Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko ste pripravljeni odšteti za kuhinjo?

Koliko ste pripravljeni odšteti za kuhinjo?


Kako to, da drugi pridejo na isto ceno cca 500e/m za kuhinjo po meri? Pri njih tudi mizarji zastonj delajo? Al kje drugje not prinesejo?[/quote]

Kako le? Najbrž mizar pri sebi ni šparal pri izbiri materjala, mar ne? Je razlika – masiva, visoki sjaj ali cenena iverka.
Za nizko ceno ne moreš pričakovati drugega kot iverke:))[/quote]

tole pa zelo drži, ja – kaširane iverke – to so kuhinje po 3-5000 jurjev, ja.

Katera firma?

Pred 7 leti v Ikei čez 9000 €, s stroji in vsem komfortom, ki so ga premogli (vsi predali izvlečni, samozapiralni, omare “lekarniške”, stranski in zg. deli omar “oblečeni v furnir druge barve, rob pulta aluminjast, velik otok..) nekaj od te vsote je odpadlo še na jedilno mizo, stole in komodo. Je pa velika kuhinja. In izredno funkcionalna.

Enak izris v Dan kuchen je bil ocenjen na 14000. Ne bi bil pa tako funkcionalen, ker je bil nabor možnih elementov manj bogat od Ikee.

Zadnjic sem bil na obisku pri eni stranki, ki je dala za kuhinjo nekaj cez 50.000 eur. Pa je dolga cca.4m + se otok zraven. Z aparati vred in napo, ki je vgrajena kar v kuhalno plosco.

Je pa res, da jih je hisa prisla nekaj cez 1mio eur.

Je bila pa od enega slovenskega mizarja – res so lepo naredili, ni kaj.

4.200 dankuche brez aparatov,okoli fabia les, vrata in predali beli lak, 6,80 m.

Odvisno od tega koliko metrov kuhinje potrebuješ. Če je vsega skupaj 3 metre ali pa 10 metrov je velika razlika. 20 ali pa 30 jurčkov za kuhinjo je resno preveč. No edino če na lotu zadeneš. Takrat lahko daš tudi 50 jurčkov za kuhinjo. Velika razlika je v ceni če vzameš navadno ali pa sijaj kuhinjo. Že tukaj je lahko nekaj jurčkov razlike.

Avstrijci se pol tolk ne preseravajo, kot se pri nas, ne pri avtih, sploh pa ne pri opremi.

Njih popolnoma nič ne skrbi ne dizajn, ne funkcionalnost, sploh pa mrzijo visoki račun.
Vse njihove kopalnice so staromodne, pa vse brez odtoka v tleh kopalnice.

Kot kaže, jim ni za prestiž, raje denar porabijo drugje- kje, pa ne vem, še raziskujem.
Redkokdo ima vrtiček, pa še ta je v loncu ali leseni visoki gredici.
Nekaj rožnih grmičkov.
Trate pa obdela kosilnica robot- ta pa res nonstop obdeluje, če sploh ima kaj.
Bazen pa ima vsak.
Jamrajo, kako je vse drago.

No, toliko.
Da se ne bomo metali še naprej na trepalnice.

Se ne spomnim, koliko je stala. 10.000 EUR niti slučajno; to se mi zdi zelo zelo potratno (še za zelo veliko kuhinjo). Zame mora bit kuhinja taka, da se v njej dobro počutim (da mi je všeč, pa da je vsaj neke srednje kvalitete), in ob tem minimiziram strošek. Od nakupa se spomnim le, da smo predlagane omarice za 15 ali 30 cm, zamenjali za normalno široke 60 cm in s tem ogromno prišparali. Prav tako nisem hotela nobenih odprtih polic (kar je bilo takrat kao moderno), ker ne mislim tega vzdrževat, brisat prah stalno in tudi sovražim razstavljanje stvari naokoli …
Ikea ni firma, kjer bi jaz kupovala – za moj okus ni poceni, ampak ceneno. Ampak vsak po svoje.

15 let nazaj sva dala delat kuhinjo Erjavcu. Vse oh in sploh….. tudi cena. Preračunano sedaj dobrih 18.000 €, dodatno še pomivalni stroj, napa, mikrovalovka in pečica.
Pred 4 leti smo se preselili v hišo, skupaj z parcelo odšteli skoraj 400.000 €.
In kuhinja? Sva šokirala vse sorodnike in znance, ter jo nabavila v Ikei. Za dobrih 4.000 €, leseni del, plus njihovo dvojno keramično korito, podeželski slog.
Aparatov tukaj ne štejem, to je itak da izbira posameznika.
Enostavno se mi ni več dalo hoditi okrog arhitektov, salonov, poslušati bla, bla, bla zgodbic o vodilih, materialu, ni se mi več dalo gledati prepotentnih arhitektk, ki so pametovale o dizajnih, o barvah….., pa seveda 6 -8 tedenskih dobavnih rokih, tudi daljših za bolj ” posebne” kuhinje, ma dajte no, kuhinja je za kuhat, ne za se ven metat.
En večer sem se vsedla za računalnik, na Ikeinem programu zrisala kuhinjo, poklicala monterja, ki jih montira, da je prišel preverit če mere štimajo, on se je zapeljal v Ikeo, nabavil vse tuto-kompleto, zmontiral in v 10 dneh smo imeli kuhinjo!

