Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je takih žensk, ki bi morale plačati dopust partnerju?

Koliko je takih žensk, ki bi morale plačati dopust partnerju?

Če tvojega ni, tud njenega ne bo. Še vesel bo, da bo imel mir. Saj vidiš, da mu ni do dopusta z njo.


Vsak dan premišljujem, kaj naj naredim. Gre se za to, da sem bila zelo naivna, še bolj kot ti, in moje premoženje, ki sem ga dobila s prodajo stanovanja, je spuhtelo in šlo za njegove projekte. Zdaj ne morem več stran, to kar imava, se ne bo nikdar prodalo. V glavnem, trapa, da ni večje, prvo mesto na MON- u ))))))))

Pikc pri meni je podobno. Samo moja sredstva so v obtoku. Vlagala ko nora v tuje nepremičnine, zdaj smo na svojem že nekaj let ampak če kupim hišo mu moram pol izplačat. Ja, prvo mesto na monu…juhej.

Če tvojega ni, tud njenega ne bo. Še vesel bo, da bo imel mir. Saj vidiš, da mu ni do dopusta z njo.[/quote]

To je pa tako težko prebrat. Misliš da mu res ni do dopusta z nami?

Ne, ni mu, drugače bi se drugače obnašal. Pravzaprav mu sploh do tebe ni, je pa udobno.

Sicer pa si par postov nazaj plačevala najemnino, zdaj ste pa že na svojem. To gre pa hitro pri vas.

Tip je brezobziren manipulant.

S tabo je samo zato, ker mu ti vse plačuješ. Če boš povzdignila glas, bo odšel. Povej mu, da mora odsedaj dalje plačevati za polovico vseh stroškov – resnično polovico vsega, od najemnine dalje. Če mu kaj ni prav, naj se odseli. Ponudi mu, da mu boš pomagala pokariti kufre. V trenutku ko spakira, zamenjaj vse ključavnice in pojdi v agencijo, kjer se vpišeš na dopust. Pojdi v kakšno južno državo, zaprosi na agenciji, če ti lahko ponudijo kakšen aranžma, ki ima tudi organiziran prevoz do letališča. Če tega ni, pa vzemi taksi. Tudi dopust vzemi tak, ki ima hotel na obali, tako da ne boš odvisna od prevoza.

Na počitnicah se imej super…. In vzemi moža nazaj le, če pride na kolenih nazaj – če mu bo resnično žal in če bo pripravljen plesati po tvoje, ne drugače.

Ta tvoj partner ni pravi človek, ne ljubi te, ne ceni te…. je le tvoja pijavka.

Pomisli, kako bi bilo, če bi bila samska in ne bi vedela, s kom it na morje. Imela bi nekaj samskih prijateljic, ki pa bi šle na morje s tabo le, če bi jim ti plačala morje. Niti pod razno ne bi šla s taknimi izkoriščevalkami na morje, ne? enako naj velja tudi za tvojega moža.

pri nas vse plačuje mož, pa zasluživa oba, res da on 2x več kot jaz, samo ima on res zelo dobro plačo..dopuste, položnice, večje nakupe, avto, opremo, pohištvo..vse plačuje mož in se nikoli ni pritoževal da ne bi…jaz kupujem manjše nakupe hrane sproti, stvari za otroke in zase…jaz že v štartu ne bi bila zato, na kar si ti pristala..pa če ima on firmo, kaj ima firmo samo za svojo plačo sproti, ali mu kaj ostane.? pošlji ga nekam, ali pa se drugače zmenita

Pravim da smo na svojem, stran od njegovih staršev kjer smo najprej živeli. Nisem še kupila hiše, pravzaprav je to odkrito vprašal kdaj mislim kupit in ne kdaj misliva kupit….

Katem kako prav imaš. Zdajle bi potrebovala malo tvoje odločnosti.

[/quote]

No, tukaj pa rajši nehaj biti naivnica.

Res ne razumem, praviš , da si ne upaš bit sama, pa saj dejansko si že veš čas sama v taki zvezi.
A si dala na papir njegove pluse ( verjetno ima kakšnega ) in njegove minuse in se potem vprašaj ?

Ne nisem. Pravzaprav ne poznam nikogar ki bi se o odnosu odločal na podlagi te formule. Imaš pa prav to, da sem dejansko sama v odnosu. Sorodniki, ki poznajo situacijo mi govorijo, da v zakonu ni vedno lepo, da je potrebno marsikaj vzeti v zakup. Kaj pa vem no…

Tvoja_teta – ja toliko mi je pa jasno da ne bom opravljala nič nespametnega dokler se stvar ne razčisti…

Vidiš, ko se ti bo pa kaj zgodilo (rak, bolezen, nesreča…), pa ne bo od njega NIČ, zato ne imej pomislekov iz tega razloga.
Takrat boš sama kot zadnja cunja na svetu. Lahko kar verjameš, ker njemu si mar kot lanski sneg, no ne lanski, ampak sneg izpred desetih let. Kako ne vidiš tega?

