Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koncno pravicno – placevanje zdravstvenega zavarovanja od visine place.

Koncno pravicno – placevanje zdravstvenega zavarovanja od visine place.

kaj že, naj bi z dodatnim zavarovanjem dobili uporabniki zdravstva?
se mi zdi, da ničesar nisem koristil. Tudi rednega zdravstva nisem koristil že dolgo – kar sem ga sem ga pa zelo malo.


Glede na to, da sedaj vsi plačujemo 20 ali 30 €, bomo potem vsi plačevali več…[/quote]

Od kje ti ideja, da plačujemo tako malo za zdravstveno zavarovanje? Veliko več plačujemo, pa nismo neki blazni zaslužkarji.


Glede na to, da sedaj vsi plačujemo 20 ali 30 €, bomo potem vsi plačevali več…[/quote]

Od kje ti ideja, da plačujemo tako malo za zdravstveno zavarovanje? Veliko več plačujemo, pa nismo neki blazni zaslužkarji.[/quote]

Tema je o dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju. Ali smo morda že zašli s tematike?

Od kje ti ideja, da plačujemo tako malo za zdravstveno zavarovanje? Veliko več plačujemo, pa nismo neki blazni zaslužkarji.[/quote]

Tema je o dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju. Ali smo morda že zašli s tematike?[/quote]

To se bo spremenilo? Sem sklepala, da gre za obvezno, ker nikjer ni napisano dopolnilno. A ni ta reč bila neobvezna? Vem, da je nekateri sploh ne plačujejo.

Tema je o dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju. Ali smo morda že zašli s tematike?[/quote]

To se bo spremenilo? Sem sklepala, da gre za obvezno, ker nikjer ni napisano dopolnilno. A ni ta reč bila neobvezna? Vem, da je nekateri sploh ne plačujejo.[/quote]

sej v tem pa je problem večine tem na tem forumu … komentirate, pa sploh nimate pojma o čem teče debata 🙂

Popolnoma tvoja odločitev je, kje se boš in ali se boš zavarovala. Te kdo sili?

Tema je o dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju. Ali smo morda že zašli s tematike?[/quote]

To se bo spremenilo? Sem sklepala, da gre za obvezno, ker nikjer ni napisano dopolnilno. A ni ta reč bila neobvezna? Vem, da je nekateri sploh ne plačujejo.[/quote]

o predlogu sprememb si lahko prebereš tukaj: http://siol.net/novice/slovenija/reforma-za-zdravje-nam-bodo-trgali-od-neto-plac-433513

kar malo še počakaj, saj se počasi, a vztrajno staraš in s tem postajaš tudi vse verjetnejši bolj pogost uporabnik zdravstvenih storitev

kar malo še počakaj, saj se počasi, a vztrajno staraš in s tem postajaš tudi vse verjetnejši bolj pogost uporabnik zdravstvenih storitev[/quote]
kaj pa, če preje umrem ☺

Problem PZZ naj bi bil, da vse tri dopolnilne zavarovalnice tolčejo dobičke (tako se govori “za šankom”, trenutno nimam časa preverjati po Ajpesu). Kar naj bi po kmečki logiki pomenilo, da za zdravljenja plačajo manj, kot poberejo premij. In zaradi tega bodo vladni veleumi to PZZ ukinili in, pazite to!, nadomestili z nečim, kar bo večino stalo še več. Če kdo to šteka….

kar malo še počakaj, saj se počasi, a vztrajno staraš in s tem postajaš tudi vse verjetnejši bolj pogost uporabnik zdravstvenih storitev[/quote]
kaj pa, če preje umrem ☺[/quote]

potem pač padeš v tisto skupinico izjem, ki potrjujejo pravilo

Popolnoma tvoja odločitev je, kje se boš in ali se boš zavarovala. Te kdo sili?[/quote]

Čeprav vem, da nisi med najbolj dojemljivimi, se bom potrudila, da ti razložim: predlog reforme je, da se ukine dopolnilno zavarovanje preko zavarovalnice kot take in se ga vključi v obvezno, s sorazmernim plačilom glede na dohodke. Torej, ja, me silijo, da plačujem, saj ga bom morala plačevati kot obvezno zavarovanje, poleg tega pa ne bo več v fiksnem znesku, temveč bo njegova višina odvisna od tega, koliko prihodkov imam.
Pa da se ne boš takoj usajala, uvrščam se v nižje razrede in me reforma ne bi toliko udarila po žepu, kar pa še ne pomeni, da ne razmišljam širše, zato se tudi ne strinjam z njo.
Tebi pa svetujem, da kdaj namesto visenja na forumu še kaj prebereš.

