Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko € za dopust?

koliko € za dopust?

Točno tako.
In ne moreš primerjat (cenovno) hotela višje kategorije in prikolice v kampu.
Tudi če nisi pavšalist si lahko urediš počitnice cenovno ugodne.

Mi smo lani kampirali po Grčiji, bilo je nepozabno, zapravili smo pa (3 osebe) s trajektom, kampi, hrano, gorivom….za 14 dni okrog 1600€. Pa nismo nič šparali.

bivša pavšalistka daj na netu malo cene kampov preglej, preden nekaj na pamet govoriš. Nas pavšal pride 1300 za celo leto, brez omejitve oseb. Delimo si ga s starši. Koristimo skoraj vsak drugi vikend od maja naprej, pa tri tedne med počitnicami. vsako poletje si privoščimo eno daljše potovanje, za prvi maj v turčijo, ali v tunizijo, pa enotedensko smučanje pozimi. Za petčlansko družino cca 10.000€ letno. Ja, dopust nam pomeni ogromno.

točno tako. kam hodijo drugi mene prav malo briga, če gre Micka za 10 dni v hotel s šestimi zvezdicami, Janez pa na črno spi v spalki na plaži v Strunjanu mi čisto dol visi. Če sta oba zadovoljna, je sploh super. Jaz sem prav vesela, da so naše želje glede dopusta malo manj povprečne, zato imamo ponavadi na dopustu mir pred gnečo.

Vsem želim super dopuste.

Najemnino za 14 dni 1800.
za 2 tedna vzamemo s seboj približno 3000 EUR, a porabimo okoli 1000, 1200.

Nimamo parcele na morju, nimamo svoje prikolice, V hotelu ali pri apartmaju moramo vzeti dve sobi oz. dva apartmaja. In nas en otrok stane bistveno več kot vas. Če se želimo zavarovat pri potovanju nas je preveč za družinsko zavarovanje. in moramo plačati spet več na osebo kot vi.
In imamo samo štiri otroke. In predno me napadete – plačujemo najvišji razred v vrtcu in ne vemo kaj je to otroški dodatek. V proračun torej le vlagava oba. Tako kot vi. Koliko pa nas stane sedem do deset dni dopusta npr. v Grčiji pa raje ne napišem. Bi se vaše štiri ali tri članske družine kar dobro preseravale na dopustu za tak denar. Na dopustu živimo skromno.

Smo pa vedno tarča začudenih pogledov, saj naj bi se očitno z več otroci ne hodilo na dopust.In enkrat me je v nekem hotelu v recepciji gospa (po nekaj dneh)vprašala, če sva dva ločenca, ker da sem jaz presuha, da bi štiri otroke rodila :)) Na žalost pa je tako, da si večje družine dopusta sploh ne morejo privoščit. Takrat pa verjetno tudi kakšna MON-ovka pozabi na tiste visoke otroške dodatke, ki jih prejemajo.

Zdaj samo še čakam, da mi napišete, da naj raje doma ostanemo. Pa ne bomo. Imamo že letalske karte kupljene za letos, pa še finančno smo sodelovali pri projektu, da gre letos ena sedemčlanska družina prvič na morje za en teden.

Glede otroškega dodatka – to se računa glede na prihodek na družinskega člana. In če vas je 6 in nimate otroškega dodatka, imate kar fajn prihodke.

Glede cene hotela za otroka – moja 3 članska družina pomeni jaz in 2 otroka. In ker za enostarševske družine ni nobenih popustov v smislu en otrok zastonj ipd plačam praktično enako ceno kot 4 članska družina.
Ampak ker itak nismo hotelski tipi, me to niti ne prizadane.

Ne vem zakaj bi ti pisali, da ostani doma. Če si lahko privoščiš dopust, super.

tako veliko družino ste si izbrali sami ane … to da nimate otroških dodatkov … preprosto ne verjamem.

V grčijo se pride tudi drugače, ne le z avionom v hotel de lux… in to za precej manj denarja.

ma sploh ne vem kaj si želela povedat res ne …… razen to da si se mal pohvalila :))

sicer pa naši dopusti so različni. Imamo prikolo s katero šibamo po evropi, nam na kraj pameti ne pride da bi jo kje stacionirali. Gremo pa tudi na avion pa v bližnje ali malo manj bližnje tople kraje.

vse je odvisno od trenutnih financ.

