Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko denarja za darilo na poroko

koliko denarja za darilo na poroko

Vau!
Zelo lepo napisano!
Tako razmišljam tudi jaz!

Pa kakšna darila, za RD, pa obletnice, novo leto, kok sem jaz tega šrota stran zmetal. Za darila sprejemam samo jedačo in pijačo drugače roma v smeti.

Tri poroke necakinj. 700 eur + simbolicno darilce. Mi zadovoljni, oni upam, da tudi.

mi damo 100 eur kot cela družina, bili na treh porokah, in so bili zadovoljni z darilom…. sicer pa nekaterim lahko daš tudi 1000 eur, pa ne bodo bili zadovljni z ničemer, nekaterim pa daš 50 eur, pa bo ok….

No, jaz se pa ne pustim tako castit, ker poleg tega, da mladoporocenca slavita svoj dan in priredita gostijo za sto ljudi, je poroka nekoga tudi zame prijeten dogodek in ‘ga placam’.
Da se nekdo toliko potrudi, da vse organizira in uredi, za mene (in seveda za vse ostale svate), se tudi jaz potrudim z darilom.

Komot bi se lahko porocila v sredo na lokalnem obcinskem uradu in ne povabila nikogar, prisparala bi si ure in ure dela, tako pa sta vlozila precej truda v organizacijo svadbe, da sta lahko povabila tudi tebe. Se ti ne zdi fer, da se oddolzis primerno?
[/quote]

Ti si pa za hece ali pa si šele včeraj priletela z drugega osončja, ne le planeta. Ves cirkus delata zase, da bosta lahko kasirala, ne pa da bosta tebe animirala. Čisti biznis. Če bi se poročila v sredo na matičnem uradu, ne bi bilo svatov – in cvenka, s katerim bi organizirala cirkus. Ti pa kar naivno sanjaj, da to počneta zato, ker si na svoj veliki dan želita imeti ob sebi 100 ljudi, ki sta jih mogoče videla parkrat v življenju, z vsemi pratetami v 5. kolenu, za katere skoraj vesta ne.

ker ni dovolj svatov dovoljenih, mladoporočenca morata keš založiti vnaprej, potem pa se zgodi, da bo na ohceti lahko max 50 ljudi, namesto 250. Kaj naj sedaj naredita? 50 tim svatom zaračunata x5, da bo vse pokrito.
Je hudič, ko se s tujim denarjem kitiš.

Sin se je poročil na sredo, prisotni smo bili bratje, sestre, priči, starši. Po obredu smo šli na kosilo, nismo nič rezervirali vnaprej, da ne bi plačevali kakih ekstra stroškov. Račun za kosilo smo si razdelil starši na pol in to je to. Babice in dedki, kolikor jih še je, so nanju prenesli vavčerje, da gresta na potovanje po Sloveniji. Njena sestra je organizirala zadevo z vavčerji, jaz sem rezervirala v gostilni, očeta sta se zmenila, da pokrijeta vsak pol računa.

Je pa zanimivo, da sta sorodstvo in prijatelje obvestila, da se bosta zaradi okoliščin poročila na tak način, pa sta dobila kar precej čestitk in denarja.

Pri nas je navada, da damo 100 eur na odraslega in 50 eur za otroka tja nekje do 15 let.

Vedno damo denar. Samo enkrat je bilo tako, da smo se svatje zmenili in zbirali za poročno potovanje. Želja je bila, da pridemo brez daril, ker pa smo točno vedeli kam si želita odpotovat, smo dali bone turistične agencije. In sta bila ful vesela 🙂

No, tudi midva sva letos  povabljena na poročno mašo in kosilo nečaka ,ki že ima družino. Koliko evrov na glavo se spodobi v teh časih?

Družina 3-4 osebe. 150-200 max. No, mi dajemo na porokah za širše sorodstvo in prijatelje po 100. Smo trije, dva odrasla in en 12-letnik.

Odgovor na objavo uporabnika
Lavna, 04.02.2024 ob 18:38

Družina 3-4 osebe. 150-200 max. No, mi dajemo na porokah za širše sorodstvo in prijatelje po 100. Smo trije, dva odrasla in en 12-letnik.

 

Samo 100 eur za 4 osebe????  Saj samo pogostitev in zabava pride več. Nekako 50 eurov na enega pride poročni meni. Če ste štirje, manj kot 400 eur ne smere dat.

New Report

Close