Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko enih ločitev

Koliko enih ločitev

Ta vikend sem izvedela spet za eno ločitev. Ona je njega varala, on izvedel, sedaj je ona šla v najem. Sicer nista bila  najbolj usklajena , dostikrat sta se skregala, vseeno pa ne bi pričakovala. Zakaj je toliko locitev ?  Ko otroci odrastejo, se mi zdi da je tega še več. Ali pa tam pri starosti  otrok 10 let . Ali so to bolj zakoni iz B variante ? Saj je dober ali dobra, čeprav ni vse kot bi moralo biti.

…zakaj..zato, ker vse enkrat mine  …

Odgovor na objavo uporabnika
Locitve, 06.05.2024 ob 16:35

Ta vikend sem izvedela spet za eno ločitev. Ona je njega varala, on izvedel, sedaj je ona šla v najem. Sicer nista bila  najbolj usklajena , dostikrat sta se skregala, vseeno pa ne bi pričakovala. Zakaj je toliko locitev ?  Ko otroci odrastejo, se mi zdi da je tega še več. Ali pa tam pri starosti  otrok 10 let . Ali so to bolj zakoni iz B variante ? Saj je dober ali dobra, čeprav ni vse kot bi moralo biti.

Tega je dan danes veliko. Midva sva zdržala do 14ega leta hčere. Poznam jih veliko na žalost

Ja tudi midva v postopku, otrok še 11 ni star. Včasih enostavno ne gre

Pretresljiva drama za (pre)veliko sodobnih parov, ki se nehajo imeti radi. In se s tako (sebično) lahkoto ločujejo. Out it goes. Te zavržem,
https://www.youtube.com/watch?v=CcK_NHE9CAk
Hčerka:
“I’m just not in love anymore.” 

Mama:
“People used to mend stuff. They’d mend socks, fridges,….Now they throw them out at the first problem. Same for relationships. No more desire. Out it goes.”

Prenekateri zakon naših staršev – so se ločevali milijonkrat. Pa se niso. In otroci so rasli z obema staršema.

Ni vse tako, kot bi moralo biti. Varanje, a je vseeno dobro? Mislim kaj je tu še dobrega? Nočeš biti s tistim, ki ga imaš doma, mislim res ne vem, kaj je lahko dobrega pri tem..

 

Predvsem zato, ker se otroke vzgaja, da se svet vrti okoli njih. In s to miselnostjo pridejo v zakon. Zato v zakonu noben ni sposoben malo popustiti in delati kompromisov. Veliko jih pa izbere napacnega partnerja, da ne bodo same/ sami ali zaradi druzbenega pritiska in neskladnost se samo se stopnjuje.

In ne pozabimo na tiste, ki mislijo, da zaljubljenost traja vecno. Ne traja. Za razliko od zrelih ljudi oni iscejo nove izzive, nova dozivetja in novo zaljubljenost ali nov seks, ker jim je v zakonu dolgcas. Ampak tudi ti sodijo v kategorijo razvajenih, nikoli povsem odraslih, otrok.

Odgovor na objavo uporabnika
vedno vec, 06.05.2024 ob 17:38

In ne pozabimo na tiste, ki mislijo, da zaljubljenost traja vecno. Ne traja. Za razliko od zrelih ljudi oni iscejo nove izzive, nova dozivetja in novo zaljubljenost ali nov seks, ker jim je v zakonu dolgcas. Ampak tudi ti sodijo v kategorijo razvajenih, nikoli povsem odraslih, otrok.

A veš, da eni res tako mislijo. Moj znanec se je že drugič ločil, pravi, da ni več metuljčkov. Razvajenec, čeprav je star že 50 let, pa mu še zdaj ni jasno, kaj je zaljubljenost in kaj ljubezen. Zdaj ima že ene 5. žensko po drugi ločitvi in to spet ni to, pravi.

Odgovor na objavo uporabnika
pikimepiki, 06.05.2024 ob 17:19

Pretresljiva drama za (pre)veliko sodobnih parov, ki se nehajo imeti radi. In se s tako (sebično) lahkoto ločujejo. Out it goes. Te zavržem,
https://www.youtube.com/watch?v=CcK_NHE9CAk
Hčerka:
“I’m just not in love anymore.” 

Mama:
“People used to mend stuff. They’d mend socks, fridges,….Now they throw them out at the first problem. Same for relationships. No more desire. Out it goes.”

Prenekateri zakon naših staršev – so se ločevali milijonkrat. Pa se niso. In otroci so rasli z obema staršema.

