Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kontracepcija, splav in SLORK

Kontracepcija, splav in SLORK

Hja, je res čuden naslov teme za ta forum, pa vendarle.

Res je že nekaj dni nazaj, ko sem na TV slišal eno šokantno novico. Namreč, skupina poslancev SLS se je lotila zdravstvenega zavarovanja v primeru kontracepcije in splava, katera naj bi bila v bodoče samoplačniška in ne več… krito iz zavarovanja.

Sedaj pa jest vas vprašam.. koji k***** je to za ena stranka.. ki se imenuje ljudska stranka… če se spravi na osnovno stvar vsakega človeštva.

Za moje pojme to ni ljudska stranka ampak, ampak stranka cepcov z Butom na čelu. Mislim, če se spravjo nad to…. Ma mi ni jasno, ali ni tole mal povohano z Rodetom.. in cerkvenimi tezami o splavu in kontracepciji. Ali smo na koncu dobili še eno skrajno desno stranko?

Jani je bil total šokiran.. skor tolk, kot v istem terminu, ko je direktor SLORK d.d. ki ima 1.350.000 sit bruto plače izjavil, da ima čiste neto plače…. 250.000 čukov…. Mislim.. Halo!!!!!!!!

Ej, Jani, upavičeno si tako razburjen,
sem tudi sama. Ziher je tu velecenjeni Rode,
ki ga mu ni bilo treba nikamor zavijat in pazit
na neželjene posledice in najbrž misli
(pamet puhla!) da pri kontracepciji gre zgolj
in samo za tako tableto, kot je aspirin+C!!!

Jebela cesta, tudi mene take samooklicane LJUDSKE
STRANKE zjeb…….. u živ mozak (no, saj ga je malo, je
pa zato toliko bolj občutljiv, kar se tega tiče). In ta
stanka misli, da bo s takim načinom seveda “uspešno pripomogla k rasti natalitete” – koga – pismo rosno – revežev, ki jim ne bomo mogli nuditi niti ustreznega družinskega življenja (vedno v pomanjkanju nečesa), niti ustrezne strokovne izobrazbe, da ne govorim naprej o službah.

Saj, članom te stranke najbrž ne gre več toliko seks po glavi, da bi jih skrbela kontracepcija, za kašno misel dlje od cm njihovega čela je pa predaleč in seveda za nas smrtnike in seksa potrebnih ljudi nerazumljivo sploh razmišljati.

Ja, počasi bo o naših spolnih aktivnostih, o naših načrtovanih in nenačrtovanih prirastkih odločala LJUDSKA STRANKA, katere člani bodo sterilizirani gospodje in ….. ma ku………., ne bom se več jezila temveč bom prvemu, ki mi bo kontracepcijo predpisal kot samoplačniško zabasala v anus vse tablete!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

???????? A zdej bomo pa še tablete mogli plačevat??????

:)))))))) Šr dobro, da sem se jih ravnokar vstavila jemat … :)))))

Samo to je pa svinjarija … Ok … sej verjamem, da se bojijo, da bomo Slovenci izumrli, ker je vedno manj Slovenčkov … samo potem naj dajo večje dodatke za otroke, pa višje plače … da jih bomo lahko preživljali … S svojo plačo in plačo mojega miškota ne vem če bi zmogla ta malemu niti plenic kupit … kaj šele kakih dodatkov …

Ne ne … tako pa to ne gre … !!!!!!!!!

Lp, Bgv

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

No tkole. Jaz osebno mislim, da sicer tukaj gre za predvolilni boj, kjer cerkev (z malo zato ker govorim o politični cerkvi in ne kot veri), želli na vsak način prek SLS dobiti moč. Moč ki jo bo potem potom teh… prisklednikov tudi izvajala. In potem bomo spet pri veroukih v šolah in podobnih temah.

Ko bo Rode prišel krstiti vsakega otroka v SLO in ne samo 7. v družini, potem bom verjel, da presvetli misli s svojimi “napori” resno.

