Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko € za hrano na dan?

Koliko € za hrano na dan?

Glede na to, da vedno bolj gledamo, da jemo kvalitetno hrano, v zadnjem času večinoma kupujemo od (znanih in prverjenih) kmetov, uradno in na črno. S te, kar zapravimo še v “živilskih” trgovinah za čistila in podobno pridemo za 3-člansko družino skozi z nekako 500-600 euri. Dokler se bo dalo se bom nizkocenovne hrane izogibal, razen redkih izjem, kjer se da potrditi da ni sumljivega izvora in sestave. Imam raje slabši avto.

Po mojem ene 100€ na mesec, z boni vred. K sreči mam eat smarta v bližini, kjer mam smutije zastonj, tk da visim večinoma pr njih 😀

dnevno za sendvič, čike in pir – 5 eur (če sn skromna)
dnevno za kosilo – 5 eur
dnevno za hmeljevo večerjo 2 do 5 eur

torej, skupaj 15 eur – krat 30 dni, je groznih 450 eur

adijo, pamet, moram nekaj zmanjšat

🙂

Ja, malo pa res zmanjšaj, če pa imaš višjo plačo in si lahko privoščiš pa nadaljuj tako.

Jaz verjamem, da se da z zelo malo denarja skozi mesec. Ker vem, da moja dva znata z minimalnimi sredstvi in ooooogromno svojega dela iz nič ustvariti kosilo in večerjo. Pri nas doma se je kuhalo 3 x dnevno. Še zdaj se. In ne verjamem, da zapravijo 150 eur za tri osebe za hrano. Ne, gotovo manj.

No, jaz pa imam družino v Ljubljani. Ne gledamo na denar. Kupimo, kar nam paše in kar komur paše. Tudi zmečemo stran, če ne pojemo. In zapravimo tudi 800 eur za 4 osebe kakšen mesec. Kakšen mesec manj, okrog novega leta pa več.

hihi tale večerja je fajn :))

Joj, nimam pojma… Verjetno kar precej, dosti tudi jemo in pijemo zunaj tako, da kar nanese… Za same nakupe v trgovini recimo, da porabim do 300 evrov mesečno maksimalno, ne vem, nisem nikoli računala. Dam pa še ene 20 evrov tedensko za kavo zunaj, pa še recimo 3-4 evre na dan za mojo malico. En otrok je v vrtcu, drug pa v šoli (za šolsko prehrano dam cca.80-90 evrov mesečno).

drugi dan ne jem nič, saj mi po poravnanih obveznostih ne ostane nič.
5Eur vsak drugi dan!

Če tako malo porabite za hrano, potem so pa plače pri nas veliko prevelike. 400 € je že preveč potemtakem. Zakaj potem jamrajo tisti z minimalcem? Nič mi ni jasno.

Dva člana, športnika, s športno prehrano( veliko beljakovin,zelenjave),400 euro na mesec.

Nič ne jamramo. Si pa s tako malo plačo – 400€, poravnanih obveznostih, pač ne moremo privoščiti sadja, zelenjave, ampak gledamo, da pridemo skozi mesec, ne da bi stradali.
Tudi meni ostane 100€ za hrano, tako, da si kakšnih oblačil ali obutve še pogledat ne upam.
Kaj pa si človek lahko kupi za tiste tri € na dan?
Pač, preživeti moramo!!!!!!!

Vsak teden ca. 70 eur za tedenski nakup v Hoferju ali Lidlu. Mogoče še povoprečno 10 eur na teden v kaki drugi trgovini.
Je pa v cifri 70 eur velikokrat tudi kakšno oblačilo, pripomoček, igrača, kar koli ne-hrana, ki znese od 10 do 20 eur. Gledamo kaj in koliko damo, a ne zategujemo. Zelenjave in sadja kupujemo za svoje potrebe, se pravi, kolikor pač potrebujemo – tega ne omejujemo. Res pa jabolka, ki so naše prevladujoče sadje, dobimo od staršev, ki imajo sadovnjak. Sicer pa glede sadja gledam tako, da raje dam tistih 1, 2 ali celo 3 eur na kilo sadja, kot pa 10, 15 eur na kilo piškotov, čokolade … Najbolj se pozna, kadar kupim meso (ne kupujem sproti, ampak ko kaj ugodnega ujamem, kupim kakšen zavitek več in zamrznem), takrat je znesek na blagajni takoj večji.