Potem vidva zaslužita na mesec skupaj najmanj 8.200 EUR bruto, kar neto znese blizu 5.000 EUR. Ne vem, zakaj jamr, kako drag je dopust.

Če hodite v skret kampe za 1500 eur , vaš problem. Lanterna ima pa take cene kot sem omenil…plus dodatni pavšali…http://www.camping-adriatic.com/slo/lanterna-kamp-porec/pavsal

2500 eur x 10 let= 25.000 eur + 5000 eur za prikolico= 30.000 eur / 10 let= 3000 eur letno brez hrane in pijače. Tisti , ki šparate do onemoglosti, ste pa itak revčki..

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

a tebi je pa težko razumet da imajo ljudje različne želje in potrebe?
tudi mi ne hodimo v kampe s 1500+ parcelami, raje imamo manjše … pa ne zato ker so cenejši.

a tebi je pa težko razumet da imajo ljudje različne želje in potrebe?
tudi mi ne hodimo v kampe s 1500+ parcelami, raje imamo manjše … pa ne zato ker so cenejši.[/quote]

Enako.

DRRR

Zanima me, kam hodiš ti, ki predvidevam nisi revček.
Tvoj izračun je popolnoma zgrešen, tudi mi hodimo v kamp, kjer pavšal znaša 1500€. Kamp je nov:-)))

a tebi je pa težko razumet da imajo ljudje različne želje in potrebe?
tudi mi ne hodimo v kampe s 1500+ parcelami, raje imamo manjše … pa ne zato ker so cenejši.[/quote]

Enako.

DRRR

Zanima me, kam hodiš ti, ki predvidevam nisi revček.
Tvoj izračun je popolnoma zgrešen, tudi mi hodimo v kamp, kjer pavšal znaša 1500€. Kamp je nov:-)))[/quote]

Jaz sem svojih 100.000 dal v bajto, zato sem revež in ne hodim nikamor…zadovoljni?

Na hrvaški obali imam pa lastno parcelo s prikolico (200 eur -450 cm) ampak vedno spim na prostem v šotoru…
Takse še 1x v življenju nisem plačal…Ko grem dol za kakšen vikend, žremo samo brancine, orade, kozice, itd…spečene doma seveda…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Enako.

DRRR

Zanima me, kam hodiš ti, ki predvidevam nisi revček.
Tvoj izračun je popolnoma zgrešen, tudi mi hodimo v kamp, kjer pavšal znaša 1500€. Kamp je nov:-)))[/quote]

Jaz sem svojih 100.000 dal v bajto, zato sem revež in ne hodim nikamor…zadovoljni?

Na hrvaški obali imam pa lastno parcelo s prikolico (200 eur -450 cm) ampak vedno spim na prostem v šotoru…
Takse še 1x v življenju nisem plačal…Ko grem dol za kakšen vikend, žremo samo brancine, orade, kozice, itd…spečene doma seveda…[/quote]

No sedaj vidiš kako je to.
Mi bajte nimamo, živimo v kletki velikega mesta, obdani z betonskimi ploščami, brez klime in zato nam dopust na prostem najbolj odgovarja.
Če bi imela hišo in dva kvadratna metra trave bi ostala doma, na dopust še pomislila ne bi!

Mi na dopustu ne razsipamo z denarjem ker nam neki fensi večerje ali cel dan posedanje po bifejih ne pomeni nič. Glede na to, da smo vsako leto cca 45 dni na morju, 7 dni smučanja V Italiji ter kakšen vikend varianta v toplicah zapravimo cca 4000 EUR na leto. Dokler nam to znese bo tako, če pa se nas bo dotaknila recesija bomo postopali drugače.

Mislim, da je želela “preveč nas je” povedati, da je nenormalen poskok v ceni med npr. 4-člansko družino in 6-člansko.
Med 3-člansko in 4-člansko praktično ni razlike, nato pa strošek zelo narase.

Sama to čutim na lastni koži.
Imamo 3 najstnike, ki še vedno hodijo z nami na počitnice in potovanja.
Z 2-ema otrokoma je dosti lažje, s 3-emi še nekako gre, a je potrebno že več organizacije in marsikdo začudeno gleda, ko hočeš družinsko sobo s 5-imi posteljami.