Jani ma sicer kot kaže preveč časa 😉 zato se je lotil te teme :))))

:))))))))))))))))))) Bgv 🙂 Madonca, te je lepo srečat tud na tej strani :)))

Ja glej, pomoje tukaj ne gre za nič druzga kot čist navadno… politično svinjarijo…. Če so žene poslancev tolk zavedne kot sami poslanci, potem boh mi pomagej, upam, da imajo vedno vstavljeno tabletko… med koleni in da naši ubogi poslanci.. stradajo…. to jim je treba 🙂

Jani misli, da je taka kontrarecepcija 😉 čist u redu..

Zdravo Jani

Tud mene si zbezal. Mimo tega ne morem. S takšnim ravnanjem bodo dosegli le višjo nataliteto revežev, ki ne bodo mogli plačat tablet ali splava, pa bodo otroka pač obdržali ne da bi razmislili, kako ga bodo oblačili, hranili in šolali. A za nekatere Slovence je bila revščina že nekdaj povezana z romantiko, saj če bereš le slo narodne pravljice, se vsaka druga začne: živeli sta sestri, ena revna lepa in dobra, druga bogata…. No meni se pač ne zdi tako in kadarkoli nam kdo streže po pravicah iz zdravstva, se vedno znova razjezim. Toliko plačujemo, ko pa kaj rabiš, pa drek, nič, … Najprej letni ginek. pregledi, sedaj tole? Kdo nam take ljudi daje na oblast?

Ja, se ti pridružujem v tem mneju, Pandica,
ker sem še vedno tako hudičevo besna, da ko
bi vedela, da imajo člani te stranke dovolj dolge
pendeljne, bi jim jih zavezal v mežu (beri: vozel!).
Ker ne delajo drugarega, tudi s tem organom ne,
kot dr……… narod.

Vse več bo revic, mladih deklet, ki se jim bo pač zalomilo, da se razumemo, nikomur, prav nikomur te nesreče ne privoščim, še razmišljati ne maram o tem, vendar, ko se bo dekle znašlo v tej duševno težki situaciji, kaj bo naredilo? Šlo k mazaču pa ajd, ven, kar ni za noter. In bogve, kako strokovno bo zadeva “rešena” in ko bo čas za rojstvo, ga nobena molitev več ne bo prinesla. Take so posledice tako strokovno opravljenih zadev.
In tabletke, ki sedaj uravavajo tudi hormonske zadeve, ne le preprečujejo neželjeno nosečnost, bodo morale tudi ženske, ki se v taki obliki zdravijo, plačevati. Ne, ni dovolj, da so nas prikrajšali pri pregledih, ne, udri po ljubezni željnih, ki jih ni mogoče zadovoljiti! O isuse, kako bi jaz sanjala take ljudi, kako bi …… ma še dober, da nisem v teh poslanskih vrstah, bi se penila kot stekel pes! Ko me pa tako razjezijo take reči. In verjemite mi, prijatelji, nisem nasprotnik verovanja (veruje vsak v to, v kar želi verovati, tudi jaz se obračam po pomoč v svoj “kot”) in opredelitev posameznikov, sem pa hud nasprotnik odrekanja pravic, jemanja danega …..

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Pandica, lepo, da si se tudi ti oglasila. In če začnem na koncu….

Te ljudi na oblast smo na žalost postavili sami.. hote ali nehote. In verjamem, da če bi bili na oblasti drugi ljudje, ne bi bilo nič drugače. Ko pa govorimo o revežih in pravljicah…. Pandica in vsi ostali, upam da se ne bom preveč odkril in izdal od kje sem, ker… Big Brother is watching me…. v naši dolini je bilo v 2 letih mislim da 6 ali 7 krstov 7. otroka, ki ga opravi Rode. Samo ko pogledam nekatere družine.. ki so globoko politično verne (izraz politične je zato, ker je pač to na deželi sedaj moderno), me spreletava srh. Če pomislim, da midva dvema otrokoma ne moreva nuditi dovolj in da bi jih imela 7. Ne, hvala. Ko pogledam otroke teh družin…. se mi smilijo otroci. Ampak, na koncu ugotoviš, da nima smils debatirati o stvareh, na katere nimaš direktnega vpliva.

Zato, Pandica, hvala ker si se oglasila, zgornje je moje mnenje in ne solenje pameti 🙂

Lep popoldan vsem skupaj 🙂

Pri odgovoru na tole temo, bi moj besednjak vseboval neprimerne besede, katere niste vajeni iz zajčkovih ust…..
trenutno se vzdržujem komentarja….za kratek čas….