Smo pa 4.

Ekola, že dobri dve leti živim sama…pa za hrano ne porabim manj kot 250 evrov na mesec. In šparam, nisem razsipna. Pa vseeno… vrta nimam,vse moram kupit.
V teh 250 evrov štejem seveda tudi plačano malico v službi, kar pomeni okoli 100 evrov na mesec za tople (ali manj tople) malice… Ampak pod manj kot 250 evrov ne pridem, tudi če je zjutraj samo kava in pol žemlje, popoldne ali zvečer pa kakšna solata ali juha, palačinke….O kakšnih priboljških niti ne sanjam. Ne vem, kako nekateri čarajo. Se mi zdi, da bi bilo ceneje, če bi bila dva ali trije.
Samsko življenje je res hudičevo drago!

Ja, res, vsaj 1x tedensko je ta tema. In vsaj 1x tedensko se čudim uporabi besede “zapravimo” v povezavi s hrano.

Pri nas zapravimo zelo malo. Mogoče 5 do 10 EUR na mesec, ker včasih ostane košček masla kje zadaj v hladilniku, včasih se zmehča kaka čebula ali zavre kivi (namesto da bi dozorel).

Porabimo pa kar veliko. Od tega, bi rekla, približno polovico za doma in polovico za malice. Zneski so pa kakor kdaj. Če so kaki izdatki in je suša v denarnici, se da za par evrov narediti lonec ričeta za 3 dni. Če je bolj znosno stanje, se pa kupijo tudi kaki siri, salame, čokolada…

Kupujem le tisto najnujnejše. Porabim do 50€/mesečno. Več ne gre, ker denarja ni.
Imam odpravljene tudi vse stroškovne točke se pravi položnice, razen se razume elektrike in vode. Dal vse stran sedaj tudi TV.
Živim seveda v obljubljeni deželi Sloveniji., da ne bi kdo morda pomislil, da se javljam iz Angole, da sem nepismen, len ipd…kar se lahko pri nas dokaj hitro zgodi.
Ko sem živel pred leti v tujini je bilo seveda drugače, povsem obrnjeno, ker je drugje en drugačen in normalen svet. Tukaj tega žal ni.
Je poden vseh podnov v možnostih preživetja kar sem jih kdaj kje videl. Razlike v Slo so astronomske! Povem le svojo resnico.
Vsem vse dobro in lp

Živjo,

mene pa je zmotilo mnenje, da samska ženska ne more za hrano porabiti manj kot 250 evrov na mesec.

Jaz živim sama. Večinoma (recimo v 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov) kupujem eko in bio izdelke, ki so nekaj dražji, pa na mesec za 5 obrokov dnevno porabim največ 130 evrov.

Kaj jem? Recimo, včerajšnji jedilnik:

Z: Velika doma spečena polnozrnata žemlja, kava z mlekom, sadna marmelada (100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sadje) ali skuta
M: Skuta, zmešana s svežim ali zamrznjenim sadjem
K: Testenine s paradižnikom, olivami, baziliko in feta sirom, solata, rebro temne čokolade
M: Skodelica navadnih kosmičev s kakavom in jogurtom
V: Brstični ohrovt s česnom, falafel (iz kupljene mešanice), solata s paradižnikom

Meni se ne zdi, da bi mi kaj manjkalo. Je pa treba lepo doma kuhati in si kaj pripraviti vnaprej in hrane ne metati stran oziroma ne kupovati preveč… Aja, pa v Ljubljani živim in v “poceni” trgovine ne hodim. Meso in ribe jem občasno (recimo 2 obroka na teden) Starši mi občasno dajo kaj malega iz svoje shrambe, ampak to sem vračunala v tistih 130 evrov.

