Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko ste/boste dali za dopust

koliko ste/boste dali za dopust



Aha, pol sta verjetno kaj podedovala…

Apartma za dva za 10 dni 300 (sindikalne cene), hrana malo (kupljena doma), pijača malo več, kakšna pica, trajekt + bencin. Na pijačo tam ne hodiva jo raje spijeva v apartmaju, greva pa ene dvakrat ne ribe in to je ves luksuz.

Tako miselnost kot ti ima moj mož. On hoče svojo kavico in coca-colo v kafiču, jaz pa tega nisem navajena, ne znam tako posedat, škoda mi je časa in denarja za to. Raje mu na terasi postrežem s kavo in CC pa je to po moje isto, pa mnogo ceneje, pa lahko zrawn govoriva kar hočeva ali poslušava kar hočeva, v lokalih pa nisi sam. Sladoleda sama skoraj ne jem, zato mi je tudi malo težje razumet kaj otroci in ostali ljudje vidijo v njem, ampak jima ga vseeno kupim, ker vidim veselje v očeh. Ne čutim se nič prikrajšana, le včasih se moram dat v njihovo kožo, da jih malo lažje razumem. Ker smo letos imeli do mesta z avtom se tudi njemu ni dalo, šli samo 1x, pa še tam sama nisem nič konzumirala, ker nisem imela nobenih potreb. Verjamem da je drugim to čudno, ker je meni največje veselje na dopustu, ko kartamo na plaži, ali ko zvečer igramo človek ne jezi se ali Catan.

Smo ze bili ta mesec, v Grčiji. En otrok, eno leto star, dva odrasla, hotel 5*, placali 1650€, tam zapravili 400€, najem avtomobila,masaže, pijača. Super je bilo in prehitro konec! Samo mož zaposlen.


Kje dela tvoj mož? Da bi še mojega vzel za sodelavca z enako plačo, da bi jaz lahko več časa posvetila MONu[/quote]

Multinacionalka. Je pa v tej firmi že več kot 20 let. Začel kot študent, vmes 2 leti v tujini, sedaj na enem od vodilnih delovnih mest v regiji.[/quote]

Je to branza IT-racunalnistvo, ali prehrambeno-cistilno-kozmeticna?

Ja s to razliko da se ti sama iz sebe norca delas in zafrkavas, mi pa ne…..

Sicer ne vem in se mi ne da iskati koliko denarja vi porabite za dopust ampak ti povem iskreno, da tista, ki piše, da porabi 1000 na osebno na dan, pred časom pa je porabila še 1x več, in če se ni delala norca, je pa krepko omejena.
Ker samo norec bi dal toliko denarja za en usran dopust.

S svojim denarjem naj počne kar mu paše, saj te troši tvojega.
Sram naj bo vse tiste, ki v 12 mesecih ne znajo poleg službe zaslužiti zraven denarja za počitnice. Taki ne bi smeli imeti otrok, ker jim ne znajo ničesar nuditi. Zganjanje foušije nad sposobnimi ljudmi tudi nima nobenega smisla.

Pripeli bomo našo prikolico in šli za 14 dni v kamp, kjer nas bo stalo tako nekako:

kamp: 600€
hrana in pijača: 300€
bencin: 100€
——————————————–
tako nekako 1000€ vse skupaj

Nas je pet, hodimo od maja na morje vsak vikend po en dan), bili smo junija 4 dni v apartmaju, pa še konec julija gremo za 4 dni. Sicer pa vsak vikend za en dan.
Koliko zapravimo? Ne vem, glede na naš proračun kar precej. Ko gremo za dlje, nesemo sabo zelenjavo, doma narejene gazpache, domač kruh itd itd. Ker imamo radi svojo kuhinjo, sestavine. Jemo pa tudi zunaj, enkrat na dan ali dva (meniji, po 8-9 evrov, dva menija + solata sta dovolj za vseh pet (otroci: 1, 2, 5). Sladoledov ne jemo, gre pa precej za lubenice in pivo 🙂

Zdaj ko sta sinova ze najstnika gremo lahko tudi bolj divji turizem. Letos gremo v Vietnam. Air Berlin..let preko Abu Dhabi iz Berlina. Karte nabavil ze marca.. cena povratne bo 800 na osebo. 20 dni. Tam gremo backpacking varianto.. drzava noro poceni… okrog 1000 bo sabo za stroske . Z avtom se prej v Berlin in pred letom tri dni malo okoli.

Pred tem pa malo slepanje po Hrvaskem pri prijateljih v apartmajih. malo v nasem v Bohinju pa vikendi gredo.

Tabora za oba. Sportni in jezikovni se okrog 500 oba.

Septembra pa se en teden jadranja… dve druzine.. na osebo bo ena okrog 400 EUR. Jadranski otoki. Mal daljse pocitnice zaradi tega tedna… otroc se ne sekirajo.

