Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko dobi invalid 3 kat., če je bil uradno na minimalcu

koliko dobi invalid 3 kat., če je bil uradno na minimalcu


Na klamfaj oslarij, seveda je odvisno in od delovne dobe in kaj ta tretja kategorija sploh pomeni. Vska pravica iz invalidnosti se priznava v višini odmejeni glede na dobo plačevanja v in višino plačevanja. 3. kategorija je pa obširen pojem, za ene je to smo lahko delo, za druge resne omejitve, z tretje pa morda 4 urno delo. Od kje potreba , da kar plozate rekla kazal, če nič ne veste?

Tole je stara tema, ki jo je nekdo privlekel iz naftalina. Sem pa pred leti že točno vse odgovorila. 🙂

Tovrstna tema je vedno az nekoga aktualna , kot multinična pa boš težko rekla, da si ti akj odgovorila, mar ne? To lahko vsako multnično enako trdi.

Tovrstna tema je vedno az nekoga aktualna , kot multinična pa boš težko rekla, da si ti akj odgovorila, mar ne? To lahko vsako multnično enako trdi.
[/quote]

No, se bom pa sedaj prijavila samo zaradi tebe. Itak ne pišem veliko, le na podobne teme.
Vedno je lahko za nekoga aktualna, to drži. In vedno pomagam, ker to poznam, kot ti pomagaš glede socialnih … Kar se tega tiče, te zelo spoštujem.
Glede na to, da je to temo vrgel iz naftalina en Jože, če pogledaš link, jo je pač pokvaril. Nekdo, ki ga res zanima, ob ob parih nebulozah nehal brati. Oziroma sem hotela doseči, da bi prebral stare poste.
A ne bi bilo vseeno, če bi po tem ko si prvo vejico napisal končal post? 😉 LP

NI vseeno, ker so v tej temi napisane same bedarije in niti ena ne drži. Me pa ta tematika zanima, ker imam sam kategorijo, zaenkrat pa ne nadomestila, v sklepu zapisano, da mi ne pripada, ker še vedno opravljam delo, ki ga zaradi omejitev ne bi smel. In še to, takoj ko si enkrat multinična, škoda da več sploh kaj pišeš, ker se take osebe ne more jemat resno.

No, se bom pa sedaj prijavila samo zaradi tebe. Itak ne pišem veliko, le na podobne teme.
Vedno je lahko za nekoga aktualna, to drži. In vedno pomagam, ker to poznam, kot ti pomagaš glede socialnih … Kar se tega tiče, te zelo spoštujem.
Glede na to, da je to temo vrgel iz naftalina en Jože, če pogledaš link, jo je pač pokvaril. Nekdo, ki ga res zanima, ob ob parih nebulozah nehal brati. Oziroma sem hotela doseči, da bi prebral stare poste.
A ne bi bilo vseeno, če bi po tem ko si prvo vejico napisal končal post? 😉 LP
[/quote]

No, se bom pa sedaj prijavila samo zaradi tebe. Itak ne pišem veliko, le na podobne teme.
Vedno je lahko za nekoga aktualna, to drži. In vedno pomagam, ker to poznam, kot ti pomagaš glede socialnih … Kar se tega tiče, te zelo spoštujem.
Glede na to, da je to temo vrgel iz naftalina en Jože, če pogledaš link, jo je pač pokvaril. Nekdo, ki ga res zanima, ob ob parih nebulozah nehal brati. Oziroma sem hotela doseči, da bi prebral stare poste.
A ne bi bilo vseeno, če bi po tem ko si prvo vejico napisal končal post? 😉 LP
[/quote]
NI vseeno, ker so v tej temi napisane same bedarije in niti ena ne drži. Me pa ta tematika zanima, ker imam sam kategorijo, zaenkrat pa ne nadomestila, v sklepu zapisano, da mi ne pripada, ker še vedno opravljam delo, ki ga zaradi omejitev ne bi smel. In še to, takoj ko si enkrat multinična, škoda da več sploh kaj pišeš, ker se take osebe ne more jemat resno.

Ne dobesedno, pa vendarle sem nekako vesel.