Tako kot so ti že napisali..itak si že za vse sama.. lahko greš samo na boljše??

Nikakor ne kupuj nepremičnine dokler si še z njim!! Odpikaj izkoriščevalca in sama kupi stanovanje/hišo.

Koliko sta stara in koliko so stari otroci?
Tule boš morala kar sama narediti red.

Morda sem imela preveč dela (posel) da bi sploh razmišljala o tem koliko mu pomenim. Pa saj to se dogaja že nekaj časa, vendar do sedaj sem bila tiho. Tokrat sem predlagala da pokrije polovico stroškov dopusta in evo…sem dobila servirano na pladnju to kar sem dejansko že vedela.

Jaz sem 31, on 34. Otroka sta stara 5 in 6.

Meni je ”normalno”, da dec plača vsaj polovico.

Imaš še čas, da to urediš, mirno, s pogovorom. Če ne bo nič drugače, NE kupuj NIČESAR zanj. Šparaj, pot po tem veš, kakšna je.

lp,D

Tega ne štekam…pišeš, kako ti tak lajf ni in potem zraven razmišljaš, da bi kupila hišo in jo že v naprej deliš na pol?

Tega res ne štekam…kakšno razmišljanje je to? No skratka, pri meni to res ne bi šlo skozi, ker sem pri tej temi precej občutljiva. Sama delam, da zaslužim denar, ne pobiram ga na cesti. Če imam družino, pričakujem, da bova vsak prispevala po svojih zmožnostih. Gledam na to, da so stroški približno pravično porazdeljeni v obe smeri. Sem za fer plej in verjamem v rek, da se pri denarju vse neha.

In nenazadnje, si pomislila, da se tem, ko plačuješ vse sama, ostaja manj za TVOJE (njegovi očitno niso) otroke?

S svojim početjem ne delaš nič dobrega nikomur…sebi ne, ker se ob tem slabo počutiš, otrokom ne, ker imajo zaradi tega posledično manj vsega (recimo lahko bi živeli v hiši, pa morajo v najemu, ker se bojiš, da bi mu morala pol hiše izplačati) in njemu, ki ne bo nikoli osebnostno odrastel. Čeprav roko na srce mu očitno to prav dol visi.

Tako kot je rekla tale zgoraj, najmanj vsak pol za vse – dom, družina. Šparaj in prvič ko bo šel spet k mamici naj kar tam ostane.
Veliko se ukvarjaj z otrokoma, da če bo, ko bo prišlo do razveze, da jima ne bo preveč hudo.
So ljudje, ki nikoli ne odrastejo.
Veš, ko boš premagala strah (pred tem, da si sama z otrokoma,…) in sram (pred okolico), se ti bo življenje obrnilo v pozitivo.
Srečno.

Predvsem strah in sram ja…dobro si to povedal/a. Hvala za vzpodbudne besede 🙂

A je slovenec? :))) Bi rekla, da ja, poznam par takšnih pederčin ja. Ženska naj plačuje zase in za otroke, on pa zase. Pač tako je a ne, takšnega si si sama izbrala in če si trpela že do zdaj ga trpi pa še naprej. Ste pa tudi slike, da naštepate otroke s takšnim, potem pa čez X let panika, ker se ni spremenil, ve ste pa mislile…..pojma nimam kaj, očitno pa ne veliko.

In točno kakšno vlogo igra pri vsem skupaj njegov potni list?

In točno kakšno vlogo igra pri vsem skupaj njegov potni list?[/quote]

ker tisti malo južneje od nas imajo kar dostikrat tako prakso;-)))) poznam.

Dobro, morda poznaš nekaj takšnih vendar to zagotovo ni predmet debate v tem primeru.

Vidiš, ko se ti bo pa kaj zgodilo (rak, bolezen, nesreča…), pa ne bo od njega NIČ, zato ne imej pomislekov iz tega razloga.
Takrat boš sama kot zadnja cunja na svetu. Lahko kar verjameš, ker njemu si mar kot lanski sneg, no ne lanski, ampak sneg izpred desetih let. Kako ne vidiš tega?[/quote]

Točno tako!
Bil je bogi, ker ga je bivša spravila ob vse, jaz budala sem mu plačala celoten dopust v tujini, s sabo ni imel niti centa, še kopalke in majice sem mu kupila. Tam pa cigarete, pijačke, kavice… spominčke za njegova otroka. Budala jaz!
In tako nekaj let…
Potem me je zadelo – rak. V 21 dneh bolnice je prišel 2x na obisk, pa ni tako daleč doma, dobre pol urce.
To me je tudi streznilo in nisem več sponzorka ne njemu ne njegovim otrokom.

New Report

Close