Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Konec plenic-lulanje na dvorišču pred blokom???????

Konec plenic-lulanje na dvorišču pred blokom???????

Ti pa si tinko pojedla?

Točno tako soseda, zadela si bistvo in direkt povedala resnico in dejstvo brez ovinkarjenja!

Ne pa v slogu, saj se strinjam, da je zelo moteče, ampak majčkene je pa treba razumeti veš…da dol padeš lenobe lene!

veste kaj, hvala bogu, da imamo svojo parcelo, nismo v bloku in imamo mir pred takimi sosedami

Marija d. c. pa se ti kdaj tem staršem povedala kaj te moti?

sesedi, kako pa bosta uredili pasje in mačje iztrbljanje???

Draga tinka,mar misliš,da ne bo teklo po travi (ali po tleh trgovine),če se bo polulal v hlače?

Jaz sem 3x brisala tla v večjem trgovskem centru,ker nismo uspeli prit do WC-ja.Dvakrat se je polulal,enkrat je bruhal.
Prav tako mu je ušlo ob klopci pred blokom (pa ne kadim).

Vso srečo ti želim pri odvajanju …..

Maria d.c. tebi pa lahko rečem le to.Povej staršem,da te moti,da otroci lulajo vsepovsod in naj bodo vsaj toliko,da stopijo za tisti rob kamor hodi večina in kjer te ,če sem prav razumela ne bi motilo.

Z mačjimi iztrebki je enostavno – mački svoje zakopljejo.
Kar se pa tiče psov – naj že končno sprejmejo zakon, ki naj močno obdavči imetnike psov, da si ga ne bo mogel nabaviti že čisto vsak, ki ima pet minut časa. Obenem pa bom zelo “ZA”, če bodo najstrožje kaznovali tiste, ki za svojim psom ne bodo pobiral iztrebke in če jih ne bodo imeli na vrvicah oz. doma, v zanje prirejenih, prostornih boksih.
Psi so čisto v redu živali, veliko njihovih gospodarjev pa pod vsako kritiko.

Ha-ha zakaj se pa ne upaš podpisat?
Ja, to pa storiš tako kot si že sama napisala, pač pobrišeš. Vsake nesreče (bruhanja in lulanja) pa tud ne morš preprečit, tudi doma ne 🙂 Sam ne vem zakaj si to vprašanje namenila meni, jaz to popolnoma razumem. To bi morala nameniti tistim, ki zgoraj trdijo, da malček ne more počakati niti sekunde in ga morajo takoj sleči, da se ne bo polulal v hlače, saj si lahko uniči karakter 🙂 ali ga pustijo polulati v hlače ali ga raje kar sredi trgovine slečejo, če je WC predaleč?

Jaz osebno ne morem storiti nič, proti temu, ker trenutno nimam moči, da bi to stvar zakonsko uredila in kršitve tudi ustrezno sankcionirala. Nekulturne lastnike psov in mačkov lahko samo opozorim, kar tudi počnem, če to počnejo v bližini mojega doma ali pa tam kjer se zadržujem.

Sicer pa, če sami lastniki psov nimajo niti tolko pameti, kolikor jih ima njihov štirinožec, je bolj težko kaj urediti, razen z velkimi davki in kaznimi, kot je že omenila soseda.

hvala bogu, en onesnaževalec okolja v ljubljani manj :)))

Na svoji parceli, pa lahko po mili volji vsi kakate in se kopate v polnem bazenu sterilnega urina.

Otrok niti pribljižno na začetku ne zdrži 2 minuti do stranišča. A kužki pa pri vas ne lulajo okrog, pa so krivi samo otroci?

Ti si svoj glavo malo spucaj, pa bo bolše. Pa raje imej vsakič polulanega otroka, ko boš povsod iskala WC, kot da bi polulal kak grm. Pa če si že vsak strokovnjak za urin, bi morala vsaj to opaziti, da pasji in mačji urin smrdi bistveno bolj kot otroški.

Najboljše, da vzgojiš lepo vzgojenega 20-letnika v plenicah.

Tvoji otroci bodo lahko ustanovili sekto 20-letnikov v planicah s sloganom: Nikoli nisem polulal-a travce.

Vse za močan karakter!

Ne tvoji otroci bodo pa pri 20-ih začeli s sabo nositi flaško v katero bodo lulali, a ne?

Pojdi malo k psihiatru, da ti kaj za tvoj močan karakter predpiše.

Baba zatežena neumna! Tvoj otrok se mi smili. Kaj boš ti njemu počela, ko se bo enkrat polulul, če si tako vsekana! Pa seveda noben moški, ki je kot otrok kdaj polulal kak grm ne zna uporabljati WC!

