Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Končno bomo imeli nromalno državno proslavo brez rdečkarjev

Končno bomo imeli nromalno državno proslavo brez rdečkarjev

Bil je Turek in je šlo za graščino Bokalce.

Še bolje, da levakov ne bo na proslavi. Oni itak niso zaslužni za nič, saj mečejo samo polena pod noge in puške v koruzo. Naj kar doma glancajo bicikle….

Odgovor na objavo uporabnika
še ena669, 25.06.2021 ob 21:53

Še bolje, da levakov ne bo na proslavi. Oni itak niso zaslužni za nič, saj mečejo samo polena pod noge in puške v koruzo. Naj kar doma glancajo bicikle….

Šteje samo katerih je več.

nova
Uredništvo priporoča

Tole je proslava? Meni deluje bolj kot vaška pogrebna slovesnost. No, saj mogoče je to res bolj primerno…

Odgovor na objavo uporabnika
Vlao, 25.06.2021 ob 16:49

Drugorazrednega predsednika Türka, ki je zahteval, da mu obnovijo razpadajoč dvorec v okolici Ljubljane, pa bo pa on tam imel svojo predsedniško rezidenco, ne bo.

 

Tanje Fajon, ki je povedala, da se je vse začelo leta 1945 in ne 1991, ne bo.

 

‘Borčevskih’ organizacij, ki so se štulili na slovensko proslavo z jugoslovansko rdečo zvezdo, ne bo.

 

Samo še murgeljski vrtni palček naj odpove, pa bo zmaga slovenskega naroda popolna.

 

Ograja bo pa preprečila raznim Zlatkotom, da bi skušali motiti slovensko proslavo z raznimi megafoni.

 

Bodo pa imeli protislovenci, ki jim samostojna Slovenija nikoli ni bila opcija, dan žalovanja na Prešercu, kjer bodo tarnali in naricovali, jokali in stokali za SFRJ, Titotom in socializmom.

Mene pa kot državljana žalosti, da se niso predstavniki treh strank udeležili državne proslave. To je z eno besedo sramota. A predstavniki teh treh strank, ki se niso udeležili proslave niso predstavniki državljanov in svojih volilcev in so predstavniki samo samega sebe in svojih interesov?

Stranke pridejo in gredo, države in ljudje pa ostanejo in nikjer ne piše, da ne bi oni spet enkrat bili v vladi ampak da se tuji predsedniki udeležijo proslave, predstavniki opozicije pa ne, jih je pa lahko sram, ker ko se gre za državo in njene praznike strankarska pripadnost ne bi smela vplivati na nič. A bi šli oni na praznovanje koalicije ali praznovanje države? Pa načelo demokratičnosti je tudi to da ima vsaka stranka svoj program in že to kaže neko nespoštovanje in vsiljevanje svojega pa LMŠ in Levica skupaj nista dobila toliko glasov kot SDS, kje so še pa ostale stranke koalicije, ampak to sploh ni pomembno ker vsi volilci so državljani RS in večina je tudi po narodnosti Slovencev.

In že vrsto let pravim in tudi sedaj se je to pokazalo, da razlika med slovenskimi in dobrimi tujimi politiki je to, da dobri tuji imajo vedno na tehtnici nacionalni in drug interes (kakršenkoli je že ta drug; osebni, poslovni,…), pri nas je očitno ta drug interes vedno pred državnim in z neudeležitvijo proslave so dobesedno užalili državo in državljane in zopet se je pokazala Slovenska podlost in nevoščljivost v vsej svoji luči. Za mene kot državljana ni besed ki bi jih opisal, da so tako nesramni, da se niso udeležili proslave. Dobro za levico še mogoče ne rečem oni živijo 50 let nazaj ampak skupne države ni več in mogoče komu od njih ni prav da je Slovenija samostojna (ampak povezuje se Slovenija tako gospodarsko in na drugih področjih praktično z vsemi bivšimi državami SFRJ), ampak za SD in LMŠ to me je pa res razočaralo, ker tudi kar nekaj iz SDja  so se tudi borili za samostojnost in so verjetno bolj narodno zavedni kot marsikateri višji član in da o razočaranju takih članov niti ne pišem… Fajon, Mesec, Šarec ne predstavljajo sebe in tistih 20 ožjih sodelavcev ki jih imajo ampak vse tiste volilce, ki so jih volili in da se na državno proslavo niso udeležili je zame podlost brez primere. Take stvari se ne pozabijo.

