Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Končno bomo imeli nromalno državno proslavo brez rdečkarjev

Končno bomo imeli nromalno državno proslavo brez rdečkarjev

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 04.07.2021 ob 19:06

Odgovor na objavo uporabnika
Vlao, 25.06.2021 ob 16:49

Drugorazrednega predsednika Türka, ki je zahteval, da mu obnovijo razpadajoč dvorec v okolici Ljubljane, pa bo pa on tam imel svojo predsedniško rezidenco, ne bo.

 

Tanje Fajon, ki je povedala, da se je vse začelo leta 1945 in ne 1991, ne bo.

 

‘Borčevskih’ organizacij, ki so se štulili na slovensko proslavo z jugoslovansko rdečo zvezdo, ne bo.

 

Samo še murgeljski vrtni palček naj odpove, pa bo zmaga slovenskega naroda popolna.

 

Ograja bo pa preprečila raznim Zlatkotom, da bi skušali motiti slovensko proslavo z raznimi megafoni.

 

Bodo pa imeli protislovenci, ki jim samostojna Slovenija nikoli ni bila opcija, dan žalovanja na Prešercu, kjer bodo tarnali in naricovali, jokali in stokali za SFRJ, Titotom in socializmom.

NA KRATKO !!!

Če ne bilo rdečkarjev in poštenih SLOVENCEV, ki so se uprli

okupatorju, SLOVENIJE, ne bi bilo!

Tvoji HLAPCI, so štiri leta okupatorju služili, izdajali pripadnike OF in še marsikaj! …

Beri zgodovino !!!

 

 

Rdečkarjem se imamo zahvalit,da nas je leta 91 tolkla srpska partizanska jna. Na srečo smo jih nagnali.Partizani so nas pa leta 45 prodali srbiji. Sredi slovenije sem leta 1980 bil prisiljen govorit srbijanski jezik. Če ne bi bilo rdečkarjev,bi mi imeli svobodno državo že leta 45 ne pa šele 91. 

copy-paste:

Ampak, ti si pa zgrešil, kdo se je boril za Slovenijo!? Podpiraš tiste, ko so držali z okupatorjem. Tiste podpiraš, ko so po roru spuščali metke na borce, partizane, kjer sta bila tudi tvoj oče in mama. (Da so spuščali po roru metke, si ti napisal. Kar poišči, kje si zapisal v kateri temi.)

Tudi jaz nisem bila rdečkar, ne udbovc, ne priviligiranec in sem vse to fasala od tebe in tvojih ljubljenčkov. Hahaha, pišeš tudi, da kujem v zvezde borce partizane, ja, med njimi sta bila tudi tvoj oče in mama. Borcem se imamo zahvaliti, da smo Slovenci obstali. Praporščak ZZB, ni bil vabljeni na 30. obletnico samostojne Slovenije. 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 08.07.2021 ob 11:51

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 06.07.2021 ob 20:51

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 06.07.2021 ob 20:09

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 04.07.2021 ob 20:03

nisi bili vsi rdeckarji.

pravzaprav so tardeci stopili v prve vrste šele potem, ko so partizani že bili med zmagovalci.

beri še kaj drugega kot nedeljca …

 

hhm, je 4. 7. 2021 pisal o RDEČKARJIH.

Tvoj zapis moraš objasniti, ker nekaj ne valja.

1. Pišeš: niso bili vsi rdečkarji, Napiši, kako jih imaš razporejene!? 

Potrudi se, objasni!

2. Kateri TARDEČI so stopili v prve vrste, šele potem, ko so partizani zmagali. NAPIŠI DATUM, to je važno, če že razporejaš!

3. Pišeš, ukazuješ, beri še kaj drugega kot nedeljca. 

hhm, jaz berem vse kar mi je dosegljivo, tudi tebi ne bi škodilo, da bi še kaj drugega prebral, ne samo poslušal ukaze!

hhm, hhm, včasih si bil registriran `mik´, s kolkimi nicki sedaj pišeš??

Dovolj bo, čakam, tvojo obrazložitev, razporeditev rdečkarjev, pa na datum ne pozabi, kdaj so stopili v ospredje.

Bova še nadaljevala, ko dobim odgovor!

 

preveč se obremenjuješ, saj te bo še pobralo😜

moj oče ni bil nikoli rdeč, mama še manj.

pa tudi kakšnih posebnih privilegijev nista bila deležna za svojo partizanščino, za razliko od tistih, ki jih ti kuješ v zvezde.

odkar sem po kar nekaj grožnjah opustil registriran nick uporabljam tega in to mi biti ti niti replika ne bosta preprečila ….

 

 

hhm,

si pa priden, še v isti uri si odgovoril.  🙂 Dolgo si čakal, evo me.

Ja ja, vem že dolgo, da si vešč STRAŽAR  in tudi zagovornik,  takih rdečkarjev, ko so imeli koristi, že ves čas, od kar so prilezli na SVET, po letu 1945. Pa tudi druge zagovarjaš, ko so prilepljeni na sesek proračuna, ti so z dolgo prakso, pa brez greha.

Ne ne, ne bo me pobralo,  tudi zaradi tebe ne!

Pišeš:

moj oče ni bil rdeč, mama še manj. Mnogo je bilo takih, ko niso bili rdeči, bili pa so zavedni Slovenci in so se okupatorju uprli.