Po 4-ih letih vsakodnevnega, ampak res vsakodnevnega kuhanja, pripravljanja ozimnic, fešt, najstniških zabav je kuhinja kot nova.

Erjavčevo oh in sploh kuhinjo pa uporabljajo najemniki….. 🙂

Bravo!

čeprav, večina hohštaplerjev s 15 – 20 let starimi Sveinimi kuhinjami te ne bo razumela. Teh je skoraj pol Slovenije, mislim da prevladujejo modeli v barvi češnje :)))

Imam kuhinjo 2,5 x 3 m. Za nove kuhinjske element bi/bom odštela največ 500 €.
Plus hladilnik, štedilnik….pomivalno korito. To že dokupujem in mi treba manjat. Ko crkne :-))
Pomivalca ne rabim. Imam še mikrovalovko in mikser….

Največja jeba je vse odmontirat, znosit dol….. pred blok, da ves žicelj vidi, kak si imel zapacan :))!
Pol pa novo našraufat.

Te nove kuhinje…. pa pult na sredi, vse klinično čisto…… pa nihče več NIČ ne kuha¨!! Samo kakšne suhe hruške in ananas v košarici…. bedaaa!!

Pa v resnici so kuhinje grdeeee! VSE! Nobenega življenja, vse planke lesene ali modre ali oranž. 🙁
Kakše kuhne prodajajo na Bolhi – en sam grauž!

Bravo!

čeprav, večina hohštaplerjev s 15 – 20 let starimi Sveinimi kuhinjami te ne bo razumela. Teh je skoraj pol Slovenije, mislim da prevladujejo modeli v barvi češnje :)))[/quote]

Tudi mi smo se pred kratkim selili in sem bila prepričana, da bomo imeli ikeino kuhinjo. Pa sem vseeno šla malo po štacunah in ugotovila, da se da za isto ceno ob istih dobavnih rokih dobiti že sestavljeno italijansko kuhinjo tudi pri nas.

imamo 18 let stari Sveino kuhinjo, lesene fronte-bukev. Kuhinja kot nova, odletelo ni še nič. Ne spomnim se cene, ni pa bila draga, smo jo itak mislili po 10 letih zamenjat, pa jo imamo še sedaj.
Imam pa cca 4m kuhinjskih elemenotv+samostoječi hladilnik-v hiši. Ni mi jasno kaj počnete z 10 m kuhinje.

ikea, 4m, samo spodaj omarice in vse predali, tiho zapiranje, masiva fronte, vsi dodatki za predale 1000 eur, aparati in voda še 1000 eur, pult masiva hrast oljen 200 eur. Za otok imam 100 let staro mentrgo z bolhe za 150 eur. In kredenco od none, prenovljeno, za ”talep” porcelan. To je to.

Letos kupila v Ikei in imam cca 12m dolgo kuhinjo v “u”. Dala sva manj kot 3k in je perfektna kuhinja.

No ja, čakamo še tiste, da javijo, ki so v Ikei kupili pred 10 12 leti, koliko je še funkcionalno in v einem kosu, ne pa od tistih, ki so kupili letos in lani :))

Moja, kupljena v Ikei pred 9 leti, bela, visoki sijaj, pri Ikei kupljeni tudi vsi kuhinjski stroji. Po vseh letih intenzivne uporabe (pri nas se ogromno kuha in peče) je videti popolnoma nova, vsi stroji delajo kot urca. Lani so se pa pokvarila rolo vrata nadpultne omarice. Zamenjali so nam celo omarico, ne samo vrat. Brezplačno, po 8 letih, ker je garancijska doba 25 let. In nas častili kosilo oz. večerjo, ker je postopek urejanja (omarico so naročili v tovarni v Skandinaviji, ura je bila pa okrog 19h) trajal kakšne pol ure in so rekli, da je to za stranko preveč.