Takšne, ki porabijo 2000 ali več na osebo na dan kot piše ena kura zgoraj, bi bilo treba mastno obdavčiti.
Ja, s svojim denarjem dela kar hoče, se strinjam, kot se strinjam tudi s tistim, ki s svojim denarjem kupuje stanovanja. Zakaj pa takrat vsi skačete v luft, kakšna baraba da je in kako ga je treba obdavčiti.
Spet dvoličnost, kakor veter piha a ne?

Dopust od začetka maja do konec oktobra v lastnem vikendu na Hrvaškem.
Ni lepšega kot se za pol leta preseliti na morje.

Pozabila napisat. Stroški enaki kot doma.

Povabljeni smo na Krk, tam nas čaka apartma. Sicer nismo nameravali nikamor.
Hrana z vrta ter Hofrovih in Lidlovih akcij, 130 za pot in kakih 70 za v trgovino. Torej 10 dni morja nas bo stalo 200 EUR.
Četudi ne bi šli nikamor, ne bi zato delala drame. Sem pa presrečna, da gremo!!

Takšne, ki porabijo 2000 ali več na osebo na dan kot piše ena kura zgoraj, bi bilo treba mastno obdavčiti.
Ja, s svojim denarjem dela kar hoče, se strinjam, kot se strinjam tudi s tistim, ki s svojim denarjem kupuje stanovanja. Zakaj pa takrat vsi skačete v luft, kakšna baraba da je in kako ga je treba obdavčiti.
Spet dvoličnost, kakor veter piha a ne?[/quote]

ja pakaj ti mislis, da nekdo, ki zasluzi naprimer 6-7000 na mesec, ne da drzavi enako 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pred netto, kot ti? Ti bi torej dvojno obdavcila? Zakaj-ker so nekateri uspesni, so se uspeli strziti in lahko na posten nacin zasluzijo?? Dej se zresni prosim, no……

pa ne zagovarjam nikogar, ki se tukaj hvalu, da ima in spici toliko na dan, da gre tebi v nos njegov denar, ki ga zasluzi in ima pravico ga porabiti, kakor mu prija in ga osrecuje….. Kdo si ti, da bos z njegovim denarjem razpolagal-a in delila moralne nasvete?

No tudi jaz nisem revež,imam več kot dovolj samo za dopust pa nikoli ne bi toliko porabila,raje varčujem za vnuke,ker se mi zdi ta znesek ki si napisala več kot razsipniški.Jaz na tvojem mestu takšnih cifer na monu ne bi objavljala,ker ene mame še za planice nimajo.

Pa dobro no, saj tisti nekateri, ki imamo malo vec od slo povprecja, tudi pomagamo takim, ki nimajo za dopuste, plenice, ipd.(prispevki v šolski sklad, placilo solskih malic in kosil za otroke, ki jim starsi ne morejo placati, nakup solskuh potrebscin, plenic, ….) tudi taki smo.

In zakaj, ce nek dopust stane par 1000 eur, pitem okarakterizirate take kot razsipne? Saj zasluzimo s svojim znanjem in delom rok! Lepo je cideti in spoznavati svet in druge kulture in ceniti tisto, kar imas, svoje vrednote, znanje.

7 dni All inclusive hotel 1.400,00 EUR, bencin, cestnine in še kakšne malenkosti 300 EUR. Smo pa 2 odrasla in trije otroci.

Uf, si nisem mislila, da je toliko, sedaj pa seštevam in vidim, da zna bit kar ene 2000 vse skupaj – mal družinsko, mal otroci s svojimi društvi/klubi (če so čez leto pridni za trenirat, se z možem trudiva, da jim omogočiva še nekaj “užitka” ob koncu sezone…), kak dan midva sama, pa kar nanese… pot, nočitev, kaka večerja zunaj, kak sladoled več…
je pa res, da zelo varčujemo na drugih področjih – pri hrani, obleki, avtu, frizerju, šolskih torbah, telefonih,… če ima človek cilj, se je lažje prilagodit

aja je pa teh 2000 skupaj za vsakega otroka po 16 dni dopusta (so trije) in za naju po cca 10 dni dopusta (tu je tud vključena najina okrogla obletnica :))

7 dni All inclusive v tujini,nikoli ne dam več kot 1000 eur, ker mi je enostavno butasto in mi je vseeno ali na hotelu visijo 3,4 ali 5 zvezdic, zraven zapravim še približno 500 za izlete, za 2.

Za štiri nočitve smo letos z vsemi stroški prevoza, hrane, pijačk, dladoleda in plačljive zabave za otroke dali 250€ v predsezoni, gremo pa še za en vikend za 2 nočitvi sredi sezone in predvidevam da bodo stoški enaki saj nas bo samo apartma prišel okoli 125€. V obeh primerih govorim o apartmaju s štirimi posteljami za odrasle osebe.

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

New Report

Close