Sem nezaposlena in po vsej verjetnosti ne bom dobila sluzbe za kaj fosti vec kot minimalca, ampak ne podpiram tega predloga!
Tisti z visjimi dohodki itak vse placujejo vec, se procentualno placujejo visje davke in prispevke! Zdaj naj pa se dodatno zavarovanje?
Ma, res ste opiljeni sto na uro, da to podpirate!
Edina normalna resitev je v zvisanju minimalnih dohodkov in plac na sploh, ne pa v vse vecjem obremenjevanju tistih z visjimi dohodki! Pa seveda manjsanje razlik med najvisjimi in najnizjimi dohodki! Pri nas se steje 2.000€ za bajno placo, ki je maksimalno obdavcena! Bodite resni no!

To se bo spremenilo? Sem sklepala, da gre za obvezno, ker nikjer ni napisano dopolnilno. A ni ta reč bila neobvezna? Vem, da je nekateri sploh ne plačujejo.[/quote]

o predlogu sprememb si lahko prebereš tukaj: http://siol.net/novice/slovenija/reforma-za-zdravje-nam-bodo-trgali-od-neto-plac-433513%5B/quote%5D

Hvala. Sem zdaj prebrala.

Jaz osebno nimam težav s tem, da za zdravstveno zavarovanje plačam več. Imam pa težave s tem, da moram zato, ker nihče ni (ne ZZZS ne direktorica UKC) sposoben ene zdravnice prisiliti, da v devetih mesecih (270 dneh) napiše eno usrano mnenje, vsak mesec plačati 200 evrov posojila. Imam težave s tem, ko vidim, da ljudje, ki jim ugotovijo raka, čakajo mesec in pol na magnetno resonanco, namesto da bi jo naredili in v nekaj dneh potem tudi operirali. Imam težavo s tem, da je nemogoče dobiti zobozdravnika v javnem zdravstvu. In podobno. Če pa se bo moj znesek za plačilo povečal, jaz pa bom še vedno morala iz svojega žepa plačevati eno malo morje stvari, potem pa imam težavo.

Popolnoma tvoja odločitev je, kje se boš in ali se boš zavarovala. Te kdo sili?[/quote]

Sedaj je tako. Ampak kolikor razumem, še neuraden predlog, ne bo več tako. Tako imenovano dopolnilno zavarovanje bodo sedaj plačevali vsi zaposleni (oz. verjetno tudi upokojenci, prejemniki nadomestil,…) obvezno glede na dohodek in to spet v blagajno ZZZS. Sicer pa je to načeloma vseeno ker sedaj so 3 zavarovalnice delale za dobiček, ZZZS pa bo delal za pokrivanje svoje zgube in nespretnih/neumnih odločitev – kar po kmečko pomeni denarja spet ne bo za višanje kakovosti, ampak za polnjenje nekih lukenj, uravnalke ipd.

Popolnoma tvoja odločitev je, kje se boš in ali se boš zavarovala. Te kdo sili?[/quote]

Sedaj je tako. Ampak kolikor razumem, še neuraden predlog, ne bo več tako. Tako imenovano dopolnilno zavarovanje bodo sedaj plačevali vsi zaposleni (oz. verjetno tudi upokojenci, prejemniki nadomestil,…) obvezno glede na dohodek in to spet v blagajno ZZZS. Sicer pa je to načeloma vseeno ker sedaj so 3 zavarovalnice delale za dobiček, ZZZS pa bo delal za pokrivanje svoje zgube in nespretnih/neumnih odločitev – kar po kmečko pomeni denarja spet ne bo za višanje kakovosti, ampak za polnjenje nekih lukenj, uravnalke ipd.[/quote]

ZZZS kljub vsemu zapravljanju nima izgube, zavarovalnice za PZZ pa krepko nekaj denarja porabijo za svoje osnovno delovanje (prostori, oprema, plače), ne pa za zdravstvo.