Jani čist razume zajčka.. zato to odločitev sprejema z razumevanjem 🙂 Cmoka! Tud na taki temi ;))))))

Da samo nekaj dodam: v politiki cerkve kot
inštitucije je pač nekaj, ne vem, kako temu
pravijo, ampak gre za združenje zakoncev
z veliko otroki – velike družine. Tudi pri nas
so ljudje z veliko otroki. Zakaj? Jaz ne morem
verjeti, da še vedno obstaja pri mentaliteti
zdavih, duhovno in telesno “zdravih zakoncev”.
ki se gredo uno “kolikor jih bo Bob dal”? Je to
dandanes sploh še mogoče – tako mišljenje, taka miselnost. In nenazadnje, meni se računica ne izide, res ne, četudi se te družine vseposod prijavljajo za dodeljevanje raznih subvencij – in v šoli za malice, in pri otroških dodatkih in pri olajšavah – ne, ker se ne morem posvetiti tolikšni družini z vsem svojim bitjem, to pa bi jim morala, ne rada, ampak morala dati – sebe. Kdaj in kako? Samo pri obrokih s sklenjenimi rokami k zahvali za obrok? Ne, to meni ne leže, na žalost. Lahko, da sem krivična, naj se mi, lepo prosim, oprosti. Vem, kako blazno prijeten bi bil lahok občutek nekaj parov rok okrog vratu ob Miklavževanju … ampak ….. ljudje, tega nisem sposobna, žal.

In ko se že toliko debate vrši okrog splava in natalitete: ali ni večje breme za vsako žensko, če se mora odločiti za splav (bodisi zaradi hude nepremišljenosti, o kateri zaradi svoje čustvenosti ne želim niti razmišljati, ker mi je preveč boleče, saj sem sama zanosila pri sedemnajstih letih in ni dekleta in žene, ki bi mu privoščila preživljati podobno, kot sem morala preživljati sama, bodisi iz zdravstvenih razlogov ….), pa ne le žensko, k temu dejanju so zagotovo pritegnjeni vsi sodelujoči in nobenemu ni lahko, ali ni večje breme odločitev za ta korak, kot pa preprečevanje s kontracepcijo? Pa kje danes ti ljudje živijo? Vem, da bi me veliko ljudi zaradi tega mojega mnenja bičalo, ampak, zakaj dovoliti, da je ob nas samih revež še nekdo, ki ni ničesar kriv. Zakaj na tak način zatirati tisto prekrasno občutenje in čustvovanje, ko se za novo življenje zavestno odločimo, ga pričakujemo od jutra do večera in z njim sodelujemo in živimo od naše prve odločitve naprej, ko je novo življenje prav zaradi tega vsega zaščiteno že ob nastajanju, da ne govorimo o nadaljnjem razvoju.

Mu lahko, novemu življenju, to nudi mati, ki se je “prisiljeno” (ker ni mogla iti k zdravniku kot samoplačnica, ker ni mogla reševati problema kontracepcije, ali pa, ker se je zaradi težkega življenja ob kančku sproščenega užitka v času in kraju in primernosti dejanja uštela in tako zanosila …) odločila za novo življenje? Grabi me jeza, bes, ampak vse to ne odtehta čustva žalosti, ki me ob tem zajema. Žalosti nad dogajanji, v katero posegajo najmanj poklicani. Žalosti v razmišljanju o posledicah vseh teh odločitev, ki jih sprejemajo “ubogi na duši”.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

… žalostna !

Kava ! Škoda , da je za enkrat SLS – sovcev še sedemnajst … ,

ko bo samo še eden , ga bom tokuuuuuuuuuuuu okol kepe….. !

Moj Jani !

Veš ne samo zdravstvo, država gre u maloro. Boš videl niti penzij ne bo, denar na bankah ni več varen..šolstvo je na psu ( profesorji stagnirajo, le tisti, ki želijo še doktorat jim je nujno pisati in ustvarjati ter se dokazovat s članki, ki jih obljavljajo v tujih revijah, sami ne vidijo tu prihodnosti) ker je enostavno NI!
Je rešitev v volitvah v novi garnituri ljudi, da nas popelje v boljše življenje, ali je boljše počakati da se tile do sitega najedo pa bo potem mir..Tukaj je potrebna taka sprememba, da ni res!¨!

zdravstvo sem spustila po pomoti, to je zgodba ki bi jo najbolje opisala Agatha Christie.