Tako da … da se.

lp

tudi mene bega mnenje neke ženske ki pravi da manj kot 250 € na mesec ne moreš porabiti za hrano. Upam, da tista ki je to napisala, da tudi potem toliko skrbi za rekreacijo kolikor porabi za hrano ker v nasprotnem primeru me skrbi njena postava in konc koncev tudi zdravje.

Drugače pa jaz prav tako živim sam že pol leta, kuham sam, ker tega si ne morem privoščiti da bi jedel zunaj niti nočem, ker skuhana hrana doma je nekaj čisto drugega. Zapravim cca 80 € na mesec za hrano, včasih tudi manj…..pa to ne pomeni da šparam na hrani…vedno skrbim da je hladilnik in skrinja polna. Kuham različno hrano, skrbim da se ne ponavlja. RES pa je da kupujem v eurospini ali hofer ali lidl. tam se da kvalitetno hrano kupiti dosti ceneje.

Smo petčlanska družina, 2 otroka že večja najstnika in zapravimo za hrano, čistila in za osebno higieno 700 – 800 €, no za hrano gre 500 €

Kakšni zneski? 800, 500, 700€ ma kaj si nor no…dobro, če si lahko privoščiš si daj a ne:)
Mi smo 3 članska družina, hrano kupujemo v sparu, včasih kakšno stvar kupim v lidlu, hoferju, doma imamo vrt, nimamo pa domačega sadja ali živali. Za zelenjavo tja od spomladi pa do pozne jeseni ne zapravimo skoraj nič (je pa pri tem potrebno vedet, da za sadike in semena zmečeš tudi pravo malo bogastvo-je pa domače:)). Na mesec zapravimo 200€, včasih kak evro več-odvisno od tega ali kupimo še čistila, prašek… Sicer pa kuham vsak dan, kljub temu da ima tamal v vrtcu 4 obroke, midva imava pa v službi le suho malico in zato potrebujemo en topel obrok na dan. Pač se znajdemo a ne. Vedno si piševa na listek kaj je zmanjkalo in potem nakupimo izključno samo to in ne bluzimo po trgovini in mečemo notri nepotrebne stvari. Recimo pijemo le vodo, pozimi čaje, ker je zdravo in nam je to bolj všeč-tukaj prišparamo, ne jemo nobenih paštet, hrenovk, ker to ni zdravo, jemo domačo marmelado, med, sladkarije kupimo ko imamo obiske, ali kakšne roj. dneve…samo za primer…skuham joto, 1€ dam za zelje, 5€ za meso, 1€ recimo za fižol in krompir-te jote pride toliko da bi jo lahko imeli za 4 dni trije za jest al pa recimo za 3 dni (3 odrasli). Prvi dan jo ješ z pirejem, drugi dan z kruhom, kar ostane daš v skrinjo in vzameš ven ko rabiš na hitro imet kosilo. Torej za nekje 7€ imamo mi za 3 dni kosilo. Mal se je treba znajta a ne, ker je še ful podobnih for, pa še zdravo je. Kruha ne mečemo stran, ker ga recimo kupimo en hleb, ga zrežemo na 4 dele in damo v skrinjo, ter potem ven jemljemo po potrebi….

Za 500-600 € hrane na mesec????? Kaj pa jeste?? Mi smo tudi trije, pa niti slučajno ne porabimo toliko za hrano. Šparamo pa na hrani tudi ne.[/quote]

V znesek je všteta celodnevna prehrana cele družine.
(torej šolska malica, malica v službi, ter zajtrk, kosilo in večerjo, ki jih jemo doma)
Jemo veliko sadja, zelenjave, rib, morskih sadežev, perutnine, jedi iz polnozrnate moke, stročnic, mlečnih izdelkov.
Ne hodimo na hrano k staršem, nimamo lastnega vrta in sadovnjaka, domačih živali za zakol tudi ne.

In – za porabljeno iz mojega žepa se mi menda ni potrebno opravičevati, ne? :)[/quote]

Seveda ne, je pa toliko denarja dati za hrano, milo rečeno, neumnost!

New Report

Close