In pa za nakupe apartur, za katere se bo pozneje izkazalo, da nimajo zdravnikov, ki bi na teh aparaturah delali. Za inkubatorje pa se bo še naprej denar zbiral z dobrodelnimi aktivnostmi. In otroci bodo zaradi pomanjkanja inkubatorjev še naprej bolnišnico zapuščali prej, kot bi smeli.

o predlogu sprememb si lahko prebereš tukaj: http://siol.net/novice/slovenija/reforma-za-zdravje-nam-bodo-trgali-od-neto-plac-433513%5B/quote%5D

Hvala. Sem zdaj prebrala.

Jaz osebno nimam težav s tem, da za zdravstveno zavarovanje plačam več. Imam pa težave s tem, da moram zato, ker nihče ni (ne ZZZS ne direktorica UKC) sposoben ene zdravnice prisiliti, da v devetih mesecih (270 dneh) napiše eno usrano mnenje, vsak mesec plačati 200 evrov posojila. Imam težave s tem, ko vidim, da ljudje, ki jim ugotovijo raka, čakajo mesec in pol na magnetno resonanco, namesto da bi jo naredili in v nekaj dneh potem tudi operirali. Imam težavo s tem, da je nemogoče dobiti zobozdravnika v javnem zdravstvu. In podobno. Če pa se bo moj znesek za plačilo povečal, jaz pa bom še vedno morala iz svojega žepa plačevati eno malo morje stvari, potem pa imam težavo.[/quote]

to ker je bilo včeraj predstavljeno jez žal razumem bolj tako, evo to je kost za glodat, kregajte se med seboj ali je prav da dopolnilno zdravstveno zavarovanje plačujemo po povšalu ali glede na vision place. Ostalo pa nimamo namena spremenit.
In ja težava je v tem da ljudje predolgo čakajo/čakamo na preglede. V tem da noben ministr ali zavarovalnica ne vidita to kot stršek. Za njih je strošek sam pregled ne pa bolan človek. Enostavno ne vidijo da jih bolan človek stane, placate je potrebno njegovo bolniško namesto da bi prispevak k produktivnosti, zaradi poslabšanja bolezenskega stanja v času akanja na pregled in potem na izvid je potem tudi zdravljenje dražje in pa v velikih primerih tudi neuspešno.
Ja razumem da so čakalne dobe samo ne tako dolge. Nikoli pa ne bom razumela da se čaka po mesece ali več na izvide, čeprav se ve da bo na podlagi le teh odvisno nadalne zdravljenje, da ti rečejo če bi bil pa samoplačnik bi te pa obravnavali drugače. Ta zadnji del mi sploh ni jasen ker zdravnik v javnem zavodu dobi plačo ne glede na to ali ima na dan 10 samoplačnikov ali pa plača zavarovalnica. Kje je potem štos da si lahko sploh drznejo pomisliti da samoplačnike obravnavajo drugače.

Moj predlog je naj najprej uredijo birokracijo, primer izvid ki je napisan v začetku meseca ga v UKC Ljubljana niso sposobni odposlati do konca meseca in to sem doživela že večkrat. Naj zmanjšano čakalne dobe za preglede hitro in potem naj povečajo dodatno zdravstveno zavarovanje.

Zakaj bi moral jaz, ki bolje zaslužim in lahko poskrbim za svoje zdravje, plačevati še tistim, ki so ga izgubili v moji firmi? Saj sem jim nudil že delo, ki so ga sami iskali.