Ampak, ti si pa zgrešil, kdo se je boril za Slovenijo!? Podpiraš tiste, ko so držali z okupatorjem. Tiste podpiraš, ko so po roru spuščali metke na borce, partizane, kjer sta bila tudi tvoj oče in mama. (Da so spuščali po roru metke, si ti napisal. Kar poišči, kje si zapisal v kateri temi.)

Tudi jaz nisem bila rdečkar, ne udbovc, ne priviligiranec in sem vse to fasala od tebe in tvojih ljubljenčkov. Hahaha, pišeš tudi, da kujem v zvezde borce partizane, ja, med njimi sta bila tudi tvoj oče in mama. Borcem se imamo zahvaliti, da smo Slovenci obstali. Praporščak ZZB, ni bil vabljeni na 30. obletnico samostojne Slovenije. Veliko je bilo napisanega o tem.

Kdo ti je pa grozil, da nisi več “mik”? Ne opravičuj se! Kar naprej dobro seješ in zato tudi žanješ!

Od rdečkarjev si našel pa samo Borisa Kidriča,  vem, vem, vem, kogar ne maraš, mu ne privoščiš, da bi ime in priimek napisal kot se spodobi, To, že dolgo počneš/počnete. Pa razne grožnje padajo, tudi spomenike podirajo, ulice preimenujejo, huligansko.

Aja, da ne pozabim na Nedeljca, si ga že bral? Sem ga prva dobila v roke, je zanimivo branje. Prebrala sem samo “ŠEPET”, ni bilo časa za več. Prek nedelje pride na vrsto.

Ja, ja tudi Kocbek, ni bil rdeč.  Ampak, tiste , ko jih ti zagovarjaš, je Kocbek zapustil že v drugem letniku Lemenata, le beri kaj je o njih pisal v času II sv. vojne.

Tudi to sem si zapomnila, da je bil tvoj oče udeležen na Zboru odposlancev leta 1943, veliko udeležencev je bilo takrat. Sprejeli so tudi POMEMBNE SKLEPE, da se je Slovenija lahko osamosvojila, že velikokrat povedano in napisano! Tile voditelji, ko jih ti podpiraš, pa TEGA ne upoštevajo. Dej dej, povej jim že enkrat, če ne bi bilo borcev, se ne bi mogli repenčiti, da so osvoboditelji samo ONI. Tudi TO, je bila ustanovljena že preje, 1968 leta. Tudi razorožena ni bila vsa, to so odgovorni že mnogokrat povedali.  Nekatere OVCE, pa še vedno verjamejo NJIHOVIM LAŽEM.

No, le preberi še NEDELJCA, MLADINO, DNEVNIK in še kaj takega, ko ti ne leži. Potrebno je brati VSE !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

človek ne more verjet koliko laži si sposoben natrest, se vidi, da si iz tardeče šole!

 

ko boš dal link v katerem JAZ podpiram “tiste, ko so podpirali okupatorje” in preklical nesramno laž: “Tiste podpiraš, ko so po roru spuščali metke na borce, partizane”, se bova lahko še kaj pogovarjala.

 

 

praporščak ZZB! je pa kar nekaj privilegijev izkoristil, se pa ne spomnim, da bi mi kdo od verostojnih kdaj povedal, da je bil med vojno kaj prida aktiven.

 

hhm,

nisem citra tvojih neumnih nebuloz.

pod 1. stavek,  …,  sprehodi de po temah kjer si pisal!  Se dobro vidi, da zagovarjaš izdajalce!

Da so spuščali po roru metke, si na pisal ti, kar poiči, kaj vse si namal v letih, kar obstoja MON.

Jaz sem prišla na MON leta 2005. Ti si bil pa že pred menoj. MON, obstaja že 20 let.

pod 2. vrstici,  …, sva že veliko pisala. Zgoraj je že prvi dokaz, da si BEL,  RDEČ SI. Mi pišeš!

pod 3. vrstica,  …, praporščaka ZZB ne poznam, kakšne privilegije je pa imel , pa aktivnost med vojno.   A se  gre za aktivnost med vojno,  Tistih, ko so bili aktivni med vojno ZZB več NI.

Neumnosti pišeš !!!

Povabljeni voditelji sosednjih držav na proslavo, pa so potomci držav, ko so Slovenijo okupirale leta 1941. Za škofa Zoreta, pa veš, da je naslednik RKC, ko je bila najbolj aktivna pri izdajstvu pripadnikov OF, Osvobodilne fronte in borcev partizanov. 

Njihov rezultat, je razviden in popisa žrtev med vojno 1941 do 1946. Tukaj na MON-u je! Aktivnosti  okupatorjev med vojno tudi ne poznaš? Pozabil si tudi, da so očetovega mlajšega brata odpeljali Domobranci, pozno ponoči od staršev, Sem te prosila, da napiši kaj so dejali staršem, ko so ga odpeljali, pa nočeš povedati! Zakaj!? Nočeš? Zakaj jih zagovarjaš?

hhm,

Si sin borca in borke partizanske vojske in si dovoliš pisati take neumnosti. Tole, pa jaz ne morem razumet.

