Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko zapravite na mesec za hrano?

Koliko zapravite na mesec za hrano?

Pozdravljeni,

 

koliko povprečno zapravite na mesec za hrano?

 

Rada bi odgovore od oseb, ki doma nič ne posadijo(ni vrta ni njive).

 

Povrečno 1 oseba

Povrečno 2 osebi

Povprečno družina

 

 

1 oseba, 380 €. Tukaj so všteti še toaletni papir, čistila, pralni prašek, mila za roke, tuš geli, šampon za lase, deodoranti, … Na koncu ne ostane nič od plače.

Ena oseba. Okoli 400e mesečno. Všteto tudi kosilo med tednom zunaj (ne vsak dan). Vštete tudi neprehrambene stvari ki jih kupiš v trgovini (wc papir, milo, deodorant, papirnate brisače, prašek, čistila….). Če grem večkrat ven jest pride tudi čez 500.

Odgovor na objavo uporabnika
Realno, 02.05.2025 ob 09:25

1 oseba, 380 €. Tukaj so všteti še toaletni papir, čistila, pralni prašek, mila za roke, tuš geli, šampon za lase, deodoranti, … Na koncu ne ostane nič od plače.

Nočem biti zlobna, ampak s ti ješ čistila, toaletni papir itd?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno718, 02.05.2025 ob 09:54

Nočem biti zlobna, ampak s ti ješ čistila, toaletni papir itd?

Ti račun iz trgovine doma razdeliš na hrano in ostalo?

 

Nisi zlobna, se pa zelo neumno sprenevedas.

Vsi kupujemo wc papir, vilede, praske in mehcalce in podobno v zivilskih trgovinah.

Kdo ti bo zdaj sel odstevat wc papir in vileda gobice od mesecne porabe, da ti pove, za koliko tocno poje?

Midva sva dva, v zivilskih trgovinah porabiva cca 500€, pa to ni samo hrana. Zunaj jeva se za cca 200€ na mesec.

kupujem za 4 odrasle osebe, 1x na mesec kupim za 200 € velike količine, potem še mogoče 2x manjše po 50-100 €. Vse v diskontarjih in ponavadi se dela zaloga ob akcijah. Vključuje čistila, higienske potrebščine, celo kakšno oblačilo je vmes. Res pa se kupujejo bolj osnovna živila, kuhamo sami, nič dragega se ne kupuje, nič alkohola, mesa malo, namesto tega več mlečnih izdelkov in jajc. Nekaj tudi doma pridelamo, ampak iskreno ne ravno veliko.

100 € na osebo na mesec tako povprečno pride, včasih malo manj celo.

Odgovor na objavo uporabnika
IS88, 02.05.2025 ob 09:18

Pozdravljeni,

 

koliko povprečno zapravite na mesec za hrano?

 

Rada bi odgovore od oseb, ki doma nič ne posadijo(ni vrta ni njive).

 

Povrečno 1 oseba

Povrečno 2 osebi

Povprečno družina

 

 

Stotaka

Kaj pa poje ena oseba za 100 € na mesec? A cel mesec špagete jeste? Danes greš v trgovino, pa je 100 € takoj. Ne mi reč, da s temi 100 € jeste 30 dni v mesecu. Razen če skos špagete tolčete.

Dve osebi, mesečno 700 do 800 evrov.

Dvakrat tedensko tudi kakšen Wolt…

Odgovor na objavo uporabnika
Bog pomagaj, 02.05.2025 ob 10:48

Kaj pa poje ena oseba za 100 € na mesec? A cel mesec špagete jeste? Danes greš v trgovino, pa je 100 € takoj. Ne mi reč, da s temi 100 € jeste 30 dni v mesecu. Razen če skos špagete tolčete.

Ljudje lažejo. Ne štejejo kosil pri starših, malic in kosil v službi….ali pa pojma nimajo koliko sploh zapravijo. Kar je še bolj verjetno, ker večina ljudi je totalno finančno nepismena. Jim denar kar “izgine”. Ga ni človeka, ki lahko na dolgi rok živi z 3e za hrano dnevno.

Danes pol štručke ( 1 eur cela) in pašteta 1 eur za zajtrk.

Kosilo omaka iz fasiranega mesa cca 5 eur če štejem se žlico olja, paradižnikovo mezgo, in začimbe. Zelena solata 0,65 eur.

Za večerjo namočim se tiste pol štruce v mleko in dve jajci in dam pect cca 2eur.

Ne znese drugac čez mesec. Jaz +2otroka.

Res žalostno takole čaram skozi mesec s plačo.

3 odrasle osebe ok uča kakih 500 € na mesec, s tem da se nekaj mesa kupi pri kmetu 2x letno in da se nekatere zadeve (čistila itd) kupijo na zalogo, kar ni všteto v te cekine. Če dodamo še to zraven računaj kakega stotaka več.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Odgovor na objavo uporabnika
kupujem zza, 02.05.2025 ob 10:41

kupujem za 4 odrasle osebe, 1x na mesec kupim za 200 € velike količine, potem še mogoče 2x manjše po 50-100 €. Vse v diskontarjih in ponavadi se dela zaloga ob akcijah. Vključuje čistila, higienske potrebščine, celo kakšno oblačilo je vmes. Res pa se kupujejo bolj osnovna živila, kuhamo sami, nič dragega se ne kupuje, nič alkohola, mesa malo, namesto tega več mlečnih izdelkov in jajc. Nekaj tudi doma pridelamo, ampak iskreno ne ravno veliko.