Gigi! Pod katerim nickom si že ti prej pisala tukaj, da si mi šla odgovarjat, čeprav je ta tema že na tretji strani? Pod starim nickom se pa ne upaš zlivati gnojnice tukaj, ne? :)))

Jaz sem tinka, soseda je pa soseda, upam da ti gnojnica ni zalila tudi že glave :)))

Zame pa tudi za marsikatero drugo je itak znano, kdo si, pa če še tako nick spreminjaš! Sigurno ne ena x oseba, ki je prvič tukaj, ampak tista, ki si se z menoj spuščala v debato :)))

No, sedaj si se izkašljala, kar te je težilo in upam, da boš sedaj lahko sladko zaspala :)))))))

Zato,ker sem si izbrala tak nick.
Ja tebi,ker si delaš iluzije kako bo tvoj malček znal potrpet do stranišča.Jaz namreč ne poznam nobenega,ki bi na začetku lahko počakal več kot sekundo.Razen,če ga boš začela odvajat od plenic pri 5 letih.
In ja še sedaj pri 3.5, ko je brez plenic že več kot leto dni se še kdaj zgodi, da pove prepozno in ja (pa ,če se še tako zgražaš) takoj poiščeva prvo drevo ali grm in ga zalijeva,ker dejansko ne zdrži več kot 5 sek.Je pa takšna situacija vedno bolj redka.

Opa “se ne upam podpisat”, jaz nisem nikjer trdila oziroma sploh govorila o tem, koliko časa (ne)znajo malčki potrpeti!
Govorila sem samo o tem, da je zelo moteče in nekulturno, da se lula vsepovsod, ne glede čigavo scanje je. In to na mestih, ki ti jih še enkrat omenjam: na plaži, sredi otroškega igrišča, ob klopcah, na zelenicah ob vhodih v blok, skratka povsod, tam, kjer se veliko ljudi zadržuje oz. je prostor temu namenjen! Lula pa se naj na prostem kje na obrobju, kjer ni moteče in ni ljudi, če že ni WC-ja na voljo in je velika nuja.

In zakaj te to moje mnenje tako moti? Saj takega mnenja sploh nisem edina. Sem pa zgleda edina, ki odgovori na vsak post, ki je dotični namenjen meni in skušam razložiti in zagovarjati svoje mnenje. Pol me pa razne užaljene nestrpnice, ne da bi kaj pametnega povedale, izlivajo svoj bes tukaj na drugače misleče. Jaz res nisem kriva, če imate navado da lulate vsepovsod, kjer vas prime. Kakor se nekulturno obnašajo v svoji okolici, tako se to seveda tudi tukaj odraža, ko pišejo svoje poste z nekulturnimi izrazi.

Se strinjam,da nisi nikjer govorila o času koliko malčki zdržijo.Kot vidiš se je večina strinjala s tabo ,da otroci ne morejo lulat kar sredi plaže ,ob klopcah etc.Vendar nočeš razumet,da pride do situacij,ki jih ne moreš preprečit vsaj v začetku in morda ob redkih prilikah tudi kasneje.

Svojega malčka sem začela odvajat pri 2.5 letih in takrat je bila to sekunda.Ko je rekel lulat,je običajno tudi že teklo in ti povem,da sem morala biti hudičevo hitra,da sem ga odnesla na kakšen rob.Po nekako dveh mesecih smo to dejanje obvladali,povedal je toliko prej,da sva se uspela umaknit na rob.

Prav tako sem ga navajala,da sva šla vedno še prej lulat preden sva šla na igrišče,preden smo vstopili v trgovino (ja od mlečnih izdelkov do WC-ja v šparu ni teoretične možnosti,da prideš ,preverjeno),preden smo šli v avto….

Potem pa je mulček ugotovil,da zna on to brez mamice.Torej ne bomo nič povedali,ampak hlače dol in gremo lulat.Ja čez 14 dni sem mu uspela dopovedat,da se mora umaknit in da ne more lulat kar zraven gugalnice,klopce.Posebej zabavno je bilo lulanje v morje:((

In danes leto dni kasneje,se zgodi (zelo redko),da je pač treba poiskat prvi grm (res pa je , da pod ta prvi grm ne mislim tistega, ki je najbolj med ljudmi,ker minutko že zna potrpet,ali pa spusti kakšno kapljico pač v spodnje hlače)

Sploh me ne moti tvoje mnenje.do njega imaš pravico tako kot jaz do svojega.Zmotilo me je to oz.iz tvojih postov sem nekako začutila prepričanje,da tebi se pa to ne bo zgodilo,da tvoj otrok pa nikoli ne bo rabil it za grm lulat.Če ti bo uspelo brez takih in drugačnih nezgod kapo dol.

Dvakrat sem prebrala svoja posta in nisem dobila občutka,da sem užaljena nestrpica,ki je zlivala svoj bes nate.Če si ti tako razumela se ti oproščam.
Morda sem bila v svojih postih premalo natančna,zato sem si zdaj vzela čas in ti podrobno opisala kako je odvajanje potekalo pri meni oz .mojem otroku.

Želim ti lep dan!

Kaj te muči? Kar sem na tem forumu, sem kot Gigi, pa ne fantazirati.

Če ste pa res različne osebe, morate pa biti kako telepatsko povezane, ker tudi stavke na isti način tvorite.

Ja, mislim, da rabiš kako strokovno pomoč proti fanatizmu.

New Report

Close