Zgoraj pišeš, da se bova še pogovarjala. Še veliko odgovorov si mi dolžan.

1. vprašanje je: Napisal si, da si se rodil kot pankrt, star tri leta, ko sta se poročila, pa da so mamo žrli. Nočeš povedati kdo jo je žrl . Zakaj se nista poročila takoj. Mnogi so se že v hosti s pričami. Po osvoboditvi nekateri tudi cerkveno.

Vidiš, cerkveno bi ju lahko poročil dr. prof. Metod Mikuž.

Aja, dr. Metoda Mikuža je škof Rožman suspendiral kot duhovnika, že 10. junija 1943, ker je kot verski referent opravljal dušnopastirsko službo, v narodnoosvobodilni vojski. …..

Podrobnosti si pa preberi na strani št. 484 v knjigi BELOGARDIZEM.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 14.07.2021 ob 22:26

hhm,

nisem citra tvojih neumnih nebuloz.

pod 1. stavek,  …,  sprehodi de po temah kjer si pisal!  Se dobro vidi, da zagovarjaš izdajalce!

Da so spuščali po roru metke, si na pisal ti, kar poiči, kaj vse si namal v letih, kar obstoja MON.

Jaz sem prišla na MON leta 2005. Ti si bil pa že pred menoj. MON, obstaja že 20 let.

pod 2. vrstici,  …, sva že veliko pisala. Zgoraj je že prvi dokaz, da si BEL,  RDEČ SI. Mi pišeš!

pod 3. vrstica,  …, praporščaka ZZB ne poznam, kakšne privilegije je pa imel , pa aktivnost med vojno.   A se  gre za aktivnost med vojno,  Tistih, ko so bili aktivni med vojno ZZB več NI.

Neumnosti pišeš !!!

Povabljeni voditelji sosednjih držav na proslavo, pa so potomci držav, ko so Slovenijo okupirale leta 1941. Za škofa Zoreta, pa veš, da je naslednik RKC, ko je bila najbolj aktivna pri izdajstvu pripadnikov OF, Osvobodilne fronte in borcev partizanov. 

Njihov rezultat, je razviden in popisa žrtev med vojno 1941 do 1946. Tukaj na MON-u je! Aktivnosti  okupatorjev med vojno tudi ne poznaš? Pozabil si tudi, da so očetovega mlajšega brata odpeljali Domobranci, pozno ponoči od staršev, Sem te prosila, da napiši kaj so dejali staršem, ko so ga odpeljali, pa nočeš povedati! Zakaj!? Nočeš? Zakaj jih zagovarjaš?

hhm,

Si sin borca in borke partizanske vojske in si dovoliš pisati take neumnosti. Tole, pa jaz ne morem razumet.

Zgoraj pišeš, da se bova še pogovarjala. Še veliko odgovorov si mi dolžan.

1. vprašanje je: Napisal si, da si se rodil kot pankrt, star tri leta, ko sta se poročila, pa da so mamo žrli. Nočeš povedati kdo jo je žrl . Zakaj se nista poročila takoj. Mnogi so se že v hosti s pričami. Po osvoboditvi nekateri tudi cerkveno.

Vidiš, cerkveno bi ju lahko poročil dr. prof. Metod Mikuž.

Aja, dr. Metoda Mikuža je škof Rožman suspendiral kot duhovnika, že 10. junija 1943, ker je kot verski referent opravljal dušnopastirsko službo, v narodnoosvobodilni vojski. …..

Podrobnosti si pa preberi na strani št. 484 v knjigi BELOGARDIZEM.

 

 

veliko besed, misli pa malo …

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 15.07.2021 ob 08:27

veliko besed, misli pa malo …

 

hhm,

napisal, … 15.07.2021, ob 08:23:

“veliko besed, misli pa malo”

hhm, ja …  Veliko sem napisala, tvojih besed, ko si jih ti izblebetal, tukaj, na MON-u. Ali ne moreš misliti, odgovoriti!?

Meni, si pripisal zopet, rdeč si! hahaha, zopet si mi spremenil spol. Oh ja. … Misliti ne moreš ali se ti ne da!?

hhm, ja, … rdeče zagovarjam, ampak, med rdečimi, so bili tudi ne rdeči, tudi tvoja starša sta bila pri partizanih, pa mnogi zavedni Slovenci, ko so se uprli okupatorju. Niso taktizirali, čakali kaj se bo zgodilo. Še tole si napisal:

Moj oče ni taktiziral, vse je pustil in odšel je v partizane. Mama je šla k partizanom leta 1944, … in je ratalo, … da si se ti rodil. Veliko otrok se je rodilo v hosti in za te otroke so poskrbeli kolikor so mogli. Ampak, datuma tvojega rojstva pa nisem   zasledila, da bi ga napisal. lahko si se rodil tudi že po 9. maju 1945.  Še tole:

Taktizirali so klerofašisti, se spajdašili z okupatorjem in mu vsa 4 leta stali ob strani.

Na 30. 0bletnico samostojne države Slovenije, pa so bili vabljeni vsi vodje, dediči sosednjih držav, ko so nas leta 1941 okupirali. Še 1 x če ne bi bilo borcev partizanov, ne bi imeli tile naši sedanji voditelji kaj proslavljati, ker Slovencev ne bi bilo več, Glej okupatorske takratne plane!

