Najdi forum

Naslovnica Forum Arhiv Finance in kriptovalute Koliko ste vložili v kriptovalute in ali se še splača vlagati

Koliko ste vložili v kriptovalute in ali se še splača vlagati

Mislite da se še splača vložit ali sem prepozen?

Tam do konca septembra bi moralo še rast, ker FED in ECB še vedno tiskata denar kot nora.

Vložil sem 5000 oktobra, do zdaj je naraslo na 20000. Več ne upam vložit, čeprav vse napovedi pravijo da bo šlo še celo leto konkretno gor. Če se te napovedi uresničijo, bom takrat vse pretopil v usdt ali kaj podobnega in dobival mesečno ca. 1000€ obresti

Tudi jaz mislim da bo nekaj še zraslo. Na vrhuncu kripto norije 2017 sem sicer vložil vse svoje prihranke cca. 30k €. Potem zgubil skoraj vse in pobožno holdav. Se kregal z babo ker sem “gembler”, pa razmišljal o samomoru itn. Danes na računu dobrih 300 k €.

Vložil dolgo nazaj, postopoma, okoli 10.000 EUR,

Trenutno na okoli 8x.

Še nekaj časa bo raslo, ker so vstopile firme, institucije, skladi.

sami kripto milioneri ovde

jaz mislim da je prevroče. preveč awarnesa je… to moraš kupovat ko noben ne govori o tem. buy low sell high.

https://biznispace.com/sl/money-how/multimilijonar-damian-merlak-ne-bo-se-dobro-koncalo-to-je-norost-1518208

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Na koncu pa “palica”, ko se bo izvedlo, kaj to sploh je,..
————————————–
In še “novopečenim”:

Ko množica govori, da bo cena rasla kaj mislite, da se v večini primerov zgodi?
Ko množica govori, da bo cena padla, kaj mislite, da se v večini primerov zgodi?

Pa kaj bi vam govoril, saj že vse veste.

Rast je napovedana še kar nekaj časa. Zdajle je ravno padlo in je primeren čas za vstop.
Nekateri coini so v zadnjih dneh zrasli precej, zato vanje sigurno trenutno ni za vlagat. Recimo ripple in OMG sta vrednost podvojila. Vse ostalo pa še čaka na svoj skok in je ravno prav padlo.

Na coinih sem spušil par stotakov in se jih več ne dotaknem. Kupil v največjem hajpu, potem pa je samo padlo 🙂 Sedim na enem kupu dodga in upam da ga bo elon še kaj napihnil. Btc in eth je ziherca za povečevanje donosa

A bi kdo povedal, kako se sploh lotiti nakupa kriptovalut? S tem mislim na cel postopek. Vedno berem o tem, če se splača ali ne, nič pa o tem, kje in kako se vse to izvede. Hvala za razlago za telebane.

Vprašanje, kako so bo tole noro tiskanje denarja končalo. Zlato, zemlja – nepremičnine, delnice farmacije po moje bolj varno.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Zlato je varno? :)) Veš, koliko ljudi se je že nasmolilo z njim, ko so kupovali na viških, potem pa krešnilo in so v paniki prodali? Z delnicami – ista stvar. Nepremičnine – ista stvar. Poglej samo sesutje nepremičninskega trga v Ameriki, ko je obubožalo na tisoče, če ne milijone ljudi. Varen je samo denar v štumfu, pa še tega ti lahko ukradejo.

Za zgornjega – če ne znaš sam na netu poiskat, kako kupit kriptovalute, to ni zate. Ker toliko informacij, kot jih je danes, ni bilo še nikoli.

Zlato je varno? :)) Veš, koliko ljudi se je že nasmolilo z njim, ko so kupovali na viških, potem pa krešnilo in so v paniki prodali? Z delnicami – ista stvar. Nepremičnine – ista stvar. Poglej samo sesutje nepremičninskega trga v Ameriki, ko je obubožalo na tisoče, če ne milijone ljudi. Varen je samo denar v štumfu, pa še tega ti lahko ukradejo.

Za zgornjega – če ne znaš sam na netu poiskat, kako kupit kriptovalute, to ni zate. Ker toliko informacij, kot jih je danes, ni bilo še nikoli.
[/quote]

Ja, zlato nekako deluje že 5000 let…zemlja tudi, nepremičnine – nja, nekje moraš bivati, tudi deluje že tisočletja. Delnice, bolj tako sicer, še vedno bolj kot kriptozadeve.

