Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko dobi profesor plačano, če je mentor pri diplomi, magistrski?

Koliko dobi profesor plačano, če je mentor pri diplomi, magistrski?

Znanstvenega magisterija ne moreš vpisati že od leta 2009. Zaključiti ga je potrebno do konca septembra 2016. Kar verjemi, 5 let je vse skupaj zaradi neodzivnosti mentorice, in kot posledica je potem težko delati naprej, če ti nekdo ne da nobenih smernic in če ne veš ali si na pravi poti ali ne, ker je težko narediti čez 100 strani in da ti potem mentorica vse zavrne 🙁

Sistema žal ne poznaš preveč dobro. Verjetno nisi bila niti študentka. Kot je večini znano, študentje prinesejo svoje diplomske ali magistrske izdelke tik pred zdajci. Če bi jih pripravili maja ali vsaj do srede julija, ne bi bilo našega dela med dopustom in nobene časovne stiske na koncu. Tako imam pa vsak dan poln mail oslarij, zakaj vse se jim mudi, pa koliko tet in mačk jim je umrlo, da niso mogli napisati prej. Da o barantanju za ocene sploh ne govorim.

Za zaposlene gre določeno število v redno delo, ostalo po izplačilu, prav tako tudi za zunanje. Za nalogo je plačilo pod 100 eur, dela pa veliko več kot le nekaj ur, sploh glede na sposobnosti današnjih študentov.

Če ni skrivnost, na katerem faksu si? Na FF in NTF diplome niso posebej plačane.

Pred kratkim sem magistrirala, saj sem tudi lovila zakonski rok.
Moja mentorica je bila čudovita. Odzivna, prijazna, visoko strokovna in globoko človeška – na maile je odgovarjala neverjetno ažurno, a poglobljeno, praviloma še isti dan. In znala je spodbujati in motivirati. Sicer je zelo zahtevna, je bilo resno vsakodnevno delo v pozne nočne ure, a hkrati je sedaj tudi meni v ponos in zadovoljstvo, da je naloga res dobra in da sem še presegla moja in njena pričakovanja.
Če je bila gospa za mentorstvo dodatno plačana, nimam pojma. A glede na njeno strokovnost in vloženi trud tekom vsega obdobja, bi bilo 500 evrov zelo skromno plačilo.
Me je pa presenetila z izjavo, da je imela z mojo magistrsko mnogo manj dela in veliko strokovnega veselja in novih spoznanj. Da res so pa zanjo muka diplomske naloge nepismenih in nezainteresiranih študentov, ki jim je vse odveč in nasprotujejo vsem usmeritvam in pričakujejo, da jim bo nalogo kar ona na pol spisala.

🙂 res?[/quote]

Jp…kaj točno ne verjameš?[/quote]

Tvoj problem. Sem malo bolje poznala računovodkinjo, ki je sama povedala koliko se komu nakazuje. Za diplomo/magistersko dobijo skoraj minimalca. Za predavanje dobi na mesec par jurčkov. Plus gospa dela še posebej preko s.p. ter dobi še od tam par jurčkov na mesec. Je pa izredna profesorica. Kaj ti še ni jasno?

Jp…kaj točno ne verjameš?[/quote]

Tvoj problem. Sem malo bolje poznala računovodkinjo, ki je sama povedala koliko se komu nakazuje. Za diplomo/magistersko dobijo skoraj minimalca. Za predavanje dobi na mesec par jurčkov. Plus gospa dela še posebej preko s.p. ter dobi še od tam par jurčkov na mesec. Je pa izredna profesorica. Kaj ti še ni jasno
?[/quote]

Sedaj mi je jasno, da sanjaš. Ali pa ti je kaka taka povaljala moza mogoče?

Tvoj problem. Sem malo bolje poznala računovodkinjo, ki je sama povedala koliko se komu nakazuje. Za diplomo/magistersko dobijo skoraj minimalca. Za predavanje dobi na mesec par jurčkov. Plus gospa dela še posebej preko s.p. ter dobi še od tam par jurčkov na mesec. Je pa izredna profesorica. Kaj ti še ni jasno
?[/quote]

Sedaj mi je jasno, da sanjaš. Ali pa ti je kaka taka povaljala moza mogoče?[/quote]

Jst nč ne sanjam….haha kera izjava

New Report

Close