to ker je bilo včeraj predstavljeno jez žal razumem bolj tako, evo to je kost za glodat, kregajte se med seboj ali je prav da dopolnilno zdravstveno zavarovanje plačujemo po povšalu ali glede na vision place. Ostalo pa nimamo namena spremenit.
In ja težava je v tem da ljudje predolgo čakajo/čakamo na preglede. V tem da noben ministr ali zavarovalnica ne vidita to kot stršek. Za njih je strošek sam pregled ne pa bolan človek. Enostavno ne vidijo da jih bolan človek stane, placate je potrebno njegovo bolniško namesto da bi prispevak k produktivnosti, zaradi poslabšanja bolezenskega stanja v času akanja na pregled in potem na izvid je potem tudi zdravljenje dražje in pa v velikih primerih tudi neuspešno.
Ja razumem da so čakalne dobe samo ne tako dolge. Nikoli pa ne bom razumela da se čaka po mesece ali več na izvide, čeprav se ve da bo na podlagi le teh odvisno nadalne zdravljenje, da ti rečejo če bi bil pa samoplačnik bi te pa obravnavali drugače. Ta zadnji del mi sploh ni jasen ker zdravnik v javnem zavodu dobi plačo ne glede na to ali ima na dan 10 samoplačnikov ali pa plača zavarovalnica. Kje je potem štos da si lahko sploh drznejo pomisliti da samoplačnike obravnavajo drugače.

Moj predlog je naj najprej uredijo birokracijo, primer izvid ki je napisan v začetku meseca ga v UKC Ljubljana niso sposobni odposlati do konca meseca in to sem doživela že večkrat. Naj zmanjšano čakalne dobe za preglede hitro in potem naj povečajo dodatno zdravstveno zavarovanje.[/quote]

Zavarovalnica odobri npr.2500 posegov, kar pomeni 10 na dan in toliko jih plača, čeprav so prostori, prosti zdravniki…. ki bi lahko opravili 15 posegov na dan. Vendar jih ne morejo/smejo, ker ne dobijo s strani zavarovalnice plačanega niti materiala…

Sedaj je tako. Ampak kolikor razumem, še neuraden predlog, ne bo več tako. Tako imenovano dopolnilno zavarovanje bodo sedaj plačevali vsi zaposleni (oz. verjetno tudi upokojenci, prejemniki nadomestil,…) obvezno glede na dohodek in to spet v blagajno ZZZS. Sicer pa je to načeloma vseeno ker sedaj so 3 zavarovalnice delale za dobiček, ZZZS pa bo delal za pokrivanje svoje zgube in nespretnih/neumnih odločitev – kar po kmečko pomeni denarja spet ne bo za višanje kakovosti, ampak za polnjenje nekih lukenj, uravnalke ipd.[/quote]

ZZZS kljub vsemu zapravljanju nima izgube, zavarovalnice za PZZ pa krepko nekaj denarja porabijo za svoje osnovno delovanje (prostori, oprema, plače), ne pa za zdravstvo.[/quote]

Ti to resno s tem zapisom?

Kljub temu da se prihodki povečujejo, pa ZZZS redno posluje s primanjkljajem ali manjšim presežkom (ta je bil opaznejši le leta 2012, ko je znašal 15 milijonov evrov).

Letos se prilivi povečujejo za 80 milijonov evrov, a za zdravstvene storitve in posledično krajše čakalne vrste bo šlo le malo tega denarja. Med drugim ZZZS vse več porabi zase.

http://siol.net/novice/slovenija/zdravstveni-mastodont-ki-dobi-vse-vec-a-ima-vedno-premalo-433425

Sedaj je tako. Ampak kolikor razumem, še neuraden predlog, ne bo več tako. Tako imenovano dopolnilno zavarovanje bodo sedaj plačevali vsi zaposleni (oz. verjetno tudi upokojenci, prejemniki nadomestil,…) obvezno glede na dohodek in to spet v blagajno ZZZS. Sicer pa je to načeloma vseeno ker sedaj so 3 zavarovalnice delale za dobiček, ZZZS pa bo delal za pokrivanje svoje zgube in nespretnih/neumnih odločitev – kar po kmečko pomeni denarja spet ne bo za višanje kakovosti, ampak za polnjenje nekih lukenj, uravnalke ipd.[/quote]

ZZZS kljub vsemu zapravljanju nima izgube, zavarovalnice za PZZ pa krepko nekaj denarja porabijo za svoje osnovno delovanje (prostori, oprema, plače), ne pa za zdravstvo.[/quote]

Se opravičujem ker so me zavedli tile zapissi na siolu – res se v resnično poslovanje ZZZS nisem nikoli poglabljala.