Mojemu znancu je pred leti težil neki tip z vlaganjem v nevemkaj uber visoki donosi. Znanec je kupil gliser. Še danes ga ima, tisti ‘visoki donosi’ tip je pa propadel.

Jaz mislim, da je velika možnost, da kripto pade daleč dol. Nepremičnien pa…če ni ravno kje pri Vurberku, ampak v Ljubljani, brez skrbi ne bo šlo dol, mogoče malenkost, razen če je ‘smak sveta’.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Odpreš si trgovalni račun, urediš komplet registracijo na menjalnici, npr. na Bitstamp. Postopek je enak kot odpiranje računa na banki, ker Bitstamp je regulirana menjalnica.
Nakažeš denar na menjalnico. Pod tem se razume znesek, ki ga lahko dlje časa pogrešaš! Ne vlagaj denar, ki ga potrebuješ za vsakdanje življenje! Ko to urediš potem greš lahko kupovat. Določiš kaj želiš kupiti in po kakšni ceni (buy order).

Če si računalniško pismeno bitje, je vstop v kripto enostaven.

O tem kako se vlaga, pa igra vlogo koliko želiš vložit in s kakšno hitrostjo.

Sedaj ko je vse v plusu, lahko večji enkratni vložek pripelje samo v minus.

Zadržana različa vlaganja bi bila 100 EUR mesečno v Bitcoin in čakanje 3-5 let.

Tveganih različic, je pa kolikor hoćeš. Izbereš altcoin, vložiš vse naenkrat in spušiš ali pa narediš 10x.

Jaz konkretno sem vložil v ADA, in imam več kot 10x.

Ampak sem prej prebral, vse kar se je dalo.

Par vložkov sem pa spušil kokr sem dolg in širok.

še se splača, zakaj ne … taveliki so šele prišli. če imaš dobro grafično ali več njih pa še malo miniraj, mi imamo večino notri na ta način ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

po moje se še splača. Problem je samo, kdaj vstopiti. Cena bitcoina je namreč dogovorna, ker bitcoin ne proizvaja vrednosti. Bicoin je ustvarjen umetno in potem so kitajci rekli, da je vreden 60.000 EUR. Jutri lahko rečejo, da je vreden 5.000 EUR ali pa 160.000 EUR. Čista loterija, če si gemblerka, vloži kar maš viška. Razmisli, misliš da je Bitcoin boga za jajca prijel, da je šel v pol leta iz 10K na 60K. Čista špekulacija.

Če pride do hude krize na zemlji, kaj misliš, koliko ljudi na svetu ti bo pripravljeno prodati 1kg kruha za ene datoteke, ki jih maš na ključku? Za srebrni kovanec že mogoče, za bitcoin noben, ti pa razmišljaj po svoje.

Koliko neumnosti tukaj preberem.

V kripto se gre z denarjem, ki ga ne pogrešaš.

Srebro in zlato ti bodo v primeru vojne omagali zelo malo, isto kot bitcoin.

Vžigalniki, povoji, alkohol. les se rabi ko začne pokat. Smo imeli balkanske vojne nekaj let nazaj. Vse si lahko prebereš.

Če imaš pa srebro, rabiš pa tudi svinec.

Ne vidimo vsi vse tako črno.

Da seše nekaj zaslužit v kripto svetu, problem je, ker so sedaj pričakovanja prevelika.

Jaz naredim 100 % v enem coinu in sem vesel.

Običajni odziv pa je, da sem ali luzer, ali pa sem nekoga okrog prinesel.

Ravno včeraj sem tole zadevo preizkušala. Okrog 500 eur sem razdrobila med bitcoine, ether, xrp, bch in litecoin.
Zdaj pa gledam in čakam 🙂 Upam, da dobim nazaj vsaj vložek 🤦‍♀️🤦‍♀️🙃😈

Koliko neumnosti tukaj preberem.

V kripto se gre z denarjem, ki ga ne pogrešaš.

Srebro in zlato ti bodo v primeru vojne omagali zelo malo, isto kot bitcoin.

Vžigalniki, povoji, alkohol. les se rabi ko začne pokat. Smo imeli balkanske vojne nekaj let nazaj. Vse si lahko prebereš.

