Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko konjev ima vaš avto

Koliko konjev ima vaš avto

Sem šla prav pogledat, firbčna kot sem, odprla prtljažnik, vrata, pa še havbo spredaj in nisem nobenega konja opazila!

A oslja za volanom si našla?

Ker imam nizek avto. In me moti, če žival od SUV stoji zraven mojega športnika.
[/quote]

Sočustvujem. Mogoče bi pa ti sčasoma tudi nabavila kaj višjega? Midva z možem sva že oba v letih, ko nama že predstavlja problem, sesti v zelo nizek avto. Ravno zadnjič je mož komentiral nekega Ferrarija na cesti: Saj je lep in hiter in močen, ampak kaj čem, če se še usesti ne morem noter, kako bi šele ven zlezel!!!
Midva imava SUV-a zaradi udobja in višjega sedenja.

1,5 bencinska mašina z 182 konji (134 kW) težka 1,4 tone – letošnji letnik 😉

Se pravi prenapet turbo mlinček? To ni mašina, to je sokovnik, mašine se začnejo z 2.0, še bolje 3.0.

Sočustvujem. Mogoče bi pa ti sčasoma tudi nabavila kaj višjega? Midva z možem sva že oba v letih, ko nama že predstavlja problem, sesti v zelo nizek avto. Ravno zadnjič je mož komentiral nekega Ferrarija na cesti: Saj je lep in hiter in močen, ampak kaj čem, če se še usesti ne morem noter, kako bi šele ven zlezel!!!
Midva imava SUV-a zaradi udobja in višjega sedenja.
[/quote]

Pa ne, da vam farrariji niso všeč? Zanimivo. SUV-i bi pa morali biti všeč vsem (očitno te moti, da meni niso, ker si tako skočila v moje mnenje kot kuža na hrano). Še bolj zanimivo.

Lahko se tudi malce kregamo, če želiš. Ampak zvečer, ker sedaj nimam veliko časa za pisakanje po MON.

Pa ne, da vam farrariji niso všeč? Zanimivo. SUV-i bi pa morali biti všeč vsem (očitno te moti, da meni niso, ker si tako skočila v moje mnenje kot kuža na hrano). Še bolj zanimivo.

Lahko se tudi malce kregamo, če želiš. Ampak zvečer, ker sedaj nimam veliko časa za pisakanje po MON.
[/quote]

Kaj je s tabo? Malo preveč paranoje, da se vsi hočemo samo kregati s tabo? Kje v mojih zapisih najdeš kaj takega, da samo diši po kreganju? Pa tudi nisem napisala, da nam Ferrariji niso všeč, le da je, ko si starejši, malo težje sesti v en tak športen avto, to je vse. Ni tako udoben za kolena, kolke.
Nisem tudi nikjer trdila, da bi morali biti SUV-i vsem všeč. Poznam pa kar nekaj ljudi iz bližnje okolice, ki so si za zadnji avto nabavili ravno SUV-a, pa skoraj vsi zaradi udobja in ker so že starejši.

Ti kar uživaj v svojem športnem avtu, ampak dokler boš takole nizko pri tleh, ti bodo vedno razni SUV-i zakrivali pogled:-)

Moj ima samo enega konja. Sem pravi slovenc?

Eh….. Še vedno si se vtaknila vame in vedno se boš. Kdaj te bo izučilo, da pusti moja mnenja pri miru?
[/quote]

Zdajle je PRVIČ, da sem ti kaj direktno napisala. Vidim, da imate nekateri registrirani nicki tukaj na MON-u pravo preganjavico. Očitno imaš preveč “sovražnikov” oz. takih, ki so nekaj zapeli s tabo ali pa ti z njimi, da v vsakem grmu vidiš nekega zarotnika ali zarotnico. Še nikoli prej se nisem vtikala v tvoja pisanja, razen v tejle temi o avtih.
Nihče ti nič noče, skuliraj se malo.

Kaj je s tabo? Malo preveč paranoje, da se vsi hočemo samo kregati s tabo? Kje v mojih zapisih najdeš kaj takega, da samo diši po kreganju? Pa tudi nisem napisala, da nam Ferrariji niso všeč, le da je, ko si starejši, malo težje sesti v en tak športen avto, to je vse. Ni tako udoben za kolena, kolke.
Nisem tudi nikjer trdila, da bi morali biti SUV-i vsem všeč. Poznam pa kar nekaj ljudi iz bližnje okolice, ki so si za zadnji avto nabavili ravno SUV-a, pa skoraj vsi zaradi udobja in ker so že starejši.

Ti kar uživaj v svojem športnem avtu, ampak dokler boš takole nizko pri tleh, ti bodo vedno razni SUV-i zakrivali pogled:-)
[/quote]

Saj pa vidiš, da njo moti že, če samo napačen avto zraven nje parkiraš. Ni treba veliko, da narediš kaj narobe. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj pa vidiš, da njo moti že, če samo napačen avto zraven nje parkiraš. Ni treba veliko, da narediš kaj narobe. 🙂
[/quote]

Markec…..ne se mi zamerit. ;-)))

Tetka je tako skočila, ker mi SUV ni všeč (pazi, skočila je samo na moje mnenje, čeprav so mnogi kritizirali SUV-e), da so mi še najbolj ta tihi zvončki zacingljali. Zagotovo gre za persono, ki skoči na vsako moje mnenje, brez skrbi.

