Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Konec preživnine

Konec preživnine

Naj se pohvalim, sin je dopolnil 26 let in tako sem včeraj po 21 letih plačal zadnji obrok preživnine.
Ločitev je zahtevala žena, se kmalu spet poročila, dobila otroke in se odselila na drugi konec Slo. Zaradi razdalje in vključitve sina v novo družino sva počasi izgubljala stike, danes se občasno slišiva ali vidiva 2-3 krat letno.
Povprečni mesečni znesek je bil 250 eur, na začetku čez 300, ko sem bil še s.p. nato pa zaposlitev in nižji prihodki. Ker žena ob ločitvi ni bila zadovoljna z delitvijo premoženja, kot določa zakon, ampak je hotela več mi je takrat zagrozila, da bo tega prišla preko preživnine. Prvi predlog preživine pred 20 leti je bil celo 450 eur, vendar je sodišče določilo 350 eur. Ker sistem omogoča je tako sin “študiral” vsa ta leta. Sem pa slučajo izvedel, da je že nekaj časa redno zaposlen, samo mene so “pozabili” obvestiti naj neham plačevati. Se pa vsaj lahko pohvalim, da če nisem smel/mogel sodelovati pri vzgoji, sem prispeval finančno.

in zakaj nisi zahteval kopije vpisa na šole / fakse?

Ne vem, zakaj se tolčeš po prsih, kako si finančno poskrbel za svojega otroka. Meni je to nekaj samoumevnega. V bistvu je to, kar počneš s svojo samohvalo, žalostno. Pomeni namreč, da je na svetu čisto preveč ločenih staršev, ki bi na otroke iz propadle zveze najrajši pozabili.

A potem tudi stikov s sinom nisi imel?

A zdaj čakaš na pohvalo? Lasten otrok ti je v breme in ko to odplačaš, si frej, od tuki dalje otroku ne boš več pomagal? Za stike si najbolj odgovoren ti sam, ker bi jih ti,kot odrasla odgovorna oseba moral vzdrževat in jih nisi.

Za opustitev stikov ni izgovora.
Stikov si imel točno toliko, kot si jih želel.
Sramotno malo za moj okus.

daj provociraj ti kje drugje
20 let nazaj je bila bruto minimalna 350 eur.. ne pa preživnina.
(min bruto plača 63.000 SIT, 350 EUR takrat pa bi bilo 65.000 SIT)

To pomeni, da je žena pobasala preživnino za otroka v svoj žep? Otrok je bil itak zaposlen. Kakšna pokvarjenost!

same napsihirane…
jasno da negativizirajo vse..
no tud vnaprej vedo, kolk je to sramotno malo..

kokr sm jst prebral jih ZDAJ ima 2do3/leto..

pa še nekaj..
kaj je zdej prou
da se tamlade do 30-ga ajčka..
al da kej sami naredijo..
al so različna merila za različne situacije..???

vedno hipokriti..
in to eni in isti..

To pomeni, da je žena pobasala preživnino za otroka v svoj žep? Otrok je bil itak zaposlen. Kakšna pokvarjenost!
[/quote]

Ti ti, grda žena. Čudno samo, da 26-letni otrok ni v parih letih imel toliko povezave s skrbnim očetom, da bi ta vedel, da je zaposlen :p

To pomeni, da je žena pobasala preživnino za otroka v svoj žep? Otrok je bil itak zaposlen. Kakšna pokvarjenost!
[/quote]

sicer se na km vidi, da gre za prozorno provokacijo. Kot drugo pa je od 18. leta dalje upravičenec preživnine kar direktno sin in ni imela mati kaj basat v žepe.
Zgodbica pač ne pije vode, se bo treba malo bolj poglobiti in kaj bo sofiticiranega naložit.

Pred leti, ko sem se enkrat zanimal, šola ni smela dajati teh informacij očetu, ne vem kako je sedaj

same napsihirane…
jasno da negativizirajo vse..
no tud vnaprej vedo, kolk je to sramotno malo..

kokr sm jst prebral jih ZDAJ ima 2do3/leto..

pa še nekaj..
kaj je zdej prou
da se tamlade do 30-ga ajčka..
al da kej sami naredijo..
al so različna merila za različne situacije..???

vedno hipokriti..
in to eni in isti..
[/quote]

2 do trikrat na leto jaz vidim našega mehankarja.
Ne pa lastnega otroka.

preživnina se izplačuje na podlagi potrdila o vpisu. zahteva ga učenec sam in ga posreduje naprej.
ampak saj pravim, piši ti te zgodbice o bajnih zneskih drugje. povprečna preživnina takrat je bila okoli 100 EUR.

