Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko ste bili stari ko ste si kupili nov avto

koliko ste bili stari ko ste si kupili nov avto

Pri 22 letih, sluzba za nd, dobra placa. Po tem sem pa imela sluzbene avtomobile, ki so bili tudi novi.

Tudi jaz (zdaj) raje kupim rabljenega. Ampak… ne simfaj! Hvali jih! Od koga bova sicer kupovala (dobro ohranjene rabljene za “pol cene”)?

😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tudi jaz (zdaj) raje kupim rabljenega. Ampak… ne simfaj! Hvali jih! Od koga bova sicer kupovala (dobro ohranjene rabljene za “pol cene”)?

😉
[/quote]

Da, to pa drži!

Le kupujte nove, čimveč! Lepo dišijo, so vsi bleščeči in nikdar se ne kvarijo! Po cca 2 letih, jih je pa pametno zamenjat za novega.

Tudi jaz (zdaj) raje kupim rabljenega. Ampak… ne simfaj! Hvali jih! Od koga bova sicer kupovala (dobro ohranjene rabljene za “pol cene”)?

😉
[/quote]

+

Zakaj si jih potem tako pogosto menjavala?
[/quote]
Se ti zdi pogosto? Računaj, da imam 37 let vožnje za sabo, torej povprečno 5, 6 let za enega.
S tem, da sem jih v mladosti kar nekaj zamenjala iz čistega veselja nad preskušanjem različnih avtov. Zadnji mi odlično služi že 12 let :)))

Novega šele pri 40.
Sem si pa pri 35. kupil stanovanje.

______________________

A novo?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

25. Čisto novega lepega rdečega clia.

Dokler vozis to kanto sploh nimas pravice odgovarjat na to temo

Zalostno da neves da tesla model 3 ne stane veliko… Dalec od miljoncka..

Mislim, da sem si prvi avto (kalimero) kupila pri 22. letih. Imela sem prihranjen denar za polog, ostalo sem vzela kredit. To je bilo mislim da leta 1979.


Fiat 126p, bolha, pičipoki, to ime smo mu zares dali. Za “kalimero” pa slišim šele sedaj.
Sem ga pa zadnjič videl v živo. Ni mi jasno, kako smo se lahko vozili v tako majhni piksni.

______________________

Oh, pozabil na link: https://www.dnevnik.si/1042547227

______________________


Fiat 126p, bolha, pičipoki, to ime smo mu zares dali. Za “kalimero” pa slišim šele sedaj.
Sem ga pa zadnjič videl v živo. Ni mi jasno, kako smo se lahko vozili v tako majhni piksni.
[/quote]
Peglezen.
Haha, štirje pa piči miško 🙂

Tudi jaz (zdaj) raje kupim rabljenega. Ampak… ne simfaj! Hvali jih! Od koga bova sicer kupovala (dobro ohranjene rabljene za “pol cene”)?

😉
[/quote]

To pa ja, sam za nas to bolj velja za ” tvoje” tržišče 🙂


Glej ga :)))) A ti misliš, da boš kupil 5-10 let star avto in ga čez 5 let prodal skoraj za isto kot si ga kupil, ne da bi vanj kaj vložil? Vsak normalen potrošnik ve, da vsaka stvar z leti in obrabo izgublja vrednost. Razlika je samo v tem, da nov avto, ki je več vreden kot star enake vrste, izgubi na leto več kot star, vendar oba izgubita skoraj enako odstotkov svoje vrednosti, +/- par odstotkov.

Jaz sem do 48. leta kupovala samo rabljene avte, ker si novega nisem mogla privoščiti. Takrat sem tudi jaz govorila, da si novega ne bi nikoli kupila. :)) Pri 48-ih sem si prvič kupila novega, ker sem si ga lahko, in šele sedaj vem, da je nakup in občutek vožnje novega povsem nekaj drugega kot pri rabljenem avtu. Kdor si lahko privošči v 5-ih letih izgubiti z uporabo in vzdrževanjem avta 8.000 eur in ne samo 4.000 eur (všteta tudi popravila, ki jih prvih 5 let ni), v zameno za to pa uživa v vožnji novega, si to pač privošči. Za mojega novega sem dala 15.000 eur in sem prepričana (če seveda ne pride kaj vmes), da bom čez 10 let lahko zanj dobila med 1/4 in 1/3 novega v enakem cenovnem razredu. Možno pa tudi, da ga bom vozila še dlje in ga celo sama obrabila do konca, kot sem jih do sedaj že kar nekaj, ki sem jih kupila rabljene. 🙂

Jaz si nikoli nisem kupila novega, mi je pa gospod župnik povedal, da si je kupil novega pri 23 letih, kmalu zatem, ko je prišel s fakultete in začel opravljati duhovniški poklic. Še v Jugoslaviji, ko je imel polno cerkev. Danes pa se vozi s 4 leta starim, ki se še komaj premika.

New Report

Close