Moja, kupljena v Ikei pred 9 leti, bela, visoki sijaj, pri Ikei kupljeni tudi vsi kuhinjski stroji. Po vseh letih intenzivne uporabe (pri nas se ogromno kuha in peče) je videti popolnoma nova, vsi stroji delajo kot urca. Lani so se pa pokvarila rolo vrata nadpultne omarice. Zamenjali so nam celo omarico, ne samo vrat. Brezplačno, po 8 letih, ker je garancijska doba 25 let. In nas častili kosilo oz. večerjo, ker je postopek urejanja (omarico so naročili v tovarni v Skandinaviji, ura je bila pa okrog 19h) trajal kakšne pol ure in so rekli, da je to za stranko preveč.[/quote]

A ste dobil kupnček za kosilo meni mesne kroglice v Ikea samopostrežni restavraciji 😉 ? ( pa brez zamere 🙂

Še malo počakajte, v mislih so naprimer 12 letne kuhinje, ko dnevno v njej preživiš in jo obremenjuješ po 3-4 ure – še cela 3 leta imate do tja 🙂

Moja, kupljena v Ikei pred 9 leti, bela, visoki sijaj, pri Ikei kupljeni tudi vsi kuhinjski stroji. Po vseh letih intenzivne uporabe (pri nas se ogromno kuha in peče) je videti popolnoma nova, vsi stroji delajo kot urca. Lani so se pa pokvarila rolo vrata nadpultne omarice. Zamenjali so nam celo omarico, ne samo vrat. Brezplačno, po 8 letih, ker je garancijska doba 25 let. In nas častili kosilo oz. večerjo, ker je postopek urejanja (omarico so naročili v tovarni v Skandinaviji, ura je bila pa okrog 19h) trajal kakšne pol ure in so rekli, da je to za stranko preveč.[/quote]

A ste dobil kupnček za kosilo meni mesne kroglice v Ikea samopostrežni restavraciji 😉 ? ( pa brez zamere 🙂

Še malo počakajte, v mislih so naprimer 12 letne kuhinje, ko dnevno v njej preživiš in jo obremenjuješ po 3-4 ure – še cela 3 leta imate do tja :)[/quote]

Ne, dobili smo kupončke za karkoli so tisti dan imeli v ponudbi.. od pijače, predjedi, glavne jedi in sladice.
Pri nas je kuhinja obremenjena nad 8 ur dnevno, ne 3 – 4. Če se kaj pokvari, me ne skrbi, imamo 25 letno garancijo. Prej se je znamo naveličat, kot pa se bo obrabila, ker ne kaže niti najmanjših znakov obrabe. No, mogoče bo vsaj kakšen stroj sčasoma mrknil, ker včasih je fajn kaj zamenjat, že zaradi občutka:-)

A ste dobil kupnček za kosilo meni mesne kroglice v Ikea samopostrežni restavraciji 😉 ? ( pa brez zamere 🙂

Še malo počakajte, v mislih so naprimer 12 letne kuhinje, ko dnevno v njej preživiš in jo obremenjuješ po 3-4 ure – še cela 3 leta imate do tja :)[/quote]

Ne, dobili smo kupončke za karkoli so tisti dan imeli v ponudbi.. od pijače, predjedi, glavne jedi in sladice.
Pri nas je kuhinja obremenjena nad 8 ur dnevno, ne 3 – 4. Če se kaj pokvari, me ne skrbi, imamo 25 letno garancijo. Prej se je znamo naveličat, kot pa se bo obrabila, ker ne kaže niti najmanjših znakov obrabe. No, mogoče bo vsaj kakšen stroj sčasoma mrknil, ker včasih je fajn kaj zamenjat, že zaradi občutka:-)[/quote]

ke rimam ravno čas:
A dej ga srat no – 8 urn v svoji kuhinji kontinuirano p odpiraš vratca omaric, predale…. vereno da ne, kajne? Torej – 3-4 ure efektivnega odpiranja, ne skupaj 8-urnega sprehajanja po kuhinji štej…. Jaz se skupaj 12 ur sprehajam po kuhinji, 3-4 ure pa efektivno uporabljam in obremenjujem les in pante kuhinje :)))))

Mi smo jo v dvajsetih letih celo dvakrat selili in premontirali … Nikoli ni bilo takoj ob vselitvi denarja za pohištvo, kuhinja je bila pa še dobra. No, stara je pa celo nekaj več kot 20 let.

Moja Ikea kuhinja je stara 10 let, kot nova. Kuham vsak dan, celo prebrišem po kuhanju.

Barva javor s sivim pultom, omarice zgoraj in spodnji elementi z otokom.

Vmes smo neke elemente prestavljali (kar pomeni odvijanje vijakov in ponovno šrafanje skupaj), vse ostalo kot mora biti.

Dolžina 6 m, cena 1100 evrov + 250 pult. Montirala sva jo sama, v treh dneh, skupaj z montažo pulta in aparatov. Otročje lahko.

Naslednja bo spet Ikea, je že nagledana …

1000 Eur za tekoči meter je poštena cena za solidno kuhinjo.

Jaz bom kupila kaj takega, zdaj pa si preračunaj. Sicer premala, bi pa kupila dve in bi bilo še vedno pod 1000€. Tudi doma smo imeli vedno tako poceni kuhinjo. Pa ne le 10 let, ampak dosti dosti več let.

Če še ne veste, Ikea ma zelo visoke standarde za les-vem iz prve roke.

New Report

Close