Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko stane otrok

koliko stane otrok

Prav tako 4 otroci.
Najmlajši v vrtcu, cena polna brez olajšave, + šport; oblačila kupujem nova + hrana + pripisani delež stanovanjskih stroškov, avta, skratka režije = 800 eur;

2 srednješolca: šport pri enem cca 1000 Eur/mesec; pri drugem 300 Eur/mesec + hrana, telefon, oblačila, izleti v šoli, šolska prehrana, …. + pripisljivi delež:
– za prvega 1700 Eur
– za drugega 1000 Eur
1 fakulteta: hrana, sofinanciranje avtomobila, oblačila, mobilnilni telefon; pripisljivi delež 1000 Eur.

Študent in eden izmed srednješolcev si cca dodatnih 500 Eur/mesec na osebo za priboljške (kave, druženja, potovanja, dodatna oblačila in bencin) zaslužita sama.

meni se pa smilijo vsi tisti otroci, ki jim ne privoščite niti novih oblačil ampak jih oblačite v stre ponošene cape. ful se morajo fajn počutiti ko vse kupite starejšemu in morajo nosit vse za njim, pa če jim paše ali pa ne. bruuuuuuuuuuuuuuuuuuh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! če nimate niti za cote, ki so tako poceni dandanes kako jim boste le plačevali študij????? aja ne bodo šli študirat točno, ker tudi vi niste pa vam nič ne fali a ne. razen pameti seveda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tole razmišljanje je pa ena sama preproščina. Tudi moja otroka (zlasti drugi) nosita rabljena oblačila, in tudi nova. Pač pogledam, kaj dobim in dokupim kar manjka plus kaj, da ima še nekaj novega. Pa bi lahko kupila vse novo. Samo zakaj pa?
Vsak pač ve (mora vedeti) koliko ima, denar pa potem razporedi glede na njegove interese (če ima toliko, da lahko o tem sploh razmišlja). In če nekje prišparaš, imaš pač za kaj drugega.

Kar se pa stroškov otrok tiče je pa (po moje) takole: dokler plačuješ max ceno za vrtec, je to v vsakem primeru zelo veliko denarja. mi smo 1. star. skupino plačevali 380 EUR in drugo 280 EUR (nekaj časa nazaj). Zdaj sta oba v šoli in za vsakega je položnica nekje (tudi nad) 100 EUR, v glavnem prehrana pa še kakšna dejavnost zraven. Pravo olajšanje po vrtčevskih položnicah!
Stroški lahko narastejo tudi zaradi dejavnosti. Pri nas v letošnjem šolskem letu dejavnosti za prvega otroka stanejo nekje 850 eur (za šolsko leto), za drugega pa 350 eur (brez opreme; če bi dodala še to bi zneslo še vsaj kakšnih 200 EUR).

meni pa je slabo ko vidim takšnole pisanje… pač obstajajo ljudje ki si ne morejo privoščit vsakemu otroku kupovat nova oblačila .. pa tudi ni potrebe ker so lahko rabljena če so ohranjena zelo lepa . tudi mi ko smo bili otroci smo nosili rabljene cote pa nam nič ne manjka.

Točno na tole je komentar nekje zgoraj.
Veš kaj vse sem jaz, ko sem bila otrok, doživljala oz. kako sem živela? Ja, sem preživela, res je. Ampak svojemu otroku pa tega ne privoščim!

New Report

Close