In to da naj bi jih motili določeni predsedniki držav je čudno, saj mislim da če so na proslavi predsedniki sosednjih držav je to korak naprej ne pa korak nazaj. Diplomacija je navadno pogovor ampak kako se boš pogovarjal brez dobrih odnosov. Enim naj bi šel v nos Madžarski predsednik ampak Madžarska je edina država kjer Slovenija naj ne bi izgubila ozemlja skozi zgodovino. Večkrat se mi je v Sloveniji že zgodilo da bi bolje skozi prišel če bi bil tujec (pa je bil to šport, šolstvo ali kaj tretjega), ker tista pregovorna Slovenska favšija je še kako prisotna in ta karakter se je z neudeležitvijo na proslavo še kako potrdil da predstavniki političnih niso nič boljši, mogoče še slabši, kot ljudje vsakodnevno. Včasih so rekli da oprostijo in stopijo nasproti lahko veliki, majhni ki se delajo velike pa kuhajo zamero v nedogled.

Če so včasih na levi strani očitali, da se z desnimi ne da nič dogovoriti so tokrat slabo izpadli nekorektno in nesramno prav levi. Mimogrede v Sloveniji je bil tudi zakon o istospolnih 3x zavrnjen na referendumu, pa se je potem v parlamentu vseeno sprejel zakon in malo čudno se mi zdi, da se določeni politiki tako vtikujejo v notranje zadeve drugih držav (kot je npr Madžarska) ne pometejo pa pred svojim pragom. Ampak tokrat ni šlo za katerkoli drugo državo, ni se šlo za noben zakon,  šlo se je le za praznovanje državnostni in samostojne države in nič druga- torej z neudeležitvijo so pokazali koliko jim pomeni država in državljani. Nič.

Vsaj Kučan je prišel, očitno edini na levi strani ve, da je bila proslava za državo ne pa strankarska prireditev.

Enkrat sem gledal intervju, ko je dr. Bučar govoril o Kučanu kako je bilo za časa osamosvojitve in da je bilo prisotno kar nekaj strahu in dilem/dvomov, samo po drugi strani pa to razumem, saj če nekdo 45let živi v nekem sistemu in ve kakšne so lahko posledice in kaj se lahko zgodi s političnimi nasprotniki, so strah in ostali dvomi kar normalna posledica…

Edini, ki kar naprej piskajo in cvilijo o Jugi, so prebarvani komunisti v aktualni vladi. So po molitvi na tej svoji komemoraciji poljubili noge farjem?

Upam da ne bodo privatizirali zdravstva kot to po tiho poteka že nekaj 10 let… Pa ko pravijo “strokovnjaki” da v zdravstvu v prejšnjem sistemu ni bil v osprednju bolnik ampak ustanove, to je bilo rečeno na nekem srečanju AmCham… to je žalitev za vse stare zdravnike. Ravno v prejšnjem sistemu je bil v ospredju bolnik in zdravnikom ni bilo toliko mar za plače. V Ameriškem sistemu pa vemo koliko ljudi nima osnovnega zdravstva, ker si ga ne morejo privoščit. V Sloveniji so že leta 1980 delali nekatere operacije, ki so jih redko po svetu in zdravstvo bi morala bit dobrina vsakega ne glede na njegov prihodek. Zavarovalnice v ZDA pa ko zavarujejo človeka naj bi tudi upoštevale njegov letni zaslužek.  Jaz mislim da vsak človek bi moral dobiti najvišjo kvaliteto oskrbe ne glede na socialni status, vero, starost itd.

Potem pa pravijo javno zdravstvo ne gre, zasebno pa gre, 3/4 kateri delajo v zasebnem zdravstvu pa delajo tudi v javnem. Zasebno zdravstvo ni da delaš na državno koncesijo. Zasebno zdravstvo je da 100% plačaš zasebni zavarovalnici ali pa z “gotovino”.  Brez veze.

🙋🙋

NA KRATKO !!!

Če ne bilo rdečkarjev in poštenih SLOVENCEV, ki so se uprli

okupatorju, SLOVENIJE, ne bi bilo!

Tvoji HLAPCI, so štiri leta okupatorju služili, izdajali pripadnike OF in še marsikaj! …

Beri zgodovino !!!

 

 

 

Po nekaj dneh sem zopet tukaj.

Ne morem razumeti, kaj vse so zmožni nevedneži napisati.