Sedaj imamo poleg najstnikov še 3-letnika in odpadejo vse variante družinskih sob.
Enostavno moramo vzeti 2 sobi.
Seveda smo preveliki za družino in odpadejo vsi družinski popusti.
Pa saj si počitnice in potovanja zaenkrat lahko privoščimo, bilo bi pa super, ko bi vsaj nekatere turistične destinacije upoštevale dejstvo, da imajo nekatere družine 4, 5 otrok in tudi gredo na dopust.
Biti v hotelu v 2-eh ločenih sobah je čisto nekaj drugega, kot v večji družinski.

Pač ne poznaš vseh cen! Pet let nazaj smo plačali 1.200 EUR, zdaj pa že tri leta 1.400 EUR.

Naš skret kamp je pravzaprav kamp s 4 zvezdicami, 16 parcelami in non-stop istimi pavšalisti. Non-stop topla voda, sanitarije čiste, da bi lahko jedla iz tal. Edino, česar ni, ni vode na parceli. Do morja imam 50 metrov. Kamp nima prometa, ker skozi ne gre cesta, zato lahko otroci mirno letajo okoli.
Skret kamp? Mogoče… Ampak našega “skret” kampa ne zamenjam ne za Lanterno, ne za Medulin in še za kakšnega ne.

Odgovor na objavo uporabnika
mami09, 08.06.2009 ob 20:31

Si malo nesramna ali se mi le zdi?
Upam, da se mi le zdi.

Draga moja (predvidevam zelo mlada mami), bili smo na takih lokacijah, ki jih ti sanjala nikoli ne boš.
In, ne mislim se prepirati, ja?
Raje grem počivati.

Razsvetli, me na kakšnih lokacijah ste bili!

Mi gremo vsako leto v trope, in vsakič nas pride preko 10.000

Odgovor na objavo uporabnika
Cveka, 10.06.2009 ob 18:10

Pač ne poznaš vseh cen! Pet let nazaj smo plačali 1.200 EUR, zdaj pa že tri leta 1.400 EUR.

Koliko pa danes plačujete!

3900 pavšal za mobilko

dodatno smučanje 4 do 6 dni  do 4000

običajno en krajši 5 do 7 dnevni dopust v tujini cca 4000 do 6000

letos nameravamo za božič in novo leto dlje v tujino za 10 dni

Najlepše nam je v mobilki. A radi tudi smučamo in fino je, če še kaj sveta vidimo.

Nas je 5, 3-je najstniki

Odgovor na objavo uporabnika
mi tako, 22.06.2022 ob 22:08

3900 pavšal za mobilko

dodatno smučanje 4 do 6 dni  do 4000

običajno en krajši 5 do 7 dnevni dopust v tujini cca 4000 do 6000

letos nameravamo za božič in novo leto dlje v tujino za 10 dni

Najlepše nam je v mobilki. A radi tudi smučamo in fino je, če še kaj sveta vidimo.

Nas je 5, 3-je najstniki

Res pa to velja za letos, lani…leta 2009 smo hodili v apartma na hr, po 2010 smo pa začeli spoznavati svet in ugotovili, da nam je v Dalmaciji najlepše!

 

Ne kampiram, ne hotelujem. Grem na nek otok, kjer načeloma še nisem bil, ostanem 2-3 dni, se usedem na trajekt in na naslednji otok spet za 2-3 dni. Ko mi dojadi, grem domov. Tukaj je Grčija zakon, še kar nisem obletal vseh otokov. Letos je v planu oba Koufonisija, Donousa, Iraklia, Schinousa in morda še kaj. Pa potem še kakšno jadranje, morda Sejšeli.

4 člani lani dali za 7 dni ves dopust 1200eur. Benz, trajekt, najem app otok, sami kuhali

Vseeno je koliko kdo da za dopust, pomembno je da v skladu z željami in prihodki. Denar je relativna kategorija in kot tak na dolgi rok ničvreden. Se pa strinjam da bi lahko bilo več ponudbe v smislu družinskih sob za večje družine saj ni pravila da take deužine ne morejo plačati 1000 eur dnevno v povprečju, 7 dni 7000 14 pa 14000 in dalje.

Pa vsi ki se razburjate, ni malo družin ki to z lahkoto plačajo, pogledati je treba iz škatle. Če niste med nimi oz. ne vidite potem se vsaj vprašajte zakaj je tako.

New Report

Close