Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Kolilo časa ste bili brez vonja- okusa?

Kolilo časa ste bili brez vonja- okusa?

Zboleli za covidom. Rada bi spet okusila vonj in okus kave.

Ja, več kot pol leta. Predvsem brez vonja. No, vrnil se sicer je tam po 4 mesecih, a zelo slabo. Še danes, več kot pol leta kasneje, nekaterih stvari ne zavoham. Ostalo voham slabše. Določene stvari pa imajo čisto drugačen vonj, kot so ga imele prej. In med njimi je žal tudi kava. Pa npr. geli za tuširanje, šamponi, parfumi – nič več ne diši. Ali npr. vonj urina je popolnoma drugačen, pa okus mlečnih izdelkov – sir, jogurt, popolnoma drugačen. Upanje, da se bo vse povrnilo v prvotno stanje, je že opuščeno.

Sorry… Ampak saj ni pri vseh tako. Pri nekaterih se čez čas vse postavi na svoje mesto. Pravila o tem času pa mislim da ni. Srečno!

ha … js sm zbolela takrat ko so bili otroci v karanteni zaradi rizičnega stika. Edina sem zbolela in bila bolna 2 tedna, močnejši prehlad. Okus ni da sem ga izgubila, vse je bilo istega okusa – v mojem primeru grenko oz. me je spominjalo na tablete. Karkoli sem jedla, vse je imelo isti okus – grenko. Mislim da cca 2-3 tedne, morda 1 mesec. Nisem razumela kaj je, sem mislila, da je hrana zanič pa sem kupovala kup stvari, da bi imela okus nazaj. Potem sem nehala, ker je bilo vedno isto. Vonj se mi zdi, da tudi nisem kaj dosti imela in sem bila kar zadovoljna – smrdljive stvari nisem vohala tam, kjer so vohal idrugi  :))))))

Jaz sem zbolela 10 mesecev nazaj. Povsem izgubila vonj in okus za 7 dni. še danes ni dobro. Veliko stvari ne vonjam, veliko stvari ima enak vonj, veliko stvari smrdi, okšam veliko slabše kot pred okužbo. Rekla bi, da se mi je okus vrnil v 25%, vonj pa v 5%. :(((

Jst sem biu 6mesecev brez vonja, okusa še zdej nimam, pameti nikol nisem meu, zato sem se zaščitil in cepil.

Jaz sem slabše vonjala in okušala 2 dni + 2 dni pred ugotovitvijo, da je nekaj narobe, sem vonjala nekaj smrdečega povsod (balkon, kopalnica, kuhinja, na dvorišču), mož približno en teden brez vonja in s slabšim okušanjem, otrok brez težav.

hvala vsem za odgovore. Drugače sem bila 2x cepljena in baje imam blag potek bolezni. To drži, ni hudo. Vidim pa tudi povečano izpadanje las. To ni bolezen, to je biokemično orožje se mi zdi

Se redno umivam.

kar delajte se norca. En dan se prebudiš in ostaneš v svetu z okrnjenimi čutili. vsak dan več nas je, tako da pridejo vsi zanikovalci na vrsto. In to je šele blaga oblika corone.

Odgovor na objavo uporabnika
kamalla, 27.08.2021 ob 09:40

kar delajte se norca. En dan se prebudiš in ostaneš v svetu z okrnjenimi čutili. vsak dan več nas je, tako da pridejo vsi zanikovalci na vrsto. In to je šele blaga oblika corone.

čutilo je voh, ne vonj …

Odgovor na objavo uporabnika
kamalla, 27.08.2021 ob 09:27

hvala vsem za odgovore. Drugače sem bila 2x cepljena in baje imam blag potek bolezni. To drži, ni hudo. Vidim pa tudi povečano izpadanje las. To ni bolezen, to je biokemično orožje se mi zdi

Lasje ti izpadajo, ker se bliža jesen, zima.

Delno še vedno sem, prebolel lani oktobra.

New Report

Close