Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko kvasa imate doma?

Koliko kvasa imate doma?

Meni ni uspel. Pa še moko sem uničila. Tako da priporočam da najprej zamesiš iz mimimalne količine moke…

Tako jaz pečem že nekaj mesecev. Skoz s svojim ostankom testa. Res pa je, da pečem vsak dan. Ko se navadiš, gre komot.
Droži pa meni niso ok, ker pečem s pirino moko.

Tako jaz pečem že nekaj mesecev. Skoz s svojim ostankom testa. Res pa je, da pečem vsak dan. Ko se navadiš, gre komot.
Droži pa meni niso ok, ker pečem s pirino moko.
[/quote]

Zdrožmi lahko pečeš z bilokatero moko. Mi smo eksperimentirali že čisto z vsem, še največ pa jih mešamo. Vedno pride nekaj drugačnega, ampak vedno nekaj dobrega. Tudi žemljice, pa malo slajše stvari. In kruh ostane bistveno dlje svež.

Že tako pojeste preveč glutena, dajte kaj drugega jesti. 😀

Zakaj pa naj bi bili gluten problematičen?
Razen seveda za tiste, ki ga ne prenašajo.

Tako jaz pečem že nekaj mesecev. Skoz s svojim ostankom testa. Res pa je, da pečem vsak dan. Ko se navadiš, gre komot.
Droži pa meni niso ok, ker pečem s pirino moko.
[/quote]

Tudi jaz vedno pečem z ostankom. Imam še eno pakiranje suhega kvasa za vsak slučaj. Več ne rabim. Drugače je pa v našem malem Šparu ( okolica Ljubljane) svežega kvasa dovolj.
Pa še tisti ki se napihuje s 100 vrečkami kvasa. Nekateri se kljub krizi z virusom res niste nič naučili. Materializem furate naprej pa če prav s kvasom.

danes v interšparu kvasa na tone, jaz sem vzela 15 paketov.


Jaz imam v hladilniku kilo kvasa, v skrinji pa še 7 kil.
Kupila sem tudi 460 kg razne moke, tako da smo vsaj za nekaj časa preskrbljeni.
Smo pa tričlanska družina.


Prav namenoma kupujem moko z več glutena (manitoba), ki je super za pice in kruh. In? Pri nas nima nihče celiakije, še manj pa paranoje pred glutenom.


Jaz imam v hladilniku kilo kvasa, v skrinji pa še 7 kil.
Kupila sem tudi 460 kg razne moke, tako da smo vsaj za nekaj časa preskrbljeni.
Smo pa tričlanska družina.
[/quote]

že dolgo se nisem tolko nasmejala. Tolko moke mi ne porabimo v treh letih pa smo 4 in se kruh peče 2-3 krat na teden, da o kvasu sploh ne izgubljam besed. A mate pekarno?


Jaz imam v hladilniku kilo kvasa, v skrinji pa še 7 kil.
Kupila sem tudi 460 kg razne moke, tako da smo vsaj za nekaj časa preskrbljeni.
Smo pa tričlanska družina.
[/quote]

:-))
jaz sem mislila 15 paketkov.

10 enoporcijskh kock Fala zamrznjenih, pa cca. 10 vrečk suhega v vrečki. Pečem kruh tedensko. Z drožmi ne pacam, se mi ne da tega početi – zdravo in bio gor ali dol. Če mi pa zmanjka kvasa, uporabim v sili tudi pecilni prašek- prav lepo rata, sploh tamlečni kruh, ali pa vinski kamen ( ga tudi imam v vrečkah na zalogi).

ga namnožis?hvala.

Nič, že dolgo ne jemo kruha in OH.


Prav namenoma kupujem moko z več glutena (manitoba), ki je super za pice in kruh. In? Pri nas nima nihče celiakije, še manj pa paranoje pred glutenom.
[/quote]

To se bo videlo na dolgi rok. Preberi si knjigi Požgani možgani in Oprani možgani, zdaj ko imaš čas.

To se bo videlo na dolgi rok. Preberi si knjigi Požgani možgani in Oprani možgani, zdaj ko imaš čas.
[/quote]
Ti pa preberi kakšno kritiko teh dveh knjig in njihovega avtorja. Pa koliko je zaslužil s prodajo svojih prehranskih dopolnil.

Tisti, ki pečete z ostankom testa. Koliko testa je treba dati na kg moke?
Enako mi ni jasno, koliko droži na kg moke?
Najlepsa hvala za odgovore.

To je pa popolnoma odvisno od recepta. Jaz sem se naučila in ravnala po knjigi Anite Šumer – Drožomanija. Na začetku deluje precej kompleksno, po petih hlebcih pa več ne kompliciraš.


Jaz imam v hladilniku kilo kvasa, v skrinji pa še 7 kil.
Kupila sem tudi 460 kg razne moke, tako da smo vsaj za nekaj časa preskrbljeni.
Smo pa tričlanska družina.
[/quote]

Tudi jaz sem pravkar iz Mercatorja prinesla 10 zavitkov po 500g in 50 zavitkov po 42g….
Malo so me čudno gledali, ampak se ni nihče upal komentirati! Dokler so izdelki v prodaji količinsko ne sme biti omejitve.

Ljudje pa koliko vi pojeste kruha in drugega vzhajanega testa.?
Jaz sem v celem tednu pojedla dva kosa kruha… Vsi boste imeli v dveh mesecih 10kil gor

Ma odvisno od obdobja, sem tudi jaz svoje case ogromno testenih zadev pekla (kruh, bombete, pletenke …),polnozrnate v glavnem ali pa ajdove. In dnevno pokonzumirala. Sedaj pa je to sem pa tja . ..
Folk je pa sedaj doma, dela tudi psihoza, da se nam lahko obeta pomanjkanje …

P.s.: vceraj me je razveselil pogled na sokupce, ki smo bili precej sprosceni, varno sprosceni, tako da me vse skupaj navdaja z lepim obcutkom, da bo kmalu vse po obicajnem …

Ma odvisno od obdobja, sem tudi jaz svoje case ogromno testenih zadev pekla (kruh, bombete, pletenke …),polnozrnate v glavnem ali pa ajdove. In dnevno pokonzumirala. Sedaj pa je to sem pa tja . ..
Folk je pa sedaj doma, dela tudi psihoza, da se nam lahko obeta pomanjkanje …

P.s.: vceraj me je razveselil pogled na sokupce, ki smo bili precej sprosceni, varno sprosceni, tako da me vse skupaj navdaja z lepim obcutkom, da bo kmalu vse po obicajnem …
[/quote]

Zgleda da res psiha dela ljudem. Jaz sem tudi opazila v trgovini da ne upajo kupovat zelenjave tud tisti pakirani se izogibajo.

Hi hi tole vprašanje sem pa malo narobe prebrala ☺️ Zgleda da sva že predolgo skup doma. Po mojem ponovnem in bolj natancnem branju je odgovor: malo.

En suh en svez, za kakšno pico.

Niti enga. Ne delam nič tazga kjer bi rabila kvas.

Ti packa luštna, ti. :)))

Rule 34

New Report

Close