Joj, kako ste pametni. Ne rečem, mogoče nekateri danes res prehitro obupajo, kar pa ne pomeni, da je treba zaslepljeno poveličevati stare čase. Včasih je bil zakon eno samo trpljenje. Poročila sta se dva, ki sta se ob pravem času srečala, brez kemije, brez ljubezni, izkljucno iz reproduktivnih in ekonomskih razlogov, potem pa sta životarila drug ob drugem. Moški so povečini varali, večina jih je tudi pretepala žene in jih drugače zlorabljala, vi pa tukaj z neko nostalgijo o odnosih včasih. Ja, če vam je forma pomembnejša od vsebine, ja, če vam je pomemben zunanji izgled in ne občutki. Nikakor pa ne, če nam je pomembna kvaliteta. Današnji odnosi so LAHKO mnogo kvalitetnejši. Včasih niso imeli izbire. Odnos je bil ok, če si imel veliko srečo. Danes je dober, če izbereš pravega in se trudiš.

Zato ker sodobno parčkanje ne obrodi sadov dandanes. Dandanes so razmerja in veze v kurcu. Sej zato pa je toliko samskih nad 30 let brez otrok. Če ne dobiš vredu partnerja kar jih je malo.Ženske so pa sploh postale zblojene in oprane. Žal sodobni svet ni za otroke met pa parčkanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno704, 06.05.2024 ob 18:03

Joj, kako ste pametni. Ne rečem, mogoče nekateri danes res prehitro obupajo, kar pa ne pomeni, da je treba zaslepljeno poveličevati stare čase. Včasih je bil zakon eno samo trpljenje. Poročila sta se dva, ki sta se ob pravem času srečala, brez kemije, brez ljubezni, izkljucno iz reproduktivnih in ekonomskih razlogov, potem pa sta životarila drug ob drugem. Moški so povečini varali, večina jih je tudi pretepala žene in jih drugače zlorabljala, vi pa tukaj z neko nostalgijo o odnosih včasih. Ja, če vam je forma pomembnejša od vsebine, ja, če vam je pomemben zunanji izgled in ne občutki. Nikakor pa ne, če nam je pomembna kvaliteta. Današnji odnosi so LAHKO mnogo kvalitetnejši. Včasih niso imeli izbire. Odnos je bil ok, če si imel veliko srečo. Danes je dober, če izbereš pravega in se trudiš.

Za 704, če ne citira

Jao, pa kje si ti prebrala, da so bili zakon nekdaj samo trpljenje, da so se ženini brez ljubezni, pa take finte. No, seveda so bili primeri, a še zdaleč ne pravilo. Pogledam lastno družino, družinski “spomin” sega do moje pra pra babice, pa sem že jaz preko 60. Vse iz ljubezni, možje prave kreme, sicer bolj redkobesedni, ampak to je klapalo. Žene so imeli radi, nekatere so se tam okrog mene malo zapile, pa so jim pomagali, da so prebrodile. Hude čase so dali skozi, vojne, smrti otrok, pomanjkanje, pa so se postarali skupaj, pred tem pa vzgojili kakih sedem otrok.

Vedno izpostavljate samo slabe primere iz preteklosti, češ napredek je ah in oh, tradicija in zgodovina pravi pekel. En drek he to res. Razen napredka v medicini, lahko rečem, da je bilo prej bolje. Da ne omenjam anakronizma s kakim se sodi preteklost z današnjimi očmi.

Vsi ti ločenci so srečni? In njihovi otroci so srečni ? Osebno sem otrok ločenih staršev, ko sem bila še v zibelki. In mi vemo, kako je to hudo in se povečini ne ločujemo.

Točno tako.

Tudi moja babica je vedno lepo govorila o svojem možu. Žal ga jaz nisem poznala, moja mami pa je rekla, da je bil blagega značaja, dober kot kruh in da ni nikoli nobenega udaril. Bil je velik kmet, pri njih so vsi dobili za jesti, vsi so bili dobrodošli.

Tudi po drugi strani, po očetovi sta bila zlata. Imela sta 60 let poroke, potem pa v parih mesecih odšla en za drugim. Ata, ki je postal vdovec je rekel, zdaj pa je moja ljubezen odšla in bom tudi jaz šel. In je šel. Ko smo pospravljali njuno hišo smo našli njuna pisma, ki sta si jih pisala, ko sta bila med vojna vsak v drugi državi in sem se razjokala nad nežnostjo in ljubeznijo, ki je bila v njej.

Da ne govorim o mojih starših. Prav kičasta sta.

A je bolje da oteoci dobijo popotnico za zivljenje da trpijo ob nepravi osebi? Jaz sem ugotovil da me ji je vseeno zame,da me niti nima rada vec temvec da samo izkorisca mojo dobroto ter sev da denarnico.Pa sem zaradi otrok rabil kar nekaj casa da sem sel. Najboljsa odlocitev ever. Bolje zdaj kot pri 60.In otroci lahko vidijo da se bolje razumes ceprav nisi vec custveno vpleten v nebloze ki jih bivsi partner dela.In da si moras v zivljenju dati moznost da si srecen.