Še se boste soočali s probleni, izdajalcev,

Obnašajo se, kot da bi bili izdajalci zaslužni, da Slovenci še obstajamo.

Sem občutila izdajalce in tudi okupatorje.

Kar klanjajte se jim!

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 04.07.2021 ob 19:06

NA KRATKO !!!

Če ne bilo rdečkarjev in poštenih SLOVENCEV, ki so se uprli

okupatorju, SLOVENIJE, ne bi bilo!

Tvoji HLAPCI, so štiri leta okupatorju služili, izdajali pripadnike OF in še marsikaj! …

Beri zgodovino !!!

 

 

nisi bili vsi rdeckarji.

pravzaprav so tardeci stopili v prve vrste šele potem, ko so partizani že bili med zmagovalci.

beri še kaj drugega kot nedeljca …

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 04.07.2021 ob 20:03

nisi bili vsi rdeckarji.

pravzaprav so tardeci stopili v prve vrste šele potem, ko so partizani že bili med zmagovalci.

beri še kaj drugega kot nedeljca …

VEŠ, hhm mik,

tvoj oče in mama se v grobu obračata.

Vem, da niso bili vsi rdečkarji. Saj jih je bilo malo, pa še polovico so jih imeli pod ključem. V Novem mestu so jih izpustili, ker so bili protesti. Izpustili šele, ko so izvedeli, da so Italijani že v Ljubljani.

BERI, BERI !!!

Napisala sem tudi, če ne bi bilo zavednih Slovencev!

 

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 25.06.2021 ob 19:30

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 25.06.2021 ob 18:18

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 25.06.2021 ob 18:12

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 25.06.2021 ob 17:40

Odgovor na objavo uporabnika
blazno resno, 25.06.2021 ob 17:30

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 25.06.2021 ob 17:23

Odgovor na objavo uporabnika
Wprašaj, 25.06.2021 ob 17:15

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 25.06.2021 ob 17:11

Odgovor na objavo uporabnika
veke veke, 25.06.2021 ob 17:06

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 25.06.2021 ob 16:55

Kaj, a bodo pol danes se enkrat glasovali , ler je bilo na zadnjem kongresu sds 6 glasov proti?

 

Danes Slovenci proslavljamo, antislovenci pa imate svojo objokovanje na Prešercu.

Ces rect, vasi bogovi so se zaprli v kletko sredi Ljubljane in obkrozili s kordoni policistov, ki naj jih scitijo pred Slovenci?

Glede na obisk bo vec ali manj ponovitev kongresa sds samo da bo se Orban lahko glasoval.

Sramota za drzavo, da se mora vodstvo skrivati in ograjevati pred ljudmi. Se malo, pa bo drzavna proslava lahko samo se pod zemljo v protiatomskem bunkerju.

 

Ograje in policija so bile okrog tudi v času Šarca pa te niso prav nič motile? 😀

 

Ograje so tokrat zaradi levih huliganov, ki že eno leto uničujejo Ljubljano in napadajo napredne Slovence.

 

Bodo Kombinatke zafušale kakšno na žaloigri na Prešernovem trgu greš lahko tja poslušat.

Ne, takale stala s pol Ljubljane ograjene in kordoni policistov je direkt sele od lani. Pa nic bat, bodo navadni Slovenci tudi lahko praznovali, tako da bodo legitimirani, popisani in kaznovani, saj je vendar njihov dan, a ne?

Ta najbolj pridni bodo lahko stali 500 m od ograje in vpili zivel veliki vodja.

 

Ti pa ne poznaš Ljubljane kaj dosti. :)))))) 500 metrov? Povej svojem fantu, da tole: ___ ni 15 centrimetrov, kolikor trdi, da ima, ampak dosti manj.

 

Ti ze ves kok ma tvoj smoki.

Samo da jaz in vecina ljudi gremo lahko svobodno po vsej Sloveniji, po ulicah in krajih (kadar jih ne zabarakadirajo sdsovci) in med ljudi, tvoj veliki vodja se pa skriva kot lopov . V Ljubljano si upa samo za barikade in kordone policije, ali pa na skrivaj smukne kot tat v parlament.

 

katera ovčka se ne bi skrivala pred zvermi?

Slovenci smo zveri? Pred katerimi se mora predsednik vlade skrivati? Ne razumem, kako se drugim politikom (tudi tistim, ki imajo enako masla na glavi kot jajo) ni treba?  Vsi po vrsti gredo lahko v soboto dopoldan na trznico, brez strahu pred lastnim narodom.