 

Tole prerekanje se je začelo v zvezi s “30. obletnico proslave”

hhm, ja zagovarjam partizane borce! Borcem partizani so zaslužni, da imamo Slovenci svojo državo. Tvoj oče je bil tudi na KOČEVSKEM ZBORU ODPOSLANCEV, … V Kočevju so bili sprejeti prvi SKLEPI za pripojitev Primorske in za poznejšo osamosvojitev.

Sem brala, da tudi ZZB niso bili povabljeni na proslavo, niti praporščak ZZB ne.

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.07.2021 ob 22:42

 

hhm,

napisal, … 15.07.2021, ob 08:23:

“veliko besed, misli pa malo”

hhm, ja …  Veliko sem napisala, tvojih besed, ko si jih ti izblebetal, tukaj, na MON-u. Ali ne moreš misliti, odgovoriti!?

Meni, si pripisal zopet, rdeč si! hahaha, zopet si mi spremenil spol. Oh ja. … Misliti ne moreš ali se ti ne da!?

hhm, ja, … rdeče zagovarjam, ampak, med rdečimi, so bili tudi ne rdeči, tudi tvoja starša sta bila pri partizanih, pa mnogi zavedni Slovenci, ko so se uprli okupatorju. Niso taktizirali, čakali kaj se bo zgodilo. Še tole si napisal:

Moj oče ni taktiziral, vse je pustil in odšel je v partizane. Mama je šla k partizanom leta 1944, … in je ratalo, … da si se ti rodil. Veliko otrok se je rodilo v hosti in za te otroke so poskrbeli kolikor so mogli. Ampak, datuma tvojega rojstva pa nisem   zasledila, da bi ga napisal. lahko si se rodil tudi že po 9. maju 1945.  Še tole:

Taktizirali so klerofašisti, se spajdašili z okupatorjem in mu vsa 4 leta stali ob strani.

Na 30. 0bletnico samostojne države Slovenije, pa so bili vabljeni vsi vodje, dediči sosednjih držav, ko so nas leta 1941 okupirali. Še 1 x če ne bi bilo borcev partizanov, ne bi imeli tile naši sedanji voditelji kaj proslavljati, ker Slovencev ne bi bilo več, Glej okupatorske takratne plane!

 

Tole prerekanje se je začelo v zvezi s “30. obletnico proslave”

hhm, ja zagovarjam partizane borce! Borcem partizani so zaslužni, da imamo Slovenci svojo državo. Tvoj oče je bil tudi na KOČEVSKEM ZBORU ODPOSLANCEV, … V Kočevju so bili sprejeti prvi SKLEPI za pripojitev Primorske in za poznejšo osamosvojitev.

Sem brala, da tudi ZZB niso bili povabljeni na proslavo, niti praporščak ZZB ne.

 

moj oče je pa bil povabljen na proslavo.

ob 25.obletnici Zbora odposlancev.

tri leta po svoji smrti:-(

hhm, tudi to si že napisal, vem. Niso imeli tajnice, da bi vodila evidenco.

Verjemi, da bi bila oba starša razočarana na vse kar se dogaja danes!

Spat pejt! lahko noč!

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.07.2021 ob 23:27

hhm, tudi to si že napisal, vem. Niso imeli tajnice, da bi vodila evidenco.

Verjemi, da bi bila oba starša razočarana na vse kar se dogaja danes!

Spat pejt! lahko noč!

no ja, pa si dočakal, tokrat se se pa JAZ nehote zlagal.

bilo je ob petintrideseti obletnici.

 

da niso imeli tajnice nisem vedel, jih je bilo pa kar nekaj v tisti organizaciji, ki letos ni bila vabljena, kar nekaj, par let tudi moj oče …

 

lahko noč!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Martin Krpan z Vrha pri Sveti Trojici, 16.07.2021 ob 23:39

no ja, pa si dočakal, tokrat se se pa JAZ nehote zlagal.

bilo je ob petintrideseti obletnici.

 

da niso imeli tajnice nisem vedel, jih je bilo pa kar nekaj v tisti organizaciji, ki letos ni bila vabljena, kar nekaj, par let tudi moj oče …

 

lahko noč!

 

Hahaha,

Sedaj pa `Martinček´ odgovarja in dopolnjuje.  Izpod Svete Trojice. Izpod katere Svete Trojice pa si? Svetih trojic je več, da malo pogledam v zgodovino, kaj so tam okrog počeli.

A to, zakaj jih niso povabili  pa ne veš!? Kaj pa če so se bali, da bi se od prisotnih okupatorjev in izdajalcev nalezli Korone – 19? Ugibam! Možno da!? Nehote zlagal, praviš. 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 19.07.2021 ob 22:36

Hahaha,

Sedaj pa `Martinček´ odgovarja in dopolnjuje.  Izpod Svete Trojice. Izpod katere Svete Trojice pa si? Svetih trojic je več, da malo pogledam v zgodovino, kaj so tam okrog počeli.

