Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko premoženja ste dobile ob ločitvi

Koliko premoženja ste dobile ob ločitvi

Zanima me, kako je z delitvijo premoženja ob ločitvi. Ste se kregali ali je potekalo mirno?
Se vam zdi, da ste dobile pravičen del? Pa kaj vam je sodišče upoštevalo? Ste imele višje, manjše, enake dohodke kot vaš parter?
Se ločujem, pa ne vem, kako naj se z možem zmeniva.

Po ženski logiki bi bilo pošteno da moški vse zapusti njej in otrokom dodatno naj pa še plačuje preživnino.

se je prikazal kot brezposeln (delal na črno) in želel preživnino zase.
in odšel šokiran, ker je ni dobil.

Ti povem čez par mesecev, ko zaključimo postopek. Čakam na prvi narok in računam, da bo po dveh narokih dobil “milostni strel v čelo” – beri da bo padel na realna tla. 15 let plačevala vse za familjo, vse njegove račune, njemu dajala finančne injekcije za vsak biznis, ki se ga je spomnil delat, in na koncu hoče od mene skoraj 100 jurjev. Začuda se na preživnino zase ni spomnil.

To so ti moški, ki žensko molzejo dokler ne najdejo boljše molznice. Aja ne, čaki, to velja za ženske. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

skupne premičnine hb nisva imela, premično sva razdelila na pol in obdržala vsak svoje prihranke.

Od koga je bila potem nepremičnina, ki sta si jo razdelila?

Imela sem svoje lastniško podedovano stanovanje, prodala sem ga, da sva skupaj z njegovim kreditom kupila večjega. Ob ločitvi je uradni cenilec ovrednotil vrednost stanovanja. Na banki sem vzela hipotekarni kredit, s katerim sem v celoti poplačala njegov delež – polovico vrednosti nepremičnine. Za hčerko je plačeval zelo nizko preživnino, cca pol toliko, kot je moj obrok stanovanjskega kredita na dvajset let. Iz stanovanja je vzel stvari, ki jih je on kupil, ali pa so mu bile podarjene. Avto, ki ga je takrat imel, mu je pa itak kupila njegova mama.

Od koga je bila potem nepremičnina, ki sta si jo razdelila?
[/quote]

tiskarska napaka, nisva imela skupne nepremičnine (najem).

Lepo si ga obrala…

Lepo si ga obrala…
[/quote]
Morala bi mu pustiti svoje podedovano stanovanje.😁

Priznam, da nisem hotela poplačati njegovega dela dolgov. Pa svobodo sem dobila. Za srečo dovolj!


Morala bi mu pustiti svoje podedovano stanovanje.😁
[/quote]

Seveda, in še plačati kredit do konca.

Seveda, in še plačati kredit do konca.
[/quote]

Izmolzla si ga vrhunsko.

Od materialnih stvari tisto, za kaj imaš črno na belem račun, pisan na tvoje ime ali bančni odrezek na tvoje ime, če ne gre na pol oz. ga moreš izplačat ali on tebe, kak določi sodišče.
Nepremičnine gredo na pol oz. se gleda, kdo je več vložil. Tisti ko je večinski lastnik pod prva možnost lahko sprejme ali zavrne. Če sprejme nepremičnino, te mora za preostali delež izplačat. Če zavrne, moraš ti njega za njegov del. Če se ne bosta znala zmenit, bo dolg in drag proces, cenilci, odvetniki, sodni stroški…..in če sta finančno oba tam-tam, se ponavadi ne izplača. Sosed je za garažo z nadstreškom zraven in majhen kos zemlje, ocenjeno skupno na 12 jurjev zapravil 7 jurjev na sodišču. Ona pa tudi tam nekje. Na koncu sta šla zarad garaže oba v minus.

Ravno končujemo triletno prepucavanje po sodniji. Skupnega premoženja nisva imela. Sva pa skupaj vlagala v mojo podedovano hišo. Zahteval je 80 jurjev. Cenilec ocenil vlaganja na cca 60 jurjev. V poravnavi je pristal na 20 jurjev. Celotno opremo mi je pustil. Osebne predmete je odnesel. Nekaj kar je še njegovega pride iskat, ko bo imel čas (tako mi je sporočil). Je vse že pripravljeno, v škatlah in čaka, da blagorodje pride ponje.
Avtomobila sva imela vsak svojega, že od prej. In nista bila predmet delitve. Sem čisto zadovoljna z razpletom. Nasprotna stran je verjetno malo manj.

Od koga je bila potem nepremičnina, ki sta si jo razdelila?
[/quote]

Piše, da kar je bilo premičnega, sta si razdelila = premično sta razdelila na pol.

Po ločitvi sem dobil normalno žensko, to je največ vredno.

Seveda si zadovoljna, saj si ga namočila za 10 jurjev……vlaganja 60 jurjev polovica je torej 20 jurjev…..hahahaha

Seveda si zadovoljna, saj si ga namočila za 10 jurjev……vlaganja 60 jurjev polovica je torej 20 jurjev…..hahahaha
[/quote]

vlaganje v tujo bajto ni isto kot šparanje na banki.
Vlaganja se tudi amortizirajo, upošteva se tudi dodana vrednost, ne zgolj vlaganje.
Dodana vrednost vlaganja v stare bajte je pa običajno nizka, še posebej, če hiša ni na neki top lokaciji.

vlaganje v tujo bajto ni isto kot šparanje na banki.
Vlaganja se tudi amortizirajo, upošteva se tudi dodana vrednost, ne zgolj vlaganje.
Dodana vrednost vlaganja v stare bajte je pa običajno nizka, še posebej, če hiša ni na neki top lokaciji.
[/quote]

Seveda pa vrednost nepremičnine pada….pojdi ti komu drugemu pamet solit….

Seveda pa vrednost nepremičnine pada….pojdi ti komu drugemu pamet solit….
[/quote]

sigurno se vrednost hiše ne poveča za vsoto vloženega.

sigurno se vrednost hiše ne poveča za vsoto vloženega.
[/quote]

brez skrbi, da se….lepo ga je nasankala

Največje premoženje bo svoboda, ker sem se rešila psihopata. In to, da otroka ne bo vzgajal psihopat. Vse to na prvem mestu, pred materialnim.

Za ostalo pa ne bom pisala, ker Slovenija je majhna – veliko se je nabralo v dvajsetih letih pridnega dela, pa tudi jaz nisem prišla revna v zakon- z več kot 150k eur svojega pošteno prisluženega denarja-se je tega dobro zavedal.

Ločila sva se mirno in vse dogovorila sama – od skupnega premoženja sva imela le stanovanje. Dogovorila sva se, da ga izplačam v znesku, ki ga je vložil v nakup in ureditev stanovanja (je sicer najprej želel tržno vrednost, ki je bila višja). Sodišče je le potrdilo dogovor in naju razvezalo.
Še danes se odlično razumeva.

New Report

Close