Ali proslavjajo slovenske praznike med ljudmi, ne obkrozeni z robocopi.

na mitingu ne bo Slovencev, zveri pa verjetno bodo, kot običajno ob vaših črnih petkih …

hhm,

grozen si! Zveri in črne petke, pa pospravi!

Sem te brala, bruhaš strupeno!

hm!

 

hhm, je 4. 7. 2021 pisal o RDEČKARJIH.

Tvoj zapis moraš objasniti, ker nekaj ne valja.

1. Pišeš: niso bili vsi rdečkarji, Napiši, kako jih imaš razporejene!? 

Potrudi se, objasni!

2. Kateri TARDEČI so stopili v prve vrste, šele potem, ko so partizani zmagali. NAPIŠI DATUM, to je važno, če že razporejaš!

3. Pišeš, ukazuješ, beri še kaj drugega kot nedeljca. 

hhm, jaz berem vse kar mi je dosegljivo, tudi tebi ne bi škodilo, da bi še kaj drugega prebral, ne samo poslušal ukaze!

hhm, hhm, včasih si bil registriran `mik´, s kolkimi nicki sedaj pišeš??

Dovolj bo, čakam, tvojo obrazložitev, razporeditev rdečkarjev, pa na datum ne pozabi, kdaj so stopili v ospredje.

Bova še nadaljevala, ko dobim odgovor!

 

hhm!

Sem citirala tvoje pisanje, pa se ni pojavil citat?

To se mi je že pripetilo, ali pa se je kaj drugega pojavilo.

Prav zato sem ti tvoje pisanje napisala, da se ne boš lovil.

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 06.07.2021 ob 20:09

 

hhm, je 4. 7. 2021 pisal o RDEČKARJIH.

Tvoj zapis moraš objasniti, ker nekaj ne valja.

1. Pišeš: niso bili vsi rdečkarji, Napiši, kako jih imaš razporejene!? 

Potrudi se, objasni!

2. Kateri TARDEČI so stopili v prve vrste, šele potem, ko so partizani zmagali. NAPIŠI DATUM, to je važno, če že razporejaš!

3. Pišeš, ukazuješ, beri še kaj drugega kot nedeljca. 

hhm, jaz berem vse kar mi je dosegljivo, tudi tebi ne bi škodilo, da bi še kaj drugega prebral, ne samo poslušal ukaze!

hhm, hhm, včasih si bil registriran `mik´, s kolkimi nicki sedaj pišeš??

Dovolj bo, čakam, tvojo obrazložitev, razporeditev rdečkarjev, pa na datum ne pozabi, kdaj so stopili v ospredje.

Bova še nadaljevala, ko dobim odgovor!

 

preveč se obremenjuješ, saj te bo še pobralo😜

moj oče ni bil nikoli rdeč, mama še manj.

pa tudi kakšnih posebnih privilegijev nista bila deležna za svojo partizanščino, za razliko od tistih, ki jih ti kuješ v zvezde.

odkar sem po kar nekaj grožnjah opustil registriran nick uporabljam tega in to mi biti ti niti replika ne bosta preprečila ….

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 06.07.2021 ob 20:16

hhm!

Sem citirala tvoje pisanje, pa se ni pojavil citat?

To se mi je že pripetilo, ali pa se je kaj drugega pojavilo.

Prav zato sem ti tvoje pisanje napisala, da se ne boš lovil.

 

dodajam še par besed.

oče se je večkrat dobil z nekaterimi bivšimi soborci, a noben od njih ni bil rdeč.

tudi Kocbek ni bil …

 

 

boris kidrič je pa bil, eden redkih rdečih, ki so bili aktivni tudi med vojno.

ampak z njim se je moj oče srečal samo enkrat. v začetku oktobra 1943 v Kočevju.

Politika se oplaja na razklanosti naroda. Oni od tega živijo, to je njihova energija.

Je pa res sramotno, da ne zmorejo niti na eno državno proslavo it brez krega in brez provokacij. Če je Janez na oblasti  rdečkarji piz.dakajo, če je leva vlada, pa  sds redno zganja svoje performanse. Vsi so isti!  Ljudje pa se nervirajo in kregajo zaradi njih! In jim sledijo kot ovce, namesto da bi jasno povedali, da takšnih politikov, ki niso državotvorni niti na en  faking praznik nočejo!