Kljub temu da se prihodki povečujejo, pa ZZZS redno posluje s primanjkljajem ali manjšim presežkom (ta je bil opaznejši le leta 2012, ko je znašal 15 milijonov evrov).
in
V zadnjih dveh letih so se stroški za delo ZZZS znatno zvišali. Še v letu 2015 so znašali okoli 39 milijonov evrov, lani že 42,6 milijona evrov, letos pa naj bi dosegli blizu 44 milijonov evrov. Po zadnjih podatkih se je število zaposlenih na ZZZS v letu 2015 povečalo na 859 oseb.
(torej tudi oni vedno več porabljajo zase – za pisarne in nove zaposlene, kot je zano pa moramo vedno več tako urejat preko e-vem točke in ko prideš osebno na ZZZS te skoraj nesramo odslovijo, da se obrni na e-vem točke, čeprav bi mu vzelo 1 minuto, da ti stvar pojasni. V našem kraju imat natanko dva delavca pisarno večjo od mojega prvega stanovanja ali razreda mojega šolarja, verjetno enih 10 tekočih metrov miz in dva računalnika in dva stola za obiskovalce, tako, da če prideš npr. s spremljevalcem mora eden že stati)

Vsako leto plačam v začetku marca za celo leto dodatno zavarovanje. Kaj naj letos tudi plačam kar za celo leto ali ne?

to ker je bilo včeraj predstavljeno jez žal razumem bolj tako, evo to je kost za glodat, kregajte se med seboj ali je prav da dopolnilno zdravstveno zavarovanje plačujemo po povšalu ali glede na vision place. Ostalo pa nimamo namena spremenit.
In ja težava je v tem da ljudje predolgo čakajo/čakamo na preglede. V tem da noben ministr ali zavarovalnica ne vidita to kot stršek. Za njih je strošek sam pregled ne pa bolan človek. Enostavno ne vidijo da jih bolan človek stane, placate je potrebno njegovo bolniško namesto da bi prispevak k produktivnosti, zaradi poslabšanja bolezenskega stanja v času akanja na pregled in potem na izvid je potem tudi zdravljenje dražje in pa v velikih primerih tudi neuspešno.
Ja razumem da so čakalne dobe samo ne tako dolge. Nikoli pa ne bom razumela da se čaka po mesece ali več na izvide, čeprav se ve da bo na podlagi le teh odvisno nadalne zdravljenje, da ti rečejo če bi bil pa samoplačnik bi te pa obravnavali drugače. Ta zadnji del mi sploh ni jasen ker zdravnik v javnem zavodu dobi plačo ne glede na to ali ima na dan 10 samoplačnikov ali pa plača zavarovalnica. Kje je potem štos da si lahko sploh drznejo pomisliti da samoplačnike obravnavajo drugače.

Moj predlog je naj najprej uredijo birokracijo, primer izvid ki je napisan v začetku meseca ga v UKC Ljubljana niso sposobni odposlati do konca meseca in to sem doživela že večkrat. Naj zmanjšano čakalne dobe za preglede hitro in potem naj povečajo dodatno zdravstveno zavarovanje.[/quote]

Zavarovalnica odobri npr.2500 posegov, kar pomeni 10 na dan in toliko jih plača, čeprav so prostori, prosti zdravniki…. ki bi lahko opravili 15 posegov na dan. Vendar jih ne morejo/smejo, ker ne dobijo s strani zavarovalnice plačanega niti materiala…[/quote]

Ta ista zavarovalnica, ki bo zdaj dobila še več denarja? Bo zdaj s tem dodatnim denarjem odobrila 15 posegov?

In to je en velik idiotizem in zapravljanje denarja.

Namesto, da bi bila oprema in osebje smiselno izkoriščena znotraj obstoječega delovnika, je za zavarovalnico bolj sprejemljivo, da ko se napolni letna norma za določeno storitev, naprave več tednov stojijo, zaposleni pa gledajo v zrak.
Hkrati ob stoječih strojih in plačanih zaposlenih pa pacienti nerazumno dolgo čakajo na zdravstvene storitve, ki so jih preko prispevkov že plačali in so upravičeni do njih.

Po drugi strani pa se na silo delajo neki posegi, za katere pa letna norma še ni izpolnjena, ker pač trenutno ni potreb po tistih posegih.

New Report

Close