Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koloidno srebro

koloidno srebro

kaj od tega
koloidno srebro lahko povzroči poškodbe ledvic, bolečine v trebuhu, glavobole in v redkih primerih poškodbe možganov in živcev
ne razumeš?[/quote]

“No, če se znaš poglobit v kemijo, se POGLOBI tudi v način pridelave koloidnega srebra. Mogoče ti bo bolj jasno.” Pa srečno![/quote]
ja pridobiva se z elektrolizo. in kako vezo ima to s stranskimi učinki koloidnega srebra v telesu?
sicer pa… ti ga kar žlampaj. malo se mi tvoji otroci smilijo, ampak… hej. vi boste imeli probleme s tem, ne jaz.
največja budalaština vsegaskup je to, da vi isti dobesedno vpijete proti zdravilom, ki so šle skozi cel kup kliničnih preiskav in testiranj, svoje otroke pa podvržete metodam, ki so totalno nepreizkušene in ki dokazano puščajo posledice.
ampak saj pravim…. vsak po svoje. ubogi otroci

http://www.kemijskovaren.si/files/nano_knjiga.pdf

(str.47,68)

avtorica dr. Maja Remškar

http://www.ki.si/fileadmin/user_upload/datoteke-splosno/preglove_nagrade/Utem.Maja_Remskar.pdf

http://www.kemijskovaren.si/files/nano_knjiga.pdf

(str.47,68)

avtorica dr. Maja Remškar

http://www.ki.si/fileadmin/user_upload/datoteke-splosno/preglove_nagrade/Utem.Maja_Remskar.pdf%5B/quote%5D
citiram z linka:
Normalno je koncentracija srebra v človeškem organizmu zelo nizka. V primeru zaužitja srebra lahko pride do bolezni argirije. Bolezen povzroči modro-sivo obarvanje kože, ki je hujše na mestih, izpostavljenih svetlobi, na primer na obrazu ali rokah. Zaradi močne strupenosti srebra za zelo širok spekter mikroorganizmov nanodelci srebra s še povečano kemijsko aktivnostjo v primerjavi z masivnim srebrom spadajo med trenutno najpomembnejše nanotehnološke antimikrobne snovi, ki se jim obeta raznovrstna uporaba.
ps
vendar ne v oralni obliki!

Vse več je tudi opozoril o tveganju za zdravje, saj primerjajo strupenost 15 nm Ag z 1 ıum velikimi delci kadmijevega oksida (CdO).

Nanosrebro je ravno tako kot drugi nanodelci nevarno za človeka, ker hitro pride v krvni obtok, saj je membrana med steno pljučnih mešičkov in krvnih kapilar debela le 500 nm. Še vedno ni povsem jasno, kaj povzroča toksičnost srebra in kako srebro vpliva na celične proteine.

ampak dober tek, vi ga kar jejte in pijte

Jaz ga imam doma, pa sem malo pozabila nanga, dobro da ste me spomnili, da ga s tamalo popijeva.

Ne, ne smeš. Lahko se spremeniš v Smrketo.

Nisem a priori proti tovrstnim novostim, a malo zadržanosti in treznega premisleka ne škodi. Osredotočil bi se na v prejšnjem postu navedene pomisleke, predvsem : “Še vedno ni povsem jasno, kaj povzroča toksičnost srebra in kako srebro vpliva na celične proteine”. Marsikakšna ne dovolj raziskana učinkovina se lahko izkaže za učinkovito, a ne dovolj raziskani stranski učinki, še posebej tisti, ki se pokažejo na dolgi rok, lahko naredijo precejšnjo škodo telesu.
Prav tako bi bil močno previden pri ponudnikih. Sam poznam nekoga, ki je nekaj delal oz. eksperimentiral v tej smeri, nekritično spremljal članke, ki jim s svojim srednješolskim znanjem kemije ni bil dorasel, a je upal suvereno zagovarjati svoj prav. Tudi link, ki se pojavlja nekje zgoraj, mi ne vzbuja zaupanja. Ne moreš hkrati prodajat pasje brikete, imet čistilni servis, se it finančni inženiring in še mal prodajat zdravila. Če bi se sam šel kaj takega, bi se jasno predstavil s svojim pravim imenom in priimkom ter strokovnimi in tudi osebnimi referencami.


to je reklama tistega, ki prodaja to čudo.[/quote]
Ni res,le zanima me,ker imam sama še pri teh letih težave s kožo :S

Mogoče malo pozen komentar, a vendar….
Verjamem, da je danes prioriteta vsakega starša paziti na svojega otroka in poskrbeti za njegovo zdravje. Sploh, če je otrok ves čas bolan brez pravega razloga. Vendar bodite previdni. Tako, kot se ekonomisti verjetno dobro spoznajo na finance, se le ljudje z ustrezno izobrazbo spoznajo na delovanje človeškega organizma in bakterij. Stran, kot je http://www.koloidnosrebro.si/ je polna strokovnih napak, tako da jih niti ne bi začela naštevati. Naj tukaj omenim, da sem po izobrazbi mikrobiolog z doktoratom na področju imunskega sistema. Največji problem vseh teh strani je, da zelo površno in napačno citirajo znanstvena dognanja, po vrhu vsega pa nikjer ni razvidno kakšen kader sestavlja to podjetje. Mislim, da morajo imeti ljudje “veliko jajc”, da brez ustrezne izobrazbe zagovarjajo določene izdelke, ki jih sploh ne razumejo. Tudi argumenti, da se to uporablja že 100 let niso prepričljivi, če je jasno, da je bila včasih življenjska doba precej krajša, sploh pa je bila velika umrljivost med otroci. Tudi način odobritve zdravil s strani FDA se je v letih precej spremenil. Danes gredo vsa nova zdravila čez veliko strožja testiranja, kot so šla včasih. Delovanje antibiotikov je dobro preučeno in so varni za uporabo v primeru bakterijskih okužb (upam, da veste, da v primeru virusnih ne), medtem, ko je uporaba kovin precej nespecifična in čeprav je pokazan učinek na delovanje bakterij, delovanje na človeški organizem ni zadosti raziskano. Problem je, da se kovine kopičijo v telesu in se njihovo škodljivo delovanje lahko pokaže šele čez 30, 40 let. Stvar, ki je lahko na začetku dobra (pobije bakterije), lahko vodi v odpoved organov, kot so jetra, ledvica šele v odrasli dobi ali starosti.
V končni fazi pa je odločitev vsakega posameznika osebna stvar. Najbolje je, da stvar dobro preučite in za nasvet vprašate kakega strokovnjaka, ne pa da se kregate po forumih. Načeloma stvari v znanosti (sploh bioloških znanostih) niso črno-bele, pač pa pogosto precej sive.

Takole:
Koloidno srebro sem poskusila in po dobrem tednu pitja (3 čajne žličke), sem občutila močan rez skozi desno ledvico, malo manj skozi levo.Obisk pri zdravniku- kri v vodi- (antibiotik).Na ultrazvok še čakam.Po tednu terapije z antibiotikom (v tem času nisem pila srebra)…lej ga zlomka :(..spijem en požirek srebra, in čez (nekje) pol ure,močan tremor vseh mišic (nekontrolirano).Hvala bogu, čez kakšne pol ure se je stanje umirilo.A ledvice me še vedno “lepo” bolijo.

Mogoče je za moje stanje krivo srebro- kaj pa vem?…Zato, dobro preverite kaj kupujete, kje in predvsem,če je dobro in varno za vas!!!

http://vizita.si/clanek/alternativno/koloidno-srebro-najmogocnejsi-antibiotik.html

New Report

Close