Mene pa vedno znova čudi,kako se eni očetje tolčejo po prsih – 1. A misliš,da je denar vse?!
2. Ali mama,ko, recimo sin, nima statusa ali dopolni 26 in je še doma vrže sina skozi vrata,mu zaklene hladilnik,pipo za vodo,kurjavo…
Vedno znova te prozorne,pa je provokacija ali ne.
Nekateri se dajte kastrirat/sterilizirat,pa bo.

“to je žalostno” nisi razumela teme, ne iščem tvoje pohvale in ne poznaš cele zgodbe. Na kratko stiki so mi bili delno onemogočeni zaradi razdalje (200 km v eno smer), ko je bila žena na vrsti, da ga pripelje ni imela avta, je bila noseča/bolana, je bilo slabo vreme, ….ko sem rekel, da ga pridem sam iskat, je rekla da bo našla rešitev, nato pa mi v nedeljo dopoldan sporoči, da ga lahko priem iskat, ampak ga moram vrniti do 18 (pripeljati pa bi ga morala v petek popoldan) in še in še
Ko se je še enkrat poročila z finančno močnejšim partnerjem, so bile njihove počitnice v Grčiji, Španiji bolj atraktivne kot moje na Hrvaškem, moje stanovanje v bloku proti njihova hiša z vsemi igrali, opremo, …njihova darila za rojstni dan, ….

sicer se na km vidi, da gre za prozorno provokacijo. Kot drugo pa je od 18. leta dalje upravičenec preživnine kar direktno sin in ni imela mati kaj basat v žepe.
Zgodbica pač ne pije vode, se bo treba malo bolj poglobiti in kaj bo sofiticiranega naložit.
[/quote]

Kak je, če 18 let star otrok živi pri mami. Kdo dobi preživnino?

Kak je, če 18 let star otrok živi pri mami. Kdo dobi preživnino?
[/quote]

kakor se dogovorijo, lahko dobiva na svoj račun, lahko še naprej na maminega. Še vedno pa gre ta denar za otroka za preživljanje, ne za pijačke in travce

A bejž no.
kar deset al kolk let je bilo slabo vreme.
Stike določa sodišče in ne bivša, če jih ni, jih izterjaš, če se ti pa ne ljubi, se pa izgovarjaš –
– najlepše pri vsem tem je to, da ti imaš PRAVICO do stikov, DOLŽNOSTI pa ne – nihće ti nič ne more, če se nisi brigal za otroka.

glede na lažnivost res upam, da otrok ni imel nobenih stikov s tabo, bi se preveč slabega nalezel.

“yo” stike sem na začetku imel redne, kot je bilo določeno ob ločitvi, nato pa so skozi leta zmanjševala, kasneje tudi na željo otroka v smislu ta vikend ne morem, ker gremo v Gargaland, toplice, smučanje, ker ima sošolec rojstni dan, ker se moram učiti, ….pod neko prisilo ali grožnjo, da je sodišče to določilo pa nisem hotel…

Moja prijateljica živi 1000 km proč, pa se pogosteje vidiva, kot si se ti z otrokom. Posledica je, da te niti pokliče ne, niti ko ima kako pomembno novico.
Predvidevam, da tudi tebi to ni edini otrok. Še dobro, da je potem vsaj na mamini strani našel nov dom, če je že pri tebi zvisel zaradi nadomestkov.

Glej no glej, kakšna blesteča vzornost in požrtvovalnost. Bi bilo zanimivo slišat še drugo in tretjo plat zgodbe. Sinovo in od bivše.

“kaka provokacija” ni provokacija, ker sem bil s.p. je žena kot osnovo pri določitvi preživnine navedla celotni promet s.p. Sem spodbijal, ker so bili tudi zaposleni na s.p. in sodnik je delno upošteval, ker prvotno je zahtevala še višjo preživnino, ….takrat mi je očitala tudi luksuz ker sem že imel mobitel, res pa je bil vreden nekaj tisoč dem, za otroka je navedla da potrebuje tečaj plavanja, glasbeno šolo, trening nogometa, taka in taka oblačila, ..

“yo” otrok je zaposlen nekaj mesecev in ne let, kot si napačno prebrala stike imave 2-3 letno

New Report

Close