Bo pa tega zdej vec negotove razmere,obet vojne,draginja,izgorelost,dajanje pozornosti socialnim omrezjem namesto partnerju….

Generacije ki prihajajo pa sploh ne bodo vec poznale druzine kot skupnosti,v to norost hitimo.Instant in lahko zamenjivo ali drugace pri sosedih je trava bolj zelena.

HAhah slovenci pogani pac

 

Ni sveta cerkev, ni sveto nic…

 

Sam prikola na krku pa pivo je sveto..

 

Golazen

Zato, ker danes to ne velja več za nekaj sramotnega. Tudi v preteklih generacijah so bili odnosi med zakonci nemalokrat katastrofalni, a je bilo to lažje prenašati kot obsojanje, zasramovanje in morda celo maltretiranje s strani okolice, če si se ločil. Je pa tudi to res, da ljudje še nikdar v zgodovini niso bili taki egoisti, kakor danes. Učijo nas, da moramo brezpogojno sebe postaviti na prvo mesto in nismo dolžni prav ničesar potrpeti. Tumbajo, da če se je treba za eno stvar truditi, potem že ni to tisto pravo, ker bi vse moralo biti kar spontano in avtomatsko. Tako da je verjetno med ločenimi tudi mnogo parov, ki bi z malce manj sebičnosti in kančkom truda več čisto lepo funkcijoniralo.

Kaj pa govoriš? Daj pomisli malo, kdaj so ločitve začele naraščati? Ja, prav v letih, ko so začeli z množičnim in obveznim cepljenjem. Cepivo je krivo. Tudi to je del zarote in način uničevanja ljudi, ki ga hočejo s cepljenjem doseči.

Ni citiralo, je pa namenjeno pikimepiki

Vsak teden skoraj slišim za kakšno ločitev. V večini primerov so krivi moški, ki zapustijo ženo in otroke zaradi nove ljubice. V glavnem si dobijo eno naivno, šutasto mlado punco, ki ne ve, kaj je življenje.

Ker ljudje ne rešujejo problemov sproti in ne komunicirajo. Nabirajo zamere, dokler ni mera polna in v zakonu poči.

Marsikdo v zakonu vztraja samo zato, ker bi imeli kot samski slabšo kvaliteto življenja, višje stroške, več obveznosti in več dela. Gospodinjstvo, otroci, življenjski stroški, kredit – za vse to je lažje skrbeti v dvoje.

Odgovor na objavo uporabnika
Enostavno, 07.05.2024 ob 03:37

Ker ljudje ne rešujejo problemov sproti in ne komunicirajo. Nabirajo zamere, dokler ni mera polna in v zakonu poči.

Marsikdo v zakonu vztraja samo zato, ker bi imeli kot samski slabšo kvaliteto življenja, višje stroške, več obveznosti in več dela. Gospodinjstvo, otroci, življenjski stroški, kredit – za vse to je lažje skrbeti v dvoje.

podpis

 

Jp, vse je instant, danes imam, jutri zavrzem.

Vcasih so ljudje popravljali stvari, danes mecejo stran. Enako delajo z ljudmi.

Se pogovarjam s starejsimi in vsak rece, da bi se lahko 1000x locili, a niso ob tezavah vrgli pusko v koruzo, ampak so se spopadli s tezavo in jo resili, malo je popustil en, malo drug in je slo, noben zakon ni idealen in nobena zveza ni brez tezav, je potrebno iskat pot, ki je dobra za vse druzinske clane.

    Dejstvo je, da v nesrečnem zakonu otroci najbolj trpijo. Bolje potem, da sta narazen, če ne gre. Menim, da bi večina parov bila ločena, če bi vedela za “prevare” in laži svojega partnerja, tako pa delajo na dolgi rok. Poznam ogromno parov, ki se varajo, vizualno pa happy family. Marsikdo čaka, da so otroci malo večji oz polnoletni in se potem loči. Življenje je eno samo. Če ti ni dobro, pojdi stran in uživaj!

Odgovor na objavo uporabnika
…sobota, 06.05.2024 ob 16:41

…zakaj..zato, ker vse enkrat mine  …

Klinac mine. Če bi se bila že v štartu našla dva človeka, ki sta res za skupaj, s podobnimi pogledi na svet, nebi bilo tega.

Ko se boste hčere nehale z mamicami sprehajat, vlačle familijo k mamici jest, bo tudi familija močna. Ne pa, da imate doma lekarno, in ko ste tam skupaj z partnerjem, otroki, ne znate živet.

 

New Report

Close