A to, zakaj jih niso povabili  pa ne veš!? Kaj pa če so se bali, da bi se od prisotnih okupatorjev in izdajalcev nalezli Korone – 19? Ugibam! Možno da!? Nehote zlagal, praviš. 🙂

 

nikoli jih ni bilo treba vabit, so bili nekako dobrih sedemdeset let vedno v prvih vrstah. razen med vojno.

takrat so bili pa partizani, v glavnem tisti, ki so še par dni gnoj kidali iz štale …

 

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 20.07.2021 ob 11:46

nikoli jih ni bilo treba vabit, so bili nekako dobrih sedemdeset let vedno v prvih vrstah. razen med vojno.

takrat so bili pa partizani, v glavnem tisti, ki so še par dni gnoj kidali iz štale …

 

par dni preden so šli branit domovino.

Odgovor na objavo uporabnika
Martin Krpan z Vrha pri Sveti Trojici, 20.07.2021 ob 11:48

par dni preden so šli branit domovino.

Vem, vem, da je bilo na Dolenjskem, vse nekaj drugače. 🙂

hhm, povej, zakaj si enkrat hhm , drugič pa Mrtin, zakaj spreminjaš ime? Moraš dodati še nick  `mik´ , s tem si najprej pisal!

Napiši:

1. Kdo so tisti, ko jih ni bilo treba nič vabit, …

2. Kdo so bili tisti, ko so še kidali gnoj preden so šli branit domovino.

Se prvih, pod 1. bojiš?

Oče je pod 2.  …  Ni taktiziral!  …   Je gnojne vile vrgel v kot in šel branit domovino. … Takih je bilo veliko.  Niso bili vsi rdeči. Podpiram vse, ko so se uprli okupatorju. Ne glede na barvo. Med njimi sta bila tudi tvoja starša. Tvoji mami ni bilo lahko, malo pomisli na njene težave. Pa še žrli so jo, si napisal, kdo jo je žrl, to pa nisi napisal. Sem pa ne dolgo nazaj brala, ko si pisal, kako je bilo z očetovim mlajšim bratom, ko so ga “tabeli” ponoči odvedli od staršev.  … Nisi opisal zgodbo meni, ampak eni drugi. Sem si pa zapomnila, ko sem brala tvoje pisanje. Vem kaj so bili “tabeli” zmožni. Pa še to: Nisem rdeča, kot mi pripisuješ, tudi udbovc nisem bila, nisem imela privilegij, vse to si mi pripisoval. 🙂  Eno teslo nekaj zblebeta, drugi pa ponavljate.

No, le napiši kdo so pod št. in kdo pod št. 2. , če sem prav ugotovila? Lepo na zdravje pazi, da boš mojo starost dočakal.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 20.07.2021 ob 19:13

Vem, vem, da je bilo na Dolenjskem, vse nekaj drugače. 🙂

hhm, povej, zakaj si enkrat hhm , drugič pa Mrtin, zakaj spreminjaš ime? Moraš dodati še nick  `mik´ , s tem si najprej pisal!

Napiši:

1. Kdo so tisti, ko jih ni bilo treba nič vabit, …

2. Kdo so bili tisti, ko so še kidali gnoj preden so šli branit domovino.

Se prvih, pod 1. bojiš?

Oče je pod 2.  …  Ni taktiziral!  …   Je gnojne vile vrgel v kot in šel branit domovino. … Takih je bilo veliko.  Niso bili vsi rdeči. Podpiram vse, ko so se uprli okupatorju. Ne glede na barvo. Med njimi sta bila tudi tvoja starša. Tvoji mami ni bilo lahko, malo pomisli na njene težave. Pa še žrli so jo, si napisal, kdo jo je žrl, to pa nisi napisal. Sem pa ne dolgo nazaj brala, ko si pisal, kako je bilo z očetovim mlajšim bratom, ko so ga “tabeli” ponoči odvedli od staršev.  … Nisi opisal zgodbo meni, ampak eni drugi. Sem si pa zapomnila, ko sem brala tvoje pisanje. Vem kaj so bili “tabeli” zmožni. Pa še to: Nisem rdeča, kot mi pripisuješ, tudi udbovc nisem bila, nisem imela privilegij, vse to si mi pripisoval. 🙂  Eno teslo nekaj zblebeta, drugi pa ponavljate.

No, le napiši kdo so pod št. in kdo pod št. 2. , če sem prav ugotovila? Lepo na zdravje pazi, da boš mojo starost dočakal.

pod 1. -ne bojim se jih več, so bili pa včasih kar zateženi

pod 2. -moj oče že, pa še veliko drugih, vedeli so, da izbire ni veliko – internacija, k partizanom ali pa k izdajalcem. mislim da je izbral prav, je pa res, da je bil po vojni razočaran, ko je videl, da so se morali mladi udinjati bivšim okupatorjem, ker jim smetana, ki si je prilastila vse zasluge, ne pusti dihati in kakšne svinjarija so počeli.

 

 

 

hhm,

mal0 dolgo si čakal na odgovor. Ne čepim vedno pri računalniku in odgovarjam na neumnosti na  MON-u. MOBI, v ta namen ne uporabljam. To delaš samo ti.