Če imaš pa srebro, rabiš pa tudi svinec.

Ne vidimo vsi vse tako črno.

Da seše nekaj zaslužit v kripto svetu, problem je, ker so sedaj pričakovanja prevelika.

Jaz naredim 100 % v enem coinu in sem vesel.

Običajni odziv pa je, da sem ali luzer, ali pa sem nekoga okrog prinesel.
[/quote]
V katere coine vlagas?

Sicer je ponavadi za javnost zaprta ampak odpiram ker ponovno na veliko pišete o tem:
https://youtu.be/aVp_yuJG_Fs
https://youtu.be/AQH-h9FjXEg

Koliko neumnosti tukaj preberem.

V kripto se gre z denarjem, ki ga ne pogrešaš.

Srebro in zlato ti bodo v primeru vojne omagali zelo malo, isto kot bitcoin.

Vžigalniki, povoji, alkohol. les se rabi ko začne pokat. Smo imeli balkanske vojne nekaj let nazaj. Vse si lahko prebereš.

Če imaš pa srebro, rabiš pa tudi svinec.

Ne vidimo vsi vse tako črno.

Da seše nekaj zaslužit v kripto svetu, problem je, ker so sedaj pričakovanja prevelika.

Jaz naredim 100 % v enem coinu in sem vesel.

Običajni odziv pa je, da sem ali luzer, ali pa sem nekoga okrog prinesel.
[/quote]

stari… sem že prej hotel to napisat. prav ima.

slišal sem že “zgodbe” sicer ni šel v detajle kako in kaj
ampak… naj bi za časa 2. sv vojne meščani hodili na “selo” oz podeželje in plačevali moki ter pšenico z zlatom.
če ne drugega življenje si lahko kupiš.

da ne boste mislili da sem hejter… za na brzaka uzet denar je kripto super. malo pump dump- izstopiš na klik pa je… za kaj več pa ni. kjub temu da ima super lastnosti ala vedno več energije je treba za vse manj in manj… ampak vsi, ki kupimo, kupimo v upanju, da nam bo nekdo zanj plačal več. noben ne kupi da bi z njim plačeval… ok en majhen delež sicer res…

piše en gor kitajska blabla… ja res je… to so države kjer je bitcoin zelo priljubljen… tudi indija… samo ni šanse da bi indija ali pa kitajska dala zlato pred bitcoinom.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.


V katere coine vlagas?
[/quote]

Vlagam v vse po vrsti. Ko mi en coin naredi 100 %, delno izplačam in lovim novo norijo. Sedaj so bilo recimo NFT oslarije v zelo visoki rasti in sem nekaj profitiral in seveda kaj tudi spušil.

Ker sem iz metematično računalniške stroke in sem prebral vse o Cardano in mi je všeč njihov pristop, sem od omenjenega zneska 2285 USD dal v preteklih letih v Cardano. S povprečno ceno 0.09 USD. Lahko vnovčim danes, samo ne rabim tega denarja sedaj.

Samo bolj pomirjen lahko gledam rollercoaster gor in dol.ž

Vlagaš čemur se lahko odpoveš in ne smeš obupat prej kot v 3-5 letih.

Vložiš in pozabiš.

Vlagam v vse po vrsti. Ko mi en coin naredi 100 %, delno izplačam in lovim novo norijo. Sedaj so bilo recimo NFT oslarije v zelo visoki rasti in sem nekaj profitiral in seveda kaj tudi spušil.

Ker sem iz metematično računalniške stroke in sem prebral vse o Cardano in mi je všeč njihov pristop, sem od omenjenega zneska 2285 USD dal v preteklih letih v Cardano. S povprečno ceno 0.09 USD. Lahko vnovčim danes, samo ne rabim tega denarja sedaj.

Samo bolj pomirjen lahko gledam rollercoaster gor in dol.ž

Vlagaš čemur se lahko odpoveš in ne smeš obupat prej kot v 3-5 letih.

Vložiš in pozabiš.
[/quote]

Hvala za odgovor, torej ne trgujes na bitstamp?
Imajo zelo omejen nabor coinov.
Ali izvajas tudi day trade, uporabljas kaksne kazalnike kot je 3 EMA?
Se je sploh zanasati na razne kazalnike?

New Report

Close