Vidiš zajček… Namen moje tem sicer ni bil.. da bi vzbijal kakršne koli asociacije… vendar, jaz pri sebi verjamem, da ne bo nič drugače, če pridejo na oblast novi “hrčki”, ker se bodo pač morali sami tudi najest.. za hrčke pa vemo, da jih ne nafutraš tako hitro, problem starih pa je, da sami ne bodo odšli. In tako se vrtimo v začaranem krogu.. kjer je unim gor dobro, nam dol ni dobro.. une gor briga za to, če nam niti pomotoma ni dobro, mi sami pa kaj prida ne moremo narediti.

zajček.. jaz sem sicer striktno proti debatam takim in podobnim, kjer vidim, da sam ali s skupino ne dosežem nič, tole mi je bilo pa preveč. Zato… je to ena redkih tem, kjer se je Jani spustil v polemiziranje o … aktualnih stvareh 🙂

Te razumem…popolnoma, bi se tudi o tem dalo še govorit, pa ne bova..oki…
lahko pa razpredava najine aktualne teme :)))))))))))

ja zajček moj, res.. najbolj vesel sem aktualnih tem… najinih :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))9

Lep večerni cmok!

hojla živjo :))

ma sem tipa včeri po radiu poslušala ko je nakladal o tem novem predlogu zakona … baje v celem predlogu ni niti enkrat zapisana beseda kontracepcija ali splav :))) .. ko ga je novinar vprašal zakaj tako .. je tip odgovoril .. da še marsikaj drugega ni konkretno omenjeno … skaratka … tema ….

drugač se strinjam s Pandico … spet nastaradajo reveži … njim je tako vseeno a majo 6 ali pa 7 otrok … ampak tale je pa tud bosa .. da Rode pride krstit vsakega sedmega :)))))))

ah ja … sej bom rajši tiho :)))

B., ki želi gmajnici lep večer in še lepšo nočko :)))

Barbara….. hmmmmmm.. ok 🙂 nej bo bosa… vendar je pa resnična. Tko!!!

Jani zdej pospravlja tole…. mašinerijo in jo maha damu. Lep večer vsem skupaj, moji Barbari in mojemu zajčku pa enga veliiiiiiiiiiiiicga lubčka ;)))))))))))

Mislim da se po nepotrebnem sekirate , in da bo vse padlo v vodo .
Tudi oni so bili prvi ki so hoteli uvesti ,zakonito prostitucijo , pa je splavalo
Želim vam vsem lep in sončen vikend .

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

Jani, ni panike.

Jelinčič je vpregel sve što Srbsko čuje in je proti Hrvaško,
Gospod tabolan iz LDS ima itak pod sabo vso elito in vplivneže,
Gaučo Bajuk Argentino piha na dušo vsem verujočim,
Janša vsem militantnim in NATO pričakujočim

In zdej nastaja luknja, komu nej pihajo ljudski.
Par unim, ki se ne vidijo v gornjih temah ? Jih je premalo.

Hočem reč, volitve so tu in pred njimi je vse možno, ni pa nobene panike, da bi kej od slišanega res uresničili. Gre za profiliranje volilnega telesa in nič drugega.

ma ja, sej to vem da je namen ljudskih. Ampak, razumel bi, če bi bil to kdo drug… Janša…. al LDS… ne pa ljudski lepo prosim. Ma najmanj oni. Dobro, najmanj Bajukovci, samo…

Jani na naslednjih volitvah ne bo dal glasu … od sebe 🙂

Uf, ej, njet !
Janša kaj takega ne bi nikoli predlagal, dijo porko !

ma sej vem 🙂 Janša ve, kaj ljudje še prenesejo, kaj ne 🙂 vendar bi po logiki (čeprov je v politiki logike za en k****) bi to prej lahko predlagal kdo drug, kot ena “ljudska” stranka.

Jani ni z omenjanjem Janše mislil nič slabega 🙂

Saj razumem, ljudska stranka naj bi koristila ljudstvu :)))))

Hja, ni kaj, vsak k prleze do korita se pol pokvar :)))))

New Report

Close