Naklučje je hotelo, da sem postal invalid III. stopnje. Ko sem lansko leto dobil odločbo, po kateri so me uvrstili v III. kategorijo invalidnosti, s skrajšanim delovnim časom 4 ure na dan, in še to z omejitvami, nisem nikakor mogel dobiti službe. Še zdrav človek, ki lahko dela 8 ur na dan težko dobi službo v tem času, kaj šele jaz. Določili so mi vsaj delno invalidsko pokojnino, v višini 210 €, ki sem jo prejemal vsak mesec, ko sem bil na zavodu za zaposlovanje, kar pa ni niti kot višina socialne. Skratka-polom sem si mislil. Ko se človek ne more zaposliti, pa čeprav bi hotel delat, ter obsojen na tistih 210 € na mesec,…

Verjamem, da je še veliko invalidov, ki so jim dodelili, da lahko delajo samo štiri ure na dan, vendar ne morejo dobiti službe, za to naj tisti, ki imajo podoben primer, preberejo, kako si lahko vsaj malo olajšajo to situacijo.

Torej, bil sem v brezupnem položaju, zato sem začel iskati rešitev, saj s samo 210 e na mesec je težko živet. Za to sem se odločil, da odprem S.P. in vzamem od države subvencijo za samozaposlitev v višini 4.500 €. Pogoj za pridobitev je samo pač ena podjetniška ideja, ter da boš imel odprt S.P. dve leti. Torej sem že v štartu dobil 4.500 €, se samozaposlil za 4 ure na dan in to je to. Subvencijo za samozaposlitev lahko dobi kdorkoli ki odpira S.P., ne glede na to ali bo delal za polni delovni čas ali za samo 4 ure na dan po odločbi invalidske komisije. Znesek subvencije se ne spremeni.

Naslednje kar je-ker sem samozaposlen invalid, sem oddal vlogo za oprostitev plačila PIZ. Že tako, ker delam samo 4 ure na dan, so moji prispevki za S.P. polovični-namesto 280 € samo 145 €, ker pa sem kot invalid zahteval oprostitev plačila PIZ, znašajo moji prispevki za S.P. na mesec samo 50 €! 90 €, ki jih ne plačam, moram prikazati na posebnem kontu in jih porabiti namensko po zakonu. Ker pa sem S.P., velja zame poseben zakon, po katerem lahko ta denar porabim za kar koli. Podjetja, ki pa imajo zaposlenega invalida, pa ne morejo kar tako porabiti tega denarja.

Potem, sem kot samozaposlen invalid, oddal vlogo za nagrado za preseganje kvote, ki znaša trenutno 190 € na mesec. Tudi ta denar bi moral namensko porabiti, ker pa sem S.P., lahko porabim ta denar za karkoli.

Zadnje pa kar je-ker sem 4 ure zaposlen, 4 ure pa upokojen, dobivam delno invalidsko pokojnino v višini 210 € na mesec.

In sedaj če seštejemo ves prihodek na mesec:

pokojnina: 210 €

nagrada za preseganje kvote: 190 €

skupaj: 400 €/mesec

plus subvencija za samozaposlitev v višini 4.500 € in če to subvencijo razdelimo na 24 delov(ker moramo imet sp odprt najmanj dve leti), znese to 187 € na mesec. Vsega skupaj denarja, imam na mesec 587 €-če nič ne delam in samo lenarim doma.

Kar se stroškov podjetja tiče-50 € prispevki plus 33 € računovodski program(knjižim si vse sam, ker pač znam). Skupaj stroškov na mesec: cca 83 €. Od podjetja mi torej na mesec ostane dobrih 500 €, pa še delovna doba mi teče.

Torej, opisal sem svoj primer in upam da bo komu koristil. Če ste v podobni situaciji kot jaz, počakajte ko zavod za zaposlovanje razpiše subvencije za samozaposlitev ter odprite S.P. Bolj se vam bo splačalo, kot pa če boste na zavodu za zaposlovanje.

Pa še ker imate S.P., lahko dodatno zalužite in vse kar zaslužite, je vaš plus, saj imate vse prispevke že plačane in za to ste lahko proti drugim zelo konkurenčni!