100 € na osebo na mesec tako povprečno pride, včasih malo manj celo.

če si blizu Italije se ti splača zapeljat do Iper Tosana v Pradamanu. Nizke cene in ogromna ponudba

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Dve osebi čez teden, tri do osem čez vikende, praznike. Kuhamo izrecno sami doma. Gola hrana in pijača med 200-300€, niso všteta čistila, higiena… je pa všteta hrana za živali.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6564, 02.05.2025 ob 13:04

Danes pol štručke ( 1 eur cela) in pašteta 1 eur za zajtrk.

Kosilo omaka iz fasiranega mesa cca 5 eur če štejem se žlico olja, paradižnikovo mezgo, in začimbe. Zelena solata 0,65 eur.

Za večerjo namočim se tiste pol štruce v mleko in dve jajci in dam pect cca 2eur.

Ne znese drugac čez mesec. Jaz +2otroka.

Res žalostno takole čaram skozi mesec s plačo.

od kod si?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Nisem edini v skupnosti, ki prispeva cvenk. Stotak je moj del!

Odgovor na objavo uporabnika
whitecow, 02.05.2025 ob 14:09

od kod si?

Ljubljana.

Ampak, upam da najdem službo, pa je slabo za ženske 50+.

Imam več kot 100prijav, 3 razgovore okoli 15 odgovorov negativnih, ostalo pa že par mesecev ne sluha ne duha.

Upam, da bo kaj po praznikih. V tem tednu, ni bilo nobenega odgovora, kot da so vsi na dopustu.

Hvala za posluh.

Se malo bomo stisnili, pa bo…

Če pa imaš ponudbo za delo v Lj. Imam končano fakulteto poslovne smeri…pa se priporocam

Odgovor na objavo uporabnika
monovka, 02.05.2025 ob 14:07

Dve osebi čez teden, tri do osem čez vikende, praznike. Kuhamo izrecno sami doma. Gola hrana in pijača med 200-300€, niso všteta čistila, higiena… je pa všteta hrana za živali.

Kaj da ne. Še živali s tem nafutraš. Pa še ostane ti a ne? 😀

Kaj pa jeste za praznike? Krompir s soljo? 😀

Težko natančno napišem. Ampak tedenski nakup je okoli 250€, v mesnici na teden okoli 100 €, ribarnica kakih 50€, včasih več.  Poleg še hitri dnevni nakupi, na teden okoli 100€.

Jajca imami naročena domača. Vsak teden 5 škatel, kar je 20€/teden.

Približno 1krat mesečno gremo po pijačo.

Minvela, radenska, za dnevno porabo kupujemo 0,5 l plastenke. Cedvita  in podobno.

Dnevno je to kar okoli 10€, če ne več.

Nas je 5. 3je fantje najstniki.

Stopim v trgovino in je takoj 30€.

Za 3 odrasle/odraščajoče porabim za trgovino vse, kar ostane od plače, kar je okrog 600€. Če nam gre za nohte, jemo špagete, če zgleda, da bomo speljali, grem pa k mesarju.

Načeloma nimam nekih stalnih seznamov po katerih bi nakupovali futer.

Zunaj jemo samo, kadar nimam dostopa do kuhinje-na dopustu. Sicer rada in dobro kuham pretežno iz osnovnih živil.

Približno 300e za hrano in higienske potrebščine, za dva odrasla in 2 majhna otroka (en je še dojenček).

Čaram kakor vem in znam. Hvala bogu sem ob rojstvu otroka dobila plenic za pol leta, vsaj en strošek manj.

jaz moram zvozit s 140 za hrano na mesec- noter všeta tudi čistila. Jem polento na 1001 način. Ričet  skuham za en teden- če se prej ne pokvari.Nimam zamrz skrinje, imam en mali hladilnik, zato, ko so akcije, ne morem svežega na zalogo kupit nič. Ne jem mesa in izdelkov iz njega.Zvečer v vodo ali jogurt namočim kosmiče in to so moji zajtrki.  Sadje, zelenjava je ful draga, za to gre največ. jem veliko stročnic v vseh oblikah, te so še kar poceni. Če se kdaj malo pocrkljam, kupim ribico. Zaradi enormnih najemnin sploh ne vem kaj bo naprej….

Iskreno, no me interesa koliko dam na mesec za hrano.

Odgovor na objavo uporabnika
seveda563, 02.05.2025 ob 14:30

Kaj da ne. Še živali s tem nafutraš. Pa še ostane ti a ne? 😀

Kaj pa jeste za praznike? Krompir s soljo? 😀

Za vsako rit palca raste.

Sistem ni OK!

Dobro, da se znajdemo na 101 način. Ponucamo vse kuponcke. Sestavi se kosilo, ki je koliko toliko uravnoteženo. Predvsem pa se načrtuje nakup, da se hrana ne meče stran.

New Report

Close