20.07.2021,  sem ti napisala,  da je bilo na Dolenjskem vse nekaj drugače! ,,, in še vedno je. Znaš lepo zavijati zadevice, da ne boš koga prizadel.

hhm,

pod 1. bojiš se bojiš, ker so še vedno zateženi. Veš, na dveh stolčkih se ne more sedeti. S tvojim odgovorom, na “interniranke”, link je v TEMI, “PRABABI”, temo si odprl ti.  Zakaj si jo odprl, mi še nisi povedal, takrat si izkazal pripadnost.  Sedaj, ne smeš nič reči, čeprav se na vso moč spravljajo na BORCE, soborce tvojih staršev. Samo enkrat, si odgovoril, na nespodobno pisanje, napisal si:

“tega niso delali partizani, …”  Tisto kar je borcem očital, so delali člani , “ŠTAJERSKEGA BATALJONA”! , O tem bataljonu, tudi ti nočeš nič vedeti, čeprav so pobijali partizane, terence in simpatizerje OF. Tri mesece so se skrivali pred partizani, ko so jih partizani  odkrili, so šli pod streho Italijanov. Tik pred “Roško ofenzivo, takrat so šli iz ilegale, Italijani so jih oborožili in sodelovali so v Roški ofenzivi. Tri mesece so izdajali, da so partizani, to je bila LAŽ-

To je bilo napisano v neki drugi temi, ne v tej. Kar poišči! Pred menoj si mu  odgovoril. Bilo pa je namenjeno meni PRABABI, ker BORCE zagovarjam. Že takrat je tisti bedak borce zmerjal s SVINJAMI, napisal je tudi: “so pocrkale”! To imajo borci za zahvalo. Žalostno je kaj si dovolijo. Veš, o svinjah in biserih sem veliko kritike prebrala v dnevnem časopisju. Da si pa privošči izreči tak izraz minister v naši vladi je pa nezaslišano, velik škandal, segel je tudi v EU.

Pod 2. Pišeš:

– zadnji dve vrstici, mi boš pa moral objasniti. oče je bil razočaran …

da so se morali mladi udinjati bivšim okupatorjem, ker jim je smetana, ki si je prilastila vse zasluge, ne pusti dihati in kakšno svinjarijo so počeli.

Čakam, pojasnilo, preveč je zavito.

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 25.07.2021 ob 20:03

hhm,

mal0 dolgo si čakal na odgovor. Ne čepim vedno pri računalniku in odgovarjam na neumnosti na  MON-u. MOBI, v ta namen ne uporabljam. To delaš samo ti.

20.07.2021,  sem ti napisala,  da je bilo na Dolenjskem vse nekaj drugače! ,,, in še vedno je. Znaš lepo zavijati zadevice, da ne boš koga prizadel.

hhm,

pod 1. bojiš se bojiš, ker so še vedno zateženi. Veš, na dveh stolčkih se ne more sedeti. S tvojim odgovorom, na “interniranke”, link je v TEMI, “PRABABI”, temo si odprl ti.  Zakaj si jo odprl, mi še nisi povedal, takrat si izkazal pripadnost.  Sedaj, ne smeš nič reči, čeprav se na vso moč spravljajo na BORCE, soborce tvojih staršev. Samo enkrat, si odgovoril, na nespodobno pisanje, napisal si:

“tega niso delali partizani, …”  Tisto kar je borcem očital, so delali člani , “ŠTAJERSKEGA BATALJONA”! , O tem bataljonu, tudi ti nočeš nič vedeti, čeprav so pobijali partizane, terence in simpatizerje OF. Tri mesece so se skrivali pred partizani, ko so jih partizani  odkrili, so šli pod streho Italijanov. Tik pred “Roško ofenzivo, takrat so šli iz ilegale, Italijani so jih oborožili in sodelovali so v Roški ofenzivi. Tri mesece so izdajali, da so partizani, to je bila LAŽ-

To je bilo napisano v neki drugi temi, ne v tej. Kar poišči! Pred menoj si mu  odgovoril. Bilo pa je namenjeno meni PRABABI, ker BORCE zagovarjam. Že takrat je tisti bedak borce zmerjal s SVINJAMI, napisal je tudi: “so pocrkale”! To imajo borci za zahvalo. Žalostno je kaj si dovolijo. Veš, o svinjah in biserih sem veliko kritike prebrala v dnevnem časopisju. Da si pa privošči izreči tak izraz minister v naši vladi je pa nezaslišano, velik škandal, segel je tudi v EU.

Pod 2. Pišeš:

– zadnji dve vrstici, mi boš pa moral objasniti. oče je bil razočaran …

da so se morali mladi udinjati bivšim okupatorjem, ker jim je smetana, ki si je prilastila vse zasluge, ne pusti dihati in kakšno svinjarijo so počeli.

Čakam, pojasnilo, preveč je zavito.

 

 

 

NIKOLI in NIKJER nisem kritiziral BORCEV, vedno pa SEM in BOM, dokler bom mogel in smel, sovražil PRIVILEGIRANCE in ZLOČINCE in to tudi odkrito povedal.

 

ne bom pa pojasneval nekaterih stvari, ki sem jih že, čeprav ne bi bilo treba, jih pa nekateri ne razumejo ali nekateri nočete priznati.

poglej si dokumentarec Balkan v plamenih, ki je bil predvajan včeraj na 1.programu SLO1. bo morda manj zavito.

za ogled filma snemi plašnice ter nadeni slušni aparat in očala …

hhm, 

26.07.2021, ob 09:31

NIKOLI  in

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 26.07.2021 ob 09:31

NIKOLI in NIKJER nisem kritiziral BORCEV, vedno pa SEM in BOM, dokler bom mogel in smel, sovražil PRIVILEGIRANCE in ZLOČINCE in to tudi odkrito povedal.