Izučilo… Loooooooooool………

Si ti nedotakljiva boginja maščevanja, ki se jo mora pustiti čisto pri miru? :)))))))))))))))
[/quote]

Imam občutek, da sem predvsem “boginja”, ki gre strašno v nos dvema kakalcema po MON. Kot vidiš, še svojega mnenja o avtih po mnenju teh dveh ne bi smela imeti. Brez skrbi, mnenje o SUV bom kar obdržala, ne glede na kakce. 😉

Ti si pa res en vaški posebnež… lih tko kot jaz. Sam ne mi še rečt, da je šajni MB SLK. :-)))
No moj ima tablico KR… pa še neki. :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Eh….. Še vedno si se vtaknila vame in vedno se boš. Kdaj te bo izučilo, da pusti moja mnenja pri miru?
[/quote]

Joj, ampak tebi pa res ni pomoči! A resnično ne prepoznaš ljudi, ki ti nič nočejo in tiste druge, ki te zaje.bavajo?

Ti si pa res en vaški posebnež… lih tko kot jaz. Sam ne mi še rečt, da je šajni MB SLK. :-)))
No moj ima tablico KR… pa še neki. :-)))
[/quote]
nope … šajni je bil iz kategorije samogradnje ☺ … aja, pa osebne tablice je imel svoje. Kup.leraj ima tudi osebne (nove ) tablice GO &nick ☺

Popravljam: nisi boginja, pač pa zamerljiva in razvajena princeska na zrnu graha.
[/quote]

Hm….glede na to, da se tistim, ki se imajo za princeske in prince, lepo godi, bi z veseljem bila to, kar pišeš. Samo, drekec, nisem. Ne princeska in ne razvajena. Delim pač z mnogimi mnenje, da SUV-i niso OK.

Joj, ampak tebi pa res ni pomoči! A resnično ne prepoznaš ljudi, ki ti nič nočejo in tiste druge, ki te zaje.bavajo?
[/quote]

Hm…..kaj pa, če bi ti rajši kaj o avtih povedal ali povedala (lahko tudi povedalo)?


nope … šajni je bil iz kategorije samogradnje ☺ … aja, pa osebne tablice je imel svoje. Kup.leraj ima tudi osebne (nove ) tablice GO &nick ☺
[/quote]

Vsaka čast za samogradnjo. Dam kr kapo dol. :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Vsaka čast za samogradnjo. Dam kr kapo dol. :-)))
[/quote]
hvala … zasluge niso bile moje – sem narejenega kupil ☺ …

Hm…..kaj pa, če bi ti rajši kaj o avtih povedal ali povedala (lahko tudi povedalo)?
[/quote]

Povedalo? A si taka kot tvoj prijatelj Polarni? On rad ljudi naziva s srednjim spolom. No, da še nekaj povem o avtih: Moj ima 120 konjev, SUV pa ni.

Povedalo? A si taka kot tvoj prijatelj Polarni? On rad ljudi naziva s srednjim spolom. No, da še nekaj povem o avtih: Moj ima 120 konjev, SUV pa ni.
[/quote]

Ti si moja duša dvojčica.

time-out prosim ☺
grem po per pa čips ☺

Markec…..ne se mi zamerit. ;-)))

Tetka je tako skočila, ker mi SUV ni všeč (pazi, skočila je samo na moje mnenje, čeprav so mnogi kritizirali SUV-e), da so mi še najbolj ta tihi zvončki zacingljali. Zagotovo gre za persono, ki skoči na vsako moje mnenje, brez skrbi.
[/quote]

In potem je ravno na tebe skočila? 🙂 Na tebe ni težko skočit, sploh če imaš suva, ker si ti tako pri tleh. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala za tvoje mnenje o SUV-ih. Ker meni te živali malce parajo živčke.
[/quote]

Upravičeno te motijo.. o njih sem že nekajkrat pisal. Gre pa preprosto povedno: OBOROŽEVALNO TEKMO na cestiščih.. kot je prva zapisala Michelle White, California University San Diego.. podobno je pisal tudi urednik DELOve sobotne kolumne/priloge: Na kolesih.
Tudi smejali smo se glupim američanom, ki vozijo SUV.. še pred desetletjem in pol.

Malcolm Gladwell, New Yorker:
“Dolga leta smo se norčevali iz moških v srednjih letih, ki so za svojo družinsko limuzino nenadoma zamenjali za svetleče rdeč športni avtomobil. Temu se reče kriza srednjih let. A nakup športnega avtomobila vsaj predpostavlja aktivno in dinamično vožnjo. Človek, ki družinsko limuzino zamenja za terenca, pa sporoča nekaj mnogo bolj skrb zbujajočega – da se z razmerami na cesti ni sposoben spopasti.”

Bočni trk: se enkrat večja možnost smrtnega izida, če trči SUV v običajno, nižje vozilo.

Michael Anderson in Maximilian Aufhammer, Berkley university:
500kg lazje vozilo ima z 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje tveganje smrti.
Rešitev je podobna jederskemu razoroževanju. Če obe strani enakomerno zmanjšujeta svojo oborožitev, verjetnost spopada ostaja na enaki ravni, hkrati pa prihrani denar za vzdrževanje arzenala.

SUVji pa dajejo voznikom tudi lažen občutek varnosti (če si že ne priznavajo nesposobnosti, kot je zapisal Malcolm Gladwell v New Yorkeryu).

Dunajska univerza je l.2016 en teden v jutranji špici opazovala voznike in beležila prekrške v 3 križiščih:
vožnjo v rdečo luč;
uporabo mobilca;
neuporaba varnostnega pasu.

SUV vozniki so prednjačili v vseh 3 kategorijah, mobilca so uporabljali celo še enkrat pogosteje!
Hkrati vožnja SUV maskulinizira tvegano obnašanje pri ženskah. Vedejo se brezobzirno “po moško”.

De omnibus disputandum..

Sem gledal pod motorni pokrov, pa ni nobenga konja tam!

New Report

Close