Na koncu pa jih vidiš, kako skupaj smučajo na njihovih poslanskih smučarijah in se skup napijejo, levi in desni.  Raja pa pokregana.

h t t p s://w w w.y o u t u b e.c o m/watch?v=G3m3xe2vO1Q

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 06.07.2021 ob 20:51

preveč se obremenjuješ, saj te bo še pobralo😜

moj oče ni bil nikoli rdeč, mama še manj.

pa tudi kakšnih posebnih privilegijev nista bila deležna za svojo partizanščino, za razliko od tistih, ki jih ti kuješ v zvezde.

odkar sem po kar nekaj grožnjah opustil registriran nick uporabljam tega in to mi biti ti niti replika ne bosta preprečila ….

 

 

hhm,

si pa priden, še v isti uri si odgovoril.  🙂 Dolgo si čakal, evo me.

Ja ja, vem že dolgo, da si vešč STRAŽAR  in tudi zagovornik,  takih rdečkarjev, ko so imeli koristi, že ves čas, od kar so prilezli na SVET, po letu 1945. Pa tudi druge zagovarjaš, ko so prilepljeni na sesek proračuna, ti so z dolgo prakso, pa brez greha.

Ne ne, ne bo me pobralo,  tudi zaradi tebe ne!

Pišeš:

moj oče ni bil rdeč, mama še manj. Mnogo je bilo takih, ko niso bili rdeči, bili pa so zavedni Slovenci in so se okupatorju uprli.

Ampak, ti si pa zgrešil, kdo se je boril za Slovenijo!? Podpiraš tiste, ko so držali z okupatorjem. Tiste podpiraš, ko so po roru spuščali metke na borce, partizane, kjer sta bila tudi tvoj oče in mama. (Da so spuščali po roru metke, si ti napisal. Kar poišči, kje si zapisal v kateri temi.)

Tudi jaz nisem bila rdečkar, ne udbovc, ne priviligiranec in sem vse to fasala od tebe in tvojih ljubljenčkov. Hahaha, pišeš tudi, da kujem v zvezde borce partizane, ja, med njimi sta bila tudi tvoj oče in mama. Borcem se imamo zahvaliti, da smo Slovenci obstali. Praporščak ZZB, ni bil vabljeni na 30. obletnico samostojne Slovenije. Veliko je bilo napisanega o tem.

Kdo ti je pa grozil, da nisi več “mik”? Ne opravičuj se! Kar naprej dobro seješ in zato tudi žanješ!

Od rdečkarjev si našel pa samo Borisa Kidriča,  vem, vem, vem, kogar ne maraš, mu ne privoščiš, da bi ime in priimek napisal kot se spodobi, To, že dolgo počneš/počnete. Pa razne grožnje padajo, tudi spomenike podirajo, ulice preimenujejo, huligansko.

Aja, da ne pozabim na Nedeljca, si ga že bral? Sem ga prva dobila v roke, je zanimivo branje. Prebrala sem samo “ŠEPET”, ni bilo časa za več. Prek nedelje pride na vrsto.

Ja, ja tudi Kocbek, ni bil rdeč.  Ampak, tiste , ko jih ti zagovarjaš, je Kocbek zapustil že v drugem letniku Lemenata, le beri kaj je o njih pisal v času II sv. vojne.

Tudi to sem si zapomnila, da je bil tvoj oče udeležen na Zboru odposlancev leta 1943, veliko udeležencev je bilo takrat. Sprejeli so tudi POMEMBNE SKLEPE, da se je Slovenija lahko osamosvojila, že velikokrat povedano in napisano! Tile voditelji, ko jih ti podpiraš, pa TEGA ne upoštevajo. Dej dej, povej jim že enkrat, če ne bi bilo borcev, se ne bi mogli repenčiti, da so osvoboditelji samo ONI. Tudi TO, je bila ustanovljena že preje, 1968 leta. Tudi razorožena ni bila vsa, to so odgovorni že mnogokrat povedali.  Nekatere OVCE, pa še vedno verjamejo NJIHOVIM LAŽEM.

No, le preberi še NEDELJCA, MLADINO, DNEVNIK in še kaj takega, ko ti ne leži. Potrebno je brati VSE !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najbolj nepismen politik je trtjerazredni komik. Ponavljač. 😁😁😁😁😁

New Report

Close