 

ne bom pa pojasneval nekaterih stvari, ki sem jih že, čeprav ne bi bilo treba, jih pa nekateri ne razumejo ali nekateri nočete priznati.

[/quotehhm

hhm,

dolgo si čalal, ampak, TOKYO, je pred teboj!

Pišeš: … NIKOLI in NIKJER  nisem kritiziral BORCEV …. , ŠE TO SE MANJKA, DA BI JIH KRITIZIRAL! O ljubi Bog.

Ja ja, na dveh stolčkih se ne more sedeti, hkrati kritizirati in odobravati. lahko se počne samo eno!

Povej, kdo so PRIVILIGIRANCI IN ZLOČINCI, iz tvojega pisanja se to ne vidi!

Ja, ja že veliko si napisal, tudi takih nerazumljivih stvari, ko so potrebne pojasnila. Kaj pa jaz nočem razumeti!??? Priznati!

Balkan smo že obdelali, … Že pred šestimi leti sem prilepila  tukaj na MON, “MAJNIŠKO DEKLARACIJO “iz leta 1917, iz katere je razvidno, kdo nas je pripeljal na Balkan.

Pripeljali so nas posvečeni gospodje,  ker se  v AO, niso dobro počutili. V Beogradu je ministroval  dr. Korošec, dobil je dvoje ministrskih mest, pa HRVAŠKI MAČEK JE BIL TUDI V VLADI.  Podrobnosti so opisane, zmožen je bil tudi spodnesti vlado.

Že pred 100 obletnico, ko so časopisi poročali proslavljanja, ste jo lahko brali, vsesvašta.

Ne bi ti škodilo, da prebereš knjigo “Škof genocida, Jasenovac in Pavelić. ”

Pa tudi knjigo” Škof Rožman v zgodovini!”,  knjigo, “DRUGE IZGUBE”, od James BACQUE.

Film, si pa kar oglej, parkrat, jaz sem to doživljala v času druge svetovne vojne v živo v Sloveniji, ko tebe še ni bilo. Ja, kar natakni si očala in slušni aparat.

Pa knjige iz zgodovine beri, vse tiste, ko ti jih tvoji poštenjaki odsvetujejo. Ne bi ti škodilo, da bereš, še vsakodnevne cajtenge, jih je veliko.

Ne pozabi na SVETI  URHPO SLEDOVIH ČRNE ROKE, HOJA S HUDIČEM, pa še mnogo jih je.

 

P.s.

Danes, nekaj nagaja, en post mi je ušel , eden prekinil, kaj bo sedaj!?

 

hhm napisal: 26. 07. 2021, ob 20:03,

“NIKOLI in NIKJER nisem kritiziral BORCEV , vedno pa SEM in BOM, dokler bom mogel in smel, sovražil PRIVILEGIRANCE in ZLOČINCE in to tudi odkrito povcdal.”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

hhm,

že dolgo čakam, čas je, da odkrito poveš, kar si si zgoraj zadal!

PRIVILEGIRANCI in ZLOČINCI, odkrito napiši KDO SO TO ? !

Med privilegirance si tudi mene prišteval, napisal si, da imam tudi na MON-u privilegije.  Da pišem kot predsednik ZZB, kar je velika  LAŽ !!!  Pa še mnogo neumnosti si naklepal, v tem času !

Si izgubil seznam? Ne moreš ali ne smeš? Le potrudi se ! Da razčistiva nejasnosti.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 10.08.2021 ob 18:25

hhm napisal: 26. 07. 2021, ob 20:03,

“NIKOLI in NIKJER nisem kritiziral BORCEV , vedno pa SEM in BOM, dokler bom mogel in smel, sovražil PRIVILEGIRANCE in ZLOČINCE in to tudi odkrito povcdal.”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

hhm,

že dolgo čakam, čas je, da odkrito poveš, kar si si zgoraj zadal!

PRIVILEGIRANCI in ZLOČINCI, odkrito napiši KDO SO TO ? !

Med privilegirance si tudi mene prišteval, napisal si, da imam tudi na MON-u privilegije.  Da pišem kot predsednik ZZB, kar je velika  LAŽ !!!  Pa še mnogo neumnosti si naklepal, v tem času !

Si izgubil seznam? Ne moreš ali ne smeš? Le potrudi se ! Da razčistiva nejasnosti.

 

 

kakšna domišljavost!

na kakšen način bi ti mogel in smel biti predsednik zveze borcev?

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 11.08.2021 ob 19:30

kakšna domišljavost!

na kakšen način bi ti mogel in smel biti predsednik zveze borcev?

 

hhm, 

ja, ja, to je tvoja beseda, “domišljavost”,  jaz sem jo samo posredovala, da vidiš, kaj vse si zmožen! ČE, mi bo prišla pred oči, ti bom posredovala.  Iskala pa ne bom! 