Vabim Vas da si preberete tudi moj prispevek, ki sem ga napisal za lažje razumevanje postopka odprtja sp-ja: http://xclovekx.blog.siol.net/2017/09/11/samozaposleni-invalid-kako/

Mesečno pa na poslovni trr dobivaš 190 € nagrade za preseganje kvote.

Kakšne kvote? Kaj presegaš? Kdo to določa?


Viharni bebo nikakor ni razumel , da dobivajo 3 kategorniki okli 200 eur. Bo mu sedaj šlo, pohcankotu?

Veseli invalid, si izbrskal napačne podatke. Minimalni prispevki trenutno so 372 eur, če bi bil invalid bi plačeval polovične prispevke zpiz 118 eur, zdravstvo 66 eur, starševstvo in zaposlovanje 2 eur, skupaj 186 eur. Kot invalid lahko pri skladu uveljavljas oprostitev prispevkov za zpiz v znesku 118 eur ter nagrado v trenutni višini 168,56 eur. Nagrada je obračunana v višini 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} minimalne plače, včasih je bila v višini 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} minimalne plače kar je znašalo res cca 190 eur. Vem, da nisi noben invalid, zato ne komentiraj tem, ki se te ne tičejo in ne poznaš zakonodaje.


Viharni bebo nikakor ni razumel , da dobivajo 3 kategorniki okli 200 eur. Bo mu sedaj šlo, pohcankotu?
[/quote]Ja, ampak le v tvoji betici, na SPIZU tega ni in nikoli ne bo, da bi vsi dobivali enako, veš?

Predhodnik, kvasiš neumnosti, pustil si se nasrat, da si odprl s.p., kar ni noben novost, čez eno leto boš pa jmral, kako so te opeharili.

…………… in smo spet pri cca 200 eur, kot sem napisala na začetku.
Ah, luzerji na kub

…………… in smo spet pri cca 200 eur, kot sem napisala na začetku.
Ah, luzerji na kub
[/quote]
3. Odmera delnega nadomestila
Delno nadomestilo se zavarovancu odmeri v odstotku, ki ustreza skrajšanju polnega delovnega časa, od invalidske pokojnine, ki bi zavarovancu pripadala na dan nastanka invalidnost, in sicer v višini:

50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ko zavarovanec dela s krajšim delovnim časom 4 ure dnevno oziroma 20 ur tedensko;

Zavarovancu pri katerem je nastala invalidnost III. kategorije, v primeru, ko je zavarovančeva delovna zmožnost za svoj poklic zmanjšana za manj kot 50 odstotkov ali če zavarovanec še lahko dela v svojem poklicu s polnim delovnim časom, vendar pa ni zmožen za delo na delovnem mestu, na katerem dela, se nadomestilo odmeri:

v višini 40 odstotkov invalidske pokojnine, če ob nastanku invalidnosti ni bil zaposlen oziroma obvezno zavarovan,
v višini 60 odstotkov invalidske pokojnine, če mu je delovno razmerje prenehalo na podlagi pozitivnega mnenja komisije za ugotovitev podlage za odpoved pogodbe o zaposlitvi ali neodvisno od njegove volje ali krivde,
v višini 25 odstotkov invalidske pokojnine, če je delovno razmerje prekinil po lastni volji ali krivdi,
v višini 35 odstotkov invalidske pokojnine, če se je zaposlil na drugem delovnem mestu.
Tako odmerjeno nadomestilo za invalidnost se usklajuje enako kot pokojnine.

Kakih 200 eur, mešaš penzijo in nagrado invalidu ki opravlja dejavnost ki je 168 eur, mešalec megle

Še to, da avm prilepim zarukanci in boste v vaših beticah menda še vedno dobili 200 evrov, pa to ne more človek verjet, da ste za čisto vsako stvar popolnoma nevedni, brez zmožnosti razmišljanja, samo nabijate drhal ničvredna.

(1)
Invalidska pokojnina se odmeri od pokojninske osnove, izračunane na enak način kot pokojninska osnova za odmero starostne pokojnine.


Ne, to je toliko zarukano vse, da ni za verjet.

New Report

Close