Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko stane smučanje

koliko stane smučanje

Na Pohorju je zelo drago:
poznajo samo celodnevno karto
odrasli: 28
otroci: 20,

3-članska družina: 28+28+20= 56

ne, še dražje:

28+28+20=76

Poznajo tudi poldnevno karto. Greš pa lahko okoli 12 ure, pa ti dopoldanski smučarji, ki so kupili celodnevno karto prodajo svojo po sindikalni ceni. To je to.

Ali pa greš na Kope, Tri kralje, Ribniško Pohorje. Tam je veliko ceneje.

ali pa začneš teči na smučeh in ne rabiš plačevati za karte…

Celodnevna karta na Kopah je 26 eur – neke strašne razlike v ceni ni, ne?
Sploh če si iz Maribora, te stane smučanje na Mb Pohorju ali na Kopah približno enako, ker moraš prišteti še ceno goriva, tako da…

Ja, smučanje je zelo drag šport, žal. 🙁

če ti lahko primerjaš užitek pri smuč.teku s smučanjem po bregu navzdol – dobro zate 🙂 večina ne more

če ti lahko primerjaš užitek pri smuč.teku s smučanjem po bregu navzdol – dobro zate 🙂 večina ne more[/quote]

tako sem razmišljala tudi jaz, dokler nisem začela teči na smučkah …. čisti užitek 🙂 čeprav še vedno tudi zelo rada smučam po hribu navzdol 🙂

in … ko med tekom srečuješ 80-letnike ki so fit in brez težav premagujejo klančke na progi 🙂 uau, res so mi dobra vzpodbuda 🙂

sicer pa se strinjam, da je smučanje zelo drag šport, če sešteješ opremo + karte za familijo, še nekaj malega poješ pa si takoj na 100€/dan.

Pa če imaš več otrok ali pa so le ti že pri plačilu za karte odrasli, plačaš več kot 150 eur/dan. v tujini stane dnevna karta 40 in več eur+ osebe + kakšna malica in si na ceni???, da te kap.
Samo smučišča se pa ne dajo primerjat z našimi.

ja, draga smučarka33, pri teku na smučeh imam užitke tako pri smučanju navzdol, navzgor in celo po ravnini, kjer ste navadni smučarji precej nebogljeni.
tako da je užitkov celo več. in dvomim, da večina ne more tega primerjati…najprej mora seveda poskusiti!!!

Zato mi minimalno smučamo na naših smučiščih in za en dan.
Privoščimo si en teden smučanja v Italiji, za kar odštejemo cca 1000 €, za apartma, hrano in bombardinote:)

Drugače pa imaš smučišča, ki imajo tudi dve ali pa tri urne karte.
Pa varianta, da kupiš karto od nekoga, ki je prej nehal smučat, oz. da ti prodaš svojo karto naprej.

pa kaj me napadate, kdo je pa rekel, da nisem še nikoli tekla na smučeh? nasprotno, v zadnjem času celo več kot navadno smučanje (lep teren v neposredni bližini, vzame manj časa).. ampak še vedno zame ni primerjave

to, da je samo enodnevna karta, pa že ni res.
cena karte je odvisna od ure, kdaj prideš na smučišče
odrasli mladina otroci
dnevna 28,00 25,00 20,00
po 11 uri € 26,00 24,00 19,00
po 12 uri € 24,00 22,00 18,00
po 13 uri € 22,00 20,00 15,00
po 14 uri € 21,00 18,00 13,00

Kakšen dan se da tudi v tujini malo ceneje smučat…

Pa tudi če plačaš bencin – se vsaj nasmučaš, in zaleže za 2x pri nas, torej je pod črto ceneje.

New Report

Close