Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko hrane imate na rezervi?

Koliko hrane imate na rezervi?

Mi živimo na vasi in imamo dva vira vode 😀 torej če ena pipa presahne teče iz druge čez zimo je še nikoli ni zmanjkalo na obeh hkrati 😉

Kar se zalog tiče bi lahko kuhala za 5 ljudi kosilo 14 dni do 3 tedne potem pa bi ostala mogoče samo še kakšna vrečka testenin in verjetno malo zamrznjene zelenjave v skrinji (iz vrta) bučke domača omaka za filane paprike in čufte, lazanjo… ob predpostavki da za zajtrk in večerjo mogoče kak teden dlje potem mogoč ostane kakšna marmelada… kar se sadja tiče imamo kake 50 kg domačih jabolk in ene 20 kg kivija, krompir pa smo kupili pri kmetu za ozimnico pa bi moralo zdržati nekje do februarja…. Odvisno koliko časa bodo otroci doma in posledično jedli kosilo doma.
Torej ja naredila sem zalogo, ker mislim hodit v trgovino 1 tedensko in vmes 2 v pekarno spet bom kupovala za 7 ljudi (še na moje starše) in ja verjetno kljub kar nekaj zaloge, ki sem jo naredila v zadnjih 3 tednih pomoje rinila 1 na teden iz trgovine poln voziček sprotnih stavri meso, sveže sadje, zelenjava in še kakšna malenkost.
Vsaj čistil pralnih praškov toaletnega papirja in kozmetike bo do januraja zadosti ker verjamem, da decembra bo po trgovinah gneča ker je vsako leto 😀 razlika bo samo ali bomo čakali za v trgovino ali pred blagajno da bomo šli ven 😀

New Report

Close