Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas stanejo vaši otroci mesečno???

koliko vas stanejo vaši otroci mesečno???

Osnovni preživetveni stroški otroka (brez mobitela, počitnic, žepnine, plačljivih izvenšolskih dejavnosti in brez preserancij okoli znamk obleke in obutve) so okoli 250-300 EUR/mesec.

Bi pa nekaj vseeno omenila. Moji trije otroci so obiskovali marsikaj plačljivega popoldne, to je od treninga atletike, košarke, smučanja, karateja do obiskovanja kiparjenja, glasbene šole in tečaja javnega govorništva in tuji jezikov.

Glede na to, da so bili povsod kamor se da otroka vtaknit, se osebno sprašujem, kje so tisti otroci, ki se jim plačuje preživnina za nadstandardno in kvalitetno otroštvo. Sem iz Ljubljane in recimo fantovska selekcija v starosti 12 let najbolj znanega košarkaškega kluba v Ljubljani je štela takrat, ko ga je obiskoval moj otrok točno 12 članov. V jezikovnem tečaju nemščine v starosti od 10-15 let so pri nas štartali 4 tečajniki, po tre letih učenja pa je ostala samo moja hčer. Nekaj podobnega je veljalo tudi za klavir vendar v nižjem starostnem obdobju.

Kritična masa sošolcev mojih otrok, in če sem realna tudi otroci družinskih prijateljev, v starosti med 10-15 let svoj prosti čas zabijajo na računalniku ali na pametnih telefonih, kar je vse prej kot kvalitetno preživljanje prostega časa.

Imava štiri otroke. na mesec dobimo skupaj recimo 2200 evr. Trije otroci so v privatnih šolah (torej plačujemo šolnino), glasbene šole (8 let) sta dva že končala, tamlajša še hodi. Starejši sin hodi privatno na ure slikanja, drugi sin hodi na košarko, ampak v šoli, tako da to ni dodaten strošek. Najmlajša je v vrtcu in hodi dodatno k baletu. Vsi smo smučarji, drsamo, planinci ,kolesarji (oprema). Imamo svoj vrt (najet), ki je do pikice obdelan, nabiramo gozdne in travniške sadeže, jabolka dobimo od očeta.
Ker s tem denarjem vse to plačujemo in zraven še živimo, vzdržujemo dva avtomobila, nikoli ne pristanem na to, da stane en otrok 500 evr na mesec. Moreš že fajn trafnat z denarjem!
nam uspe kakih 100, 150 na mesec celo še prihranit!

če otrok trenira resno nek hobi, dejavnost, šport in smo starši edini sponzorji, potem ja, zagotovo, preko 500 eur na mesec samo za hobije in šolnine, brez hrane, oblačil obutve ….. Dopusti torej to možnost navkljub vsemu, kar si podrobno razčlenila na lastnem primeru. tudi temu, da ne mečemo denarja skozi okno po nepotrebnem.

In otrok pravi: en materin objem in poljub odtehta nov smartphone in vozniški izpit.

In plača pol položnic.

Tema je o stroških, ne o radostih starševstva. Če bi rada debatirala o objemih, odpri novo temo.

New Report

Close