zavistežev je polno. Ti se pa zaradi žuranja odpoveš zavidanju drugim. Raj se odpovem žurom, večerjam, nov avto je nov avto.
[/quote]

Ja glej, vama je avto vse, meni ni in se zarad avta žuranju ne bi nikol odpovedala. Vidva kar mejta avto pa bodita doma. Me pa res zanima kolko na mesec plačata za avto in kolko vama ostane po plačilu vseh položnic?

Nama z možem je pomemben nov avto. Avto je povsod!
Ti in una nogavička masta pa stare avte in žure, kdo je na boljšem? Mi, ki damo nekaj na prestiž!
[/quote]
Tud jst dam nekaj na prestiž….na vsako vaško veselico pridem v obleki in kravati…

Ja glej, vama je avto vse, meni ni in se zarad avta žuranju ne bi nikol odpovedala. Vidva kar mejta avto pa bodita doma. Me pa res zanima kolko na mesec plačata za avto in kolko vama ostane po plačilu vseh položnic?
[/quote]

Za avto plačama 350 evrov mesečno. Ostalo si izračunaj.
Koliko plačaš ti in koliko otrok imaš?


Tud jst dam nekaj na prestiž….na vsako vaško veselico pridem v obleki in kravati…
[/quote]

Potem se zbudiš. Midva z možem dava na prestiž, vidva se pa lahk vozita v starih kripah in žurata.

Za avto plačama 350 evrov mesečno. Ostalo si izračunaj.
Koliko plačaš ti in koliko otrok imaš?
[/quote]

No, mene sam avto stane okrog 20 € mesečno, pa še okrog 10-20 € mesečno za servise in eventuelna popravila, gume itd
Ostane mi 300€ mesečno / 3500€ letno!! Mislim da se ti niti ne sanja kaj vse si lahko človk v enem letu privošči za tak dnar…od užitkarstva do materiala…ti pa ta dnar v obliki usranga pleha lahko samo gledaš doma pred garažo in si urejaš frizuro v šajbi, hahah, butara…

Potem se zbudiš. Midva z možem dava na prestiž, vidva se pa lahk vozita v starih kripah in žurata.
[/quote]

Nov avto 350€ mesečno na kredit? Daj linkaj kater avto in povej ceno, glede na to da je na kredit bosta itak plačala še malo več. Pa da vidim ta “prestiž”

Meni se zdi izredno veliko. Skupaj s stroski kredita je odpisna vrednost okoli 200 Evrov na mesec. Zavarovanje AO, registracija… ca. 50 evrov na mesec. Pnevmatike ca. 20 evrov na mesec. Vzdrzevanje ca. 30 evrov na mesec. Ciscenje in kozmetika ca. 20 evrov na mesec. Gorivo ca. 75 evrov na 1.000 prevozenih km, torej okoli 150 evrov +/-. Skupaj okoli 500 evrov stroskov imetja na mesec. To je pol place samo za ta namen. Jaz ne bi…

Koliko za avto?

Najboljši odgovor je podal moj kolega:

TOLIKO KOT ZNAŠAJO TVOJI NETO LETNI PRIHODKI. Zdaj, če je plača na leto 12.000 eur je to to.

Žal pa se le redko kdo tega drži, saj je naš vozni park absolutno predober glede na prejemke. Ampak to je že druga zgodba.

Absolutno se strinjam. Vozim avto bistveno cenejši od mojega letnega neto prihodka. Za posel je super, udoben, varčen, nov.
Ko vidim karete na cesti, ki so večje od garsonjere, si mislim, da v njih sedi veliki dolžnik. Še vsi neplačniki, s katerimi sem imela opravka, so vozili svojim prihodkom nesorazmeren avto.

Sva midva kolega?!? 😉

https://youtu.be/jKn6w7KRKL4

Sva midva kolega?!? 😉
[/quote]

Ja a zdaj me niti poznaš ne več ?

Neumen odgovor. A ni rahla razlika, ali od tega prihodka živi ena oseba ali npr. tri? Jaz imam neto prihodkov okrog 20.000 na leto, pa zmorem maksimalno avto za 5000. Imam namreč dva otroka.

Za avto plačama 350 evrov mesečno. Ostalo si izračunaj.
Koliko plačaš ti in koliko otrok imaš?
[/quote]

Torej imata oba z možem skupaj nekje 2200 € mesečno prihodkov… – 350 kredit za avto, dvoje otrok, hrana, položnice…in kolko vama ostane za uživancijo?
Nimam otrok, zakaj? Me pa zanima kakšen prestižen avto vozita?

No, mene sam avto stane okrog 20 € mesečno, pa še okrog 10-20 € mesečno za servise in eventuelna popravila, gume itd
Ostane mi 300€ mesečno / 3500€ letno!! Mislim da se ti niti ne sanja kaj vse si lahko človk v enem letu privošči za tak dnar…od užitkarstva do materiala…ti pa ta dnar v obliki usranga pleha lahko samo gledaš doma pred garažo in si urejaš frizuro v šajbi, hahah, butara…
[/quote]

Z možem nama je pomembn da imava prestižen avto, ti se lahk voziš v svoji kripi. Užitkarstva ne potrebujeva, ker sva srečna ko sva sama dkma. Pijandure kokr si ti in nogavička in še kdo razmišljate samo na žur, namest da bi razmišljal o čem pomembnejšem. Poznam takele patrone.

Nov avto 350€ mesečno na kredit? Daj linkaj kater avto in povej ceno, glede na to da je na kredit bosta itak plačala še malo več. Pa da vidim ta “prestiž”
[/quote]

Kakšnega voziš ti prestižnež? Kripo?

Kakšnega voziš ti prestižnež? Kripo?
[/quote]

Haha kaj te briga moj avto? Kaj te zdaj matra, da si ne upaš povedat kaj kupuješ na kredit? 😀

Torej imata oba z možem skupaj nekje 2200 € mesečno prihodkov… – 350 kredit za avto, dvoje otrok, hrana, položnice…in kolko vama ostane za uživancijo?
Nimam otrok, zakaj? Me pa zanima kakšen prestižen avto vozita?
[/quote]

Za uživancijo nama ne ostane skorajda nč. Midva ne potrebujeva uživancije kokr jo ti pijandura. Otrok nimaš, zato vozš staro kripo, ko boš imela otroke, ti bo otrokova varnost na prvem mestu, do takrat boš pijančevala in ti ne bo pomembn kakšn avto vozš.

Haha kaj te briga moj avto? Kaj te zdaj matra, da si ne upaš povedat kaj kupuješ na kredit? 😀
[/quote]

Vidm da si enaka pijandura kokr thor in nogavička. Enaki patroni skupi letite.
Si upam povedat ampk nebom.

New Report

Close