Ti rad primerjaš in enačiš! Tudi interniranke , si enačil! Sem včeraj dolgo brala, veliko tvojih neprimernih postov videla. Bilo pa je prepozno, da bi ti odgovorila. Sem šla raje spat. Že dolgo nazaj sem ugotovila, da nisi sposoben odgovoriti na več vprašanj. Tokrat si se spotaknil na svojo domišljavost, ko si jo napisal. Ogovoril pa NIČ!

Tole sem si zapisala pri branju sinoči ,včeraj, ko si nekomu odgovarjal.

Evo: “je boljši morilec ali izdajalec? ….. jaz bi se težko odločil med takima dvema,   …. vsekakor pa je imel neki nesrečnik pri drugem več možnosti. …   le poišči, kje si to bluzil! V letu 2019, je bilo.

Čakam na odgovor: na katerega nisi odgovoril!

“PRIVILEGIRANCI in ZLOČINCI” … Kdo so to ??? … Ne izmikaj se!

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 12.08.2021 ob 11:14

 

hhm, 

ja, ja, to je tvoja beseda, “domišljavost”,  jaz sem jo samo posredovala, da vidiš, kaj vse si zmožen! ČE, mi bo prišla pred oči, ti bom posredovala.  Iskala pa ne bom! 

Ti rad primerjaš in enačiš! Tudi interniranke , si enačil! Sem včeraj dolgo brala, veliko tvojih neprimernih postov videla. Bilo pa je prepozno, da bi ti odgovorila. Sem šla raje spat. Že dolgo nazaj sem ugotovila, da nisi sposoben odgovoriti na več vprašanj. Tokrat si se spotaknil na svojo domišljavost, ko si jo napisal. Ogovoril pa NIČ!

Tole sem si zapisala pri branju sinoči ,včeraj, ko si nekomu odgovarjal.

Evo: “je boljši morilec ali izdajalec? ….. jaz bi se težko odločil med takima dvema,   …. vsekakor pa je imel neki nesrečnik pri drugem več možnosti. …   le poišči, kje si to bluzil! V letu 2019, je bilo.

Čakam na odgovor: na katerega nisi odgovoril!

“PRIVILEGIRANCI in ZLOČINCI” … Kdo so to ??? … Ne izmikaj se!

 

 

če res ne veš za NOBENEGA, potem je vseeno:-)))

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 12.08.2021 ob 11:36

če res ne veš za NOBENEGA, potem je vseeno:-)))

 

hhm, napisal: ….

“če res ne veš za “NOBERNEGA”,  potem je vseeno:-)”

hhm, … ne ne ni vseeno, :-)))))))))))))))))), …  ne upaš se jih napisati, ker se jih bojiš !!!  … 

IMAŠ, PRIVILEGIRANCE IN ZLOČINCE, žal, nočeš vedeti zanje. Iz proračuna se PRIVILEGIRANCI napajajo, pa nič ne delajo. Mogoče boš jutri izvedel, ŠE kaj novega !?

Pojdi na vrh tele strani, je veliko vprašanj, odgovori pa iz pod tvojih prstov še ni!

Čakam, …

Danes sem poslušala “SPOMINE” Janeza Winklerja 1. del, že leta 2016 sem ga poslušala. Zavrti si nazaj, na 2. programu RTV SLO, je bilo ob 9:05. Brod na Kolpi in HINJE. Iz cerkvenega zvonika so napadali BISERI po partizanih. Brigade, so pa tebi gotovo poznane. Potrudi se poslušat soborce tvojega očeta.

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 14.08.2021 ob 20:42

 

hhm, napisal: ….

“če res ne veš za “NOBERNEGA”,  potem je vseeno:-)”

hhm, … ne ne ni vseeno, :-)))))))))))))))))), …  ne upaš se jih napisati, ker se jih bojiš !!!  … 

IMAŠ, PRIVILEGIRANCE IN ZLOČINCE, žal, nočeš vedeti zanje. Iz proračuna se PRIVILEGIRANCI napajajo, pa nič ne delajo. Mogoče boš jutri izvedel, ŠE kaj novega !?

Pojdi na vrh tele strani, je veliko vprašanj, odgovori pa iz pod tvojih prstov še ni!

Čakam, …

Danes sem poslušala “SPOMINE” Janeza Winklerja 1. del, že leta 2016 sem ga poslušala. Zavrti si nazaj, na 2. programu RTV SLO, je bilo ob 9:05. Brod na Kolpi in HINJE. Iz cerkvenega zvonika so napadali BISERI po partizanih. Brigade, so pa tebi gotovo poznane. Potrudi se poslušat soborce tvojega očeta.

 

 

 

 

ja, bila sta skupaj nekaj časa.

ta gospod je bolje izkoristil svojo partizanščino, pa njemu ne očitam.

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 14.08.2021 ob 21:45

ja, bila sta skupaj nekaj časa.

ta gospod je bolje izkoristil svojo partizanščino, pa njemu ne očitam.

 

SPOMINI – Janeza Winklerja so v 3. delih. Še ostale poglej, Winkler je še po vojni študiral, kot še mnogi drugi, tudi. Saj so bili še mladi, če so hoteli kaj več, so morali študirati. Ja, naj bolje je reči izkoristili so partizanščino.

Spomini so dostopni v ARHIVU. Winklerjevi, pa so tudi na MON-u.

Čakam, še ostale odgovore!

 

New Report

Close